8. Dan v Karate u nas!

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

to je dobré ;-)

Příspěvekod kanja-san » úte 20. úno, 2007 15:32

Tak to teda koukám, to je úlet (myšleno v dobrém). Myslím si, že je to fajn, že zástupce České republiky dostane takovéto čestné ocenění. Není důvod se nějak rozčilovat nebo se pohoršovat - přece si nemyslíte, že bude Václav Klaus vyučovat Karate :-)
kanja-san
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 156
Registrován: úte 21. bře, 2006 0:00
Bydliště: praha

 

Příspěvekod nickname » úte 20. úno, 2007 15:59

http://ktkstrilky.wz.cz/seznam.htm

Znáte je někdo ? To už je druhé karate jutsu
nickname
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 71
Registrován: pát 15. pro, 2006 0:00

buržo móresy :-)

Příspěvekod X_Mob_X » úte 20. úno, 2007 16:48

TongPa píše:
chachar píše:TongPa: dobre chapu ze je cestny, ale proc se vubec takove pi***ny delaji.

Je to něco takovýho, jako psal jeikob. Jde spíše o takový symbolický projev sympatií vůči České republice. V tomto případě hraje svou roli i to, že Shotokan byl první styl Karate vyučovaný v ČR a podle mého názoru je dosud nejrozšířenější... :wink:


To je fakt dekadence. Co májí dělat nějaké VIP móresy v BU? To je dekadence :-)
X_Mob_X
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 20. úno, 2007 0:00

Re: buržo móresy :-)

Příspěvekod Angus » stř 21. úno, 2007 9:18

X_Mob_X píše:To je fakt dekadence. Co májí dělat nějaké VIP móresy v BU? To je dekadence :-)

Začli si s tím džudisti, dali čestný 6. dan Putinovi :lol:
I když Putin to judo alespoň údajně na dost dobré úrovni cvičil (bodejť, při jeho minulosti) :wink:
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

Příspěvekod nickname » stř 21. úno, 2007 10:32

O pUtinovi jsem viděl dokument - a tam cvičil SAMBO
nickname
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 71
Registrován: pát 15. pro, 2006 0:00

Příspěvekod nickname » stř 21. úno, 2007 10:32

O pUtinovi jsem viděl dokument - a tam cvičil SAMBO
nickname
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 71
Registrován: pát 15. pro, 2006 0:00

Příspěvekod jjosef » stř 21. úno, 2007 10:38

Pokud vím, tak byl dokument o nem a tam rikali ze v judu závodil a pomerne slusne.
jjosef
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 52
Registrován: pát 13. říj, 2006 23:00

Příspěvekod tekara » čtv 22. úno, 2007 12:47

4nickname:
Ad Jiří Hausner. Tímto člověkem se zaštítil další "borec českého karate", zlínský "master" Vladimír Tomi. Vzhledem k tomu, že J.H. jezdí každý rok do Zlína na Budoshow a jeden rok má 4. dan, druhý rok má 6. dan a dnes má 8. dan, tak to hovoří samo za sebe.
Jinak Vladimír Tomi je další adept do klenotnice "grand masterů"
http://tomikarate.info-line.cz/onas.html
tekara
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 137
Registrován: úte 05. říj, 2004 23:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod graver » čtv 22. úno, 2007 13:34

Cvičil jsem s oběma (s JH cvičím stále). Dany ze své pozice hodnotit nebudu (to nechám frajerům, kteří je znají z doslechu :wink: ), ale na grandmastera si nehraje imho ani jeden z nich.
4tekara: tvůj úsudek pochází z návštěvy toho webu nebo z osobní zkušenosti?
Osobně hodnotím někoho až ve chvíli, kdy jsem schopen jeho úroveň aspoň pochopit (což znamená, že moc nehodnotím :lol: ).
Jinak můžeme samozřejmě polemizovat o význhamu pojmu "grandmaster". JH (nevím, jak VT) se věnuje výuce a výchově dýl, než spousta z vás žije (konstatuju, nic z toho nededukuju).
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gino » čtv 22. úno, 2007 13:41

graver:... a co s temi dany - to je pravda? Jeden rok 4. pak 6. pak 8. ?? Jestli jo, tak to bere hopem at uz je v jadru jakejkoli.
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod graver » čtv 22. úno, 2007 13:53

Můžu jen potvrdit, že JH má cca. pár měsíců 8. dan a že ho nedostal v ČR. Jak to bylo předtím, nevím - cvičím s ním 2 roky.
edit: nevím a je mi to jedno...
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod tekara » čtv 22. úno, 2007 14:21

4Graver:
JH jsem zažil na jednom semináři, který měl původně vést, potom pouze přihlížel. Jeho dany tě možná nechávají klidným, ale potom nesuď karate-jutsu aj.
Pana V.T. jsem cvičit viděl, v oddíle jsem měl cvičence z jeho klubu, vlastním CD kata, kde V.T. cvičí. Nevím jak ho znáš ty osobně, který nikoho nehodnotí, ale hůř zacvičené kata jsem ještě neviděl. Ohledně stránek pana V.T. , kde každý půl rok má jiný dan a je zastřešen jinou organizací, si myslím své.
tekara
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 137
Registrován: úte 05. říj, 2004 23:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod graver » čtv 22. úno, 2007 15:12

4tekara: pohoda, nerozrušuj se :D
Když říkám, že nehodnotím, tak proto, že a) na to nemám a b) je mi to opravdu fuk, protože mi to na mé úrovni nic nedá.
Větě "Jeho dany tě možná nechávají klidným, ale potom nesuď karate-jutsu aj." moc nerozumím - pro začátek mi připomeň, kde jsem si dovolil *soudit* karate-jutsu (ani nevím, co to je :lol: ) nebo dokonce aj.
Jediné, co jsem chtěl vědět, zda tvá ironie vyplývá z osobní zkušenosti nebo z něčeho jiného. Na to jsi odpověděl - diky.
edit: pokud jde o ty stránky a každý půlrok jiný dan, tak já jsem tam našel jen aktuální stav, tzn. to asi sleduješ pravidelně.
Jinak jsme zase u toho hodnocení actual skills vs udělený STV a do toho já se opravdu nezapojím.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gino » čtv 22. úno, 2007 18:12

graver píše: Když říkám, že nehodnotím, tak proto, že a) na to nemám a b) je mi to opravdu fuk, protože mi to na mé úrovni nic nedá.


Nezlob se na mě, ale nemůžu si odpustit poznámku - jen aby ses na nějakou tu úroveň někdy dostal a na něco měl... lidi se většinou zajímají o to s kým, nebo pod kým cvičí právě proto, že je to podstatná věc pro jejich vlastní rozvoj (když se budeš snažit napodobovat v chlívku čuníka, budeš časem dobrej čuník, ale nic víc).

Ale uznávám to, že jestli ti je všechno jedno viz. "nevím a je mi to jedno..." tak ti vlastně ani není co říct...
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Panda » čtv 22. úno, 2007 18:27

Normálně jsem se nechtěl vyjadřovat,ale protože graver je mi sympatický, něco přihodím.
Toho pána vůbec neznám v životě jsem o neviděl cvičit a může být osobně třeba super, ale pokud si napíše že má 8.dan ve stylu karate o kterém jsem nikdy neslyšel a k tomu ovládá mnoho jiných bojových umění, tak to svědčí o jeho osobnosti...
8.dan se dává starcům nad hrobem za velké zásluhy (když nepočítám Vaška Klausů) a někdo kdo se k němu dopracuje rozhodně nemůže mít čas stát se "mistrem mnoha dalších bojových umění.
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod graver » čtv 22. úno, 2007 18:55

4gino: tvá pochybnost je na místě - já se na "nějakou" úroveň už asi nedostanu a na "něco" mít nebudu. Najdi si tu někde, co jsem zač, kolik mi je, jak dlouho cvičím a proč - nechce se mi to furt opakovat...
To, že je mi to jedno, jsem myslel tak, že jsem vděčný za to, že se mi někdo věnuje, opravuje mě a učí. Může mi být opravdu jedno, jestli je jeho karate "na úrovni" 8. danu nebo třeba 1 kyu, protože ze své pozice v tom nevidím rozdíl - stále mi má co dát. Taky je v tom asi kus úcty a respektu k někomu, kdo je v karate o víc než čtvrt století přede mnou. Možná ten respekt jednou ztratím, ale ne teď a ne proto, že o tom diskutuji s někým, kdo ho sám nemá.
Uznávám, že formulace "nezajímá" zní dost kategoricky, ale snad jsi to pochopil - nejde o to, že se nezajímám, s kým cvičím. Nezajímám se o to, jaký dan má a jak ho získal. Pokud mi někdo nesedne, může mít 256. dan ve všech BU světa a stejně na něj seru...
A pokud jde o tvůj příměr - jestli se mi někdy podaří být dobrým čuníkem, budu rád. Chro, chro...
4Panda: ani já nevím, co je karate jutsu. Můžeš to chápat různě - buď takto: http://www.karate-jutsu.wz.cz/
nebo tak (jak to chci chápat já), že jutsu znamená umění, takže mistr karate jutsu je prostě mistr umění karate :wink:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod tekara » čtv 22. úno, 2007 19:54

4Graver:
Jenom malou vysvětlivku a poznámku. Na jméno pana Hausnera se tady někdo zeptal, já odpověděl. J.H. může být skutečně dobrý karateka, to jsem nehodnotil, ale stoupající hodnoty danů jsou velmi divné. Pro mě je rozhodující, že z mého pohledu zaštítil pana V.T., který z mé osobní zkušenosti je velmi špatný karateka, a kterému věnoval jeho dany kdoví kdo. To je pro mne špatná vizitka. A tím to pro mě končí.

Hodnotil jsem úroveň pouze pana Tomiho, poněvadž mám osobní zkušenost. Tečka.
Jeho stránky za ty roky občas shlédnu, stejně jako stránky jiných oddílů, protože mne karate a BU skutečně baví. A ikdyž o těchto podivnostech vím, tak jsem se nikdy nepřidal k upozorňování na tyto lidi v různých threadech. Čest této vyjímce.

Neber to Gravere nijak osobně, ale trochu nechápu Tvůj postoj. Pokud ti vyhovuje učitel, je to v pořádku, ať tady píše kdo chce co chce. Ale nevím, proč pořád zdůrazňuješ, že nic neumíš, nikam se nedostaneš atd. Podle mne se zbytečně podceňuješ, protože pokud by jsi cvičil jenom proto, aby jsi v Tvém věku něco dělal, tak by jsi tady nepsal příspěvky, které z mého pohledu mají hlavu a patu. Myslím, že tady do věcí kecají borci, kteří neumí ani to, co ty. Podle mne nejde jenom o techniku cvičení, ale reálnou schopnost sebereflexe.
Jinak s poznámkou o Karate jutsu se ti omlouvám, pokud jsi se k tomu nevyjadřoval. Už mi to nějak splývá.
tekara
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 137
Registrován: úte 05. říj, 2004 23:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod graver » čtv 22. úno, 2007 20:36

tekara píše:proč pořád zdůrazňuješ, že nic neumíš, nikam se nedostaneš

Lepší, než naopak :lol:
Ale ne, ono to tak nějak je. Samozřejmě necvičím jen proto, abych něco dělal. Těch důvodů je moc, včetně kousku té reality. Ale opravdu jsem začal pozdě a s atrofovanou fyzičkou. Znám své možnosti a limity. Asi nejvýstižnější definice mé snahy je to, že pro mě je důležitá cesta, nikoliv cíl.
Mých příspěvků si nevšímej - umět kecat neznamená umět bojovat (jak je vidět i z mnohých jiných případů :D :D ).
To je ta sebereflexe, víš. Mastit si ego někde na webu, pak si stoupnout do ringu/na tatami a půlka světa pukne smíchy - that's not me...
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod graver » pát 23. úno, 2007 9:54

Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gino » pát 23. úno, 2007 10:05

graver píše:4gino: tvá pochybnost je na místě - já se na "nějakou" úroveň už asi nedostanu a na "něco" mít nebudu. Najdi si tu někde, co jsem zač, kolik mi je, jak dlouho cvičím a proč - nechce se mi to furt opakovat...
To, že je mi to jedno, jsem myslel tak, že jsem vděčný za to, že se mi někdo věnuje, opravuje mě a učí. Může mi být opravdu jedno, jestli je jeho karate "na úrovni" 8. danu nebo třeba 1 kyu, protože ze své pozice v tom nevidím rozdíl - stále mi má co dát. Taky je v tom asi kus úcty a respektu k někomu, kdo je v karate o víc než čtvrt století přede mnou. Možná ten respekt jednou ztratím, ale ne teď a ne proto, že o tom diskutuji s někým, kdo ho sám nemá.
Uznávám, že formulace "nezajímá" zní dost kategoricky, ale snad jsi to pochopil - nejde o to, že se nezajímám, s kým cvičím. Nezajímám se o to, jaký dan má a jak ho získal. Pokud mi někdo nesedne, může mít 256. dan ve všech BU světa a stejně na něj seru...
A pokud jde o tvůj příměr - jestli se mi někdy podaří být dobrým čuníkem, budu rád. Chro, chro...
4Panda: ani já nevím, co je karate jutsu. Můžeš to chápat různě - buď takto: http://www.karate-jutsu.wz.cz/
nebo tak (jak to chci chápat já), že jutsu znamená umění, takže mistr karate jutsu je prostě mistr umění karate :wink:


gravere... ja se vůbec nenavážím do toho, jestli ten pán dělá dobrý karate, nebo jakej to je karateka, já karate nerozumím vůbec. To znamená o strašně moc míň, než ty... ale už se nějakej rok ve světe BU pohybuju a chtěl jsem jenom říct, že když se budeš učit pod někým, kdo tomu, co tě učí, sám nerozumí, tak se nenaučíš nic. Maximálně špatné návyky, nebo si s prominutím zku*víš zdraví. I kdyby ten člověk měl 8.Dan a jeho schopnosti byli hypoteticky na úrovni 1.kyu, tak dejme tomu, že tě může něco naučit, ale pokud tomu sám dobře rozumí a pokud ho to taky někdo rozumnej naučil... a je fuk, jestli se jedná o karate, judo, jujutsu, aikido, box... cokoli... snad chápeš co jsem chtěl říct. Vůbec mi nejde o to se nějak osobně navážet do tebe, nebo do toho pána. Zas tak moc mi na lidech, který neznám, nezáleží...

Příměra k čuníkovi měla naznačit jen to samé... když chceš umět x, musíš se učit někde, kde tomu x taky rozuměj a né někde, kde se věnují trochu x, trochu y a do toho ještě dalším věcem a dohromady to spatlaj na základě nepraktických úvah :)) Souhlasím s tekarou, že se možná až moc schazuješ hlavně ve svých očích, nepodceňuj se... nevím kolik ti přesně je, myslím, že něco přes 40... ale správným cvičením můžeš vydržet cvičit klidně ještě 20 let a víc... a to je rozhodně velká možnost to někam dotáhnout.

Co se týče karate jutsu jako názvu, tak je to kravina, jakejch se ale ve světě nachází mnoho... ty to chápeš jako "umění karate"... takhle to nejspíš chápe i ten, kdo ten název stvořil a i to něco vypovídá o tom, jak do toho umění, nebo karate, pronikl hluboko...

Měj se pěkně, přeju ti dobrý trenink a... dej si větší cíle... poženou tě kupředu. Ahoj
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků

cron