Ji-jitsu

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Ji-jitsu

Příspěvekod TONYM » čtv 01. bře, 2007 19:01

Chtěl bych se zeptat co si myslíte o ji-jitsu a jeho využitelnosti při nějakém rálném konfliktu? (napadení na ulici kupříkladu ) (Podotýkám že skutečně myslím ji-jitsu a jiu-jutsu nebo podobné). Je to prý velmi mladé a navíc CZ BU (byť odvozené od jiu-jutsu). Co jsem slyšel tak nejúčinější je asi box a jeho deriváty (thai box, kick box) co se týče šancí na úspěšné zvládnutí konflitku. O aikidu jsem slyšel spíše negativnější a pesimističtější věci, a právě z tohohle hlediska mě zajímá ji-jutsu. Jak moc je efektivní...?
(podotýkám že dosud žádné Bu nedělám)
TONYM
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: sob 13. led, 2007 0:00

 

Re: Ji-jitsu

Příspěvekod Baxxse » čtv 01. bře, 2007 19:10

TONYM píše:Chtěl bych se zeptat co si myslíte o ji-jitsu a jeho využitelnosti při nějakém rálném konfliktu? (napadení na ulici kupříkladu ) (Podotýkám že skutečně myslím ji-jitsu a jiu-jutsu nebo podobné). Je to prý velmi mladé a navíc CZ BU (byť odvozené od jiu-jutsu). Co jsem slyšel tak nejúčinější je asi box a jeho deriváty (thai box, kick box) co se týče šancí na úspěšné zvládnutí konflitku. O aikidu jsem slyšel spíše negativnější a pesimističtější věci, a právě z tohohle hlediska mě zajímá ji-jutsu. Jak moc je efektivní...?
(podotýkám že dosud žádné Bu nedělám)


Porad dokola!! Ja si myslim ze vyuzit jiu-jitsu nejde...kdyz uz tak vyuziju nejakou techniku z nej a to zalezi na kazdym jak moc je dobrej a jestli uspeje na ulici( a je jedno jestli dela Box,Aikido nebo chodi na sachhy)...ulice je zradna!! :twisted: :twisted: podivej se na starsi vlakna,najdes tam nazory mistnich lidi...
Baxxse
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 381
Registrován: čtv 22. led, 2004 0:00
Bydliště: Cheb-Praha

Příspěvekod xiuwei » čtv 01. bře, 2007 19:57

JI - JITSU je CZ bojové umění , které vymyslel Ing.pan Konečný z Olomouce. Není to tedy klasické Ju Jutsu z Japonska.
xiuwei
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte 06. čer, 2006 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod jeikob » čtv 01. bře, 2007 20:59

xiuwei píše:JI - JITSU je CZ bojové umění , které vymyslel Ing.pan Konečný z Olomouce. Není to tedy klasické Ju Jutsu z Japonska.


Nejak v tom máte zmatek,puvodní japonský tradiční je jiu jitsu a od něho se odvozují ty ostatní modifikovaný ju jutsu ji jutsu. Pan Konečný je tím myšlen ten co se tomu věnoval již za první republiky.Mám ješte takovou starou knížku z té doby. Co se týká využití zaleží na mnoha okolnostech,ale jako všechno je nutno techniky a aplikace tak aby přešli do krve intuitivně a cvičit sparring.
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod migli » čtv 01. bře, 2007 23:39

jujutsu, jijitsu, jiujitsu apod. - jen ruzne formy transkripce(podle toho, jestli k nam dosly pres anglictinu, nemcinu, rustinu...). MELY BY oznacovat totez - dva japonske znaky 柔術 (aspon doufam, ze jsou to ony).

V nasem absurdistanu si nekteri lide zalozili zivnost na tom, ze si skolu pojmenuji jednou transkripci, vydavaji to za neco originalniho a jedinecneho, aby mel zak pocit, ze se jedna o cosi extra (asi aby mu nebylo lito tech penez za prispevky).

Idealni by asi bylo, kdyby se ty skoly zacaly pojmenovavat treba "Jan XYZ. JuJutsu" s tim, ze by na druhem radku uvadel, u koho se ucil, ziskal prislusne technicke stupne atd. Jenze to by se nekteri asi neuzivili :D.

Jinak s tim vyuzitim - opravdu se to tu resilo vicekrat, takze vyhledat :), a pokud ma nekdo dotaz na konkretni skolu a konkretniho ucitele, tak sem s tim, on se urcite nekdo najde, kdo bude vedet podrobnosti.
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod Gino » pát 02. bře, 2007 9:22

jeikob píše:
xiuwei píše:JI - JITSU je CZ bojové umění , které vymyslel Ing.pan Konečný z Olomouce. Není to tedy klasické Ju Jutsu z Japonska.


Nejak v tom máte zmatek,puvodní japonský tradiční je jiu jitsu a od něho se odvozují ty ostatní modifikovaný ju jutsu ji jutsu. Pan Konečný je tím myšlen ten co se tomu věnoval již za první republiky.Mám ješte takovou starou knížku z té doby. Co se týká využití zaleží na mnoha okolnostech,ale jako všechno je nutno techniky a aplikace tak aby přešli do krve intuitivně a cvičit sparring.


P R O B O H A !!! 8O :roll: :(
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod xiuwei » pát 02. bře, 2007 12:18

Pro Jeikob : už jsem několikrát četl,že JIU JITSU pochází z Německa a je to vlastně kombinace Aikida,Juda a Karate.
Pochybuji , že z Jiu Jitsu pochází ,,modifikované Ju Jutsu,, , o kterém se zmiňuješ. ®ádné modifikované bojové umění s názvem Ju Jutsu neznám.
xiuwei
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte 06. čer, 2006 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod kaze18 » pát 02. bře, 2007 16:58

Efektivita bojových umění se tu už řešila.Obecný názor je,že použitelnost bojových umění záleží na jednotlivci a nikoliv na systému.Podle mě pravda...
Ju jutsu pochází z Japonska.Název ju (jemný,přizpůsobivý),jutsu(umění).Ikdyž se to někdy píše jinak,význam je pořád stejný. :P
kaze18
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: pon 12. úno, 2007 0:00

Příspěvekod jeikob » pát 02. bře, 2007 17:19

xiuwei píše:Pro Jeikob : už jsem několikrát četl,že JIU JITSU pochází z Německa a je to vlastně kombinace Aikida,Juda a Karate.
Pochybuji , že z Jiu Jitsu pochází ,,modifikované Ju Jutsu,, , o kterém se zmiňuješ. ®ádné modifikované bojové umění s názvem Ju Jutsu neznám.


No není to muj obor,ale tady se už o ju jutsu psalo tady je na to odkaz

http://jujutsu.cz/bujutsu-dojo/foto-a-video/
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod xiuwei » sob 03. bře, 2007 11:06

PRO JEIKOB :
Tak podle článku,na který jsi mne odkázal bych řekl,že jsme měli pravdu oba dva. Původní název Ju Jutsu je z Japonska , po roce 1912 se začalo s tzv.modernizací Ju Jutsu (tak jak jsi uvedl - modifikace).
Jinak dík za odkaz .
xiuwei
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte 06. čer, 2006 23:00
Bydliště: Ostrava

 

Příspěvekod defendu » sob 03. bře, 2007 11:36

4Jeikob

Pan Konečný určitě není někdo kdo cvičil JJ už za první republiky :lol: :lol: Je to současná postavička vyučující na Palack. univ. v Olomouci Sebeobranu a úpoly.
Víc jsem o něm psal loni tady:

http://www.bojovaumeni.cz/bu/modules.ph ... 6&start=20
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod will » sob 03. bře, 2007 14:32

for all
Taky to není úplně můj obor co jsem, ale zaslechl, tak JU-Jutsu pochází z Německa jsou tam i prvk boxu, Ji-jitsu založil pan Konečný, a jiu-jitsu se hlásí k japonským tradicím. Jinak ju-jutsu i ji-jitsu jak název vypovídá vychází z japonského jiu-jitsu, zde jde pouze o to, kdo si založil jakou aorganizaci a tu si taky náležitě pojmenoval.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod jeikob » sob 03. bře, 2007 14:46

defendu píše:4Jeikob

Pan Konečný určitě není někdo kdo cvičil JJ už za první republiky :lol: :lol: Je to současná postavička vyučující na Palack. univ. v Olomouci Sebeobranu a úpoly.
Víc jsem o něm psal loni tady:

http://www.bojovaumeni.cz/bu/modules.ph ... 6&start=20


Tak to je shoda jmen .Mám knížku ta se jmenuje jiu-jitsu a napsal ji Bohumil Konečný a rok vydaní je teda protektorát rok 1940. A je velmi pekně udelaná techniky jsou kreslený ručně.Co je zajimavý zřejmně do německa jezdili instruktoři z japonska
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00


Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron