Ahoj všem!

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Ahoj všem!

Příspěvekod pepe » sob 05. kvě, 2007 18:59

Už v dětství jsem se dovídala o bojovém umění. V mém případě od bratra, který se věnoval i závodně Karate. Vždy jsem se o tento sport chtěla zajímat a trénovat ho, ale bratr mi to vymluvil.
Bojová umění mi vždy imponovala, svými tradicemi a propracovaností.
Proto jsem nyní svou pozornost upnula na Tai-chi, které mi bylo doporučeno i z hlediska meditace.
Budu ráda, když mio tomto sportu napíšete cokoliv,co by mě jako začátečníka mohlo zajímat :D .
Díky Pepe
pepe
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát 04. kvě, 2007 23:00

 

Příspěvekod Sennin » sob 05. kvě, 2007 22:02

Pro administrátory fóra: Proč je toto vlákno dvakrát???

Pro pepe: Tai-Či není sport!!! Nejprve si (jak se předpokládá u inteligentního člověka) zjisti informace, než položíš svou otázku, resp. své otázky... Myslím, že v dnešní době rozvoje internetu to není žádný problém.

Pro ostatní: Než založíte nové vlákno, zadejte si "Hledat" - je tam i ikonka s lupou... Zde se vyskytuje spousta duplicitních témat a nechápu v čem je problém...Pohodlnost, být originální, zaujmout za každou cenu???
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Rimmer » ned 06. kvě, 2007 15:15

Sennin píše:Pro administrátory fóra: Proč je toto vlákno dvakrát???

Pro pepe: Tai-Či není sport!!! Nejprve si (jak se předpokládá u inteligentního člověka) zjisti informace, než položíš svou otázku, resp. své otázky... Myslím, že v dnešní době rozvoje internetu to není žádný problém.

Pro ostatní: Než založíte nové vlákno, zadejte si "Hledat" - je tam i ikonka s lupou... Zde se vyskytuje spousta duplicitních témat a nechápu v čem je problém...Pohodlnost, být originální, zaujmout za každou cenu???
Hezky si jí seřval...
Rimmer
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 303
Registrován: pát 16. pro, 2005 0:00
Bydliště: Praha 11

Příspěvekod xavier » ned 06. kvě, 2007 16:01

Mě to nechává chladným z důvodu, že Tai-Chi mi nejen že nepříjde jako bojové umění, ale ani jako sport. Jestli se chceš aspoň nějak hýbat místo sezení u TV, tak se na to klidně dej. Na sebeobranu s Tai-Chi zapomeň - TaiChi v dnešní době jako sebeobrana je hodně nepovedenej vtip.
xavier
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 210
Registrován: pon 30. led, 2006 0:00

Příspěvekod pepe » ned 06. kvě, 2007 19:25

No jo, bohužel jsem asi nevítaným hostem. Mistrů diskutérů se to dotklo. To fakt sorry, ale tady asi na odborníka nenarazím.
Mějte se tady jak chcete, nenaučili jste se nic!
Nazdar frajeři (nic víc nejste)!
pepe
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát 04. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Jendis » ned 06. kvě, 2007 19:40

pepe píše:No jo, bohužel jsem asi nevítaným hostem. Mistrů diskutérů se to dotklo. To fakt sorry, ale tady asi na odborníka nenarazím.
Mějte se tady jak chcete, nenaučili jste se nic!
Nazdar frajeři (nic víc nejste)!


počkej....takhle to není....jde o to,že takovýchhle dotazů je tu mraky a pořád dokola se periodicky opakují...nikdo nemá tolik "slušnosti"(?) si nejprve prolézt fórum(od toho tam ta kolonka HLEDAT je) a podívat se,jestli se to už někde nerozebíralo.A pořád a pořád dokola řešit to samé...to fakt nebaví....podívej se na to z tohohle úhlu,než se naprdneš..... :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Sennin » ned 06. kvě, 2007 19:46

pepe píše:No jo, bohužel jsem asi nevítaným hostem. Mistrů diskutérů se to dotklo. To fakt sorry, ale tady asi na odborníka nenarazím.
Mějte se tady jak chcete, nenaučili jste se nic!
Nazdar frajeři (nic víc nejste)!


Tady nejde o vítanost nebo nevítanost, ale o to, že pokud jdeš na specializované fórum o bojových uměních, měla by sis nejdříve zjistit základní informace o svém problému - jinak Tvůj dotaz vyzní tak, jak vyzněl a proto se nemůžeš divit reakcím.
Taky nejde o to, jestli má někdo u svého jména poznámku "Mistr diskutér" - to může být i člověk, který denně vkládá deset dotazů a dalších deset odpoví jednou větou a za chvíli je z něj Mistr :)

Odborníků je tu spousty - proč si nejprve nevyhledáš téma Tai-Či ve vyhledávání, nepřečteš si ty hory diskuzí a neoptáš se přímo chlapů, co Tai-Či dělají???
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Frank » ned 06. kvě, 2007 20:00

..
Frank
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 299
Registrován: pát 04. lis, 2005 0:00

Příspěvekod madmax » ned 06. kvě, 2007 20:08

pepe píše:No jo, bohužel jsem asi nevítaným hostem. Mistrů diskutérů se to dotklo. To fakt sorry, ale tady asi na odborníka nenarazím.
Mějte se tady jak chcete, nenaučili jste se nic!
Nazdar frajeři (nic víc nejste)!


Nenech se ovlivnit prvnim dojmem. Tady narazis na vetsinu nejvetsich odborniku na taichi v cechach.
Proc ti teda odpovida tak malo lidi? Otazku jsi napsala v sobotu, ted je nedele. Spousta lidi sem chodi jen ve vsedni dny, nekteri treba jen jednou tydne, nemuzes cekat odpoved hned. Druhy problem je ten, ze se vlastne neptas na nic urciteho. Nikdo skutecne netusi, co by te "jako zacatecnika mohlo zajimat". Nenapsala jsi ani, kde cvicis a proc radeji schanis informace tady a ne u sveho ucitele. Ucitele by ses mela ptat vzdy jako prvniho a pokud je to dobry ucitel, tak by ti mel umet na vetsinu otazek odpovedet.
Sennin ma pravdu, spoustu zajimavych informaci tady muzes dohledat v archivu. Snad pochopis, ze kdyz nekdo psal znovu to same nekolikrat, tak uz se mu to nechce znovu opakovat a radeji te odkazuje na vyhledavani.

Co se tyce taichi jako sportu - byly tu diskuze o tom, jestli taichi je sport nebo ne a na nicem jsme se moc nedohodli. Kazdopadne cvicit taichi pouze pro sportovni souteze neni dobry napad. Vice viz
http://www.bojovaumeni.cz/bu/modules.ph ... ght=taichi

Dalsi informace o taichi, ktere jsem nasel vyhledavanim ve clancich:
http://www.bojovaumeni.cz/bu/modules.ph ... cle&sid=85
http://www.bojovaumeni.cz/bu/modules.ph ... cle&sid=84
http://www.bojovaumeni.cz/bu/modules.ph ... cle&sid=94

Co se tyce cviceni taichi jako bojoveho umeni, tak si musis uvedomit, ze z kazdych 100 taichi skol v cechach se maximalne v 5 cvici taichi (mozna je pomer jeste horsi). To ostatni jsou naprosty diletanti, kteri o taichi nevi vubec nic. Jakmile jsi ve skole, kde ti vsichni povidaji o tom, jak je taichi super pro zdravi, ale nemaji tam ani boxovaci pytel, tak jsi narazila na jednu z tech spatnych... Cviceni v takovych skolach ti obvykle neuskodi, ale z hlediska sebeobrany bude efekt nulovy a z hlediska zdravi bude efekt zhruba stejny jako kdybys ten cas stravila na aerobiku (mnohdy i mensi, protoze se tolik nemaka).
Ad meditace - bez urazky, ale premyslim, co si tak predstavujes pod timto pojmem v souvislosti s taichi. Mohla bys to upresnit?
madmax
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

Příspěvekod JiKiu » pon 07. kvě, 2007 18:07

xavier píše:Mě to nechává chladným z důvodu, že Tai-Chi mi nejen že nepříjde jako bojové umění, ale ani jako sport. Jestli se chceš aspoň nějak hýbat místo sezení u TV, tak se na to klidně dej. Na sebeobranu s Tai-Chi zapomeň - TaiChi v dnešní době jako sebeobrana je hodně nepovedenej vtip.


Nebut takovy skeptik :? 8)
JiKiu
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: ned 06. kvě, 2007 23:00
Bydliště: Brrrnoooo

 

Příspěvekod Janoj » pát 11. kvě, 2007 10:46

madmax napsal:
Co se tyce cviceni taichi jako bojoveho umeni, tak si musis uvedomit, ze z kazdych 100 taichi skol v cechach se maximalne v 5 cvici taichi (mozna je pomer jeste horsi). To ostatni jsou naprosty diletanti, kteri o taichi nevi vubec nic. Jakmile jsi ve skole, kde ti vsichni povidaji o tom, jak je taichi super pro zdravi, ale nemaji tam ani boxovaci pytel, tak jsi narazila na jednu z tech spatnych... Cviceni v takovych skolach ti obvykle neuskodi, ale z hlediska sebeobrany bude efekt nulovy a z hlediska zdravi bude efekt zhruba stejny jako kdybys ten cas stravila na aerobiku (mnohdy i mensi, protoze se tolik nemaka).


Chtěl bych se zeptat, proč si myslíš, že pro trénink taiji je nutné mít boxovací pytel?
Proč si myslíš, že efekt pro zdraví ze cvičení taiji a aerobiku by měl být stejný?

Ad meditace - bez urazky, ale premyslim, co si tak predstavujes pod timto pojmem v souvislosti s taichi. Mohla bys to upresnit?

Pokud jsem dobře porozumněl tvojí otázce na pepe, tak tebe žádná souvislost v danou chvíli nenapadla? Jen bych chtěl upozornit na jednu souvislost - úloha mysli.
Ale klidně s tou meditací počkejme, zda se pepe sama neozve.

Jinak díky za tu první polovinu tvého příspěvku.
Janoj
Janoj
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 138
Registrován: pon 11. pro, 2006 0:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod madmax » pát 11. kvě, 2007 11:58

Janoj píše:Chtěl bych se zeptat, proč si myslíš, že pro trénink taiji je nutné mít boxovací pytel?


Samozrejme neni nutne mit primo boxovaci pytel, staci nejaka efektivni nahrazka. Ale jak jinak trenovat udery plnou silou?

Janoj píše:Proč si myslíš, že efekt pro zdraví ze cvičení taiji a aerobiku by měl být stejný?


Mluvil jsem o spatnych skolach, kde jde pouze o napodobovani pohybu taichi. Sebeobranny efekt tam neni zadny, o nejakych magickych efektech pochybuju, takze nam zustane jenom ten efekt, ze se cvicici alespon hybou.

Janoj píše:Pokud jsem dobře porozumněl tvojí otázce na pepe, tak tebe žádná souvislost v danou chvíli nenapadla? Jen bych chtěl upozornit na jednu souvislost - úloha mysli.
Ale klidně s tou meditací počkejme, zda se pepe sama neozve.

Samozrejme me napadla uloha mysli, mysl je hlavni cast bojovych umeni, ale nejsem si jisty, jestli bych to nazval meditaci. Pojem meditace se obvykle vztahuje hlavne na cviceni koncentrace mysli, tj. soustredeni a jeji podstatou je totalne uvolnene a nehybne telo. Koncentrace je prirozene nutna i v BU, ale rekl bych, ze se trenuje ponekud jinym zpusobem. Meditace je dobra jako doplnek treningu, ale primo jako jeho soucast? Proto jsem se radeji ptal, co je tou meditaci mysleno, abychom se zbytecne nehadali o pojmy.
madmax
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Janoj » pát 11. kvě, 2007 13:17

To madmax:
Pokud ta odpovídající náhrážka bude mít vlastnosti boxovacího pytle, tak se obávám, že se dostaneme mimo principy taiji, protože si myslím, že je to pak přímo síla proti síle a o takovém principu v taiji jsem neslyšel. Sem na bu.cz chodí z těch dobrých škol minimálně Raptor a Sun, tak je třeba požádej, zda u nich něco takového trénují.

Pro princip působení taiji na zdraví je hodně důležité pochopení úlohy mysli v tomto cvičení. Samozřejmě, pokud se to odehrává jen v poloze choreografie pohybů a mysl je např. někde u odpoledních nákupů, tak je to jen pohybové cvičení. Osobně si nemyslím, že to tak funguje u tvých 95 procent, ale to je věc názoru.
Jinak nic proti aerobiku, ale bylo by zajímavé vědět, kolik tam té mysli je při něm zapojeno. Co o něm jen zběžně vím, tak je to hodně o skupinovém cvičení a kopírování pohybu předcvičujícího a pohyb na hudbu. Určitě má zdravotní efekt na aerobní schopnosti těla – což není efekt zanedbatelný. Ale už to skákání v souvislosti s páteří je problém – to slýchám od těch, kteří to někdy cvičili. Také si nějak nedovedu přestavit nějaký hojný výskyt např. 60-tiletých na cvičení aerobiku. Ale jak říkám – každý má možnost si vybrat a nikomu nic osobně nerozmlouvám – většinou osobní zkušenost je k nezaplacení.

Souhlas s tvojí charakteristikou meditace s ohledem na koncentraci mysli. Uvolněnost a nehybnost těla – pro mě také dobré, ale jen částečně. Co takhle koncentrace na dech a jeho projevy(i pohybové) v těle – rozpínání a splaskávání, otvírání a zavírání. A další příklad je samotný taijiquan – koncentrace mysli na pohyb (vedení a řízení pohybu a s tím související jeho sledování). Proč cvičení sestavy v taijiquan nenazvat pohybovou meditací - jako to nazývá jeden ze známých a renomovaných čínských učitelů taijiquan Dr.Yang z Bostonu? Nebo si myslíš, že to charakter meditace nemá?
Třeba tohle měla pepe na mysli – nebo spíše ten, kdo jí o tom říkal?
Janoj
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 138
Registrován: pon 11. pro, 2006 0:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod madmax » pát 11. kvě, 2007 14:16

Janoj píše:To madmax:
Pokud ta odpovídající náhrážka bude mít vlastnosti boxovacího pytle, tak se obávám, že se dostaneme mimo principy taiji, protože si myslím, že je to pak přímo síla proti síle a o takovém principu v taiji jsem neslyšel. Sem na bu.cz chodí z těch dobrých škol minimálně Raptor a Sun, tak je třeba požádej, zda u nich něco takového trénují.

Pro princip působení taiji na zdraví je hodně důležité pochopení úlohy mysli v tomto cvičení. Samozřejmě, pokud se to odehrává jen v poloze choreografie pohybů a mysl je např. někde u odpoledních nákupů, tak je to jen pohybové cvičení. Osobně si nemyslím, že to tak funguje u tvých 95 procent, ale to je věc názoru.
Jinak nic proti aerobiku, ale bylo by zajímavé vědět, kolik tam té mysli je při něm zapojeno. Co o něm jen zběžně vím, tak je to hodně o skupinovém cvičení a kopírování pohybu předcvičujícího a pohyb na hudbu. Určitě má zdravotní efekt na aerobní schopnosti těla – což není efekt zanedbatelný. Ale už to skákání v souvislosti s páteří je problém – to slýchám od těch, kteří to někdy cvičili. Také si nějak nedovedu přestavit nějaký hojný výskyt např. 60-tiletých na cvičení aerobiku. Ale jak říkám – každý má možnost si vybrat a nikomu nic osobně nerozmlouvám – většinou osobní zkušenost je k nezaplacení.

Souhlas s tvojí charakteristikou meditace s ohledem na koncentraci mysli. Uvolněnost a nehybnost těla – pro mě také dobré, ale jen částečně. Co takhle koncentrace na dech a jeho projevy(i pohybové) v těle – rozpínání a splaskávání, otvírání a zavírání. A další příklad je samotný taijiquan – koncentrace mysli na pohyb (vedení a řízení pohybu a s tím související jeho sledování). Proč cvičení sestavy v taijiquan nenazvat pohybovou meditací - jako to nazývá jeden ze známých a renomovaných čínských učitelů taijiquan Dr.Yang z Bostonu? Nebo si myslíš, že to charakter meditace nemá?
Třeba tohle měla pepe na mysli – nebo spíše ten, kdo jí o tom říkal?

Ad boxovaci pytel - ja taichi necvicim a vim o nem jen to, co jsem precetl, co jsem videl a co mi rekli kamaradi, ale nikdy me nenapadlo, ze boxovaci pytel je sila proti sile. Pytel prece zadnou protisilu nevytvari? To by znamenalo, ze libovolny uder je silou proti sile a tedy proti principum taichi? tedy, ze taichi nema udery?
Ad aerobik x taichi - tady uz se dostavame do spekulaci a je videt, ze si nerozumime, jak jsme to mysleli. To uz nechci rozebirat.
Ad meditace - jiste, kdyz to definujes takhle, tak meditaci muzes v taichi nalezt. Je to pouze o pojmech a to byl prave duvod, proc jsem se na to specialne ptal.
Ad 95% - myslim si, ze nejsem pesimista. Jsem z prahy a pred cca 5lety tu bylo taichi ve velke mode a ve spouste aerobic center se najednou objevily i kurzy taichi. Ve dvou z nich jsem se byl tehdy dokonce podivat a vypadalo to presne tak, jak popisujes aerobic - hromadne cviceni na hudbu a kopirovani toho, co dela predcvicujici. On to vlastne je takovy orientalni aerobic.
madmax
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Janoj » pát 11. kvě, 2007 16:14

To madmax:
Ad protisíla pytle: podle toho, co si pamatuji z fyziky, tak i takový zavěšený pytel, rozhoupaný údery nebo třeba před tvým prvním úderem v klidu má svojí energii – kinetickou a potenciální. Kde je energie, tam je síla. Na protisílu toho pytle bych se podíval z pohledu zákona akce a reakce. Vždy bude záležet na tom, jak vypadá to místo kontaktu. Jinou protisílu bude vytvářet relativně těžký pytel (i když je zavěšený) a jinou protisílu bude vytvářet třeba zavěšený kus látky nebo papíru. Kdyby nevytvářel pytel protisílu (odpor např. proti odstrčení pěstí je také druh síly), tak jak bys chtěl pak trénovat ty svoje tvrdé údery. U té síly také hodně záleží na jejím směru působení. Kdybych to měl zase vztahnout na ten pytel, tak bych do něj z pohledu taiji určitě nebušil pěstí, když je v klidu a nebo když se pohybuje směrem ke mně (tj. směr mojí síly by šel přímo proti směru síly pohybujícího se pytle) – to by určitě žádný taijista neudělal. :) Ale to je jen moje přiblížení toho principu, jak ho já chápu.
V taijiquan údery určitě jsou, ale potřebuješ pro ně mít zládnuto určitě něco více než jen svaly pro ten tvrdý úder,jak ho chápeš z karate ty. Proto je taijiquan tak těžký na bojové zvládnutí a proto také chápu tvůj názor uvedený na tomto vlákně. Ale já osobně takhle daleko v taiji určitě nejsem, tak sorry, že se ti z toho teď vysmeknu :) Navíc tady bylo poměrně nedávno vlákno o pohádkách v bu a tam jsme si dost užili. :wink: :)
Jen si zkus pustit následující video a zkus zapřemýšlet, zda to má ten mistr taijiquan s tím chlapcem domluvené a nahrané a nebo je v tom něco jiného, co opravdu může vypadat jako pohádka. Díky za tvojí trpělivost.

http://www.youtube.com/watch?v=Bf0DNMElas8

Na aerobik x taiji a také na to zbývající jsem pro, abychom si nechali každý svůj názor.

Díky za příjemnou diskusi a třeba se pepe už konečně přestane na nás mračit, pochopí, že to s ní myslíme dobře a ozve se. :) Bylo by škoda, kdyby se uzavřela před tímto serverem bu.cz, protože je asi nejlepší, co tady máme v češtině a může se tady hodně, při troše trpělivosti, naučit.

Janoj
Janoj
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 138
Registrován: pon 11. pro, 2006 0:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Raptor » sob 12. kvě, 2007 18:41

Zdarec všem, koukám, že se tu objevilo moje jméno, tak upřesním, že u nás ve škole používáme lapy pro trénink úderů i kopů, boxovací pytle momentálně není kam zavěsit, nicméně máme je tuším 3 ve skladu a zřejmě v průběhu prázdnin a nebo po nich půjdou na hák ...

Údery i kopy do lap se dělají při dodržení všech Taiji principů, který člověk zná, a samozřejmě naplno ... takže dřina, nic než poctivá dřina :)

Je to jen jedna z mnoha částí našeho tréninku, neděláme to každej trénink, ale já si to vždycky hodně užívám :)
Martin
香港楊家太極拳 / Heung Gong Yeung Gar Tai Gik Kuen
admin
http://www.taijiquan.cz
http://www.yangtaiji.com
Raptor
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 553
Registrován: ned 12. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod xiuwei » ned 13. kvě, 2007 9:43

RAPTOR : díky tvým informacím jsem zase o něco chytřejší .
To by mne nenapadlo,že se v taiji používá zmíněné cvičení na lapy a box pytel.
xiuwei
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte 06. čer, 2006 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Raptor » ned 13. kvě, 2007 10:11

xiuwei píše:RAPTOR : díky tvým informacím jsem zase o něco chytřejší .
To by mne nenapadlo,že se v taiji používá zmíněné cvičení na lapy a box pytel.


Lapy a box pytel se v Taijiquan používají, však je to bojový umění a ne jóga, gymnastika nebo aerobik ;) Lapy & box pytel jsou dobrou pomůckou, která Ti pomůže naučit se dát správně údery / kopy a navíc je to výborná věc na fyzičku.

Na tréninku se věnujeme různým věcem, jako je např. Kei pun kung, Hei kung, dlouhá sestava, Teui sau, různé drily ať už samostatně nebo ve dvojici, sestavy ve dvojici, aplikace, sestavy se zbraněmi, posilování a v neposlední řadě i drily s lapami (box pytel zatím nevisí). Patří to prostě k věci a navíc je to dobrá zábava ...
Martin
香港楊家太極拳 / Heung Gong Yeung Gar Tai Gik Kuen
admin
http://www.taijiquan.cz
http://www.yangtaiji.com
Raptor
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 553
Registrován: ned 12. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod luen » ned 13. kvě, 2007 10:35

Raptor píše:Lapy a box pytel se v Taijiquan používají, však je to bojový umění a ne jóga, gymnastika nebo aerobik ;) Lapy & box pytel jsou dobrou pomůckou, která Ti pomůže naučit se dát správně údery / kopy a navíc je to výborná věc na fyzičku.

Na tréninku se věnujeme různým věcem, jako je např. Kei pun kung, Hei kung, dlouhá sestava, Teui sau, různé drily ať už samostatně nebo ve dvojici, sestavy ve dvojici, aplikace, sestavy se zbraněmi, posilování a v neposlední řadě i drily s lapami (box pytel zatím nevisí). Patří to prostě k věci a navíc je to dobrá zábava ...


:wink: Tak to nebylo zbytecne :arrow: Doufam, ze te za to nebudou kolegove kamenovat, kdyz ted cvicis tak, ze popiras principy tai ji :lol: :!:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Raptor » ned 13. kvě, 2007 11:05

luen píše: :wink: Tak to nebylo zbytecne :arrow: Doufam, ze te za to nebudou kolegove kamenovat, kdyz ted cvicis tak, ze popiras principy tai ji :lol: :!:


Muhehehe :twisted: Já přece vůbec nepopírám principy Taiji, viz můj předchozí příspěvek ze soboty :twisted:
Martin
香港楊家太極拳 / Heung Gong Yeung Gar Tai Gik Kuen
admin
http://www.taijiquan.cz
http://www.yangtaiji.com
Raptor
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 553
Registrován: ned 12. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Další

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků