jake BU v Praze

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod jeikob » úte 13. bře, 2007 23:06

Samozrejmně je mi to jasný . Ale nelibí se mi predstava že se budu nekde polovinu tréningu venovat lidove rečeno bežnýmu telocviku. Nekdo kdo chodí cvičit každý den v týdnu si to muže dovolit. Moje predstava je že se človek rozcvičí rozehřeje a venuje se cvičení postoju uderu ,krytu,pohybu,cvičení s partnerem sestav ci specialních cvičení.A jelikož doma težko muže cvičit s partnerem za to kliky a dřepy ano tak je snad logický ,že se to uprednostnuje
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

 

Příspěvekod luen » úte 13. bře, 2007 23:21

jeikob píše:Samozrejmně je mi to jasný . Ale nelibí se mi predstava že se budu nekde polovinu tréningu venovat lidove rečeno bežnýmu telocviku. Nekdo kdo chodí cvičit každý den v týdnu si to muže dovolit. Moje predstava je že se človek rozcvičí rozehřeje a venuje se cvičení postoju uderu ,krytu,pohybu,cvičení s partnerem sestav ci specialních cvičení.A jelikož doma težko muže cvičit s partnerem za to kliky a dřepy ano tak je snad logický ,že se to uprednostnuje


To se nevylucuje s tim co jsem napsal ... otazka je co si pod tim ty sam predstavujes. Vis kolikrat musis bouchnout nez se vubec budem bavit o uderu?

Wing chun je drina, neni to rychle a neni to bez namahy jak mnozi tvrdi ... to je omyl a nepochopeni! To co do toho ty sam investujes (nemyslim tim penize, ale predevsim odhodlani ...) to se ti i vrati. Kdo vlozi malo..., malo vytezi! Jako vsude :wink:
Zminil jsi tady kruh (tang huen sau) nedovedes si predstavit jake je to peklo na ramena a jaka bolest je za tim. Kdo chce pohodlicko a klidecek toho na wing chun ceka jen zklamani. Ale aspon vi, ze to neni sranda a ze to neni pro babovky. Vzdyt co muze byt jeste narocnejsi nez priprava na boj o holej zivot? Priprava na dva boje :D :wink:
Vubec si to nemaluj. Naucis se sahnout si tu na dno svejch sil a moznosti ... to te zarucene posune dal ... ostatni je jen omacka!
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod jeikob » úte 13. bře, 2007 23:54

No já vážil po transplantaci kostní dřeně 54 kilo ,svaly absolutně ochablý a zkracený plus silná unava a musel jsem se s toho vyhrabat a ješte pořád mám co delat. Já myslím ,že se shodnem nejde mi o žadný mystery off chessboxing:)mimochodem super film:)Ale aby se clovek při tréningu venoval tomu nejpodstatnějšímu a práve tomu co nemuže zvládnout bez učitele
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod jeikob » úte 13. bře, 2007 23:57

No ješte mi nesedí argumentace ,že žáci musí delat kliky jinak by z nich byli lemplové zjednodušeně řečeno. A že jinak človek sám od sebe cvičit doma nebude.
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod luen » stř 14. bře, 2007 11:05

jeikob píše:No já vážil po transplantaci kostní dřeně 54 kilo ,svaly absolutně ochablý a zkracený plus silná unava a musel jsem se s toho vyhrabat a ješte pořád mám co delat. Já myslím ,že se shodnem nejde mi o žadný mystery off chessboxing:)mimochodem super film:)Ale aby se clovek při tréningu venoval tomu nejpodstatnějšímu a práve tomu co nemuže zvládnout bez učitele


Je jasne, ze se musi brat ohled na urazy, nemoce, schopnosti, moznosti ... atd ... O to s vetsi opatrnosti u vazne nemoci :arrow: nechtel jsem tim napsat, ze prijde novacek necham ho udelat 10 000 drepu, kliku ... a pak reknu vsem aby ho zmlatili ... takhle ne, ale clovek se posouva vpred a zpatky ni krok jen kdyz si saha na dno svejch momentalnich moznosti ... je jasne, ze casem se to zacne zlepsovat a ze nekdo snese vice, da tomu vice a bude rust pred ocima ... nekdo hold poleze lazo plazo (dle svejch moznosti), ale dulezite je to, ze ho to posune. Spatne je to v pripade stagnace :wink: Ale i to se obcas stane, kdyz je to jen docasne, tak je to v normalu!
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod jeikob » stř 14. bře, 2007 16:08

