BUDHismus

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Karma

Příspěvekod severin » stř 02. kvě, 2007 4:14

Vždycky jsem se učil,že si každý vytváříme svou karmu a poslední dobou jsem se dozvěděl že existuje jen kolektivní karma /kmen,národ apod./.
Takže se můžete snažit,jak chcete,ale karmu si nevylepšíte :cry: .
Ne,že by na ní tak záleželo,ale zajímá mě váš názor.
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod zdenekk » stř 02. kvě, 2007 7:54

A kdo káže "kolektivní karmu"?
Vzal jsem si půlku Viagry, tak jen popichuju.
zdenekk
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 81
Registrován: úte 13. bře, 2007 0:00

Příspěvekod migli » stř 02. kvě, 2007 8:29

2 severin:

takze vsichni buddhove sveho osviceni dosahli jak????
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Re: Karma

Příspěvekod serafX » stř 02. kvě, 2007 14:37

severin píše:Vždycky jsem se učil,že si každý vytváříme svou karmu a poslední dobou jsem se dozvěděl že existuje jen kolektivní karma /kmen,národ apod./.
Takže se můžete snažit,jak chcete,ale karmu si nevylepšíte :cry: .
Ne,že by na ní tak záleželo,ale zajímá mě váš názor.

Myslím, že můžeš být v klidu ( nebo spíše ne, protože, kdyby neměl každý svou karmu, nebylo by čeho se zbavovat a byli bychom všichni buddhové 8) ), každý máme dost práce s vlastní karmou. Čeká nás ještě spousta zrození.
serafX
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát 03. lis, 2006 0:00
Bydliště: Plzeňsko

Příspěvekod Pali » stř 02. kvě, 2007 18:24

Zaujala ma kniha Buddhistická meditácia od Hubinu. Autor dôvodí, že meditačná prax je v buddhizme rovnako dôležitá ako racinálne vysvetľovanie
zážitkov, keďže tieto sú apofantické - samotné nemajú žiadnu poznávaciu hodnotu.
Viem, že sa uskutočnili aj Dialógy o mysli v Bratislave, kde debatovali Gál - zaoberá sa filozofiou mysle, Hubina a Kaisen. Keďže ma zaujíma európska filozofia aj buddhizmus, chcem sa spýtať či niekto nevie, kde by som získal prepisy alebo nahrávky týchto dialógov, prípadne či nejestvuje na Slovensku alebo v Anglicku, kam sa na čas presuniem, skupina,
ktorá praktikuje a skúma buddhizmus podobným spôsobom. Vďaka
Pali
Pali
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 152
Registrován: úte 21. bře, 2006 0:00

.

Příspěvekod luen » stř 02. kvě, 2007 21:16

Buddhismus ... ??? To je ta Ladakh-cka vetev krestanstvi? Myslim ze Issa, ne?

Napiste neco zajimaveho plz. treba z toho bude libova diskuze.

Mimochodem ma nejoblibenejsi je tribunova sutra sesteho patriarchy Huineng ... zakladatel Chan (Zen) buddhismu ... a jsme zase v Kantonu :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod migli » stř 02. kvě, 2007 22:21

2 Luen:

to je zase jen nepochopena transkripce - spravne se to pise BU Ddhismus. Jedna se o prisne tajne BU, ktere je vyucovano jen v nadmorske vysce 7000 a vice, jen vyvolenym, a ti na konci vycviku skladaji prisahu, ze budou zit po zbytek zivota v horach, protoze pouhy pohled na ne je smrtici.


Sorry, nemohl jsem se udrzet :lol:
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod luen » čtv 03. kvě, 2007 7:14

migli píše:2 Luen:

to je zase jen nepochopena transkripce - spravne se to pise BU Ddhismus. Jedna se o prisne tajne BU, ktere je vyucovano jen v nadmorske vysce 7000 a vice, jen vyvolenym, a ti na konci vycviku skladaji prisahu, ze budou zit po zbytek zivota v horach, protoze pouhy pohled na ne je smrtici.


Sorry, nemohl jsem se udrzet :lol:


V poho sranda musi byt ... mimochodem dle ruznych vyzkumu byl Jezis v jedne Ladakhcke vetvi mahajanoveho buddhismu ... takze??? Je o tom par zajimavejch publikaci... Konec koncu i NZ je plnej takovejch indicii.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod migli » čtv 03. kvě, 2007 7:38

Co se tyka Jezise, tak tam je vicero veci nejasnych (mj. i prepisovanim a upravami NZ), ja se timto smerem radeji nepoustim, neni to moje parketa.

Ale kdyz jsme u toho buddhismu, mel bych otazku pro zdejsi buddhisty - stava se vam take, ze okoli predpoklada, ze protoze jste buddhiste, tak si nechate vsechno libit a strasne se divi, kdyz zareagujete na nejakou drzost razantne? Nasleduji obvykle otazky typu - ale jak to ze se vztekas, vzdyt jsi buddhista? (neboli co si to dovolujes nenechat si to libit?) Ja jsem jednoho casu musel par lidem velmi razantne predvest, ze ma zivotni filozofie mi neprikazuje nechat si sr*t na hlavu, od te doby radeji buddhismus s ostatnimi neresim :)

Tak jak, pochlubte se :)
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod severin » čtv 03. kvě, 2007 9:42

zdenekk píše:A kdo káže "kolektivní karmu"?


Přišel s tím známej co už léta chodí do tý Calábkovy univerzity.
Zvou si tam na návštěvu tibetský mnichy a ti právě s tímhle přišli.
Je fakt,že to není uplně poprvé co jsem tohle zaslechnul.Asi před rokem jsem debatoval s jedním typem co žije napůl v Čechách a napůl v Asii o Břetislavu Kafkovi a Eduardu Tomášovi.Vyprávěl mi o věcech,které už jsou překonané a zmínil se právě o názoru na Karmu.Tenkrát jsem tomu zas tolik nevěnoval pozornost,ale už je to tu zase.Samozřejmě v obou případech jsem se zeptal na Budhu,jak tedy došel osvícení a zbavil se Karmy a dostalo se mi mnohem jednodušší odpovědi než jsem čekal.
Nezbavil ! Ńepatřim mezi ty co se rejpou v historii a studujou sanskrt a techniky používám ke zkvalitnění života a ne k osvícení,ale může si být opravdu člověk jistý,jak to opravdu je ?
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod krovak » čtv 03. kvě, 2007 11:17

severin píše:
zdenekk píše:A kdo káže "kolektivní karmu"?


Přišel s tím známej co už léta chodí do tý Calábkovy univerzity.
Zvou si tam na návštěvu tibetský mnichy a ti právě s tímhle přišli.
Je fakt,že to není uplně poprvé co jsem tohle zaslechnul.Asi před rokem jsem debatoval s jedním typem co žije napůl v Čechách a napůl v Asii o Břetislavu Kafkovi a Eduardu Tomášovi.Vyprávěl mi o věcech,které už jsou překonané a zmínil se právě o názoru na Karmu.Tenkrát jsem tomu zas tolik nevěnoval pozornost,ale už je to tu zase.Samozřejmě v obou případech jsem se zeptal na Budhu,jak tedy došel osvícení a zbavil se Karmy a dostalo se mi mnohem jednodušší odpovědi než jsem čekal.
Nezbavil ! Ńepatřim mezi ty co se rejpou v historii a studujou sanskrt a techniky používám ke zkvalitnění života a ne k osvícení,ale může si být opravdu člověk jistý,jak to opravdu je ?


no pri tejto teorii kolektivnej karmy by sa dalo dojst k jednoduchemu zdovodneniu - "zbavit sa karmy" - zmenit kolektiv, ktoremu karma prislucha ;-)
no a potom ma napada hra so slovickami - nezbavil neznamena ze "nevycistil". Nicmenej tak ci tak si myslim ze na praxi a vysledkoch to az tak vela nemeni.
krovak
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 83
Registrován: ned 22. led, 2006 0:00

Příspěvekod migli » čtv 03. kvě, 2007 11:32

Buddha se nezbavil karmy... 8O

Hele, ja se nepovazuji za cloveka supervzdelaneho ve vecech buddhismu, ale to, co tvrdi pani mnisi je jejich nazor. Maji na nej pravo, ale to, co kazou neni buddhismus. I scientologove tvrdi, ze Gautama Buddha nebyl na tak vysoke urovni pochopeni vesmiru, jako Hubbard a jeho vysoci nasledovnici na urovni napr. OT 8, ale zase - nazor jineho nabozenstvi.

Buddhismus :arrow: 4 vznesene pravdy atd. :arrow: je mozne se zbavit karmy. Pokud nekdo tvrdi ze ne, jedna se o nabozenstvi mimo buddhismus, a to ze jsou "pry" z Tibetu pro mne znamena prd. A pro buddhisty taky.

Hele, spousta lidi se dela zajimavymi a hrabe penize na tom, ze zacne demagogickymi argumenty popirat neco obecne prijimaneho. Ono totiz dokazat existenci ci neexistenci karmy, minulych zivotu a reinkarnace - kdo na to ma? Takze je velice snadne rict - to tak neni, ja mam pravdu, a kdyz mi das dost penez, tak ti reknu jak to je.

Tihle podvodnicci se vzdycky nekde objevi, nahrabou si a pak zase zmizi... A vzdy se najde dost duverivych a arogantnich ovci, ktere je budou nasledovat :)
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod pavela » čtv 03. kvě, 2007 12:12

severin píše:
zdenekk píše:A kdo káže "kolektivní karmu"?


Přišel s tím známej co už léta chodí do tý Calábkovy univerzity.
Zvou si tam na návštěvu tibetský mnichy a ti právě s tímhle přišli.
Je fakt,že to není uplně poprvé co jsem tohle zaslechnul.Asi před rokem jsem debatoval s jedním typem co žije napůl v Čechách a napůl v Asii o Břetislavu Kafkovi a Eduardu Tomášovi.Vyprávěl mi o věcech,které už jsou překonané a zmínil se právě o názoru na Karmu.Tenkrát jsem tomu zas tolik nevěnoval pozornost,ale už je to tu zase.Samozřejmě v obou případech jsem se zeptal na Budhu,jak tedy došel osvícení a zbavil se Karmy a dostalo se mi mnohem jednodušší odpovědi než jsem čekal.
Nezbavil ! Ńepatřim mezi ty co se rejpou v historii a studujou sanskrt a techniky používám ke zkvalitnění života a ne k osvícení,ale může si být opravdu člověk jistý,jak to opravdu je ?
Sorry ale Calábek je podvodník a pra-ču...k třetihorní, jednou jsem s ním, někdy v 93 roce mluvil (teda von mluvil a nešel zastavit) a celou dobu jsem měl strašný pokušení, přímo úměrný době kterou rozvláčně kecal ty svoje blitky, praštit ho do držky. Ještě, že se mi podařilo včas uniknout. Je to kombinace Jehovsty a dealera Amway(i když ti jsou proti němu zábavná individua). Tomu kokotovi nepomůže ani dalajláma, je to hochštapler. Jinak k zen buddhismu(Čchan) který jemi taky blízky, neb jsem taky mnichem, na tom je nejkrásnější to, že vlastně nikdo neví co to je Čchan. Možná to ví mistři ale ti to nepoví :lol:
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod irzounek » čtv 03. kvě, 2007 12:16

pavela píše: Jinak k zen buddhismu(Čchan) který jemi taky blízky, neb jsem taky mnichem, na tom je nejkrásnější to, že vlastně nikdo neví co to je Čchan. Možná to ví mistři ale ti to nepoví :lol:


Pavela, cest !!!
co blbnes 8O ??? jinak jsi ze sparu manzelky uniknout neumel :lol: ?
Ivan Rzounek

Ivan Rzounek's WingChunKuen Research
www.wing-chun.cz
Facebook - https://www.facebook.com/ivanrzounekwingchun
irzounek
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 427
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Legerova 34, Pha 2, 120 00, ČR

Příspěvekod luen » čtv 03. kvě, 2007 12:29

migli píše:...od te doby radeji buddhismus s ostatnimi neresim :)...


... vidis, ze jsi na to prisel :wink: Proc bys to mel s nekym resit? Tva vira, vyznani je tve soukromi ... Resit to s ostatnimi je jako chodit pred ostatnimi nahy...k cemu je to dobre? ... tedy pokud nejsi exhibicionista :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod serafX » čtv 03. kvě, 2007 14:04

migli píše:Ale kdyz jsme u toho buddhismu, mel bych otazku pro zdejsi buddhisty - stava se vam take, ze okoli predpoklada, ze protoze jste buddhiste, tak si nechate vsechno libit a strasne se divi, kdyz zareagujete na nejakou drzost razantne? Nasleduji obvykle otazky typu - ale jak to ze se vztekas, vzdyt jsi buddhista? (neboli co si to dovolujes nenechat si to libit?) Ja jsem jednoho casu musel par lidem velmi razantne predvest, ze ma zivotni filozofie mi neprikazuje nechat si sr*t na hlavu, od te doby radeji buddhismus s ostatnimi neresim :)

Tak jak, pochlubte se :)

Někdo si prostě plete někoho, kdo sám nezačíná spory, s někým, kdo si nechá vše líbit. Když se podíváme do historie, buddhističtí mniši byli v čele povstání při vyhnání mongolů z Číny. Také japonské samuraje z Koreje vyhnali buddhističtí mniši.
serafX
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát 03. lis, 2006 0:00
Bydliště: Plzeňsko

Příspěvekod migli » čtv 03. kvě, 2007 17:46

2 irzounek:

hele, pavela je mnichem stejne jenom proto, aby mel pred blbejma zapadanama vetsi autoritu :twisted: :lol:
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod pavela » pát 04. kvě, 2007 7:20

Migli: Pravdu má "bohužel" Yiwan. A Yiwane, vůbec to neni špatný chachááá :lol: ©aolin a okolí má i takový vymoženosti, o kterejch se nám, když jsme se tam klaněli poprvé, ani nesnilo. :lol: :lol: :lol:
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod migli » pát 04. kvě, 2007 7:41

2 pavela: omlouvam se za asi nevhodny zert. Preji hodne uspechu pri praktikovani :)
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod pavela » pát 04. kvě, 2007 8:04

migli píše:2 pavela: omlouvam se za asi nevhodny zert. Preji hodne uspechu pri praktikovani :)
Mnich se nezlobí, mnich je veselý :lol: :lol: :lol:
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

PředchozíDalší

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků

cron