do čeho kopat

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

do čeho kopat

Příspěvekod Genesis » úte 30. led, 2007 18:08

poradíte mi prosím jak trénovat kopy do úrovně pasu? myslim do čeho je mám kopat. Tak, abych k tomu nepotřeboval nikoho dalšího, díky
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

 

Re: do čeho kopat

Příspěvekod Godfather » úte 30. led, 2007 18:17

Genesis píše:poradíte mi prosím jak trénovat kopy do úrovně pasu? myslim do čeho je mám kopat. Tak, abych k tomu nepotřeboval nikoho dalšího, díky

Tak nejlepsi by byl mladsi bratr :lol: ,nejlepsi by byl pytel,jak tezky to nevim a pokud chces trenovat na stredni pasmo a vys tak ti staci ten mensi pytel¨,to neceho tvrdeho jako treba strom to nema cenu,pokud nemas prostory na pytel,tak hold kopat do vzduchu,v telocvicne nebo na treninku
Godfather
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: sob 13. led, 2007 0:00

Re: do čeho kopat

Příspěvekod Genesis » úte 30. led, 2007 18:25

Godfather píše:
Genesis píše:poradíte mi prosím jak trénovat kopy do úrovně pasu? myslim do čeho je mám kopat. Tak, abych k tomu nepotřeboval nikoho dalšího, díky

Tak nejlepsi by byl mladsi bratr :lol: ,nejlepsi by byl pytel,jak tezky to nevim a pokud chces trenovat na stredni pasmo a vys tak ti staci ten mensi pytel¨,to neceho tvrdeho jako treba strom to nema cenu,pokud nemas prostory na pytel,tak hold kopat do vzduchu,v telocvicne nebo na treninku


sem se vyjádřil nepřesně :oops: myslim kopy od pasu dolů, takže taky dost lowkick, a na to se bojim, aby mi pytel moc nelítal, když ho nakopnu skoro úplně dole
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Re: do čeho kopat

Příspěvekod luen » úte 30. led, 2007 18:30

Genesis píše: sem se vyjádřil nepřesně :oops: myslim kopy od pasu dolů, takže taky dost lowkick, a na to se bojim, aby mi pytel moc nelítal, když ho nakopnu skoro úplně dole


Ten pytel musi neco vazit :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Re: do čeho kopat

Příspěvekod Lada » úte 30. led, 2007 18:46

luen píše:
Genesis píše: sem se vyjádřil nepřesně :oops: myslim kopy od pasu dolů, takže taky dost lowkick, a na to se bojim, aby mi pytel moc nelítal, když ho nakopnu skoro úplně dole


Ten pytel musi neco vazit :wink:


aby nelítal tak celkem dost :D
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Re: do čeho kopat

Příspěvekod TF » úte 30. led, 2007 19:17

Lada píše:
luen píše:
Genesis píše: sem se vyjádřil nepřesně :oops: myslim kopy od pasu dolů, takže taky dost lowkick, a na to se bojim, aby mi pytel moc nelítal, když ho nakopnu skoro úplně dole


Ten pytel musi neco vazit :wink:


aby nelítal tak celkem dost :D


já mám 55 kilovej a úplně mi vyhovuje
TF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 255
Registrován: úte 30. led, 2007 0:00
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvekod Genesis » úte 30. led, 2007 19:17

no ten pytel co mám vybranej je vysokej 150 cm a váží 40-50 kg, průměr 30 cm, tak moc nevim
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod Lada » úte 30. led, 2007 22:54

tak samo i tenhkle lítat bude, ale dá se to :wink: hold se musíš smířit s tím že když do něj kopneš tak na chvíli uteče :D
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod graver » stř 31. led, 2007 7:07

On ten pytel někde visí na kladce a jeho výška se dá štelovat. Takže si ho spustím skoro až k zemi a mám ho jako chlapa :D
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod TongPa » stř 31. led, 2007 8:51

Když chceš trénovat low-kicky, chce to hodně dlouhej a co nejtěžší pytel. Těch 150 cm už jde, ale jak psal Lada, stejně bude lítat, takže to kolem něj chce mít dost místa. Zažil jsem i pytel, kterej vážil snad 80 kg, ale když to do něj napálila i pouhýma rukama těžká váha, stejně lítal... V praxi se to řeší tak, že při nácviku kombinací pytel drží tréninkový partner, či trenér. Pokud někdo například trénuje sám doma, používá se i řešení, že je pytel zavěšen hned u zdi. Dají se tak dobře trénovat kombinace rukama a přímé kopy, aniž by bylo nutné pytel honit jak punchball... Ale všechny kopy, které dopadají z boku (low-kick a další) se dají nacvičovat pouze samostatně...

Ovšem hardcore bojovník Muay Thai trénuje low-kicky tak, že překopává holeněmi palmové kmeny... U nás v Čechách je však palma poměrně vzácná, jen občas lze překopnout v nějakém květináči zpravidla u vchodů do lepších hotelů... :cry: Nezbývá tak jiná varianta než ta, kterou používal nejlepší z nejlepších - velký Tong Po... Tedy kopat holení do železobetonového sloupu... :twisted:
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

 

Příspěvekod Lada » stř 31. led, 2007 12:30

to my trénujem taky na těch cca 42-45kg co mají tuším 120cm a to že to lítá opravdu nevadí , stejně může kopat do kontra pohybu aby tolik nelítal, ale třeba nemá tolik místa aby mohl ten pytel nějak moc lítat.
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod TongPa » stř 31. led, 2007 13:52

ukropcany píše:Kopať a udierať do mechu treba vedieť aj do statického, aj do pohybujúceho sa a to jedno akým smerom... ak niekto nevie trafiť sprostý mech, ktorý sa kýve len sem a tam, tak ťažko trafí pohybujúceho sa človeka na 5 cm presne, tak ako to je treba... :idea: Na mech žiadneho partnera netreba (na určité veci je to fajn, ale potrebou by som nenazval), mám 40 kg mech a nemám s tým žiadny problém...

No to je věc názoru... Umět trefovat pohybující se pytel je určitě dobrá věc a já osobně do "létajícího" pytle mlátím taky. Ale pokud si chci například zadrilovat maximálně rychlou a tvrdou sérii úderů, tak mi box. pytel vždy někdo drží. :wink: Ono jde i o to, jaký pytel to je. Pokud je to dlouhý a těžký pytel, který končí až například 30 cm nad zemí, tak při úderech rukama moc extrémně nelítá (při kopech lítá úplně všechno). Zrovna nedávno jsem si nouzově zaboxoval na pytli, kterej měl tak 100 cm na délku a 30 cm průměr... Byla to hrůza, po první ráně vždy odletěl až někam do pr****, takže jsem si fakt moc nezatrénoval... :cry: :)
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00


Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků

cron