No na karate co jsem chodil jako dítě. Tak prvních pul roku se venovalo rozcvičce,protažení a posilovaní ten první rok de facto tak pul treningu. Ale ty další roky jen rozcvičce aby se človek rozehřál a uvolnil.
Myslím že v tomhle je hodně duležitá role trenéra,mistra a individualní přístup. Přijde nováček dejme tomu clovek co dřepí v kanclu A mistr by měl po par pohybech poznat jaký jsou jeho nedostatky a na co by se mel soustředit ohledně doplnkovýho cvičení. Naopak přijde třeba chlápek,ktrej delá truhláře má síli dost,ale je třeba zkrácenej potřebuje spíš než posilovat se venovat strečingu. Rozhodne si nemyslím že kondiční a doplnkový aktivity nejsou potřeba.Ale mělo by to být zaležitostí toho žáka.
Ve škole pokud chcete mít nejaké vysledky se také musíte připravovat doma
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod jeikob » stř 14. bře, 2007 16:39

To také mám namysly. Jde o to že vetšina lidí má možnost cvičit tak nanejvýš dvakrát týdne a tak mi přijde primarní se venovat tomu podstatnýmu a maximalně ten čas využít
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod luen » stř 14. bře, 2007 16:46

jeikob píše:To také mám namysly. Jde o to že vetšina lidí má možnost cvičit tak nanejvýš dvakrát týdne a tak mi přijde primarní se venovat tomu podstatnýmu a maximalně ten čas využít


Opet souhlasim akorat s tim rozdilem, ze to podstatne ... ne-li nejpodstatnejsi je nebyt (damy prominou) chcipak ... a jak uz predeslal Ukropcany je temer nemozne, aby se k necemu takovemu dokopal clovek sam :!:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod PC » stř 14. bře, 2007 16:53

jeikob píše:To také mám namysly. Jde o to že vetšina lidí má možnost cvičit tak nanejvýš dvakrát týdne a tak mi přijde primarní se venovat tomu podstatnýmu a maximalně ten čas využít


A co je teda podle tebe podstatny? Furt tady se vsema prakticky souhlasis, ale nejak nejsem moudry z toho, kam tuto debatu vleces....

Takze budes pilovat techniku, techniku, techniku.. a pak zjistis ze mas sice super techniku, ale nevyboxujes se ani ven z papirovyho pytliku, protoze na to proste fyzicky nemas... co pak??!! :roll: ucil te ucitel spatne techniku, asi ne, ale bylo to to podstatny a tos prece chtel ne?!

Muzu te ubezpecit, ze svym zakum, davam ukoly, a myslis, ze je delaj? ... houby, tovize nedelaj, aspon sou uprimny a reknou mi to... nektery. :)

Podstatny je, podle me, nejprve byt fyzicky pripraven na to cvicit/ucit se BU/BS..... a to je dost malo lidi z mainstreamove spolecnosti.
PC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 569
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00

Příspěvekod jeikob » stř 14. bře, 2007 17:07

Jo ale jestli se delaj polovinu treningu dřepy a kliky zjednodušeně řečeno,tak je to na ukor tech ,který to nepotřebujou a radši by zrovna pilovali tu techniku ci cvičili s partnerem. a když je nekdo chcípak tak rozumný trenér či učitel mu rekne milý pane ci milá dámo. Nebylo by pro vás lepší dát nejdřív do pořádku svojí kondici případně poradit a třeba za pul roku přijít. Já chci hodně cvičit ,ale pořád si to nemužu dovolit tak se také nikam neženu
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod PC » stř 14. bře, 2007 17:17

jeikob píše:Jo ale jestli se delaj polovinu treningu dřepy a kliky zjednodušeně řečeno,tak je to na ukor tech ,který to nepotřebujou a radši by zrovna pilovali tu techniku ci cvičili s partnerem. a když je nekdo chcípak tak rozumný trenér či učitel mu rekne milý pane ci milá dámo. Nebylo by pro vás lepší dát nejdřív do pořádku svojí kondici případně poradit a třeba za pul roku přijít. Já chci hodně cvičit ,ale pořád si to nemužu dovolit tak se také nikam neženu


no driv se to prave delilo na oddil A, B, C v ramci klubu, ted vetsinou na zacatecniky a ruzne stupne pokrocilych

2ukropcany: :lol: :lol: byl jsi rychlejsi :wink:
Naposledy upravil PC dne stř 14. bře, 2007 17:18, celkově upraveno 1
PC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 569
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00

.

Příspěvekod luen » stř 14. bře, 2007 17:18

Ut a Ct novacci, St a Pa pokrocili ... Rozumime :D
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod jeikob » stř 14. bře, 2007 17:48

ukropcany píše:4jeikob - no a práve preto sa kluby delia na začiatočníkov a pokročilých... začiatočníci sa tie kliky učia robiť, zatiaľčo pokročilí ich len pilujú, aby ich nezabudli... :P Akému BU sa venuješ?


V detství a v ranný puberte jsem delal 5 let karate. pak jsem toho nechal a skoro 10 let jsem jezdil na skateboardu ,pak jsem onemocnel leukemií a absolvoval transplantaci kostní dřeně. A je to asi rok co jsem začal přemýšlet ,že bych cvičil nějaké BU a vždycky mně spíš zajímalo čínské BU. cvičil bych to už i za komanču,kdyby tu bylo. A jak jsem tak zjištoval částečně i ovlivnen filmem Prodigal Son tak mne zaujal wing chun.Momentálně mé bojové umnení jsou uvolnovací a protahovací rehabilitační cviky,fitboll,masáže. Ale využívám i to co si pamatuju z karate a zvládnu.Třeba ruzné postoje a podobně.
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod chachar » stř 14. bře, 2007 23:14

nekdo tu psal ze kdyz se v nejakem klubu napr. neklikuje tak doma se neprinuti nikdo. co to je za picovinu. cvicim snad proto protoze chci a delam proto vsechno mozne. treningy jsou od toho ze tam mas sparing partnery a trenera co te opravi. klikovat muzes doma a ne ztracet tim cas na treningu.
videl jsem kluby kde polovina treningu byla o rozcvicce a posilovani :roll: to se mi zda uplne blbost.
chachar
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 138
Registrován: sob 08. črc, 2006 23:00

Příspěvekod Lada » čtv 15. bře, 2007 1:11

tak já osobně nemylslím, že by většina lidí dělala ještě něco doma alespoňń kyž jseme s většinou mluvil o tomhle tak to i řekli a na jiných to jde vidět. Prostě se nedonutí, čest těm vyjímkám a co si budem namlouvat většina lidí doma nic necvičí i když třeba ze začátku jo, ale pak se na to vybodnou to je dáno dost tím prostředím a dokuď nevypadnou někam kde se cvičit bude tak.... Samo že i tací jsou co cvičí, ale za to spousta lidí se prostě nedonutí nic dělat a když je někdo k tomuhle nepřivede aby si to hlavně uvědomili, že tohle je taky potřeba a bez toho to nejde tak se nic nestane...zejména u těch začínajících. Ten kdo to už bere vážně, pochopil že tohle potřebuje a je schopen se rozvíjet sám a bude se snažit i mimo tréninky na sobě pracovat u toho to samo není problém bo člověk ví, že na sobě zapracuje i sám ,ale to jsou ti co už jsou trocha jinde. A také není vůbec naškodu když se i s takovými kteří to nepotřebují kolektivně nějká ta fyzička dělá aby okolní cvičenci viděli jak (většinou blbě) na tom jsou oproti někomu kdo maká i sám a takoví jedinci pak už většinou jsou na tom v boji dobře a ti ostatní pokuď se jim budou snažit vyrovnat třeba pochopí, že je proto třeba něco udělat a vzájené "soupeření" a porovnávání funguje všude i při tréninku fyzičky......

Spoustu lidí to taky odradí když zjistí, že si budou muset i máknout a něco pro fyzičku udělat ti vypadnou hned po 1-2 tréninku a to je jen dobře bez tohodlě by to třeba bylo ještě později. Nezáleží jestli někdo udělá třeba hravě 100kliků a ten vedle něj jen zbýdou dva, důležité je to že se bude snažit, bude se časem zlěpšovat a bude to hlavně vidět čehož si trenér i ostatní všimnou a to je pro něj postrčením a pokuď se tomu věnuje i ve volném čase řím lépe a on sám bude rád když pak ukáže jak se zlepšil......Jak by se k tomuhle asi jinak dostal?

Je mi jasné, že spousta lidí je ráda, že přijde z práce a ve volném čase se věnuje daleko raději jiným činostem a samotní se nedonutí a ani se jim nedivím kdo nemá sport v sobě zažitý a to že je potřeba na sobě makat i sám a nedělá to s nějakým zámerem či radostí si na tohle jen prostě nezvykne.

Pokuď je na tom někdo tak dobře a opravdu sám cvičí i fyzičku a nemá problém s tím udělat pár klikdů, něco zvednout atd. a vím že cvičí i sám tak by mi na tréninku bylo občas jedno, že by si šel raději trénovat techniku, ale je potřeba

Mě taky nedělá problém cvičit sám :D ) a vím že to dělám pro sebe i když mě stejně lenost občas přemáhá a rozhodně každý den netrávím večer u TV cvičením, no ono taky není zrovna moc kde, ale nedělá mi problém zajít si sám do posilky, plavání, tělocvičny a tak si ty 3h strávit cvičením a makáním jen sám, když to čas a zdraví dovoluje. I po tréninku když ostatní skončí ještě těch 15min tomu posilování rád objětuji bo vím, že doma se mě chtít nebude a nemám tam k tomu žádné prostředky (každopádně to potřebuji :oops: ),ale stejně souhlasím s Luenem a Ukropčanym a i v rámci tréninku rozhodně žádné posilování neodmítnu......
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod luen » čtv 15. bře, 2007 6:36

chachar píše:nekdo tu psal ze kdyz se v nejakem klubu napr. neklikuje tak doma se neprinuti nikdo. co to je za picovinu. cvicim snad proto protoze chci a delam proto vsechno mozne. treningy jsou od toho ze tam mas sparing partnery a trenera co te opravi. klikovat muzes doma a ne ztracet tim cas na treningu.
videl jsem kluby kde polovina treningu byla o rozcvicce a posilovani :roll: to se mi zda uplne blbost.


Prave proto vymysleji ve vsech stylech bu/bs vsechny mozne i nemozne zpusoby jak telo posilit, aby si to kazdy delal podle sebe, sveho uvazeni a doma, ze :?: :idea:

Ja to vidim na dva tabory. Jednem makani a drina nevadi (ani na treninku jelikoz chapou prinos takoveho cviceni) a ti druzi co se stiti a udelaji cokoli jen aby nemuseli ...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod chachar » čtv 15. bře, 2007 10:35

ukropacny: tak logicky. cvicim proto protoze chci ne. tak nevidim duvod proc by nekdo nemel posilovat doma. proc tim ztracet na treningu cas. doma sparing partnera nemas a ani trenera atd...
proste to co muzu delat doma nebudu delat na treningu.
chachar
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 138
Registrován: sob 08. črc, 2006 23:00

Příspěvekod jeikob » čtv 15. bře, 2007 16:06

luen píše:
chachar píše:nekdo tu psal ze kdyz se v nejakem klubu napr. neklikuje tak doma se neprinuti nikdo. co to je za picovinu. cvicim snad proto protoze chci a delam proto vsechno mozne. treningy jsou od toho ze tam mas sparing partnery a trenera co te opravi. klikovat muzes doma a ne ztracet tim cas na treningu.
videl jsem kluby kde polovina treningu byla o rozcvicce a posilovani :roll: to se mi zda uplne blbost.


Prave proto vymysleji ve vsech stylech bu/bs vsechny mozne i nemozne zpusoby jak telo posilit, aby si to kazdy delal podle sebe, sveho uvazeni a doma, ze :?: :idea:

Ja to vidim na dva tabory. Jednem makani a drina nevadi (ani na treninku jelikoz chapou prinos takoveho cviceni) a ti druzi co se stiti a udelaji cokoli jen aby nemuseli ...[/quote

Poměrně nekompromisní pohled. No mne třeba nepřide z odpovědi chachara,že by byl línej cvičit:) no mně třeba vadí ,když si na tom posilovaní obcas trenér či mistr honí své ego a pamatuju to z karate ,že jsme měli záskok chlápek měl fialový pásek a tři čvtě tréningu nás nutil posilovat a dělalo mu to dobře. Muj osobní názor je ten,že by to mělo být v rámci rozcvičky a nemělo by to přesahovat třetinu cvičení. Další věc a to i u začátečníku a když tech lidí neni hodně mněl by být individualní přístup a při kondiční přípravě by se měl každý zaměřit na to v čem má slabiny
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod luen » čtv 15. bře, 2007 16:21

jeikob píše:Poměrně nekompromisní pohled. No mne třeba nepřide z odpovědi chachara,že by byl línej cvičit:) no mně třeba vadí ,když si na tom posilovaní obcas trenér či mistr honí své ego a pamatuju to z karate ,že jsme měli záskok chlápek měl fialový pásek a tři čvtě tréningu nás nutil posilovat a dělalo mu to dobře. Muj osobní názor je ten,že by to mělo být v rámci rozcvičky a nemělo by to přesahovat třetinu cvičení. Další věc a to i u začátečníku a když tech lidí neni hodně mněl by být individualní přístup a při kondiční přípravě by se měl každý zaměřit na to v čem má slabiny


Ale to je jinaaa, posilovani a dukladna fyzicka pruprava nema nic spolecneho s nejakym zamindrakovanym trenerem karate... rozumime :wink: :?:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod chachar » pát 16. bře, 2007 20:04

. u nej to proste neplatí, ľudia sú lenivé svine a kým ich niekto nedokope, tak niečo robiť nebudú a tým pádom ostatných pár, ktorí makať chcú sťahujú dole... a to sa mi nepáči...

no mas pravdu s tim ze ostatni co chcou vlaste "omezujou".
ale ta logika tech lidi. proc to vubec delaji kdyz jich nekdo musi nutit?
nechapu.
chachar
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 138
Registrován: sob 08. črc, 2006 23:00

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků

cron