KARATE JUTSU

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod ingwe » pát 16. úno, 2007 15:55

TongPa píše:...

Pokud bys na koni bojoval pouze šavlí, bylo by to tak OK, ale v případě kombinace meč (sekyra, palcát, nebo dokonce kopí) + štít potřebuješ mít protivníka na opačné straně... :wink:


jo takže těžkooděnec v bitvě se otáčel i s celým koněm a bojoval pouze na tu opačnou stranu...

??????????????????????????????????

to nemyslíš vážně, že ne? byl to vtip a já to nepochopil, že jo?
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 508
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec-Brno

 

Příspěvekod jeikob » pát 16. úno, 2007 16:38

Znova jsem si prohlédl stránky karate jutsu a vidím to takhle. Prostě ten pán si vymyslel živobytí dal tomu design karate jutsu .Na druhou stranu znova sem si také prohlížel ty fotky a povetšinou jsou tam deti a par pubertáku a nejací dospelí co ty děti hlídaj. A vypadáto ,že to ty děti docela baví. Pokud tam dodržujou bezpečnost a nevymívaj mozky těm dětem blbostma . Což u toho karate jutsu bych neřekl to mi sektu nepřipomíná spíš opravdu zajmový oddíl . Tak proč ne ,ty deti ,který časem to zaujme ,tak si najdou něco serioznějšího a pro ostatní je to aspon nějaká zabava a koníček. Na druhou stranu když si někdo vymyslí karate jutsu a udělí sám sobě devatý dan a zveřejní se na internetu,tak musí počítat s odezvou. Jinak ten druhej ten pan kroupa ,tam bych se možná i aspon na jeden tréning přihlásil:))
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod TongPa » pát 16. úno, 2007 16:49

ingwe píše:jo takže těžkooděnec v bitvě se otáčel i s celým koněm a bojoval pouze na tu opačnou stranu...

??????????????????????????????????

to nemyslíš vážně, že ne? byl to vtip a já to nepochopil, že jo?

Jasně že ne, musel bojovat z té strany, odkud se na něj někdo hnal. Ale ideální byl protivník na levé straně. Vem si třeba rytířské turnaje - tam máš soupeře vždy z leva. Hádej proč... :wink:
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod ingwe » pát 16. úno, 2007 17:19

TongPa píše:
ingwe píše:jo takže těžkooděnec v bitvě se otáčel i s celým koněm a bojoval pouze na tu opačnou stranu...

??????????????????????????????????

to nemyslíš vážně, že ne? byl to vtip a já to nepochopil, že jo?

Jasně že ne, musel bojovat z té strany, odkud se na něj někdo hnal. Ale ideální byl protivník na levé straně. Vem si třeba rytířské turnaje - tam máš soupeře vždy z leva. Hádej proč... :wink:


hm jasně, rozumim ti. ale radši se moc turnajema neoháněj (hlavně se mi nelíbí ty slova "vždy z leva"), tjost (ten typ turnaje co máš na mysli) není jediný typ turnaje :wink: to jenom díky filmům si většina lidí myslí že středověký turnaj vypadá tak jako v příběhu rytíře- jeden na jednoho a plot mezi nima... stejně tak jako si lidi myslej že každej nindža nosí černý gi a kuklu 8)
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 508
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec-Brno

Příspěvekod kikinka » pát 16. úno, 2007 17:29

Mohli byste mi prosím bodově napsat, co vše se vám na Krate Jutsu nelíbí? :wink:
kikinka
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát 09. úno, 2007 0:00

Příspěvekod TongPa » pát 16. úno, 2007 21:49

To ingwe: Myslím, že jsme oba v obraze, jen jsme se úplně nepochopili... S tím dřevcem (nebo v reálu kopím) je to tak, že když s ním zaútočíš na protivníka po pravé straně (oba jedete na koních) a on tvůj výpad srazí (vykreje) před sebe, musíš dřevec (kopí) odhodit. Pokud bys to neudělal, dřevec se o něj otočí skoro o 180° a jelikož se ti při tom opře o záda, mohl by sis poranit rameno atd...

ingwe píše:... stejně tak jako si lidi myslej že každej nindža nosí černý gi a kuklu 8)


A nenosí? 8O :D :wink:
Naposledy upravil TongPa dne pát 16. úno, 2007 22:07, celkově upraveno 1
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod jeikob » pát 16. úno, 2007 22:06

kikinka píše:Mohli byste mi prosím bodově napsat, co vše se vám na Krate Jutsu nelíbí? :wink:


mně se nelíbí ta prezentace de fakto uvodní stránka vašich webovek
možná by bylo lepší
Karate jutsu
zajmový kroužek se zameřením na cvičení karate a bojové hry ve stylu starého japonska:)
vede trenér s 1.danem karate shotokan
Děti se u nás naučí zaklady karate a formou hry se seznamí s japonskými BU.
Pak by plno lidí neřikalo nic
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod ingwe » sob 17. úno, 2007 11:31

TongPa píše:To ingwe: Myslím, že jsme oba v obraze, jen jsme se úplně nepochopili... S tím dřevcem (nebo v reálu kopím) je to tak, že když s ním zaútočíš na protivníka po pravé straně (oba jedete na koních) a on tvůj výpad srazí (vykreje) před sebe, musíš dřevec (kopí) odhodit. Pokud bys to neudělal, dřevec se o něj otočí skoro o 180° a jelikož se ti při tom opře o záda, mohl by sis poranit rameno atd...

ingwe píše:... stejně tak jako si lidi myslej že každej nindža nosí černý gi a kuklu 8)


A nenosí? 8O :D :wink:


jasně dřevec jeněco jiného, já mluvil o těch ostatních zbraních- štít plus meč, sekyra atd. dvě skupiny rytířů v ringu na koních s otupenými (nebo taky ne) zbraněmi, taky to byl turnaj. ale máš recht, rozumíme si, tohle téma je tu zbytečné.

p.s.: jasně že nosí, zrovna včera jsem jednoho zahlídl jak skáče z jedný střechy na druhou poblíž tesca 8)

vra'tmež se ke karate jutsu. mně se nelíbí konkrétně tohle:

"Výcvik se zbraněmi: Bo-jutsu (dlouhá hůl), Ken-jutsu (meč), Iai-jutsu (rychlé tasení meče), Nunchaku-jutsu, Tonfa-jutsu, Sai-jutsu a další."

Můj důvod proč, se celkem shoduje s Patrikovým názorem... K ostatním věcem nemám co říct, beze zbraně necvičím.

2 Jeikob: naprostý souhlas, pak by vážně plno lodí nemělo nic proti KJ...
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 508
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec-Brno

Příspěvekod mamushi » pát 23. úno, 2007 14:31

kik píše:
patrik píše:
kik píše:4,víš proč se nemohl meč držet meč v levé ruce protože v japonsku se leváci zabíjeli bylo to pro ně podřadné


:lol:

Patrik


možná se zajímáš o jiné japonsko ,ale to ,že se leváci zabíjeli to je fakt. 8)


Odkud to mas? To me docela zajima. Konkretne o levaky a "levactvi" se posledni dobou docela dost zajimam.

Momentalne totiz pro americany tlumocim kurzy kaligrafie - a jak jsem mel moznost se na tohle tema s japonskejma ucitelama kaligrafie bavit (v kazdy tride amiku jsou minimalne dva az tri levaci) - tak Japka tenhle problem v minulosti neresila - protoze jak driv, tak dnes se od zacatku o zadnem levactvi nemluvi... automaticky se vsichni uci pravou rukou. Bylo mi receno, ze toto plati i v BU...

Ostatne, pokud porovnam, co vyrobi po prvni hodine normalni student a "levak" pisici pravou - rozdil v tim neni zadny...
Delali jsme i pokusy - nechali je na zaver kurzu psat levaky i jejich dominantni rukou. Vysledek se temer nelisil...

Uved mi prosim, odkut mas tu informaci o zabijeni. Dik.
...but your counsciosness is all you, can take to your grave.
mamushi
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 123
Registrován: čtv 09. zář, 2004 23:00
Bydliště: Miya

Příspěvekod patrik » pon 26. úno, 2007 9:51

2Kik

Tak pls, dávej ten zdroj informace, že se v Japonsku leváci zabíjeli.

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod zm » pon 26. úno, 2007 14:01

2Kik

Tak pls, dávej ten zdroj informace, že se v Japonsku leváci zabíjeli.

Patrik




Nikdo nenapsal, že se zrovna v Japonsku zabíjeli leváci. Oni se totiž zabíjeli po celým světě. A nejenom leváci, ale taky praváci, malí, velcí, tlustí, hubení, ženský i chlapi a dokonce i děti. A nejenom že byli zabíjení, ale taky se zasebevražďovali (to je češtin, co?). Takový jsou holt dějiny válek, krutý, nevybírají si. Došlo k překroucení informace, berete to moc vážně. I toho pana 9. Dyť je to sranda, všichni ví, že je to jinak a pan 9. může skočit do zdi.
zm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 12. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod patrik » pon 26. úno, 2007 14:16

zm píše:Nikdo nenapsal, že se zrovna v Japonsku zabíjeli leváci.


Pro ty, kteří to tak pozorně nesledují připomínám tento odkaz
http://www.bojovaumeni.cz/bu/modules.ph ... 1857#61857

kde padla tato informace

víš proč se nemohl meč držet meč v levé ruce protože v japonsku se leváci zabíjeli bylo to pro ně podřadné


Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Picard » pon 26. úno, 2007 14:32

zm píše:Nikdo nenapsal, že se zrovna v Japonsku zabíjeli leváci.


Prave ze napsal.
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod kik » pon 26. úno, 2007 14:49

já to napsal slyšel jsem to na jednom semináři a ted zkouším něco najít ať je to ověřitelné i pro vás
kik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 414
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

Příspěvekod zm » pon 26. úno, 2007 14:55

Samý kraviny. ®e vás to baví.
zm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 12. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod zm » pon 26. úno, 2007 15:01

Myslím, že je zabíjeli ne proto, že by chtěli, ale že se nechali, protože byli tak leví, že se neubránili (pro ty co to žerou, si teď dělám legraci.
Ne, rozhodně nic proti levákům nemám, můj sensei je levák a nikdy jsem to na něm při cvičení nepoznal, já jsem přeučenej levák a při cvičení mám jen tu výhodu, že mi jde vše na obě strany.
zm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 12. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod DrGlock » čtv 01. bře, 2007 15:46

Já myslím, že jestli se leváci zabíjeli, tak proto, že v boji měli navrch. Né proto, že by byli lepší, ale proto, že praváci se proti nim neučí bránit. Je to stejné jako ve všech bojových sportech. Většina lidí stojí v levém postoji a techniky jsou tak postaveny. Když se proti nim postaví někdo v pravém postoji, je to pro ně nezvyk a mívají problémy s tím, jak na něj. Ten co stojí v pravém postoji je zvyklý trénovat proti těm co stojí v levém a problémy mu to nedělá.

Ale důvodů proč držet meč v levé ruce může být více. Třeba když je někdo hodně dobrý či neporazitelný, schválně si vezme meč do té horší ruky, aby dal soupeři aspoň trochu šanci :wink:

Ale nejlíp to vyřešil Musashi, ten měl meče dva a jakej to byl bojovník 8)
DrGlock
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod patrik » čtv 01. bře, 2007 16:04

To je, nezlobte se na mně, opravdu jak u blbejch na dvorečku.
Tady se 10krát řekne, že je naprosto jedno, jestli držíš tak nebo tak, v levé nebo pravé vzhledem k tomu, zda jsi levék nebo pravák... ®e to leváky nebo praváky nijak nezvýhodňuje nebo neznevýhodňuje, páč se hejbeš celým tělem. A bude se tu pořád řešit, že je to děsně vymakaný, mít to naopak :idea:

Jojo, člověk je úplně ztracenej, když se proti němu postaví někdo v opačném postoji. To má hlavu někde úplně jinde a zápěstí přesně naopak... to hned musí člověk zabalit, protože najednou neví, co má dělat :)

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Ego » ned 08. dub, 2007 17:07

Zajímavé :twisted:
Ego
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob 07. dub, 2007 23:00
Bydliště: doma

Příspěvekod Davidator » čtv 26. dub, 2007 15:17

No tak to je síla!! Koukám že těch umělců je po světě a v ČR DOCELA DOST!! Nebudu toho matláka ani nijak komentovat, protože rozumný člověk by toto neudělal. [/b]
Davidator
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: sob 21. dub, 2007 23:00
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků