CT24: Zivot je boj

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod DMC » pon 09. dub, 2007 10:22

Tady jsem našel něco, kde se jakž takž snaží o boj ... ale nic než kopy tam prakticky vidět není ...


Nahodou, zejm. v tom barevnym videu je videt spoustu hodu, pak nejaky utoky rukama atd. Netusim, proc by to nemelo mit s capoeirou nic spolecneho - takova capoeira proste je. Pokud nekdo snad cekal salta ci jine "exoticke" techniky, tak bych ho podezrival, ze jeste veri na Jeziska.

To jen, aby objektivite bylo ucineno zadost, jinak nemam v umyslu se tech videi nejak zastavat.

"Sebeobrannym pouzitim" jsem myslel situaci, kdy je protivnik blizko a snazi se chytat, pouziva udery atd.
DMC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 395
Registrován: čtv 27. bře, 2003 0:00

 

Příspěvekod pavela » pon 09. dub, 2007 11:57

pavela píše:Helejte lidi, já jsem si to chtěl taky pustit a místo toho na mě juká Klaus (ňáký otázky Moravce) To je snad jěště horší než Turnebrk 8O
Tak se omlouvám, ono to má asi hodinovou politickou předehru. Vydržel jsem koukat i na mastera Turnebera a udržet při tom obsah žaludku na svém místě, je to poprvé co jsem viděl Turnebera předvést něco souvislého, takže k tomu můžu říct pár slov. Podle toho jak cvičí se dá říci, že to je skutečně TAJĆI, a s Tchaj ťi Čchuan to nemá nic společného. Podle toho co pan Turneber předvádí je vidět, že za 17 let studia od čínských mistrů(dle moderátorky od r. 1989 :!: :!: :!: ) se naprosto nic nenaučil a nepochopil ani základy tohoto umění. Jeho každá jednotlivá forma ukazuje, že o ní neví nic a podle toho co tam interwievuje ani teoreticky netuší která bije. Jeho teorie BOJOVÉHO UMÉNÍ která není k bojování a zoufalé bláboly o nějaké pozitivní energetice vypovídají, že ten pán NEVÍ VůBEC NIC! Podle jeho slov se karate dá naučit za chvíli :!: :!: :!: (skřípání zubů přítomných karatistů slyším až do Pekingu...), mno. jestli jo, tak podle toho, že ani tuto dle jeho slov "trivialitu" pod vedením karatisty Sugiho a podle toho co o něm jeho bývalý mistr povídá) nezvládl ,pak celkem chápu že mu podle jeho slov složitější TAJĆI nic neříká. Musí být ten pán opravdu velké nemehlo, když se za ta léta nepodařilo jeho "čínským učitelům" odstranit alespoň ty nejzákladnější zlozvyky, jako cvičit v jedné úrovni, aby hlava neplavala jako na vlnách nahoru dolu.... nebo třeba aby při cvičení nestrkal ramena nahoru(vůbec pojem SONG mu asi nic neříká, neboť cvičí jak dřevěný panák.)Jeho Fa Jin, to je prostě groteska jak od Ben Turpina, prostě jeho cvičení ukazuje, že vědomosti NULA. Hluboce lituji jeho žáky, že se od něj učí tenhle paskvil. Vědomí, že nás jeho škola jako výhradní zástupce IWUF reprezentovala 17 let na mezinárodní scéně za peníze daňových poplatníků mě naplňuje HNUSEM.To je asi tak všechno, co jsem chtěl říci k tomuhle Tajči. (jdu si dát panáka akutolu abych se vzpamatoval)
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod PetrVotava » pon 09. dub, 2007 12:49

Čus Pájo já sem někde čet, že Tuneber prej cvičil u Wu Bina. Je to pravda? Jestli jo tak mluví o něm wu Bin někdy? Třeba, že Tuneber je kretén nebo tak nějak? :D
PetrVotava
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 52
Registrován: pát 10. lis, 2006 0:00

Příspěvekod SiuLouFu » úte 10. dub, 2007 10:07

 
  Zdar a silu!
 
  Pres vikend jsem sbiral sily a chtel jsem napsat, co si o mistru Turneberovi myslim. Bohuzel me pavela predesel. Takze musim dodat jedine:
 
               Obrázek
Marek Uher
小老虎
当心你许下的愿望,要真得到你可能又后悔了
SiuLouFu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 16. úno, 2006 0:00
Bydliště: Kladno

Příspěvekod pavela » úte 10. dub, 2007 12:10

PetrVotava píše:Čus Pájo já sem někde čet, že Tuneber prej cvičil u Wu Bina. Je to pravda? Jestli jo tak mluví o něm wu Bin někdy? Třeba, že Tuneber je kretén nebo tak nějak? :D
Už jsme to někde na fóru psal. Ptal jsem se Wu Bina a řekl mi, že zná osobně pouze 3 Čechy, mě,zde občas přítomnou Xie Xie, a ňákýho Marcela, takto mého kamaráda, který s Wušu nemá nic společnýho a se kterym jsme náhodou potkali Wu Bina v našem supermarketu. ®ádnýho Turnebrka nezná. Existují tedy 2 vysvětlení, 1) Turbneber lže. 2) Wu Bin se tak stydí za svého žáka, že ho radši zapřel :lol: Jinak je to obecná praxe, že na nějakym podujatí někdo odchytí Wu bina(znáte to: Karlééé, to je Karel, vyfoť nás...) a pak se prsí, že je jeho žákem. Wu bin v současný době má jenom pár žáků, v USA, kam jezdí za dcerou a vysloveně 3 a půl žáků kluků u nás u baráku, z nich jednoho číňánka,absolventa vysoký tělovýchovný, kterej aspiruje na novýho mastera světa a jeho rodina je s Wu Binem zpřízněná a který se dá považovat za takového "hlavního žáka" :lol: je to taky takový "letec" :lol: ten by se ti líbil, občas se od něj učím nějaký ty fígly co cvičeji mladý ale von skáče asi o 3 metry výš než já :lol: . (jeho máma s náma cvičí taji) Jinak nulanula, navíc Wubin furt nadává, že se ty mladý ulejvaji a necvičej dost tvrdě, teda já kdybych takhle cvičil tak vyplivnu plíce, nevim co po nich chce... Jinak ohledně toho ČT24 ač nejsem thaiboxer, musím souhlasit ,zlatej thaiboxer, aspoň někdo tam byl normální (capoieře teda nerozumim ale že by to bylo BU??? to už může teda bejt BU i lebedínoje ózero :lol: )
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Předchozí

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků

cron