snídaně

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

snídaně

Příspěvekod Sanchez » pát 16. úno, 2007 15:09

Co snídáte a co je podle vás nejlepší/nejhodnotnější jídlo/pití k snídani a v jakém množství? Dík
Sanchez
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: stř 12. dub, 2006 23:00

 

Re: snídaně

Příspěvekod Baxxse » pát 16. úno, 2007 16:19

Sanchez píše:Co snídáte a co je podle vás nejlepší/nejhodnotnější jídlo/pití k snídani a v jakém množství? Dík


Divne polozena otazka...zalezi co od toho jidla cekam. Chci byt tlustej??Tak to si pak rano dam deset vajec a kilo slaniny. Zapiju to pivem a jako zakusek?? To se docpu obrim dortem nebo vanilkovou zmrzlinou... :roll:
Baxxse
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 381
Registrován: čtv 22. led, 2004 0:00
Bydliště: Cheb-Praha

Příspěvekod TongPa » pát 16. úno, 2007 16:34

Někde jsem slyšel, že nejlepčí jsou BeBe dobré ráno, plné vitamínů, cereálií... :twisted:

Já osobně mám k snídani (pokud to v týdnu stihnu) nejraději zapečený sedvič z tmavého chleba, šunky, plátku cibule, sýra a kečupu. Sním tak dva, je to docela sytý. O víkendu nepohrdnu hemenexem, nebo klobásou, syrečkama... Někdy si jako doplněk dám nějaký ovoce. Piju obvykle zelený čaj, tak 0.3 litru. 8)

Ze sklonů živit se dle sportovních trendů jsem vyrostl okolo 18. roku mého života. Pokud bys chtěl něco takového, připrav si peněženku, játra, ledviny a koukni na nějaký kulturistický server, jak na to... :roll:
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod bjohny » pát 16. úno, 2007 17:33

me osobne rano nepusti nic krome mleka a neceho sladkeho....treba mleko,ovsene vlocky nebo cerealie a granko :wink:
Dej Vám Pánbůh nebe plné dřepů!! :twisted:
bjohny
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 359
Registrován: pát 12. kvě, 2006 23:00
Bydliště: Revúca... Slovakia :((

Příspěvekod Genesis » pát 16. úno, 2007 18:04

já ráno piju obvykle multivitamín ( takovej ten šumák prostě ) nebo čaj a jím přesnídávku, pribináček nebo tak, sem tam i třeba rohlík se sýrem
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod karlat » pát 16. úno, 2007 18:06

Na BeBe dobré ráno nedám dopustit, hlavně čokoládové, mňam.. Doporučuji přikusovat k ovoci, nejlépe k hrušce, páč to je snad jediné nekyselé ovoce (neznáte ještě nějaké jiné nekyselé ovoce? Dal bych si změnu!) Je fakt, že to není moc syté, takže po hoďce už zase musím něco ládovat..-polívčičku s rohlíčkem!
Super téma, mohli bychom to rozšířit na komplet jídelníček? Zajímalo by mě, jak řešíte večerní tréninky-jindy nemám čas, takže musím jíst těsně před cvičením (ještě že začínáme formami a drily, po zemi se válíme až tak po hodině) a pak po cvičení pozdě v noci.
Hezký den a dobrou chuť, pokud zrovna večeříte!
Karel Palát, Plzeň
karlat
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod bjohny » pát 16. úno, 2007 20:24

TongPa píše:Ze sklonů živit se dle sportovních trendů jsem vyrostl okolo 18. roku mého života. Pokud bys chtěl něco takového, připrav si peněženku, játra, ledviny a koukni na nějaký kulturistický server, jak na to... :roll:

asi tak nejak aj ja, sice by som bral dobru kvalitnu stravu, no vacsinou sa musim uspokojit s tym co uvari mama alebo co je v skole na obed....na ranajky si este potrpim ale potom uz co pride...ovocie ani velmi nie....skor grahamove rohliky alebo ine pecivo z jogurtom alebo salatom, inokedy rohlik zo salamov a maslom, obed klasika....v skole mavame maso ale doma na masko niesu vzdy financie(kurňa poslednu dobu mam prisernu chut na hovadzie varene z koprovou omackou a knedlikom :twisted: )...olovrant podobny ako desiata a na veceru ked sa da tak syr,salamu alebo casto aj polievku, cestoviny z parkou a ine lacne predvyplatne jedla

momentalne som vynechal vsetko aerobne a oddal som sa docasne len posilovaniu takze jem pomerne dost(vsak som aj pribral od beznej "letnej" vahy +10kg!)...snazim sa minimalne 5x denne a zhruba kazde tri hodky, niekedy ked je co jest tak aj kazde dva :D taku hodinku,dve pred spanim si raz za cas dam aj tvaroh z grankom alebo par piskot z poharom mlieka, tukom sa nevyhybam, vsak este nieje leto tak mi vana nevadiii....

z pitim to je ako kedy, kazdy kto si mysli ze udrzat pitny rezim je hracka je zrejme na velkom omyle.....pokial sa nachadzam v "druhom" domove kde mam vacsie financne prostriedky tak vypijem behom dna v pohode aj viac ako 4l tekutiny....pokial som ale doma tak to je zhruba 2l....poslednu dobu to su hlavne 100% dzusy a ovocne stavy, vyhybam sa sytenim napojom(donedavna som pocas bezneho dna vypil min. 2l kofoly citrus - je super ale aj som byval castejsie chory)...mlieku neodolam, ked jesto tak pijem, napriklad dnes nebolo, ale ja som v skole neodolal a minul posledne love za liter polotlsteho a a velke balenie Bebe Jemné

z pozdravom Jan 8)
Naposledy upravil bjohny dne pát 16. úno, 2007 20:27, celkově upraveno 1
Dej Vám Pánbůh nebe plné dřepů!! :twisted:
bjohny
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 359
Registrován: pát 12. kvě, 2006 23:00
Bydliště: Revúca... Slovakia :((

Příspěvekod Raptor » pát 16. úno, 2007 20:26

karlat píše:... neznáte ještě nějaké jiné nekyselé ovoce? Dal bych si změnu! ...


Banány, borůvky, broskve, meruňky, jahody, maliny, ... stačí si vybrat :)
Martin
香港楊家太極拳 / Heung Gong Yeung Gar Tai Gik Kuen
admin
http://www.taijiquan.cz
http://www.yangtaiji.com
Raptor
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 553
Registrován: ned 12. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod jeikob » pát 16. úno, 2007 20:29

kafe s mlíkem,smetanový jogurt,chleba s apetitem nebo džemem:)
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod jjosef » sob 17. úno, 2007 10:16

Misku vlocek s mlekem, nebo jogurtem a nejaky ovoce.
jjosef
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 52
Registrován: pát 13. říj, 2006 23:00

 

Re: snídaně

Příspěvekod xavier » sob 17. úno, 2007 10:45

Sanchez píše:Co snídáte a co je podle vás nejlepší/nejhodnotnější jídlo/pití k snídani a v jakém množství? Dík


Já si obaluju špek jako řízek.
xavier
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 210
Registrován: pon 30. led, 2006 0:00

Příspěvekod ly » sob 17. úno, 2007 10:50

Mne sa najviac osvedcilo teple jedlo rano. Vydrzim tak az do obeda bez hladu. Ked vynecham obcasne sobotnajsie ranajkove hemendexove orgie, tak zvycajne mam obilnu kasu, niekedy len tak cistu, alebo napr. s jablkom, orechami a medom, ked som obzvlast mlsna, supnem do nej za lyzicu nutely alebo kus cokolady. Ked mam zvysky v chladnicke, kludne si dam aj teplu polievku s nudlami. Vajicka na makko, varena kukurica, syrovy sendvic, hoci chlieb je tu otrasny, takze sa ho snazim jest co najmenej...
ly
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 178
Registrován: čtv 26. srp, 2004 23:00
Bydliště: Taipei/BA

Příspěvekod nomercy » sob 17. úno, 2007 22:14

Záleží na mnoha okolnostech ale do 12ti hodin tělo může přijímat velké množství sacharidu které tělo během dne zůžitkuje. Jinak jí člověk který maká v posilovně na objem a člověk který se drží v dietce...
Smrt je jistá, život Ne!
nomercy
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 25. led, 2007 0:00

Příspěvekod Quan-Chi » sob 17. úno, 2007 22:14

Pro me je nejidealnejsi rohlik s marmeladou a kakao, bohuzel to si vychutnavam jen vyjimecne o vikendu, jinak jako priznivec maximalne dlouheho spanku snidani bohuzel vetsinou (prez tyden) ani nestiham, a o vikendu stejne vstavam skoro k obedu (mnoh, jedno z mych predsevzeti je nespat tolik)

Na kolejich posledni dobou rad snidam koblihy s kafickem...

jinak nepohrdnu jogurtem nebo bananem, kazdopadne si potrpim na sladkou snidani, i po nejakem case stravenem v UK mi slane snidane (hemenexy, parky...) k srdci neprirostly. (naopak se jimi ale rad precpavam vecer, poprve to prijde kolem 11te a znovu kolem jedne rano...dalsi zlozvyk ktereho se chci zbavit, jeste ze ta lednicka je stejne vetsinou prazdna)
Quan-Chi
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 158
Registrován: pon 04. říj, 2004 23:00

Příspěvekod nomercy » sob 17. úno, 2007 22:32

Dostatečně dlouhý spánek není vůbec naškodu, naopak. Člověk potřebuje regeneraci a nejlepší je právě spánek. Ráno můžeš jíst co chceš ale poslední jídlo by mělo být tak v 19:00 maximálně ve 20:00 hodin. Když budeš papat v 11 večer tak se ti akorát bude tvořit tuk nic víc. Když máš večer žravou tak jes ovoce, jogurty, tvaroh bez tuku a nebo hodně pij, To tě zavodní a nebudeš mít hlad. Nejhorší je tech asi 10 prvních dní, pak si zvykneš...
Smrt je jistá, život Ne!
nomercy
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 25. led, 2007 0:00

Příspěvekod Quan-Chi » sob 17. úno, 2007 23:25

ad spanek: posledni dobou sem to uz fakt prehanel, a na skodu to podle me je. Jde o to, ze jsem opravdu sel spat dejme tomu v jednu rano a spal do dvanacti, nakonec se ukazalo ze s takhle dlouhym spankem jsem prez den ospalejsi nez s kratkym a kolem 4ty uz zase zivam (ja se doslova prospaval do ospalosti)... na dnesek jsem spal 5 hodin a cejtil jsem se snad lip nez s 12ti hodinovym... ale vono zase zacina semestr, takze chte nechte vstavat uz zase budu...

Jidlo: neusnu bez soucasnyho koukani na filmek z postele, a neni nad to si k tomu dat poradny jidlo :( a to je tak 3 housky se syrem a sunkou a zapijet kefirem :oops: vim ze je to humus, ale muj zivot tak dostava smysl :wink: Tuky se mi moc neukladaj (zatim), treninky to kompenzujou, anebo mam tasemnici
Quan-Chi
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 158
Registrován: pon 04. říj, 2004 23:00

Příspěvekod Quan-Chi » ned 18. úno, 2007 0:15

je to tady :( chystam se spat, zasouvam CDcko se startrekem do notebooku, a v lednicce po oslave nasel nejake zakusky, venecky a dorticky :wink: vim ze budu mit vicitky svedomi, ale uz si nemuzu pomoct 8) jidlo je proste mor, musim jist :lol:
Quan-Chi
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 158
Registrován: pon 04. říj, 2004 23:00

Re: snídaně

Příspěvekod villa15 » ned 18. úno, 2007 11:42

Sanchez píše:Co snídáte a co je podle vás nejlepší/nejhodnotnější jídlo/pití k snídani a v jakém množství? Dík
Snídej to na co máš chuť neomezuj se nějakýma ovesnýma vločkama apod. stejně to je na nic!
villa15
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 59
Registrován: stř 24. led, 2007 0:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod nomercy » ned 18. úno, 2007 14:06

co jíte ke snídani je uplne jedno ale večer je to spatný. časem to poznáš a pak to bude těžký. A nebo třeba ne pokud ti nebude vadit vana jako má hroch...
Smrt je jistá, život Ne!
nomercy
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 25. led, 2007 0:00

Příspěvekod bjohny » ned 18. úno, 2007 15:29

nomercy píše:co jíte ke snídani je uplne jedno

pekna kravina :? pocas noci prakticky hladujes, ranajky maju byt preto nahrada....maju byt lahko stravitelne a velmi vyzivne :!: vobec nieje jedno co ranajkujes :idea: kapišto :?:
Dej Vám Pánbůh nebe plné dřepů!! :twisted:
bjohny
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 359
Registrován: pát 12. kvě, 2006 23:00
Bydliště: Revúca... Slovakia :((

Další

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků

cron