Objektivní odhadnutí síly

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod Jendis » čtv 11. led, 2007 20:33

Thundeer sám ať si to přebere...tady se dohadujeme,ale on sám musí vědět,co hlavně ho tíží,kde je problém....psaná slova mnohdy nedokáží přesně vyjádřit myšlenku pisatele.....a názory tady nejsou nikomu násilím vnucovány,prostě tu popisujeme své zkušenosti(které jsou ,bohužel,nepřenosné...).....ber,nebo nech bejt....svou cestu si každý určuje sám. :wink:

Miro má výhrady proti "JAKOBY"(to samé,jako mnou kdysi zmiňované "KDYBY")...jenže....neznám v republice učitele,který by to dokázal naučit tak,že to jednou poctivým tréninkem dojde.....což jsi mi,Miro,tenkrát odepsal...tvrdím,že na sebeobranu nestačí cvičit jen techniku...musí se také cvičit hlava...a od toho jsou tyto hry(kdyby,jakoby).....realistic scenario a pod.Nikdy Tě to,samozřejmě,nepřipraví na realitu ulice,ale je to hodně blízko....kór,když trénink neflákáš a cvičíš tvrdě.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

 

Příspěvekod Thundeer » pát 12. led, 2007 9:13

Vidím, že se to tady dost rozjelo. Díky za vaše názory. Miro a defendu, bavíte se o dvou různých věcěch.

defendu - Máš pravdu, když říkáš, že pokud dojde na boj musíš si věřit, že toho druhého zvládneš a jít do něj. Má to svou logiku. Pokud budeš připosraně stát a dívat se, jak tě druhý mlátí, tak nemáš šanci. To je pak lepší se do boje vůbec nepouštět.

V tom měl pravdu Miro - psal o tom, že pokud si budu věřit, že každýho zmlátím a budu se tak chovat, tak kvůli tomu se dostanu do rvaček, které jsem zbytečně vyvolal sám.

Takže spojením obou názorů z toho vychází, že před bojem se mám chovat nekonfliktně, abych zbytečně nevyvolával rvačky a pokud k nějaké rvačce dojde, tak už to nebude mojí vinou. Při rvačce u mě musí dojít k obratu v psychice a chovat se jako největší killer.

Můj dotaz byl trochu jiný, zajímalo mě jak objektivně odhadnou sílu agresora. (Silou nebyla myšlena jen síla svalů, ale i ostatní schopnosti, které ovlivní výsledek boje)
Vezměme si dva příklady:
1. Agresor je člověk, který nemá zkušenosti s rvačkama, jen si o sobě myslí, že zmlátí každýho.
2. Agresor je někdo jako Cro Cop nebo Fedor
(je to jen příklad, aby byl vidět rozdíl mezi "silou" 1. a 2. agresora.
A dotaz je jak před rvačkou poznat jestli je agresor 1. nebo 2. stupně. Protože navenek mohou vypadat úplně stejně.
Thundeer
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: ned 10. říj, 2004 23:00

Příspěvekod manikin » pát 12. led, 2007 9:38

no před rvačkou...agresor číslo jedna...může mít nestabilní postoj, bude kopat jako fotbalista, může mít zbraň na viditelném místě,aby ukázal jaký je king...ALE taky možná ne...

myslím, že se ti tady všichni snaží vysvětlit, že odhadnout sílu agresora je velice ošemetné a že je lepší trénovat tělo i hlavu, abys to ustál...

pokud nejsi magor, tak bezdůvodně neútoč a pokud agresor zaútočí jako první nebo tě k boji donutí (nevím, třeba zaútočí na tvou přítelkyni), tak stejně budeš bojovat, jak nejlíp umíš, ať to bude útočník první či druhé kategorie...
manikin
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 100
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Lada » pát 12. led, 2007 9:52

taky se tu zapomíná na ty co si hrají na velký machry, furt do ěmkoho vrkají vyzývají furt někoho ven, provokují, silné řeči ale když dojde navěc tak najednou obrátí "já se nechtěl prát, já tím nic nemyslel atd..." i takových je hodně :wink:
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Toman » pát 12. led, 2007 10:58

Thundeer píše:Můj dotaz byl trochu jiný, zajímalo mě jak objektivně odhadnou sílu agresora. (Silou nebyla myšlena jen síla svalů, ale i ostatní schopnosti, které ovlivní výsledek boje)


To je u úplně neznameho cloveka IMHO chujovina resp. můžeš to lépe nebo hůře odhadnout ale bude to jen ODHAD s nějakou pravděpodobností úspěchu správnosti Tzn. NIC. A s tím přepnutím do fight modu KILLER :lol: to máš dáno do vínku po rodičích (geneticky daná reakce na vzruchy /cholerik,flegma, sangvinik atd/ ) Dělej ty věci pro zábavu pořádně makej a když to jednou příjde třeba tě tvé tělo samo překvapí.... nemá smysl si vypěstovat stihomana, ale na druhé straně opatrnosti není nikdy dost. Rvát se mimo tělocvičnu, ring, tatami, klícku stojí vždy za h&$no a jsou z toho JEN průsery.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod CeLy » pát 12. led, 2007 17:24

manikin píše:
pokud agresor zaútočí jako první nebo tě k boji donutí (nevím, třeba zaútočí na tvou přítelkyni), tak stejně budeš bojovat, jak nejlíp umíš, ať to bude útočník první či druhé kategorie...


Tak to je teda kraaasne vystihnute, to musim uznat :idea:
CeLy
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 94
Registrován: čtv 28. pro, 2006 0:00
Bydliště: Slova-KIA

Příspěvekod CeLy » pát 12. led, 2007 17:27

Toman píše:To je u úplně neznameho cloveka IMHO chujovina resp. můžeš to lépe nebo hůře odhadnout ale bude to jen ODHAD s nějakou pravděpodobností úspěchu správnosti Tzn. NIC. A s tím přepnutím do fight modu KILLER :lol: to máš dáno do vínku po rodičích (geneticky daná reakce na vzruchy /cholerik,flegma, sangvinik atd/ ) Dělej ty věci pro zábavu pořádně makej a když to jednou příjde třeba tě tvé tělo samo překvapí.... nemá smysl si vypěstovat stihomana, ale na druhé straně opatrnosti není nikdy dost. Rvát se mimo tělocvičnu, ring, tatami, klícku stojí vždy za h&$no a jsou z toho JEN průsery.


Tieto vyznacene casti mi stale hovoria treneri a zacinam to pomaly chapat :lol: :wink: :oops: :idea:
CeLy
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 94
Registrován: čtv 28. pro, 2006 0:00
Bydliště: Slova-KIA

Příspěvekod defendu » pát 12. led, 2007 19:46

Thundeer píše:
- před bojem se mám chovat nekonfliktně, abych zbytečně nevyvolával rvačky a pokud k nějaké rvačce dojde, tak už to nebude mojí vinou. Při rvačce u mě musí dojít k obratu v psychice a chovat se jako největší killer.




Tohle ti klidně podepíšu :!: :wink:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Panda » pát 12. led, 2007 22:02

Toman píše:
Thundeer píše:Můj dotaz byl trochu jiný, zajímalo mě jak objektivně odhadnou sílu agresora. (Silou nebyla myšlena jen síla svalů, ale i ostatní schopnosti, které ovlivní výsledek boje)


To je u úplně neznameho cloveka IMHO chujovina resp. můžeš to lépe nebo hůře odhadnout ale bude to jen ODHAD s nějakou pravděpodobností úspěchu správnosti Tzn. NIC. A s tím přepnutím do fight modu KILLER :lol: to máš dáno do vínku po rodičích (geneticky daná reakce na vzruchy /cholerik,flegma, sangvinik atd/ ) Dělej ty věci pro zábavu pořádně makej a když to jednou příjde třeba tě tvé tělo samo překvapí.... nemá smysl si vypěstovat stihomana, ale na druhé straně opatrnosti není nikdy dost. Rvát se mimo tělocvičnu, ring, tatami, klícku stojí vždy za h&$no a jsou z toho JEN průsery.

kde se to dá podepsat :)
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Re: Objektivní odhadnutí síly

Příspěvekod DrGlock » pon 15. led, 2007 22:34

Thundeer píše:Zajímalo by mě jestli dokážete objektivně odhadnout sílu neznámého agresora? V pouličním boji je to docela důležitá věc podle které se rozhodnete jestli se agresorovi postavíte nebo utečete. Měl jsem problém s tím, že jsem si myslel, že každého kdo mě "nasere" zmlátím jednou rukou. Zjistil jsem, že to takhle nefunguje a teď u každého koho potkám předpokládám, že je silnější než já. Jak jste na tom vy? Máte nějaký postup podle kterého odhadnete sílu agresora?


Já nevím jestli dokážu objektivně odhadnout sílu neznámého agresora a k ničemu to nepotřebuju. V prvé řadě jde vždy o to, jestli umí běhat rychleji než já. Na to znám jen jeden způsob, jak to zjistit :wink: A když umí běhat rychleji, nebo z nějakého důvodu nemůžu utéct, vůbec nezáleží na tom jak je silnej, protože udělám všechno :!: pro to, abych se dostal pryč. A když se mi to nepovede, už to stejně nezjistím.

Dělej to taky tak a vyhneš se spoustě zbytečných střetů, ve kterých můžeš ztratit víc než falešné sebevědomí :idea:
DrGlock
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod Trader » úte 16. led, 2007 20:55

Vidím že všetci ste sa zhodli na tom, že sa treba správať normálne, nie ako magor a zbytočne vyskakovať. Ja sa venujem karate a odmalička ma učili presne toto a myslím si, že každý kto sa venuje BU a už aj niečo vie, tak je úplne v pohode človek a nemá dôvod vyvolávať konflikty. Väčšinou sú to ľudia, ktorí si potrebujú niečo dokázať a obvykle sa bijú len v presile.
Trader
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00

Příspěvekod Lada » úte 16. led, 2007 22:08

jen musíš rozlišit ty co to dělají aby se mohli na ulici mlátit efektivněji, tedy většinou aby mohli ostatní lidi mlátit efektivněji a těch je podle mě taky dost :?
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Trader » stř 17. led, 2007 14:27

Lada píše:jen musíš rozlišit ty co to dělají aby se mohli na ulici mlátit efektivněji, tedy většinou aby mohli ostatní lidi mlátit efektivněji a těch je podle mě taky dost :?
U nás v klube sa zopár takých vyskytlo, ale dlho nevydržali, niektorí odišli už po prvom tréningu.
Trader
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00

Příspěvekod fighter99 » ned 15. dub, 2007 0:40

defendu píše:Ještě pro úplné doplnění:
Metoda "Jakoby" je o tom,že se chováš,tváříš,mluvíš a jednáš jako pouliční superkiller,i když třeba ve skrytu víš,že zrovna s tím chlapem co stojí před tebou by jsi si zrovna začínat nechtěl :oops: Funguje to dokonale - většina rádobyrváčů tě raději nechá na pokoji,protože má strach a když přijdou ti opravdu nebezpeční,tak pak záleží už jen na tom co máš natrénováno a jak velká jsi svině :wink:Postupem doby už tu metodu nepotřebuješ,na každýho koukáš jako na neživý předmět :evil:
:


Tak ja osobne sem jiz v realu vyzkousel metodu ,,jakoby" i metodu(sam sem si pojmenoval :) ) ,,sem malej a bezvyznamnej".Takze za 1.metoda ,,jakoby":Fungovala naprosto skvele,kdyz se do me nekdo navazel,proste sem nahodil vyraz typu:,,Sahnes na me a ses mrtvej" a ucinnost byla 100%,chvili mel treba ten clovek jeste kecy ale nazautocil.2.Navazel se do me dalsi nakej frajirek,nechtel sem problemy,tak sem proste jen hral pokornyho blbecka,a vysledek ani sem nestihl dorict:,,Nic sem ti neudelal a nechci zadny problemy" a uz sem jednu schytal.Ted me napadlo takovy hodne blby prirovnani:1.Kdyby na ulici lezela stovka tak pujdes a seberes ji,2.ale co kdyby lezela vysoko na strome,bud risknes ze spadnes a vylezes tam,nebo ne,ale budes vahat, zato v prvnim pripade vahat nebudes(ptz v 1. pripade to je jakoby snadna obet).Ja vim je to blby prirovnani ale myslim tim ze je lepsi ukazat ze nebudes snadna obet,nez ukazat tomu cloveku ze sem bezmocnej. :wink: Takze ja naprosto souhlasim s Defendu,a me osobne ,,jeho" metoda ,,jakoby" fungovala.
fighter99
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 178
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00
Bydliště: Semily

Příspěvekod jeikob » ned 15. dub, 2007 12:54

Toman píše:
Thundeer píše:Můj dotaz byl trochu jiný, zajímalo mě jak objektivně odhadnou sílu agresora. (Silou nebyla myšlena jen síla svalů, ale i ostatní schopnosti, které ovlivní výsledek boje)


To je u úplně neznameho cloveka IMHO chujovina resp. můžeš to lépe nebo hůře odhadnout ale bude to jen ODHAD s nějakou pravděpodobností úspěchu správnosti Tzn. NIC. A s tím přepnutím do fight modu KILLER :lol: to máš dáno do vínku po rodičích (geneticky daná reakce na vzruchy /cholerik,flegma, sangvinik atd/ ) Dělej ty věci pro zábavu pořádně makej a když to jednou příjde třeba tě tvé tělo samo překvapí.... nemá smysl si vypěstovat stihomana, ale na druhé straně opatrnosti není nikdy dost. Rvát se mimo tělocvičnu, ring, tatami, klícku stojí vždy za h&$no a jsou z toho JEN průsery.


naprostý souhlas.ješte takový psychologický aspekt k tomu modu killer jak to někdo nazval tedy sehrát drsnáka. myslím že to naopak muže plno těch rváču ješte víc nabudit.jelikož chlapy jsou od přírody soutěživý a ten bude mít o to větší chut tě sejmout a dokázat si že je drsnější.
Asi idealní je zustat v klidu a pokud něco umíte ,cvičíte a agresor to neví tak to nedat najevo a je možný že on vás podcení.Ale situace jsou ruzný.
A nejlepší boj je boj bez boje :D
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod fighter99 » ned 15. dub, 2007 13:03

jeikob píše:
Toman píše:
Thundeer píše:Můj dotaz byl trochu jiný, zajímalo mě jak objektivně odhadnou sílu agresora. (Silou nebyla myšlena jen síla svalů, ale i ostatní schopnosti, které ovlivní výsledek boje)


To je u úplně neznameho cloveka IMHO chujovina resp. můžeš to lépe nebo hůře odhadnout ale bude to jen ODHAD s nějakou pravděpodobností úspěchu správnosti Tzn. NIC. A s tím přepnutím do fight modu KILLER :lol: to máš dáno do vínku po rodičích (geneticky daná reakce na vzruchy /cholerik,flegma, sangvinik atd/ ) Dělej ty věci pro zábavu pořádně makej a když to jednou příjde třeba tě tvé tělo samo překvapí.... nemá smysl si vypěstovat stihomana, ale na druhé straně opatrnosti není nikdy dost. Rvát se mimo tělocvičnu, ring, tatami, klícku stojí vždy za h&$no a jsou z toho JEN průsery.


naprostý souhlas.ješte takový psychologický aspekt k tomu modu killer jak to někdo nazval tedy sehrát drsnáka. myslím že to naopak muže plno těch rváču ješte víc nabudit.jelikož chlapy jsou od přírody soutěživý a ten bude mít o to větší chut tě sejmout a dokázat si že je drsnější.


No je to 50:50 bud do tebe pujde ptz pro nej budes snadna obet,nebo proto ze mu budes vzdorovat.Ale rekl bych ze vic lidi kdyz uvidi ze to nebude tak lehky ,,sundat te" tak se na to vykasle,ale jak rikam je to 50:50 :wink:
fighter99
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 178
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00
Bydliště: Semily

Příspěvekod luen » ned 15. dub, 2007 15:51

defendu píše:No jo,Miro :lol:

Profík nemusí hrát hru "Jakoby" 8O Ano máš pravdu,ale kladl tento dotaz profík?Asi ne,co? :lol: :lol:
Na Mirovi se mi líbí,že vše zná nejlépe,je to prostě mašina na reálný boj :lol: (proto dělá zabijácké tzv. vnitřní styly :evil: )

Naopak pánové,chcete-li být připraveni v boji na cokoliv,tak taky cokoliv očekávejte (i to že ten druhý je třeba bráchou Genki Suda :lol: ),ale vždy buďte přesvědčeni,že toho druhého zvládnete ať už má jakoukoliv pověst,vypadá jakkoliv,umí cokoliv!!Musíte být vnitřně odhodlaní mu ublížit a to tak že hodně,pokud to odhodlání v sobě nemáte - vycouvejte,bude to pro vás v daný okamžik výhra :!: Čest,fair play ani východní Mirova filozofie na ulici nepatří - pokud ovšem chcete obstát při rvačce nebo napadení :wink:
Budete-li se na všechny okolo vás dívat s respektem (on určitě něco umí,to jeho tetování vypadá drsně,ty vole,ten má ale svaly) tak váš mozek začne fungovat "předposraně" a dostanete na držku - V®DYCKY :!:
Je to jen o psychice,můžete před tím zavírat oči,ale je to prostě tak.Proto na ulici spíš zvítězí hubený cikán ze slumu,který celý život přežívá,než nabouchaný svalovec zblblý z východních BU :evil: :evil:

4Tomkins
- nemáš ani tušení jak já se tvářím :evil: :lol: :lol: :wink:


Asi bych to napsal jinak, ale v podstate souhlas. Mam par zazitku z ulice a funguje to tam skutecne trochu jinak nez ve skole a jsem tomu rad :wink: :D
Boj je skutecne hodne o psychice resp. o psychicke/dusevni pripravenosti. Nechci polemizovat o tom zda je dulezitejsi fyzicka ci psychicka priprava ... dle meho nazoru je to v realu tak 50:50!!! Dulezitost fyzickeho potencialu se zvysuje umerne tomu jak oklestena jsou pravidla nejakeho sportovniho klani ... ale neplati to vzdy a neni to zadne univerzalni pravidlo. Jen ma zkusenost!
Malo lidi si uvedomuje, ze nase mysl je zaroven nas nastroj ... Bezne jsou lide smireni s tim, kdyz na ulici nekoho potkaji, ze jim jejich vlastni mysl zacne skodit. Napr. TEN JE VELKEJ, TEN JE SILNEJ, TO JE NEJAKEJ MISTNI SEF ... atd...atd To je jako cvicit dlouha leta udery a v situaci kdy me nekdo napadne, tak se zacit bouchat vlastnima pestma do sveho obliceje :wink:

Na druhou stranu neverim, ze bez fyzicke a dejme tomu technicke prupravy to muze fungovat (neuvadejte plz. notoricky zname pripady, kdy nejakej trouba jen proto ze byl hustej vyhral - tohle ja povazuji spise za zbloudile stesti)

Mimochodem hra na "JAKOBY" je treninkova metoda snad kazdeho bu/bs ... nebo nekdo trenuje na "tvrdo" ? Jako, ze se veme nuz, mec ... a vrazi se nekomu do tela? Se vubec divim, ze se tomu nekdo divi!!!

Na zaver jen malou radu ... Neresil bych ulici s nekterymi lidmi a rozhodne bych tady neudilel rady a navody nekterym pochybnym a anonymnim jedincum :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Jendis » ned 15. dub, 2007 19:02

luen píše:
Na zaver jen malou radu ... Neresil bych ulici s nekterymi lidmi a rozhodne bych tady neudilel rady a navody nekterym pochybnym a anonymnim jedincum :wink:


tak tohle jsem tu naznačoval kdysi dávno.....ale bezúspěšně..... :?
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod defendu » ned 15. dub, 2007 19:07

4luen

Použil jsi velmi pěkný příměr s tím mlácením se do vlastní hlavy :wink:

Co se týče té tvojí poslední věty,tak si nemyslím,že bych tu psal nějaká zásadní tajemství po jejichž přečtení se ze zbabělců nebo uťápnutých kluků stanou krvelační zabijáci.Psal jsem to pro lidi,kteří mají psychický blok,když stojí tváří v tvář agresivním pitomcům.
Ten kdo chce někoho napadnout to prostě udělá a určitě to nebude na popud nějakého příspěvku na tomto fóru.Pokud jsi to myslel tak,že nějaký naivka zkusí na ulici sundat houf rozzuřených .....,jen proto že nějaký defendu psal o tom,že se nemá bát a nemá se nechat,tak je to prostě vůl a je to jen jeho problém :wink:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

.

Příspěvekod luen » ned 15. dub, 2007 19:11

for Defendu SZ
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků