JU-JITSU

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod Toman » sob 31. bře, 2007 10:46

Zajdi se prosímtě ještě podívat do Hanumanu, Hummeru a k Hášovi
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod zanchin » stř 09. kvě, 2007 21:21

Ahoj diskutéři...Koukám že tu o mne někdo píše. Tak tedy k věci co se vám na ZANCHIN BUDO nezdá...? kde je zakopaný pes? HEZKÝ DEN Martin Procházka Liberec
zanchin
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte 08. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod zanchin » stř 09. kvě, 2007 21:43

ingwe píše:
NAIA píše:Když už se to nakouslo. Znáte někdo pana Procházku (Zanchin Budo)? Celkem by mě zajímalo něco o něm. Vím že kdysy psal do Fighter´s magazinu a pak vydal tu knihu. Cvičíte někdo u něj?


Chtěl jsem u něj cvičit tak jsem se byl podívat na trénink. Pak už jsem nepřišel, nelíbila se mi atmosféra dódžó. Ale trénink vypadal normálně. Lidi co u něj cvičí si nestěžují. Lidi co u něj necvičí si o něm vykládají drby a legendy skoro jak o Mádlovi:)


Znám Martina Procházku dobře. Co tě o něm zajímá? zanchin
zanchin
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte 08. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod ingwe » čtv 10. kvě, 2007 12:29

NAIA chtěl "něco" o Martinu Procházkovi, tak by bylo asi nejlepčejší zaslat mu životopis, ale možná bude stačit odkázat ho na stránky Zanchin budokanu 8) ...
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 508
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec-Brno

Příspěvekod Albrecht » pon 14. kvě, 2007 9:41

Hele v Plzni se cvici ju jitsu???
Albrecht
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 72
Registrován: stř 31. led, 2007 0:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod NAIA » pon 14. kvě, 2007 9:44

Jen mě zajímal názor lidí co u něj cvičí, to je celé. CHtěl jsem si rozšířit obzory :D
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod ingwe » pon 14. kvě, 2007 10:54

ale když už je tady ta příležitost zeptat se pana Procházky osobně, rád toho využiju. Zajímalo by mně

1) jak vznikl a co znamená název Zanchin budo. Jako spousta ostatních jsem si myslel že první slovo je ono známé "zanšin", ale pak jsem se doslechl že je to "zančin"...

2) co je nebo z čeho vzniklo "kendžucu", které se vyučuje v rámci zančin budo.

za případné odpovědi děkuji.
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 508
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec-Brno

Příspěvekod zm » pon 14. kvě, 2007 11:43

ingwe píše:ale když už je tady ta příležitost zeptat se pana Procházky osobně, rád toho využiju. Zajímalo by mně

1) jak vznikl a co znamená název Zanchin budo. Jako spousta ostatních jsem si myslel že první slovo je ono známé "zanšin", ale pak jsem se doslechl že je to "zančin"...

2) co je nebo z čeho vzniklo "kendžucu", které se vyučuje v rámci zančin budo.

za případné odpovědi děkuji.

Já bych to ještě rád doplnil o podobný dotaz na bojové umění Takemusu aiki budó, neb popis, který je uveden na http://www.budokan-centrum.com/bojova_umeni.php, se hodí téměř na každou školu jujutsu, což mě příliš neuspokojuje v mé zvídavosti. Je mi samozřejmě známo, že existuje Takemusu aiki neboli také Takemusu aikido. Také dotazem u představitelů Federace Českého aikibudo jsem nepochodil. Tedy co je Takemusu aiki budó, jaká je jeho tradice a dovolil bych si požádat o nějaké představitele tohoto bojového umění ve světě. Prosím o vysvětlení neznalému. Děkuji.
Je toho víc, než kolik oko postřehne ...
zm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 12. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod zm » pon 14. kvě, 2007 12:49

ukropcany píše:4zm - takemusu aikido = iwama aikido

nejsem trubka, to vím taky, ale jedná se o Takemusu aiki budó
Je toho víc, než kolik oko postřehne ...
zm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 12. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod ingwe » úte 15. kvě, 2007 13:33

zm píše:
ingwe píše:ale když už je tady ta příležitost zeptat se pana Procházky osobně, rád toho využiju. Zajímalo by mně

1) jak vznikl a co znamená název Zanchin budo. Jako spousta ostatních jsem si myslel že první slovo je ono známé "zanšin", ale pak jsem se doslechl že je to "zančin"...

2) co je nebo z čeho vzniklo "kendžucu", které se vyučuje v rámci zančin budo.

za případné odpovědi děkuji.

Já bych to ještě rád doplnil o podobný dotaz na bojové umění Takemusu aiki budó, neb popis, který je uveden na http://www.budokan-centrum.com/bojova_umeni.php, se hodí téměř na každou školu jujutsu, což mě příliš neuspokojuje v mé zvídavosti. Je mi samozřejmě známo, že existuje Takemusu aiki neboli také Takemusu aikido. Také dotazem u představitelů Federace Českého aikibudo jsem nepochodil. Tedy co je Takemusu aiki budó, jaká je jeho tradice a dovolil bych si požádat o nějaké představitele tohoto bojového umění ve světě. Prosím o vysvětlení neznalému. Děkuji.


To se nám to tu pěkně schází, mohli bysme vytvořit standartní dotazník :wink:

Dovolím si vyslovit dohad, že "takemusu aiki budó" je systém daný dokopy p. Procházkou, stejně jako zančin budó, a to ze dvou hlavních složek- daitó rjů aikidžucu a iwama rjů aikido. Aspoň tak chápu popis na stránkách budókanu liberec:

"Je to systematicky řazený program, jehož základy tvoří krátké, efektivní bojové techniky aiki džusu a později také metody aikidó."

A ono "cvičení s mečem", předpokládám, bude teda panem Procházkou upravený (nebo taky ne) aikiken.

Zdůrazňuji že je to můj dohad, rád si přečtu oficielní verzi, koneckonců proto to taky píšu - abych vyprovokoval nějaký hlubší a konkrétnější příspěvek o takemusu aiki budó...

P.S.: Dodatek k mému původnímu dotazu na ono kendžucu cvičené v rámci zančin budó - to by mohl být taky aikiken, nebo něco na něm postavené...?

Už by to chtělo aby sem přispěl pan Procházka, a rozvířil vodu zakalenou dohady a předsudky 8)
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 508
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec-Brno

Příspěvekod Makoto » úte 15. kvě, 2007 13:37

Schvalne jsem zasel do knihkupectvi a podival se na knihu Dzudzutsu, kde pise, ze jde o moderni system vyuky, ktery v sobe kombinuje tradicni s modernimi vyukovymi metodami. Nejak tak to tam je. Takze jde asi skutecne o vytvoreni vlastni skoly jujutsu....
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Jiu Jitsu

Příspěvekod Davidator » stř 16. kvě, 2007 16:23

Ahoj Všici,


mám jednu prosbu, již delší čas cvičím karate Wado Ryu a měl bych zájem cvičit Jiu Jitsu. Ju Jutsu se mi moc nechce protože spotování mám dost. Mám zájem spíše o bojové umění Jiu Jitsu nebo Aikijutsu. Nevíte o nějaké škole, která pořádá semináře, na které bych mohl přijet? Kdysi jsem cvičil Jiu Jutsu asi tak rok a díky Wado Ryu mám některé základy.
Davidator
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: sob 21. dub, 2007 23:00
Bydliště: Praha

Re: Jiu Jitsu

Příspěvekod ingwe » stř 16. kvě, 2007 17:45

Davidator píše:Ahoj Všici,


mám jednu prosbu, již delší čas cvičím karate Wado Ryu a měl bych zájem cvičit Jiu Jitsu. Ju Jutsu se mi moc nechce protože spotování mám dost. Mám zájem spíše o bojové umění Jiu Jitsu nebo Aikijutsu. Nevíte o nějaké škole, která pořádá semináře, na které bych mohl přijet? Kdysi jsem cvičil Jiu Jutsu asi tak rok a díky Wado Ryu mám některé základy.


???????
máš zájem cvičit jiu jitsu, ale nechce se ti do ju jutsu???
...vysvětlete mi prosím někdo rozdíl mezi jiu jitsu a ju jutsu, protože jinak jsem letadlo a všichni ostatní sou blázni...
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 508
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec-Brno

Re: Jiu Jitsu

Příspěvekod graver » stř 16. kvě, 2007 18:11

ingwe píše:máš zájem cvičit jiu jitsu, ale nechce se ti do ju jutsu???
...vysvětlete mi prosím někdo rozdíl mezi jiu jitsu a ju jutsu, protože jinak jsem letadlo a všichni ostatní sou blázni...

Bohajeho, o téma vedle jsem se rozčiloval.
Můžeš prosím vysvětlit ten (ne)rozdíl *ty* *jemu* místo toho, abys dělal <|> z něho i ze sebe?
Fakt sorry za tu francouzštinu, ale tady opravdu člověk nemá šanci se na něco zeptat, aniž by si na něm někdo řešil problémy se svým pindíkem - no offense.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Sinister » stř 16. kvě, 2007 18:19

Davidator: Jiu jitsu, Ju jitsu, Ju jutsu, džiu džitcu, džů džutcu všechno jedno jest :wink: jen pozor na Ji jitsu, což je vskutku něco jiného :!: Jinak teď jsi akorát prošvihl seminář Tiger teamu, tam je to skoro pokaždé otevřeno každému...
Sinister
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 227
Registrován: úte 26. říj, 2004 23:00

Re: Jiu Jitsu

Příspěvekod ingwe » pát 18. kvě, 2007 10:41

graver píše:...abys dělal <|> z něho i ze sebe?...


kultura vyjadřování zajisté na výši... tak se nerozčiluj, není to dobrý na nervy, jestli sis toho nevšiml, na diskuzním fóru se diskutuje, a občas se lidi pletou nebo se ptají na hloupý otázky.

když se zeptáš lingvisty, řekne ti, že výraz "jiu jitsu" je prvorepublikový přepis výrazu, který dnes přepisujem jako "džú džutsu", z japonštiny. podle dnešních pravidel přepisu by se všechny cizí slova měly přepisovat foneticky, takže přichází v úvahu "džú džutsu" nebo "džú džucu"...

takže jestli si za tu dobu od první republiky do teď český národ z původně jednoho BU, kterému se tehdy říkalo jiu jitsu, vytvořil několik různých umění Jiu jitsu, Ju jitsu, Ju jutsu, džiu džitcu, džů džutcu, tak se musím jen smát.

speciálně pro gravera a jiné choleriky: je to můj pohled na věc, chabě podepřený vratkými argumenty, jestli chceš vést DISKUZI místo nadávání, hoď třeba odkaz na stránku kde je to vylíčeno v souladu s tvým názorem.
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 508
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec-Brno

Příspěvekod graver » pát 18. kvě, 2007 12:08

4ingwe: abych neporušoval pravidla fóra a nebudil v tobě pochybnosti o své kultivovanosti, měním onen iritující symbol třeba na [?].
K tomu zbytku - ty jsi upadl? To já *tobě* (i některým ostatním) jsem se snažil vysvětlit, že se tu občas lidi "hloupě" ptají a že to není důvod, proč je ironizovat.
Pokud jde o to vysvětlení, já se lingvisty ptát nepůjdu, neb v tom mám tak jasno, jak potřebuju. To, co jsi napsal, jsi měl napsat hned jako odpověď tomu, kdo se ptal - já jsem se tě o výklad neprosil :wink:
Kdybys to udělal, mohli jsme si oba něco ušetřit.

K tomuhle "speciálně pro gravera a jiné choleriky: je to můj pohled na věc, chabě podepřený vratkými argumenty, jestli chceš vést DISKUZI místo nadávání, hoď třeba odkaz na stránku kde je to vylíčeno v souladu s tvým názorem."
- noch einmal: já o tom žádnou diskusi vést nechci - neodpovídej prosím *speciálně* mně a jiným cholerikům, ale tomu, kdo se na to ptá. O vysvětlení samotném nijak nepolemizuju - je mi to vcelku fuk.

edit: nebylo mým úmyslem někoho nasrat (promiň - spec. pro tebe: vzbudit v někom nelibý pocit vnitřní nestability). Takže to dál neřešme (nemyslím to jujutsu, of course).
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Jutsu

Příspěvekod Davidator » pát 18. kvě, 2007 13:54

Fakt mě tato diskuze nebaví. Chci najít školu, které bych se mohl věnovat při karate a je mi jedno zda bude jméno takové nebo takové. Jde mi o bojové umění a né o sport.Takže poraďte školu či svaz kde se zeptat, kteří praktikují bojové umění a né sport!!!!
Davidator
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: sob 21. dub, 2007 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Sinister » pát 18. kvě, 2007 14:51

inqwe: když se zeptáš lingvisty, tak ti řekne, že jiu jitsu je zápis těchto znaků 柔術Hepburnovou transkripcí a džů džucu je česká transkripce, ostatní jsou drobné variace... Nevím, čemu se musíš smát, jestli se chceš smát někomu za to, že něco neví, tak se vsadím, že spoustě lidí bys tu byl pro smích ty. Omlouvám se, že reaguju tak ostře, ale musím souhlasit s Graverem, nechápu, proč se ze spousty lidí tady snaží někteří "mistři diskutéři" dělat idioty...

Davidator: napiš, odkud jsi a kam až by si dojížděl ;)
Sinister
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 227
Registrován: úte 26. říj, 2004 23:00

Příspěvekod ingwe » ned 20. kvě, 2007 12:45

graver: já se na začátku zeptal a ty ses do mně navezl. proto jsem reagoval ostřeji. když nechceš vést diskuzi, tak proč na můj příspěvek vůbec reaguješ... není co dál řešit, snad jen jak to opravdu je s tím džiu džitsu/džú džucu...

sinister: ano, pochopil jsi to správně, směju se někomu, kdo si myslí že džiu džitsu a džů džucu jsou dvě rozdílné věci. samozřejmě že já toho taky spoustu nevím, nevadí mi že se mi kvůli tomu bude někdo smát.(no dobře, vadit mi to bude, ale přežiju to)

koukni se radši na tuhle diskuzi ještě jednou, snad si všimneš, že na začátku já se zeptal na rozdíl mezi džiu džitsu a džů džucu, a graver ze mně dělal idiota. takže je docela zajímavý, že souhlasíš s někým, koho vlastně odsuzuješ...
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 508
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec-Brno

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron