Shihan Ladislav Petráš - co vy na to?

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Shihan Ladislav Petráš - co vy na to?

Příspěvekod kumori » čtv 05. dub, 2007 12:22

Ladislav Petráš 7.dan WJJKO, pro jedny modla a idol, pro druhé zatracenec, pozér a plagiátor.Co vy na to?
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

 

Re: Shihan Ladislav Petráš - co vy na to?

Příspěvekod zm » čtv 05. dub, 2007 12:51

kumori píše:Ladislav Petráš 7.dan WJJKO, pro jedny modla a idol, pro druhé zatracenec, pozér a plagiátor.Co vy na to?

bez komentáře - http://www.otokodate.com/textCZ.php . A to je fakt.
Naposledy upravil zm dne čtv 05. dub, 2007 12:57, celkově upraveno 1
Je toho víc, než kolik oko postřehne ...
zm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 12. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Brno

tisíc očí, tisíc pohledů

Příspěvekod kumori » čtv 05. dub, 2007 12:56

chci tu vyvolat smysluplnou diskuzi na téma této osobnosti, nijak oslavující, nijak štvavou, prostě objektivní.Vím jak na něj nahlíží švarní junáci v OTOKODATE, zvláště po zlínské show, také jak o něm mluví chlapci ze sakury...osobně jej znám celkem dobře (objektivně vzato), 7.dan ju-jitsu WJJKO- není problém, 4.Dan judo - hm, asi ano, 1.dan shotokan karate - nevím nevím a ju-jistu sakura ryu?sebeobrana?tradice?moderna?nebo "nástup zpět, nástup hod" ve stylu sportovního judo?vždyť i ejho učitel p. Strauss v časopise BUDO v r.1992 řekl, že ju-jitsu vnímá jako sport, takže co je ju-jitsu WJJKO CŘ?sport nebo sebeobrana, či bojové umění?
Naposledy upravil kumori dne čtv 05. dub, 2007 13:07, celkově upraveno 1
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Re: Shihan Ladislav Petráš - co vy na to?

Příspěvekod Ji31 » čtv 05. dub, 2007 12:56

zm píše:
kumori píše:Ladislav Petráš 7.dan WJJKO, pro jedny modla a idol, pro druhé zatracenec, pozér a plagiátor.Co vy na to?

bez komentáře - http://www.otokodate.com/textCZ.php. A to je fakt.


:lol: Fakt dokonalý.
;-)
Ji31
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 97
Registrován: ned 11. pro, 2005 0:00

Re: tisíc očí, tisíc pohledů

Příspěvekod zm » čtv 05. dub, 2007 13:05

kumori píše:chci tu vyvolat smysluplnou diskuzi na téma této osobnosti, nijak oslavující, nijak štvavou, prostě objektivní.Vím jak na něj nahlíží švarjí junáci v OTOKODATE, zvláště po zlínské show, také jak o něm mluví chlapci ze sakury...osobně jej znám celkem dobře (objektivně vzato), 7.dan ju-jitsu WJJKO- není problém, 4.Dan judo - hm, asi ano, 1.dan shotokat karate - nevím nevím a ju-jistu sakura ryu?sebeobrana?tradice?moderna?nebo "nástup zpět, nástup hod"?

máš ode mě SZ
Je toho víc, než kolik oko postřehne ...
zm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 12. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Re: tisíc očí, tisíc pohledů

Příspěvekod zm » čtv 05. dub, 2007 13:09

kumori píše:chci tu vyvolat smysluplnou diskuzi na téma této osobnosti, nijak oslavující, nijak štvavou, prostě objektivní.Vím jak na něj nahlíží švarní junáci v OTOKODATE, zvláště po zlínské show, také jak o něm mluví chlapci ze sakury...osobně jej znám celkem dobře (objektivně vzato), 7.dan ju-jitsu WJJKO- není problém, 4.Dan judo - hm, asi ano, 1.dan shotokan karate - nevím nevím a ju-jistu sakura ryu?sebeobrana?tradice?moderna?nebo "nástup zpět, nástup hod" ve stylu sportovního judo?vždyť i ejho učitel p. Strauss v časopise BUDO v r.1992 řekl, že ju-jitsu vnímá jako sport, takže co je ju-jitsu WJJKO CŘ?sport nebo sebeobrana, či bojové umění?

Ahoj,
a kterej Ty seš, že nás tak dobře znáš ? :wink:
zm - Zdeněk Minařík
Otokodate dojo
Je toho víc, než kolik oko postřehne ...
zm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 12. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod kumori » čtv 05. dub, 2007 13:10

nechci ovšem vzbudit dojem, že chci Shihana Petráše urážet , neboť i já (jako většina olomouckých lidí motajících se kolem JJ) jsem u něj cvičil.jen mě zajímají názory jiných
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod kumori » čtv 05. dub, 2007 13:11

jsem kumori, to musí stačit 8) kore o kudasai zdeněk san?
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod zm » čtv 05. dub, 2007 13:18

kumori píše:nechci ovšem vzbudit dojem, že chci Shihana Petráše urážet , neboť i já (jako většina olomouckých lidí motajících se kolem JJ) jsem u něj cvičil.jen mě zajímají názory jiných

Taky jsem dalek toho, abych jej nějak urážel, nebo naopak jej chválil, taky mě zajímají názory jiných, zejména jeho žáků. Ladislav Petráš je prostě Ladislav Petráš a už asi jinej nebude.
Kumori sensei, Kumori sensei, myslím, že se známe.
Je toho víc, než kolik oko postřehne ...
zm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 12. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod kumori » čtv 05. dub, 2007 13:26

arigato gozaimas´ zděněk san.pokud myslíš sensei ve spojitostí s mou nicotností, jsem učitel svého špatného já a zvládám ho s největším vypětím sil, nejčastěji pomocí léku "mae ukemi až do vyčerpání" (nejsem blázen-upozorňuji), naučil jsem se to v Polsku na semináři Kempo, dobrý způsob jak dostat ven negativní energii.
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

 

zpět k tématu

Příspěvekod kumori » čtv 05. dub, 2007 13:32

také si vybavuji jak olomoucká "BUDO scéna" reagovala na "vynucenou přestávku" sensei Petráše v souvislosti s jistými mladíky a jistým supermarketem.do té doby mu všichni klepali uznale na rameno i I.K., který při moderování show ve svém dojo uznale kýval hlavou a po ukončení prezentace JJ sdělil, že "laťka je po vystoupení LP vysoko" a zanedlouho mával před očima výstřižkem z olomouckých novin, kde se psalo, že byla vzata do vazby významná osoba v oblasti olomouckých bojových umění.uf, ještěžě mám oči a uši (zatím, snad mi je I.K. neusekne a nevydloubne-ale to by bylo proti zenu ,ne :lol: ?)
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod zm » čtv 05. dub, 2007 13:37

kumori píše:arigato gozaimas´ zděněk san.pokud myslíš sensei ve spojitostí s mou nicotností, jsem učitel svého špatného já a zvládám ho s největším vypětím sil, nejčastěji pomocí léku "mae ukemi až do vyčerpání" (nejsem blázen-upozorňuji), naučil jsem se to v Polsku na semináři Kempo, dobrý způsob jak dostat ven negativní energii.

Sensei podle japonské tradice, neznamenájen označení učitele, ale taky osoby věkem starší anebo takové osoby, které si oslovující váží, anebo zdvořilost, respekt. Nic víc nic míň, jen vyjádření vztahu.
Je toho víc, než kolik oko postřehne ...
zm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 12. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Re: zpět k tématu

Příspěvekod zm » čtv 05. dub, 2007 13:40

kumori píše:také si vybavuji jak olomoucká "BUDO scéna" reagovala na "vynucenou přestávku" sensei Petráše v souvislosti s jistými mladíky a jistým supermarketem.do té doby mu všichni klepali uznale na rameno i I.K., který při moderování show ve svém dojo uznale kýval hlavou a po ukončení prezentace JJ sdělil, že "laťka je po vystoupení LP vysoko" a zanedlouho mával před očima výstřižkem z olomouckých novin, kde se psalo, že byla vzata do vazby významná osoba v oblasti olomouckých bojových umění.uf, ještěžě mám oči a uši (zatím, snad mi je I.K. neusekne a nevydloubne-ale to by bylo proti zenu ,ne :lol: ?)

No jo, to se tak občas v životě lidským stává. Ale obrázek si musí udělat každý sám. A názor má právo každý člověk změnit. Zodpovědnost za to ale musí přijmout také sám.
Je toho víc, než kolik oko postřehne ...
zm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 12. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod kumori » čtv 05. dub, 2007 13:40

nezasloužím si Tvou zdvořilost a úctu.co si myslíš o nošení hakama v JJ?
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod zm » čtv 05. dub, 2007 13:54

kumori píše:nezasloužím si Tvou zdvořilost a úctu.co si myslíš o nošení hakama v JJ?

Pokud je to součáastí školy, tak to k tomu patří. A jinak ať si každý cvičí v čem chce, třeba v riflích a tričku. To říkám i našim studentům. Stejně nakonec každej přijde v gi. K té hakamě - Johny Lenskens shihan má jako shihan Hakkoryu právo na hakamu modrou a modré gi (stejně jako normálně v kendo), v Hakkoryu jsou prostě taková pravidla. Ale celkem zvysoka to ignoruje, nestalo se nikdy, když viděl kohokoli v modré hakamě, že by za ním přišel a něco mu řekl. Proč taky. Každý má svou hlavu a jujutsu není o oblečení. Můžeš mít oblečený kdeco, onášivkovaný gi, že jsi barevnej jako papoušek, ale pořád to bude jen oblečení a když se pak člověk postaví na tatami, tak se všechno ukáže. Ta hakama to za nikoho neodcvičí. Člověk tak ze sebe může udělat jenom hlupáka navlečenýho v hadrech. Takových jsem už viděl. A nejen u nás. Dobré je, když je všechno v souladu.
Je toho víc, než kolik oko postřehne ...
zm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 12. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod kumori » čtv 05. dub, 2007 14:00

je to tak, viděl jsem SokeShihanaSijo Kondratowicze v tak bizarním úboru, že jsem na okamžik zapochyboval kde se nacházím, jestli na cvičení JJ nebo na kabuki.Mimochodem velmi zábavný je "jedinný a neomylný" expert na cokoliv japonského Mirek Kodym a jeho "hakama povolena od 1.danu AIKIKAI ČAA" , chudák O sensei (viz Mitsugi saotome a jeho pojednání o hakama).LP ji také nosil asi do cca 1996, ale způsoby vázání (já znám 4) ...No comment
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod Gino » čtv 05. dub, 2007 14:01

zm píše:Pokud je to součáastí školy, tak to k tomu patří. A jinak ať si každý cvičí v čem chce, třeba v riflích a tričku. To říkám i našim studentům. Stejně nakonec každej přijde v gi. K té hakamě - Johny Lenskens shihan má jako shihan Hakkoryu právo na hakamu modrou a modré gi (stejně jako normálně v kendo), v Hakkoryu jsou prostě taková pravidla. Ale celkem zvysoka to ignoruje, nestalo se nikdy, když viděl kohokoli v modré hakamě, že by za ním přišel a něco mu řekl. Proč taky. Každý má svou hlavu a jujutsu není o oblečení. Můžeš mít oblečený kdeco, onášivkovaný gi, že jsi barevnej jako papoušek, ale pořád to bude jen oblečení a když se pak člověk postaví na tatami, tak se všechno ukáže. Ta hakama to za nikoho neodcvičí. Člověk tak ze sebe může udělat jenom hlupáka navlečenýho v hadrech. Takových jsem už viděl. A nejen u nás. Dobré je, když je všechno v souladu.

Skvele napsano, pod to se muzu podepsat.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod kumori » čtv 05. dub, 2007 14:01

je čas na malou procházku jarní krajinou-jdu dolesa-návrat brzy-pište pište, každý názor je vítaný :P :wink:
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod Gino » čtv 05. dub, 2007 14:05

kumori píše:Mirek Kodym a jeho "hakama povolena od 1.danu AIKIKAI ČAA" , chudák O sensei (viz Mitsugi saotome a jeho pojednání o hakama).

Kdyz to tak chteji mit a vyhovuje jim to.. prece jim to nebudem hanit jenom proto, ze to sami mame jinak, ne?...
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod zm » čtv 05. dub, 2007 14:10

Gino píše:
kumori píše:Mirek Kodym a jeho "hakama povolena od 1.danu AIKIKAI ČAA" , chudák O sensei (viz Mitsugi saotome a jeho pojednání o hakama).

Kdyz to tak chteji mit a vyhovuje jim to.. prece jim to nebudem hanit jenom proto, ze to sami mame jinak, ne?...

Taky bych to tak viděl, oblečení a pravidla je věc školy a organizace. ®e se to liší od tradice aikido? To si musí sami před sebou a svými studenty zodpovědět ti, co to zavedli. V Hakkoryu jujutsu to tak je taky, nikomu to ale nevadí. Jak říkám, když na to máš, cvič si třeba v kostýmu divadla kabuki nebo v teplákách a budou Tě ostatní respektovat takovýho, jakej seš. A třeba i napodobovat, když umíš. Je to tak? Ale to už je mimo téma této diskuse.
Je toho víc, než kolik oko postřehne ...
zm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 12. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Další

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků