street fighting na trhanovskem namesti

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod jeikob » ned 04. úno, 2007 21:08

NAIA píše:
jeikob píše:A co říkate tomuhle chlapíkovi teda zkouknete další videa co tam má.
Tahle sebeobrana mi přijde realná?

http://www.youtube.com/watch?v=j92PkIXF3Bo


Hezké na pohled...ale :twisted:

U ukázek a podobných věcí se nedívej jen na toho obránce. Ten je rychlej a vypadá že fo fakt funguje. Ale pak se podívej na toho druhého co na něj útočí. Vypadá to reálně? jestli jo tak OK. Většinou ten útok bude pěkný shit. A to samé tady. Proti tomu že před tebe někdo natáhne ruku a stojí tam jak péro se dá udělat spousta dobrých technik.....


Práve ono je to asi na kšeft,tak to musí hezky vypadat. tady predvadí principy wing chun

http://www.youtube.com/watch?v=fz1uiDBe ... er&search=
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

 

Příspěvekod TongPa » ned 04. úno, 2007 23:57

Baxxse píše:2ukropcany: S tim highkickem jsem to myslel podle zakladni skoly,tedy kihon...ten kop se lisi pak dost,ale kdyz vemu kopy ze sparringu,tak se pouzivaji stejne jak v MT...treba a napriklad klasicky rozdil je ze thaiboxeri kopou s pomerne natazenou nohou,kdezto karatista by ji mel v prubehu kopu teprve natahovat a tich rozdilu je myslim vice(opravte me jestli kecam)...

Jo, to je vono! Pořád jsem se snažil ten rozdíl popsat, ale... :roll: Karatista při kopu mawashi geri plynule zvedne skrčenou nohu do strany, natáčí se do kopu na stojné noze bokama, začíná kopající nohu narovnávat a ve finále to narovnávání končí zásahem. Kickboxer (thaiboxer) má kop podobný, ale ve finální části má před zásahem tu kopající nohu už narovnanou, takže ten kop dokončuje čistě rotací a pro zvýšení razance se tam ještě "nacpe" kyčlema.

Tady mawashigeri: http://www.youtube.com/watch?v=sFsUQrlAemo
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod treeofdeath » pon 05. úno, 2007 8:44

ukropcany píše:No hento je taká tá karatistická nohou-facka... zásadný rozdiel by som asi videl v tom, že v MT sa pohyb začína špičkou kopajúcej nohy, pričom sa ide na špičku stojnej nohy, pričom sa tlačím dopredu a hore, ako keby som chcel na neho vyliezť... ďalšia vec je úderová plocha, ale to vieme, že. Inak keď už bola téma highkick, tak kým v karate sa kope ako facka do hlavy (neznamená, že to nie je KO), tak v MT je za ideál považovaná sekera do krku... tá hlava je predsalen tvrdá... :twisted:


hm, mavashi a facka, ano pamataaaam na rok 43, na karatisticke sparingy, mavashi, ura mavashi, kizami, kizami, gyaku...
...da sa to ale kopat aj s koši (ta cast chodidla hned za prstami) a to je dost hnusne kladivo...
treeofdeath
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 52
Registrován: stř 19. říj, 2005 23:00

Příspěvekod rizek » pon 05. úno, 2007 10:51

Sice je to uz ot, ale neda mi se to zeptat povolanejsich-proc se v karate lisi nacvikova forma od te prakticke? neni jednodusi se rovnou ucit to, co potom budu pouzivat? viz rozdily kihon-kumite atd. Tohle mi treba driv na karate vadilo
rizek
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 74
Registrován: čtv 26. říj, 2006 23:00
Bydliště: praha

Příspěvekod rizek » pon 05. úno, 2007 11:11

No jo, jenze v treba boxu se zadni direct ucim rovnou se zvednutou patou, coz me osobne pride mnohem prirozenejsi. Narazim na to srovnani gyaku v kihonu a kumite, ktere tady bylo presentovano vys. To same mawashi, me osobne porad vycitali ze ho kopu kumitacky a ze ted mame kihon :D
rizek
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 74
Registrován: čtv 26. říj, 2006 23:00
Bydliště: praha

Příspěvekod Baxxse » pon 05. úno, 2007 11:48

rizek píše:No jo, jenze v treba boxu se zadni direct ucim rovnou se zvednutou patou, coz me osobne pride mnohem prirozenejsi. Narazim na to srovnani gyaku v kihonu a kumite, ktere tady bylo presentovano vys. To same mawashi, me osobne porad vycitali ze ho kopu kumitacky a ze ted mame kihon :D


No kazdy kop ma neco do sebe...jak ten kihonacky tak ten kumitacky...kdyz budes umet oba,tak budes mit pak pri sparringu na vyber. Kopnes treba ten nebo onen...pouzijes ten ktery se v danou chvili vice hodi. Ja treba nekdy kopnu celou nohou(myslim klasicky MT kop) a uderovou plochu pouziju holen-to kdyz se do toho chci oprit. No a nekdy chci byt rychlejsi tak kopu klasicky karatisticky,i kdyz ho treba nekopnu tak tvrde-zminena "facka"...
Baxxse
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 381
Registrován: čtv 22. led, 2004 0:00
Bydliště: Cheb-Praha

Příspěvekod rizek » pon 05. úno, 2007 12:15

Baxxse píše:
rizek píše:No jo, jenze v treba boxu se zadni direct ucim rovnou se zvednutou patou, coz me osobne pride mnohem prirozenejsi. Narazim na to srovnani gyaku v kihonu a kumite, ktere tady bylo presentovano vys. To same mawashi, me osobne porad vycitali ze ho kopu kumitacky a ze ted mame kihon :D


No kazdy kop ma neco do sebe...jak ten kihonacky tak ten kumitacky...kdyz budes umet oba,tak budes mit pak pri sparringu na vyber. Kopnes treba ten nebo onen...pouzijes ten ktery se v danou chvili vice hodi. Ja treba nekdy kopnu celou nohou(myslim klasicky MT kop) a uderovou plochu pouziju holen-to kdyz se do toho chci oprit. No a nekdy chci byt rychlejsi tak kopu klasicky karatisticky,i kdyz ho treba nekopnu tak tvrde-zminena "facka"...

To beru na vedomi, ja mam vlastne taky vic druhu roundkicku-mawasi, presne jak pises, ale zkusim to podat jeste jinak-priklad je to jen: :D na zkouskach jedes techniky ktere mas zazite z kumite, protoze je i nejcasteji pouzivas, to jest-pri gyaku zvedas patu a co nejvic se u toho bokama vytacis, mawashi nezacinas tim, ze zvedas pokrcenou nohu primo do boku, ale mas ji vytocenou tak nejak napul, protoze tamten zpusob je takovej pomalej a nepraktickej. Samozrejme ze te desne servou, protoze necvicis podle zasad karate a zkousky neudelas. Nicmene v kumite ti nikdo pak uz nic nevycita a pritom to vlastne pouzivas v rozporu s principy z kihonu. To bych jen chtel vysvetlit proc vlastne v karate existuji dva odlisne druhy technik nacvikova a bojova, proc se neucim rovnou tu, kterou budu i pouzivat, v kick-tahi boxu, boxu apod sem to nezaznamenal,nicmene pokud se mylim, tak me opravte.
rizek
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 74
Registrován: čtv 26. říj, 2006 23:00
Bydliště: praha

Příspěvekod rizek » pon 05. úno, 2007 13:48

ukropcany píše:4rizek - no to máš jednoduché :D Keď totiž dostaneš hneď všetko naservírované (aby si vedel čo najskôr podávať rozumné výsledky) tak je učiteľ zároveň vystavený riziku, že po pár rokoch hotový odídeš preč, kdežto keď sa stále motáš niekde na začiatku, tak budeš platiť desiatky rokov a stále nebudeš dosť dobrý... :idea: Chápeš? :twisted:

:D :D :D
rizek
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 74
Registrován: čtv 26. říj, 2006 23:00
Bydliště: praha

Příspěvekod Baxxse » pon 05. úno, 2007 14:18

2rizek: V tomhle mas velikou pravdu...zalezi pak na zkusebnim komisari,ktery te pozoruje a zkousi. Ja osobne karate delam,ale paskovani jsem zamitl a nehodlam ho delat prave ze zmineneho duvodu. A taky protoze ja s mym 10.kyu jsem porazil uz velke mnozstvi podle pasku lepsich bojovniku...karate delam kvuli kumite. Kihon temer netrenuji a kdyz uz to musi byt tak jen s velkym sebezaprenim,plati to i pro kata...
Baxxse
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 381
Registrován: čtv 22. led, 2004 0:00
Bydliště: Cheb-Praha

Příspěvekod pucmaz » pon 05. úno, 2007 14:40

.
Naposledy upravil pucmaz dne ned 22. úno, 2015 21:38, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod jeikob » pon 05. úno, 2007 15:14

pucmaz píše:
ukropcany píše:Ja myslím, že to nie je ani tak problém, že "prečo", ako skôr "kedy" a "koľko". Ak niekto zmení celú svoju prax len na zdokonaľovanie kihonu, tak bude vedieť len kihon, ale prax nula, opačne bude mať síce prax, ale zlú techniku. Jedno s druhým by malo ísť ruka v ruke...


Svata pravda.

Kazdopadne myslenka je takova, ze treba to gyakuzuki (nebo jakakoliv jina technika) v kumite ma 100 podob. Bude se lisit pri postupu dopredu, pri uhybech, s nizkym ci vysokym tezistem, pri stresu, atd. Proto je zapotrebi si zazit kihon, ve kterem ma jenom jednu jedinou podobu, tu nejvic ucinnou a tu "uprostred". Pokud si tuhle techniku zapamatujes telem (ne hlavou, pak je to jako ji neumet), muzes si s ni v praxi pak delat co chces...
Mimochodem tohle se docela casto na foru taky probira, tedy ze technika je "na ulici" k nicemu, protoze si ve stresu stejne na nic nevzpomenes. To ale znamena jen to, ze tu danou techniku sice chapes, ale neumis. Je nutne ji opakovat denne, mockrat, aby se stala prirozenosti a pak je mozne ji pouzit i v praxi.
Nicmene jak pise ukropcany, pokud nekdo bude od rana do vecera drit jenom kihon, nebude to k nicemu.


S tímhle se plně stotožnuju. V kihonu se cvičí techniky v idealní podobě ,tak dlouho dokud neprejdou do krve a měli by se cvičit pořád,teda pokud nezměníte styl. A pokud má nekdo zažitý kihon z karate nemel by mít problém přeorientovat se na thai box ci kick box nebo i box. Pak co mi na karate vyhovovalo bylo odstupnovaný kumite.V oddíle co jsem cvičil jsme v tý době mi to přišlo postupovaly pomalu.Měli jsme dvou hodinový tréning dvakrát tydne. První rok byla celou hodinu rozcvička,posilovaní,protahovaní a pozor pády a kotrmelce nevím jestli to jinde delali a druhou hodinu kihon a zakladní kumite dril utok obrana. A v druhé pulce kata na zkoušky na bílí pásek ,aby jsme coby deti neztratili motivaci. Ale na žlutej už jsem čekal dva roky. No a po prvním roce jsme najeli na systém pul kihon a pul ruzný formy odstupnovanýho kumite a akorát pet minut na konci takový kočkovaní. A jak jsem psal karate už jsem dávno nedelal a díky tomu ,že jsem měl určitý reakce zažitý tak jsem se parkrát ubránil.A pořád zakladní techniky udelám ihned,krom vyších kopu fyzický omezení.
A ted odbočím co myslíte o použitelnosti v sebeobraně kopu z výskokem.Jako třeba joko tobi geri či midan geri takzvané lidově nůžky.
No jak tu běželi ruzný videa třeba ze rvaček chuligánu,tak ty jakýsi paskvil joko tobi geri používaj. Tenhle kop muže být skrytý trumf ve vhodnou chvíli
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod Baxxse » pon 05. úno, 2007 20:39

Ono kdyz jses chuligan a bezi za tebou jeste dalsich pet lidi tak si muzes dovolit zavravorat a treba i upadnout. Ostatni te na chvilku zastanou a ty muzes v pohode vstat...kdybych ovsem stal ja jeden na jednoho,tak bych s timhle trikem asi nevyrukoval. Bal bych se lehkeho vychyleni a nasledneho kontru...i kdyz vyjit to muze...
Baxxse
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 381
Registrován: čtv 22. led, 2004 0:00
Bydliště: Cheb-Praha

Příspěvekod jeikob » pon 05. úno, 2007 22:39

Baxxse píše:Ono kdyz jses chuligan a bezi za tebou jeste dalsich pet lidi tak si muzes dovolit zavravorat a treba i upadnout. Ostatni te na chvilku zastanou a ty muzes v pohode vstat...kdybych ovsem stal ja jeden na jednoho,tak bych s timhle trikem asi nevyrukoval. Bal bych se lehkeho vychyleni a nasledneho kontru...i kdyz vyjit to muze...


Kamarád z oddílu to použil na vesnický tancovačce teda pred tou sokolovnou. Byla to taková ta fáze sekunda pred bitkou byl sám proti třem ,ale dva byli přihlížeči . Chtel udelat neco radikalního co a povedlo se dotyčný letel pomerne kus . A tamti dva dostali strach.Ono to má dost sílu.Všim jsem si že thaiboxeři delaj kop kolenem z výskokem,to musí bejt šílená pecka. Mám doma takovou starou slovensky psanou knížku o karate a sebeobrane techniky jsou tam focený je taková oranžová. Myslím že ji napsal jakýsi zrubek starý pán zaroven mel vysoký dan i jiu jitsu. A ten o téhle technice píše teda o joko tobi geri že je to nejsilnější technika v karate a že muže mít na soupeře psychologický dopad.Teda na ty ostatní pokud to nejsou zas tak zkušený rváči. Jenže to se psal rok 79 a to se asi lidi tady u nás rvali jinak.:)
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod jeikob » pon 05. úno, 2007 22:44

jo když už se tu jede téma karačo. tak sem na you tube objevil hezkej starší dokument z bbc. je rozdelenej na tři díli

http://www.youtube.com/watch?v=X98FolFB ... er&search=
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod migli » stř 26. pro, 2007 21:39

Ja ze ozivuji toto tema... ale podival jsem se na novy web www.skbu.cz , a u treninku streetfightu jsem narazil na tuto fotografii, a to uz bylo i na mne moc...

Obrázek

Doufam, ze se tito lide nikdy proti nozi nebudou muset postavit... :roll:
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod ghekon » čtv 27. pro, 2007 10:37

a) Co je na te fotografii tak spatneho?
b) Co to ma ten dedek za pasek?
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod migli » čtv 27. pro, 2007 10:48

ad 2 - ted "dedek" je ing. Karel Strnad, 6. dan karate. Pasek ma (predpokladam) cerny, odreny do stavu, v jakem je nyni.

ad 1 - zadny utocnik s nozem se po jednom bodnuti nezastavi, nenarovna se, nenecha ruku vepredu a nepocka, az provedes nejakou techniku. Bude bodat, rezat, sekat. Chyti te za jednu ruku, a bodne pod ni do bricha, hrudniku, zad. Sekne po krku.... Proste te bude chtit zmasakrovat. Tyhle metody obrany proti nozi privedou obrance v lepsim pripade na JIPku, v horsim na hrbitov. Proti utocnikovi nozem plati jednine utikat o zivot, protoze o zivot jde. (A nezkousejte argument nemam kam utect - takova moznost je v 99% situaci.)

Ati si v ramci aikido nebo karate uci co chteji. Ale pokud to co uci nazvou streetfight, tak tam happy utoky nemaji co delat.
Naposledy upravil migli dne čtv 27. pro, 2007 23:49, celkově upraveno 1
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod ghekon » čtv 27. pro, 2007 10:51

Muzu si jen dovolit par dotazu? Pokud vidim spravne, tak ten Strnad ji drzi za zapesti, takze hned tak ho asi nebodne a pokud vidim spravne tak se ji druhou rukou snazi stisknout tepnu ale mozna ne, nejde to poznat.
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Head2k » čtv 27. pro, 2007 11:52

Tahle fotka ani nevypadá jako nějaká technika v plné rychlosti. Je to spíš fotka z vysvětlování techniky, kde se nacvičuje pomalu a instruktor mezi tím promlouvá ke třídě (proto je otočený dozadu a ne na útočníka). Možná, že v plné rychosti se útočnice nenapřímí a nezůstane stát jak prkno s předpaženou rukou. To jsou samozřejmě jen spekulace, jenom chci říct, že je pro mě těžké někoho odsoudit na základě jedné fotky.
Head2k
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: ned 16. pro, 2007 0:00

Příspěvekod migli » čtv 27. pro, 2007 11:57

head2k:

chytat takovymto zpusobem ruku, co drzi nuz? drzet ji jednou rukou? dve chyby, co te dovedou do hrobu :?
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků