Taekwondo WTF

hapkido, musado, taekwondo ITF, WTF, GTF, tang soo do...

...

Příspěvekod hwarang » úte 09. srp, 2005 9:02

Este ma napadla jedna vec:

...ano, da sa cvicit aj s miernejsim pristupom, ale co napr. u nas trva rok inde trva 3 roky.

(to je samozrejme priklad, ale v skutocnosti to takto nejak funguje)


"taekwon"
hwarang
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 14. črc, 2005 23:00

 

ORD

Příspěvekod Anonymní » sob 13. srp, 2005 20:52

oRDO LUMEN TEMPLY PŘIKAZUJE-SMRT KPREJCŮM!!!!·CECHY ČECHŮM!!!!ASIATI VEN Z REPUBLIKY!!!!
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Mirimon » ned 14. srp, 2005 9:00

hwarang - napsal jsem snad, že je tvrdý přístup špatný?

LANDA - je mi tě líto ...
Mirimon
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 177
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod hwarang » pon 15. srp, 2005 7:33

Zdar,

! Nie !

...ale ani ja netvrdim, ze si to napisal.

"taekwon" 8)
hwarang
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 14. črc, 2005 23:00

Tkd vs Muay thai

Příspěvekod Fireball » sob 15. črc, 2006 19:40

Fireball
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 424
Registrován: stř 09. čer, 2004 23:00

Příspěvekod Ondra » sob 15. črc, 2006 22:43

ten ThaiBoxer mi připadal jako začátečník, vůbec ani jednou nezaútočil a prachbídně se bránil...mě to spíš přišlo než srovnání MuayThai vs Taekwondo jako srovnání výkonostních tříd v různých BU.
Ondra
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 273
Registrován: stř 13. říj, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod xavier » pon 17. črc, 2006 9:32

Pekne video :-)

Ted trosku off-topic, ale je zajimave, ze kdyz se nekde vyskytne video, kdy TKD porazi treba MT nebo KK Karate, tak jsou pod videem komentare typu: "Vzdyt on to vubec neni opravdovy MT" nebo "To nevypada, ze by delal KK"...

Ale kdyz se nekde objevi video, kdy TKD prohraje, tak jsou to hlasky typu: "Tohle potvrzuje, ze je TKD na nic", apod. :-)

Jinak souhlasim s Ondrou. Ten MT vubec nebojoval, takze by ten zapas vypadal urcite jinak. Co se tyce videi X vs. Y, tak to aspon podle me nemuze byt porovnani stylu, protoze 2 styly se porovnavat nedaji. Proto vzdycky pujde o porovnavani dvou reprezentantu X, Y. Navic pochybuju o tom, ze by ti, kteri se BU NEvenuji na sportovni urovni (= s omezujicimi pravidly) meli potrebu lezt do ringu a dokazovat neco :-)
xavier
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 210
Registrován: pon 30. led, 2006 0:00

Příspěvekod Toman » pon 17. črc, 2006 10:40

Muj nazor je takovy, ze výsledek jednoho porovnávacího zápasu žádnou vypovídací hodnotu nemá. Ale když vezmem dejme tomu výsledky 300 zápasů, kde bojují zástupci různých stylů podobných výkoností a porovnáme výsledky myslím že už se dá mluvit o porovnání stylů.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Asanoth » sob 31. bře, 2007 22:50

Tak jsem to tu procetl a zde jsou me nazory:
Ja osobne delam WTF, a je pravda(a docela me to mrzi), ze hoshin sool jsme delali jen parkrat a kyokpa jsem zkousel jen jednou na zkouskach...
Nevim, jak ITF(co se tyce toho vojenstvi, slysel jsem, ze vojenske je GTF, ale vskutku jen slysel...)
Ale v ITF jsou take zavody, ne? Jeste se tusim(ale jen tusim, nechci se nikoho dotknout) ze jsou nak semi kontakni, ne?
Kdesi na zacatku psal Iow ze je to pro holky, dovolil bych si ho poupravit: Je to i pro holky... Rekl bych, ze WTF je kontaktni docela dost, pravda, je tam hafo chranicu, ale prece jen dostat dwit chagi nebo preskok do nechraneneho obliceje je docela tvrdy :) ...
Poprosil bych severina, aby nehodnotil ceske TKD podle korejskeho, je fakt, ze to tam dela skoro kazdej, ale kolik lidi z CR hraje treba fotbal... A kolik to dotahne na "Mistra"...? Tam jsou ti nejlepsi lepsi nez nasi nejlepsi, ale na druhou stranu, tady to delaj vetsinou jen ti, co to delat chtej a maji zajem o BU...
TKD neni bojovy sport... Kdo chce sport, at si najde kick box nebo nejakej podobnej nesmysl(nechci se nikoho dotknout, je to jen muj nazor...)

hwarang píše:Neviem, mozno sa mylim, ale este som nevidel na sutazi WTF prerazanie, specialne techniky, hoosinsul - ako sutaznu disciplinu. Zatial som to videl vzdy len v ramci exhibicie, co znamena, ze sa tomu nevenuje trening ziakov, maximalne je to urcene pre par "vyvolenych"...

ITF tieto veci vyucuje v ramci treningoveho procesu. Samozrejme, ziaci musia najprv zvladnut (vseobecne povedane) - zakladne techniky a tieto veci su urcene az pre ziakov, ktori uz dosiahli vyssi tech. stupen. Matsogi v ITF (uplne ine ako WTF) - s cistym svedomim mozem povedat, ze ma velmi blizko realnemu zapasu na ulici (je par zakazanych technik) a polemika ohladne toho, ci je to fullkontakt, alebo semikontakt, ktory je oficialne udavany, hmm, staci sa prist pozriet. Pozn. - Ked napr. niekto dostane Yopcha Jirugi do brucha a vyleti cez "pol" ringu, tazko hovorit o semikontakte a my nemame vesty :-)

Nakoniec ved Vasi "ceski borci" z ITF ktori sa nedavno vratili z Majstrovstiev sveta v Australii su toho zivim dokazom.

Ale aby som nebol jednostranny, vsade na svete, u nas, u Vas, ci uz je to ITF, alebo WTF, alebo Karate, proste cokolvek, Wushu, atd. su dobre, ale aj slabe skoly a vsetko zavisi hlavne na pristupe trenera, pripadne Majstra, lebo ked ten svojim ziakom nevysvetluje sebeobranu atd. (uz spominane veci), tak ti ziaci si to sami nevymyslia. Tak isto to plati ak ma k nim povrchny pristup, vtedy sa to zvrhne na biznis, ale vzdy sa to zuzi na uzky okruh mozno par zanietencov, ktori nemaju inu moznost, alebo to trpia a z inak krasneho BU sa stane maximalne jednostranna sportova disciplina....

...a neskor ti ziaci odidu a nadavaju nie na trenera, ale na system a to je chyba !!!

Takze, mily hwarangu, (kdyz mas tak super jmeno, nevis nahodou, jestli se v cechach cvici HRD?) kyokpa, neboli prerazeni se na zavodech vyskytuje, ackoliv to neni regulerni soutezni disciplina. Jak bys chtel zavodit v sebeobrane? Kdo neskonci s prerazenym nosem, zlomenou pateri nebo s hrudnikem na kasi, vyhral? Vskutku by me zajimalo, jak si to predstavujes...
Sice nemate vesty, ale zas mate rukavice a chranice nohou, a to neboli nikdy, kdezto kdyz mas holou kost, docela to muze nekoho zrasit, to s chranicem ne. A zapojis-li KI... Ale to berem moc do detailu :) ...
Zapasy v ITF podobne realnemu boji? Z toho, co jsem videl si to nemyslim, kdyztak me oprav...
Jen jednoducha dedukce: Zapasil jsi? kolik jsi zlomil koncetin? Kolika lidem si vrazil prsty do oci a kolika jsi zcela umyslne rozdrtil rozkrok? Vazne tak podobne?


Mirimon píše: LANDA - je mi tě líto ...
Me taky...

K tomu MT vs TKD, nemama se na to divat, ale na YTB jsem kdysi videl jeden zapas, a ten TKD mel zrejme 1. kup, a kopal tak priserne, ze me z toho bolelo... pomalu, nepresne, proste absolutne blbe. MTcak ho samozrejme docela zrasil... Ale to me fakt zklamalo...
Na druhou stranu jsem nedavno videl souboj mistra nejakeho wu-shu a TKD-WTF, a bylo to vyrovnane bez zasahu. Ale je pravda, ze takoveto souboje posuzuji konkretni jedince, nikoliv systemy Budo(nebo Bujutsu, nebo podobne)...
Takze, abych to shrnul, je fakt, ze my TKD-WTF trenujeme hodne jako sport, a je to skoda. Je pravda, ze nas trenink neni nijak zvlast tvrdy ze strany trenera(ale docela tvrdy ze strany nekterych spolucvicencu :) ), a je pravda(uz nevim, kdo to psal), ze na zacatek dost casto hrajeme na rozehrati basket, a pak se venujem kyorugi nebo technikam, obcas poomse. :cry:
Ale na druhou stranu, to, ze je to sport, neznamena, ze je neucinny nebo tak neco... Nedavno jsem se byl jeste s prateli, kteri delali kung fu, podivat na treninku Bujinkanu, a schopnosti vsech cvicencu byly na urovni, ktera rozhodne nebyla uspokojiva. Je pravda, ze to nejspis nebylo systemem, ale nejsspis vedenim nebo ochotou cvicencu, ale dalsi dukaz, ze TKD neni treba zatracovat pro jeho sportovnejsi charakter.
WTF se hodi pro vsechny, kteri maji radi bojove umeni a neboji se fyzicke namahy. Neni to "hardcore", ale stale je do Budo...

PS: Mirimone, ty delas TKD v ty draci brane?
Asanoth
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 133
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00

Příspěvekod Asanoth » čtv 12. dub, 2007 15:51

Hej, to sem vas vsecny tak zaskocil, ze nevite, co napsat, nebo co? :)
Asanoth
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 133
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00

Příspěvekod Toman » čtv 12. dub, 2007 16:26

Asanoth píše:Hej, to sem vas vsecny tak zaskocil, ze nevite, co napsat, nebo co? :)

WTF
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod petaja » čtv 04. říj, 2007 10:59

No každopádně se taky přikláním k názoru, že nejvíc záleží na žáku samém, co je pro něj nejvhodnější a jak moc chce na sobě zapracovat. Zda chce umění využít jen pro různé akcičky a machrovinu nebo jestli v něm vidí i smysl úplně jiný a to nejen obranný a nebo zda chce rozvíjet tělo a mysl. V BU jde i o hodnoty, které s reálným bojem nemají nic společného. Ale kdo nechce, nevidí to.
Já teda preferuji WTF. ITF mi připadá trošku jemnější a nelíbí se mi ty botičky :) , ale je to zas jen můj názor.
A dalším důležitým faktorem je mít toho pravého trenéra a tak děkuji svému trenérovi, že nás tak hezky vede :wink: Už se těším na další trénink :D
petaja
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř 03. říj, 2007 23:00

WTF

Příspěvekod Davor » sob 24. lis, 2007 10:18

17 let se věnuji Taekwondu, začínal jsem s ITF a od roku 1997 se věnuji WTF. Protože mne zajímá sebeobrana jako taková, začal jsem hledat i jiná BU jako doplněk k TKD. Cvičím Hapkido, které je pro sebeobranu dost použitelné, ale přece jen je to BU a naučit se Hapkidem bránit je dlouhodobá cesta. Nechci se teď nikoho dotknout, ale TKD je pro reálný boj na ulici prakticky nepoužitelné (i když na TKD nenechám dopustit). Díky mému kamarádovi jsem se dostal k systému F.I.S.F.O. které vyučuje v Praze p. Stan Gazdik, který strávil 15 let ve francouzské cizinecké legii v elitní jednotce GCP (bývalý CRAP). Systém vychází z BU Penchak Sillat a je v podstatě jednoduchý, když se zvládne základní technika a principy. Info na www.o-d-g.eu.
Davor
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: sob 24. lis, 2007 0:00

Příspěvekod Asanoth » čtv 29. lis, 2007 16:17

Kdepak cvicis Hapkido ? :)
mas www ?
Asanoth
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 133
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00

Příspěvekod Trian » pon 19. led, 2009 23:17

Zdravim,

chcem sa spýtať na pravidlá TKD ITF súbojov na súťažiach. Čo je povolené a čo nie. Nedávno som sa totiž dozvedel, že sa môže kopať len od pása vyššie, žiadne holene... ak dám knokaut, vylúčia ma pre prílišnú brutalitu... háky zakázané... začínam byť zdesený... 8O
Nejaké info potešia :wink:
Trian
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát 08. čer, 2007 23:00
Bydliště: ©amorín, Slovensko

Příspěvekod Genesis » pon 19. led, 2009 23:39

Trian píše:Zdravim,

chcem sa spýtať na pravidlá TKD ITF súbojov na súťažiach. Čo je povolené a čo nie. Nedávno som sa totiž dozvedel, že sa môže kopať len od pása vyššie, žiadne holene... ak dám knokaut, vylúčia ma pre prílišnú brutalitu... háky zakázané... začínam byť zdesený... 8O
Nejaké info potešia :wink:


Tak co si pamatuju když sem na ITFko chodil, ta se nesmí kopat od pasu níž a nesmí se jet naplno, ptže když dáš soupeři KO, tak tě vyloučí. O hákách a že se nesmí kopat holení nic nevim.
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod Trian » úte 20. led, 2009 0:25

Takze do neho mam len stuchat???? A neni fight naplno? Bez KO? Myslel som, ze su to normalne zapasy... Potom rozhoduju len body?
Trian
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát 08. čer, 2007 23:00
Bydliště: ©amorín, Slovensko

Příspěvekod jeikob » úte 20. led, 2009 0:37

mám doma takovou starou tlustou brožovanou knížku o taekwondu bohužel je v madarštině.ale polovina jsou fotky a v podstatě je tam vše co taekwondo obsahuje od zakladů až po neskutečný troj či čtyřkopy ,jako dítě jsem to viděl na exhibicích toho mistra hwang a nějak dál sorry. mimo jiné cvičil na pražačce po nás karatistech občas sem na ty treningy koukal. Ale v tý knížce byla i celkem promakaná sebeobrana ani ne tak sestavená z těch složitých kopů. asi zaleží jak kdo to cvičí
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod Genesis » úte 20. led, 2009 10:22

Trian píše:Takze do neho mam len stuchat???? A neni fight naplno? Bez KO? Myslel som, ze su to normalne zapasy... Potom rozhoduju len body?


co mi řikali lidi na soustředění, tak do sebe prej mlátí celkem tvrdě, ale ten druhej to musí ustát. jakmile mu dáš KO, prohrál si.

i tohle byl jeden z důvodů, proč sem TKD nechal a šel radši na x-box. můžu říct, že na ruce mi dva měsíce kickboxu daly víc než 3/4 roku TKD
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Re: WTF

Příspěvekod Makoto » úte 20. led, 2009 12:08

Davor píše:....Díky mému kamarádovi jsem se dostal k systému F.I.S.F.O. které vyučuje v Praze p. Stan Gazdik, který strávil 15 let ve francouzské cizinecké legii v elitní jednotce GCP (bývalý CRAP). Systém vychází z BU Penchak Sillat a je v podstatě jednoduchý, když se zvládne základní technika a principy. Info na www.o-d-g.eu.

Nevykladej si to spatne, ale jak souvisi informace, ze Stano Gazdik byl v Cizinecke legii s tim, ze dela FISFO? Stejna vypovidaci hodnota jako kdybych rekl, ze cvicm pod mistrem, ktery je instalater...no a co????
Opravdu nechci nikoho urazit, ale bylo by vhodne nespojovat dve nesouvisejici veci dohromady (jinak dobrej marketingovej trik ;-). FISFO se v CL NEuci! Takhle to vypada, ze jde o styl, ktery pouziva CRAP a tedy o military system....FISFO je vsak sebeobrana vytvorena Charlesem Joussotem z Pencak Silatu, ktera u nas patri k tem lepsim, co se tyka vyuky, jen si nejsem jisty nekterymi zakroky, ze by obstaly pred nasim soudem, ale to je jiz OT, sorry.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

PředchozíDalší

Zpět na korejská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron