Judo

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod Gino » pon 05. bře, 2007 11:16

for TongPa: tohle, cos napsal "než přemýšlet o tom, kde jsem udělal chybu, napíchlej na hadičkách na jednotce intenzivní péče..." muzu jednoznacne podepsat, protoze se mi neco takoveho stalo pred skoro dvema mesici a dodnes se lecim...

Jinak fotky, ktery jsi postnul jsi popsal krasne a pravdive, ale ty techniky obecne jsou na tech fotkach spatne... tak se mozna ukazujou pri foceni, ale rozhodne se tak nedelaj pri zapasech... (a pri boji na ulici by je tak udelal jen a) idiot, nebo b) clovek, co se bije poprve).

EDIT: napisu i proc se mi zda ta technika spatne. Na fotce ma sice ten typon pasek tmave barvy, a snazi se tvarit drsne, ale je dost v zaklonu a proto mu hrozi to, co jsi popisoval ty, prsty v obliceni, krku... krom toho staci trosku zabrat volnou rukou (z hlediska soupere) a takoveho typa zaklonit jeste vic dozadu a pak mu prehodit nohu pres hlavu a jsi venku. Nehlede na to, ze mu ji muze i dost snadno nabombit kam chce :)

To, ze se takova technika i pri zapase nedela staticky, ale je ucinnejsi zustat neustale v pohybu, o tom se bavit nemusime, protoze pohyb fotka nezachyti, ale kazdopadne by o toho nemel sedet jako kdyz chce tomu druhemu vypravet pohadku, ale mel by se predklonit a svou hlavu schovat vedle hlavy soupere tak, aby mu na ni nemohl temi prsty dosahnout. Skutecne to funguje. Minimalne je to rozhodne lepsi, nez sedat takhle jako u kaficka (kdyz uz se teda clovek dostane do podobne pozice). Jinak samozrejme souhlas s Toman, ze jsou i mnohem lepsi techniky na drzeni na zemi (paceni).
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

 

Příspěvekod TongPa » pon 05. bře, 2007 11:25

H2o píše:Pocky kde sem psal ze zrovna totu paku? Neprijde mi realny ze bych tam nekde jak teplous lezel na nim na zemi a snazil se ho upacit. To cos postoval, tak tam staci od něj jedna rána tou jeho druhou volnou rukou. Je spousta základních pák většinou převzatých s aikida nebo nekterych takovýhdle umění, při které soupeř leži s plnou hubou blata na zemi na břichu. Mimochodem tyhle páky jsou využity v musadu což je vojenské bojové umění které se nesmí civilně vyučovat.....
Jo a mimochodem nejakymu o 30 kilo tezsimu a o 30cm vyssimu magorovi je lepsi se bud uplne vyhnout nebo s nim hodit o výlohu a zdrhnout...

Jistě, ty jsi žádnou konkrétní páku neuvedl. Ten obrázek jsem uvedl jako příklad toho, co se dá nasadit za páku po hodu na zem. Myslím, že tato varianta se na Judu učila jako první. Ale ty jsi evidentně myslel páky v postoji ála Aikido... :roll: No, umět odchytit do páky někoho útočícího sérií úderů je opravdu mistrovský kousek... Já osobně tak dobrej zatím nejsem, ale to asi bude tím, že se BU/BS věnuju teprve přes 20 let. :oops: Mimochodem - to jak píšeš vojenské bojové umění jménem Musado jsem si samozřejmě vyzkoušel a stále možnost cvičit mám, ale považuju to v mém případě za ztrátu času. Raději trénuji s pár kámošema po svém.

To Gino: Ultimátní zápasy jsou omezeny pravidly, to není žádnej realfight na zemi s dloubáním do očí, ohryzku, drcením koulí a jinýma prasárnama... Proto jsou tam ty páky tak často úspěšnou finální technikou... :wink:
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod Toman » pon 05. bře, 2007 11:45

TongPa píše:To Gino: Ultimátní zápasy jsou omezeny pravidly, to není žádnej realfight na zemi s dloubáním do očí, ohryzku, drcením koulí a jinýma prasárnama... Proto jsou tam ty páky tak často úspěšnou finální technikou... :wink:


Jasně. Takhle to vypadá dnes, ale zkus si najít něco o tom jak se jelo Valetudo ve 50,60 letech v Brazilii. Mohlo se fakt uplně všechno a samo bez rukavic (asi něco jako kungfu zápasy v Číně). Fakt zajímavý. A o drcení koulí něco málo vím. Minulý týden jsem při pokusu o armbar málem dostal sám sebe :lol:
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Gino » pon 05. bře, 2007 11:47

TongPa... ja zase nevim, ale... kolikrat se ti uz na ulici stalo, ze ti nekdo sel takto briutalne po tele prasarnama? Me teda jen v mizivem procentu pripadu... a to jsem dostal po hube spoustakrat :D

Ne, vazne hosi... me prijde, ze tu z te ulice delate az moc brutalni krvave zapasy. Ve vetsine toho druheho nenapadne ti ten prst do oka strcit... mimochodem mas porad dost casu na to mu tim loktem trochu krupnout. Bolest je proste bolest a pred ni neuteces... kdyz bude bolest v lokti pro tebe nesnesitelna, tak se ji chte nechte poddas a na nejaky svoje palce nebudes ani myslet. Ona ulice neni plna psychopatnich magoru, ktery maj nastudovano, jak druhyho zmrzacit... mate z toho nekteri az moc velkej strach...

Blby je, kdyz mate smulu, coz se stat muze... pak to konci s tema kadickama (v lepsim pripade).
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Lada » pon 05. bře, 2007 12:22

2Gino
Tak to jsem měl tedy smůlu a známí taky kolikrát.....každopádně mě tedy nepřijde, že by se podobné věci používali pouze ojediněle, ti co se mlátí bežně většinou jim to dělá dobře :evil: to používají normálně....pokuď to bude potyčka s nějakým lemplem tak věřím že ho takovéhle věci nenapadnou i když i to může přijít....

Mám dojem, že pokuď člověk se chce naučit opravdu bránit na ulici tak musí počítat i s tímhle jinak je v háji, když si bude myslet že třeba nepotkám nikoho kdo tohle použije....a samo se to taky naučit dělat.

Krvavé zápasy, no myslím že je to vhodné přirovnání to že bitka končí kopáním do ležícího nejevícího známky pohybu je běžná věc, to že se používá cokoli co je účiné včetně těch prasáren také, to že se používají hojně různé zbraně také.......tak nevím jak to nazvat? pravda zápas tam není nejspíš ideální slovo
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Gino » pon 05. bře, 2007 12:43

Lada: asi se pohybujete ve spatnem prostredi :))

"to že bitka končí kopáním do ležícího nejevícího známky pohybu je běžná věc"

Mozna bude lepsi, kdyz nebudem chodit vubec ven, ze jo. Protoze venku nas vsichni vzdycky zkopou do bezvedomi, nebo ubodaj, ci brutalne uslapaj. Jak se tomu rika cizim slovem - paranoia?

Ja netvrdim, ze se podobne veci nestavaji, ale delat z toho beznou vec mi prijde moc.

Tady asi pujde spis o vase vnimani "bitky, rvacky"... co si pod tim predstavujete. Protoze pokud za rvacku povazujete jen totalni melu, kde tece spousta krve, tak se nedivim, ze ostatni konflikty, ktere se vyresi maximalne strkanici, nebo fackou (pesti), neberete v uvahu.
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Gino » pon 05. bře, 2007 13:04

ukropcany píše:
Gino píše:paranoia?
To že si paranoidný ešte neznamená, že po Tebe nikto nejde... :twisted: :P :wink:


Ja to nepopiram a myslim, ze jsem to i v prispevku vyjadril :wink:
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod graver » pon 05. bře, 2007 14:01

Gino píše:
graver píše:
H2o píše:co je lepsi potom? 20 ran pesti nez da pokoj nebo jedna paka a ztrapnit ho pred vsema

Lepší je asi ta páka, reálnější asi těch 20 ran.
Z mé vlastní humble zkušenosti je někdy poněkud problematické nasadit páku někomu, kdo s tím tak úplně nesouhlasí :wink:


A clovek pak nevychazi z udivu, kdyz vidi kolik zapasu treba z UFC konci prave nasazenou pakou, ze...
Ale oni tam s tim asi souperi souhlasi, ze jo... a nebrani se tomu... vubec...

To s tím souhlasem byl jen takový ironický bonmot (netvrdím, že to platí plošně). Řeč byla o tom, co je reálnější ve skutečném konfliktu (ne v ringu s nějakými pravidly, kde tě např. nesmím kopnout do koulí, když ti nasadím páku, tak bych ji neměl dotáhnout do stádia fraktury apod.). Takže moje preference pořád nepatří páce. Jinak pokud to někdo umí tak, že si to troufne *prioritně* použít v reálu, tak klobouk dolů.
Něco jiného jsou samozřejmě všelijaké ty odváděčky apod. (bachaři), kde máš občas možnost v klidu nasadit.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gino » pon 05. bře, 2007 14:15

graver píše:
Gino píše:
graver píše:
H2o píše:co je lepsi potom? 20 ran pesti nez da pokoj nebo jedna paka a ztrapnit ho pred vsema

Lepší je asi ta páka, reálnější asi těch 20 ran.
Z mé vlastní humble zkušenosti je někdy poněkud problematické nasadit páku někomu, kdo s tím tak úplně nesouhlasí :wink:


A clovek pak nevychazi z udivu, kdyz vidi kolik zapasu treba z UFC konci prave nasazenou pakou, ze...
Ale oni tam s tim asi souperi souhlasi, ze jo... a nebrani se tomu... vubec...

To s tím souhlasem byl jen takový ironický bonmot (netvrdím, že to platí plošně). Řeč byla o tom, co je reálnější ve skutečném konfliktu (ne v ringu s nějakými pravidly, kde tě např. nesmím kopnout do koulí, když ti nasadím páku, tak bych ji neměl dotáhnout do stádia fraktury apod.). Takže moje preference pořád nepatří páce. Jinak pokud to někdo umí tak, že si to troufne *prioritně* použít v reálu, tak klobouk dolů.
Něco jiného jsou samozřejmě všelijaké ty odváděčky apod. (bachaři), kde máš občas možnost v klidu nasadit.


Ty vis, co je realnejsi, nebo minis jen podle toho, jak to rikaj ostatni? Pro Judistu jsou realnejsi jeho techniky, pro boxera jeho techniky... a vse naprosto prirozene, protoze je to jejich parketa a delaji to v cem si veri...

Pozor, netvrdim, ze bych pouzival za kazdou cenu nejakou paku... jen je to porad o tom samem... kazdemu proste vyhovuje neco jineho a dohadovat se "co je realejsi" je na stejne urovni jako "Bu vs. Bs"...

V realu proste vse resis podle situace a nemas nic pripraveneho dopredu... krome toho, co mas nadrilovane, ale opravdu nadrilovane z treninku... a to jak vidis, jsou u nekoho hody, u nekoho rany... a kazdemu proste to, co jeho jest... nejde nemohu rict, ze ten jeho zpusob je nerealnej.
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod player » pon 05. bře, 2007 14:21

Gino píše:
player píše:
H2o píše:Jaj tady to je sama teorie. Myslim ze vetsina lidi co tu pise k judu ani nepricuchla, a dalsi pulka zna jenom "OBČANSKY JUDO" a judo z "JÁCHYME HOĎ TO DO STROJE". Hazet nekoho kdo neni trenovanej a neni zvyklej padat, je strasne nebezpecny. Ten kdo nema natrenovany padat tak si temer vzdy porani hlävu. Kdyz nekoho chytnes a hodis na naky to harajko nebo jakejkoliv jinej bočák tak vyvazne minimalně s malym otřesem mozku. Ale o tom to judo neni..... judo je olympijskej sport

Je pravda ze pri bitce na ulici nejdriv nekomu napalis pesti ale co je lepsi potom? 20 ran pesti nez da pokoj nebo jedna paka a ztrapnit ho pred vsema prihlizejicima kdyz mu budes postupne pridavat bolest do te doby nez se "takovej velkej agresor" rozbreci jak maly decko.


Hm a kolikrat si byl pri seriozni rvacce, hm?Pac to s tou pakou je teoreticky moc pekny, ale prakticky spis usmevny.


Ehm, playere... a kolikrat jsi byl u skutecne rvacky ty? Kolikrat jsi byl jejim primym ucastnikem? (nejen pozorovatelem)... kdyz uz se tu tedy podobne argumenty tahaji i na ostatni, co maji jiny nazor...



Inu nekdo si dela carky kolik prefik zenskejch, nekdo zas kolikrat se porval.
Nepatrim ani k jednomu, takze ode me nic konkretniho necekej.Zhruba by se to dalo ale rict tak, ze to je v prumeru kazdych 14dni, napsoledy ted v sobotu a jestli chces udelat radost, tak sem obdaren slusnym monoklem, aneb nedoporucuju rvat se v obleku, kravata je dost znevyhodnujici svinstvo :D
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Gino » pon 05. bře, 2007 14:47

Playere... diky, neslo mi o presny cisla, ale o to, zda vubec :)
Kazdych 14 dni, no vidis... ale doporucuju zucastnit se rvacky na kazdym treninku... :D No, samozrejme to nejde brat doslova, jen jsem si chtel rypnout :)

Mej se pekne a tvuj monokl mi radost nedela, ver mi... i kdyz... malinko me tesi fakt, ze ho nosis ty a ne treba ja, to jo :))
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod graver » pon 05. bře, 2007 15:46

Gino píše:Ty vis, co je realnejsi, nebo minis jen podle toho, jak to rikaj ostatni?

Ani jedno z toho. Je to jen můj osobní názor - máš pravdu, že osobní názor někoho, komu je cokoliv přirozenější, než páka. Abychom si rozuměli - pokud budu mít příležitost páku nasadit, určitě tomu dám přednost před nějakým otloukáním. Jen to nevidím jako prvoplánové řešení, ale nepřu se (předpokládám, že je to můj názor proti tvé zkušenosti :wink: ).
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod TongPa » pon 05. bře, 2007 16:35

Toman píše:...o drcení koulí něco málo vím. Minulý týden jsem při pokusu o armbar málem dostal sám sebe :lol:

:lol: :lol: :lol:
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod Lada » pon 05. bře, 2007 21:19

Gino píše:Lada: asi se pohybujete ve spatnem prostredi :))

"to že bitka končí kopáním do ležícího nejevícího známky pohybu je běžná věc"

Mozna bude lepsi, kdyz nebudem chodit vubec ven, ze jo. Protoze venku nas vsichni vzdycky zkopou do bezvedomi, nebo ubodaj, ci brutalne uslapaj. Jak se tomu rika cizim slovem - paranoia?

Ja netvrdim, ze se podobne veci nestavaji, ale delat z toho beznou vec mi prijde moc.

Tady asi pujde spis o vase vnimani "bitky, rvacky"... co si pod tim predstavujete. Protoze pokud za rvacku povazujete jen totalni melu, kde tece spousta krve, tak se nedivim, ze ostatni konflikty, ktere se vyresi maximalne strkanici, nebo fackou (pesti), neberete v uvahu.


2Gino
Já se pohybuji v různých prostředích a proto asi takovýhle pohled na věc, ale přece nebudu sedět jen doma na prdeli jak píšeš dál abych se mi to nikdy jindy už nestalo atd (nehodlám se řídit podle šmejdů a asociálů) a paranoiou netrpím, jen to nevidím tak růžově jak ty a vím co mě může potkat a dle toho se zařizuji, to je ostatně každého věc.

A jak jsi dodal opravdu za "bitku, rvačku" nepovažuji nějaké šťouchání kde občas někomu uletí ruka, to v dnešní době není zrovna vyjímečné, zvláště tak kde je "dobrým společníkem" alkohol.
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Lada » pon 05. bře, 2007 21:24

ještě bych se zeptal judistů jestli to co se učí, trénují zkoušejí i proti jiným BU/BS ? či třeba aspoň mezi sebou když protivník zaútočí kopy a údery.
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod defendu » pon 05. bře, 2007 21:34

4Gino

Mám takový dojem,že ti ostatní chtějí říct,že je lepší očekávat a být připraven na ulici na to horší - třeba na ty potoky krve,než do toho jít s tím,že je to "jen" malá strkanice na kterou stačí jen rozdat pár facek :wink:

V sobotu jsem zažil za večer tři rvačky o nízké intenzitě (stačilo dát pár facek a uklidnilo se to),ale přesto jsem do toho šel já i kolegové "na husto",protože člověk nikdy neví.....a vyplatilo se to,ten velkej Muella Tactical Knife co měl jeden z nich u sebe v pouzdře jsme nejdřív poněkud přehlídli :oops:

Jo...a páky jsme určitě nepoužili,dobře se nasazujou jen na zemi a válet se s někým ve střepech po podlaze je ...... :roll:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Gino » úte 06. bře, 2007 7:02

Ja jen dodam, ze bych v postoji nikomu paku nenasazoval... ani to neumim. A nemyslim, ze by o tom nekdo premyslel (mozna jen v tech lehkych strkanicich, kdo vi).

Zase jsem se zapletl do uplneho nesmyslu paka vs. uder... napsal jsem, ze rozhodne neuprednostnuju nejake vztekle nasazovani pak za kazdou cenu. Jen se mi nelibi tak strasne vyhranene nazory na cokoli...

Taky radsi nekoho bacim rukou, pak ho strhnu a jeste mu slapnu na hlavu... prijde mi to jednodusi. Ale taky proste vim, ze uz jsem se parkrat dostal do situace, kdy mi pomohla i paka (na zemi... vetsinou na kotnik, zapesti, loket, nebo rameno).

Posledni veta je ta na ktery se tu uz par lidi shodlo... proste nekdy to jde a jindy ne. Nekdy muzu a jindy nemuzu...
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod graver » úte 06. bře, 2007 9:04

No, tak já jsem to pochopil tak, že se tu bavíme o pákách v postoji - když už ležím (nebo soupeř) na zemi, tak ta páka asi už není nástrojem prvního sledu :lol:
Do jakékoliv diskuse o boji na zemi se nepletu - nejsem judista, neumím to, nejdou mi moc pády a při svém věku/postavě už na tom nic nezměním. Moje teoretická filosofie pro méně závažné konflikty je ústup/kryt, lowkick a zdrhat (nikoliv nutně v tomto pořadí).
Vyhraněný názor nemám - prostě jen názor.

"Nekdy muzu a jindy nemuzu..."
Zkus modrý pramen :wink:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gino » úte 06. bře, 2007 9:24

graver píše:"Nekdy muzu a jindy nemuzu..."
Zkus modrý pramen :wink:


:evil: Pacholku :D :wink:
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Proc je judo v upadku a bjj na vzestupu

Příspěvekod kjang » sob 07. dub, 2007 8:35

Narazil jsem na zajimavy clanek, snad to autorovi nebude vadit, kdyz to sem postnu
http://hacker.blog.respekt.cz/c/2207/Sp ... stupu.html
kjang
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 124
Registrován: sob 26. lis, 2005 0:00
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků

cron