street fighting na trhanovskem namesti

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

street fighting na trhanovskem namesti

Příspěvekod yosei » pon 29. led, 2007 13:20

nazdar po delsi dobe jsem se rozhodl zacit opet chodit na nejake bs/bu. docela mi imponuje street fighting na trhanovskem namesti v praze
Kód: Vybrat vše
http://skbu.cz/bojova-umeni/street-fighting/

ma s tim nekdo zkusenosti? ve stredu se tam pudu podivat ale stejne by me zajimalo jestli tam nekdo chodi nebo o tom vi neco blizsiho.
Naposledy upravil yosei dne pon 29. led, 2007 15:12, celkově upraveno 1
yosei
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 54
Registrován: ned 04. zář, 2005 23:00

 

Příspěvekod kurt78 » pon 29. led, 2007 14:50

zas to aikido a ted ako takmer zaklad streetfightingu, zvlastni a najma v ich mixe nespominaji ving tsun hoci ho tam v skole ucia ako zvlast.......

a o tom, ze aikido ma byt vhodnejsi na streetfight ako ving tsun - neviem.....

a v poslednej dobe se mi zda, ze nejak rastie pocet skol realnej sebaobrany, zeby to slo do mody? vid aj nabor realnej sebaobrany ala ninja pre 14-16rocnych v najnovsom casaku bojova umeni...... :twisted: :)
kurt78
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: pon 11. říj, 2004 23:00
Bydliště: SR

Příspěvekod yosei » pon 29. led, 2007 15:09

taky moc nevim co si o tom mam myslet proto se ptam, protoze to aikido mi tam taky nejak nesedi. jako teoreticky z toho mohli vzit jenom nejaky kote-mawasi & gaesi, nikyo a podobne kratke paky, ale pokud brali neco vice tak to si bude stat za prd.
yosei
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 54
Registrován: ned 04. zář, 2005 23:00

Příspěvekod DrGlock » pon 29. led, 2007 18:41

Určitě se tam jdi mrknout a napiš jak to tam vypadá. Hlavně se koukni, jaký chrániče a tréninkový pomůcky běžně používají, případně se na to ještě zeptej. Z jakýho materiálu mají ty tréninkový može, kolik mají helem s mříží nebo plexisklem a jestli mají celý oblek z chráničů Redman nebo nějakej podobnej.

Podle toho, co mají napsaný na netu, to vypadá, že jde hlavně o byznys nalákat na slušivej název Street fighting spoustu lidí a moc bych od toho nečekal. Ale možná to bude aspoň o trochu lepší, než v těch jejich ostatních oddílech :)
DrGlock
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod yosei » pon 29. led, 2007 20:23

DrGlock píše:Určitě se tam jdi mrknout a napiš jak to tam vypadá. Hlavně se koukni, jaký chrániče a tréninkový pomůcky běžně používají, případně se na to ještě zeptej. Z jakýho materiálu mají ty tréninkový može, kolik mají helem s mříží nebo plexisklem a jestli mají celý oblek z chráničů [url=http://www.redmangear.com/products.jhtml?method=view§ion.id=1&category.id=9&product.id=95]Redman[/url] nebo nějakej podobnej.

Podle toho, co mají napsaný na netu, to vypadá, že jde hlavně o byznys nalákat na slušivej název Street fighting spoustu lidí a moc bych od toho nečekal. Ale možná to bude aspoň o trochu lepší, než v těch jejich ostatních oddílech :)
ja moc nevim co si o tom myslet. vede to karel strnad a ac sem karate nikdy nedelal tak myslim, ze je karatisty docela uznavany (rad budu vyveden z omylu). jsem si vedom toho ze se ted vyrojilo dost stylu a ucitelu (oni asi byly furt ale s rozvojem internetu se asi o nich jenom vice vi) ktery slibuji ze z tebe za 14 dni udelaji shao-ninjo-megaborce, ale tohle nejak zaujalo mou pozornost proto se ptam. a zpravu urco napisu
yosei
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 54
Registrován: ned 04. zář, 2005 23:00

Příspěvekod icehand » úte 30. led, 2007 14:25

Jo jasně,běž se na Trhaňák podívat.Určitě budeš mít jednu tréninkovou hodinu zdarma.Uvidíš sám.Dej vědět!!!!
icehand
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: pon 15. led, 2007 0:00
Bydliště: China town

Příspěvekod diablik » úte 30. led, 2007 16:56

:twisted: :twisted:
Naposledy upravil diablik dne stř 18. dub, 2007 14:16, celkově upraveno 1
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod Lada » úte 30. led, 2007 18:50

diablik co ty víš třeba tam po tobě hned šlehne nějakej šutr, popelník pro názornou ukázku co je může potkat :lol:
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod icehand » úte 30. led, 2007 19:09

K těm chráničům Redman : to je hukot :-) trochu mi to připomíná takový ty igráčky.Je to pěkný!!!Asi to dává jak je uvedeno v jedný reklamě "opravdový pocit bezpečí".
icehand
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: pon 15. led, 2007 0:00
Bydliště: China town

Příspěvekod boxkick » úte 30. led, 2007 19:10

zdravim,
na trhanak se urcite zajdete podivat...
ja tam dochazim, sice na kickbox ale sem spokojena...pekny prostredi, fajn lidi a neco se naucite...
ale teda dost zalezi na jakyho trenera pri streetfightu narazite...
mejte se a pak dejte vedet jak se vam libilo......
boxkick
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 29. led, 2007 0:00

 

Příspěvekod diablik » stř 31. led, 2007 14:29

Lada píše:diablik co ty víš třeba tam po tobě hned šlehne nějakej šutr, popelník pro názornou ukázku co je může potkat :lol:
:lol: :lol: ..no to jooo a mozno sa niekomu ujde aj nejaky ten "kasparek" do zadnice a to bude "street" jak svina :lol: :lol: cisty bronx :wink: :lol: :lol: :lol: :lol:
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod defendu » stř 31. led, 2007 21:19

Cituju z jejich stránek:
Techniky bojových umění karatedo, aikido a jujutsu jsou základem uceleného sebeobranného systému Street fighting.

Tahle věta mi stačí - opět někdo zaměňuje BU s pouličním bojem.Strnad je určitě dobrý karatista,ale jak se říká - starýho psa novým kouskům nenaučíš.
Jestli tam půjdeš tak sem pak hoď jak to u nich chodí,ale ani bych se nedivil kdyby tam trénovali pěkně v kimonech a na zdech viseli "dědci".

Pokud se pletu a jedou tam fakt po reálné vlně,tak jenom dobře :wink:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod yosei » stř 31. led, 2007 22:20

defendu píše:Cituju z jejich stránek:
Techniky bojových umění karatedo, aikido a jujutsu jsou základem uceleného sebeobranného systému Street fighting.

Tahle věta mi stačí - opět někdo zaměňuje BU s pouličním bojem.Strnad je určitě dobrý karatista,ale jak se říká - starýho psa novým kouskům nenaučíš.
Jestli tam půjdeš tak sem pak hoď jak to u nich chodí,ale ani bych se nedivil kdyby tam trénovali pěkně v kimonech a na zdech viseli "dědci".

Pokud se pletu a jedou tam fakt po reálné vlně,tak jenom dobře :wink:
lol, tys tam snad byl ne? presne tak to bylo. ueshiba a este nekdo koho neznam na zdi (oni v ty mistnosti cvici teda i aikidisti tak asi proto). sice sem karate nikdy nedelal ale takhle nejak si ho predstavuju. a ano, i s kimonama si se trefil (teda oni je jeste nemeli, ale z frgmetu rozhovoru sem pochopil, ze dodani je na spadnuti). cekal sem neco trochu jineho nez nacviky kopu a uderu do vzduchu, takze sem lehce zklaman.
nerad bych komukoli krivdil, ale rikam to, jaky to na me udelalo po prvnim treninku dojem.
yosei
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 54
Registrován: ned 04. zář, 2005 23:00

Příspěvekod icehand » čtv 01. úno, 2007 9:12

A ty sis myslel že hned na 1.tréninku budeš kopat do čeho?Když kopneš blbě do vzduchu, nic se ti možná nestane.Kepni blbě do pytle a uvidíš.Co si představujete pod pojmem street fighting je úplně jedno, protože je to v podstatě systém modifikovaný na základě jinejch systémů.Snaha by byla vytřídit ze všech možných bojových systému navzájem doplňující techniky tak aby ses dokázal správně zachovat jak na zemi,tak na nohách,jak na krátkou tak na dlouhou vzdálehost,jak proti zbrani.....atd.Někdo z vás zná nějaký TRADIČNÍ street figting?Já tedy ne.Ne jen proto,že se stále vyvíjí ale i pro to, že ho prostě každej sestavuje z něčeho jinýho.Mimochodem street fighting může bejt s klidem jen ninjutsu,karate, kickbox a co já vim co všechno.Chceš se ubránit před letící židlí nebo popelnicí?Já nevim.Na prvním tréninku je to asi trochu mimo realitu.
Ten v pozadí ...
icehand
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: pon 15. led, 2007 0:00
Bydliště: China town

Příspěvekod icehand » čtv 01. úno, 2007 9:17

Jak říkáš,že tam vysej dědkové :-)
Ty se před nimi stydíš cvičit viď? :-)Ty dědkové, co tam vysej, totiž v podstatě dělali taky street fighting (akorát to nenayvali takhle primitivně protože nelezli do prdele američanům jako dneska mi :-) )V tehdejší době to prostě byl zřejmě účinný bojový systém, jinak by ho necvičilo mnoho vyznavačů až do dnes.
Krav maga je si myslím dnes street fighting.Jak tomu bude za 100 let.?
Pouze podnět k diskuzi, nechci vám kazit iluze.......
Ten v pozadí ...
icehand
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: pon 15. led, 2007 0:00
Bydliště: China town

Příspěvekod diablik » čtv 01. úno, 2007 9:42

:twisted: :twisted:
Naposledy upravil diablik dne stř 18. dub, 2007 14:16, celkově upraveno 1
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod icehand » čtv 01. úno, 2007 10:25

Takže tradice je podle tebe v agresi?Takže street fighting v podstatě neni umění ovládání svého těla v té nejúčinější formě ale demence.No ne, možná to zní trochu silně ale agresivní člověk je podle mě dement.Dement = člověk na pokraji společnosti.
Ale pozor!!Jde li o agresivitu v momentě střetu a jinak na venek je ten člověk vyrovnanej - to je v každym BÚ.Ale máš pravdu v tom, každého míra agrese je jiná a dokonce bych si dovolil poznamenat, že člověk , kterej se denně rve v dojo tu agresi (zdravou agresi) postupně ztrácí.Ono to taky v podstatě jinak nejde, protože agrese je vidání maxima enegrie ..... tzn.:že podobný trénink by trval asi tak 5 minut.Ale to si myslim že je jedině dobře jak pro jeho okolí, tak pro něho sama. BS sem netahej to je úplně mimo mísu.
Ten v pozadí ...
icehand
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: pon 15. led, 2007 0:00
Bydliště: China town

to diablik

Příspěvekod icehand » čtv 01. úno, 2007 11:06

Můžeš mi říct, co tě pobavilo na tom ninjutsu atd.?
Ty si prostě myslíš, že stačí bejt hodně agresivní.....je to tak.
Všechny tyhle bojová umění jsou podle tzebe na nic,vymysleli to nějaký blbci, ti co to zdokonalovali byli taky blbci a dál snad už jenom můžu dodat, že všechno je na hovno, jen včeli jsou na med, ale ten je taky na hovno.
Potkal jsem na ulici jednoho agresivního, kterej, když mě chtěl kopnout tak do toho dal tolik energie a ještě ke všemu to neuměl, že po mim ani ne půlkroku stranou sebo fláknul na zem.©koda, že si při tom aspoň nevyrazil dech, byl by to určitě zábavnější příběh.
On byl ale i na tý zemi hodně agresivní :-) spíš sem měl strach aby mu nepraskla cévka, nebo nedostal infarkt........
Ten v pozadí ...
icehand
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: pon 15. led, 2007 0:00
Bydliště: China town

Příspěvekod diablik » čtv 01. úno, 2007 12:42

...
Naposledy upravil diablik dne čtv 01. úno, 2007 12:44, celkově upraveno 2
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod diablik » čtv 01. úno, 2007 12:43

:twisted: :twisted:
Naposledy upravil diablik dne stř 18. dub, 2007 14:17, celkově upraveno 1
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Další

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron