Prosím poradte..

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Prosím poradte..

Příspěvekod TRiTON » úte 15. kvě, 2007 14:06

Ahoj(předem se omlouvam,jestli-že tu již podobné téma je,ale já ho nenašel)
Je mi 17,mam 180 cm a 70 kg..dělám kickbox,ale potřeboval bych nabrat hmotnost a oběm,abych si mohl v 18 přividělávat jako doorman..Myslíte,že můžu docílit nárůstu svalstva(představoval bych si tak 10kg/rok) posilováním s vlastní vahou,nebo mam spíše chodit do posilovny?A jestli ta posilovna,tak jestli si mam aspon třeba na 10 hodin zaplatit trenera,protože sem nikdy na strojích neposiloval a nevím jak, a nechat si sestavit plán?Díky za každou radu..
TRiTON
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 119
Registrován: ned 26. bře, 2006 0:00
Bydliště: Plzen

 

Příspěvekod Luster » úte 15. kvě, 2007 14:50

Objem jedine v posilovne..jak pises kdyz nemas zadny zkusenosti, tak trener pro zacatek bude dobrej...jinak 10kilo pri spravnym jidle muzes nabrat klidne za 2-3mesice. Vice info najdes treba na ronnie.cz
Luster
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: čtv 30. čer, 2005 23:00

Re: Prosím poradte..

Příspěvekod bjohny » úte 15. kvě, 2007 14:55

TRiTON píše:protože sem nikdy na strojích neposiloval

ked ti ide o narast svalov tak na nich ani tak skoro cvicit nebudes 8)
Dej Vám Pánbůh nebe plné dřepů!! :twisted:
bjohny
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 359
Registrován: pát 12. kvě, 2006 23:00
Bydliště: Revúca... Slovakia :((

Re: Prosím poradte..

Příspěvekod TRiTON » úte 15. kvě, 2007 15:23

Myslíš,že bych těch 10kg ve svalech nabral tak rychle?Já právě v tuku to nesmim nabrat kvuli kickboxu,by mi pak hrozně všichní mlátili:D

bjohny píše:
TRiTON píše:protože sem nikdy na strojích neposiloval

ked ti ide o narast svalov tak na nich ani tak skoro cvicit nebudes 8)

Jak to myslíš?
TRiTON
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 119
Registrován: ned 26. bře, 2006 0:00
Bydliště: Plzen

Příspěvekod ambr89 » úte 15. kvě, 2007 16:20

Hodně čti a přijdeš na to jak trénovat,jíst atd. Bez posilovny a pravidelného trenálu to nepujde. Na prvním místě je ale strava. Drž 2-2,5 g bílkovin na 1 kg váhy. pokud toto množství nedostaneš ve stravě tak si kup protein. Jes 6 jídel denně. Ze začátku to chce posilku tak 3krát týdně minimálně a to nejlépe vždy den tréninku a den volna. např. po,st,pá ale jde to různě. Jestli chceš tak se ozvy na mail a poradím ti trénink atd.
ambr89
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: stř 02. kvě, 2007 23:00
Bydliště: Tělocvična

Příspěvekod Tomkins » úte 15. kvě, 2007 16:43

No já nevim jak vy, ale já bych pro začátek všemi deseti doporučoval trenéra. Je sice super, že tady poradíte, kolik bílkovin, tekutin, opakování, sérií, atd... Ale správný provedení cviku mu nejlíp ukáže trenér, a ten mu rovnou poradí i všecko ostatní.

Leda že bys měl nějakýho kámoše, kterej chodí už dlouho cvičit, a naučil by tě základy - to bys ušetřil za trenéra. Ale jinak je to jako s kickboxem. Můžeš se to naučit sám podle videí a rad na internetu, ale taky to tak bude vypadat :?
®ivot je fajn, jen lidi jsou svině...

One princip, any style (sorry - pride syndrom)
Tomkins
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 171
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

Příspěvekod ambr89 » úte 15. kvě, 2007 17:41

To určitě souhlasím ale učit se bojový sport či umění se moc nedá srovnávat s učením techniky cviků. Technika cviků se dá dost dobře naučit sama pokud si obstaráš naučnou literaturu kde je do detailů vysvětleno držení páteře atd. pokud je možnost zeptat se trenéra, což je v každem fit centru tak bych neváhal... je to i rychlejší.
ambr89
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: stř 02. kvě, 2007 23:00
Bydliště: Tělocvična

Re: Prosím poradte..

Příspěvekod Baxxse » úte 15. kvě, 2007 20:42

TRiTON píše:Myslíš,že bych těch 10kg ve svalech nabral tak rychle?Já právě v tuku to nesmim nabrat kvuli kickboxu,by mi pak hrozně všichní mlátili:D

bjohny píše:
TRiTON píše:protože sem nikdy na strojích neposiloval

ked ti ide o narast svalov tak na nich ani tak skoro cvicit nebudes 8)

Jak to myslíš?


Da se nabrat velika svalova hmota za kratkej cas,ver! A myslim ze to s tim ze nebudes moc potrebovat stroje myslel tak ze spis upotrebis cinky,cinky a cinky trebas s lavickou... :D
Baxxse
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 381
Registrován: čtv 22. led, 2004 0:00
Bydliště: Cheb-Praha

Příspěvekod Lada » úte 15. kvě, 2007 21:51

já bych to s tou hmotou za krátký čas nepřeháněl! není to pro tělo zdravé o pohybu potom nemluvě, musí si na získanou hmotu zvykat a učit se s ní pracovat, hlavně když dělá nějaké BS

pokuď to někdo zvládá z dobrého a rozumného tréninku, za pomocí kvalitní stravy + eventuelně v rozumné míře doplňků když je potřebuje, takprosím já viděl hlavně ty co tohle nabrali za pomoci šupání do sebe všeho možného ve velkých množstvích a to byl pak poheled jak se pohybovali o zdravotnímdopadu nemluvě.......

Každopádně pro začátečníka který není na posilování zvyklý a nikdy to nedělal je nabrat 10kg za 2-3metry podle mě blbost....on si vytyčil cíl dobrý za rok to není problém, jen také záleží jak se k tomu postaví jaký má metabolizmust, jak moc mimo to trénuje atd....


2TRiTON
Myslím že to je klidně možné, ale musíš to chtít sám a tak se k tomu postavit...máš net tak si najdi potřebné materiály ať jsi trocha v obraze, jednu výbornou adresu jsi tu už dostal, načerpej nějaké informace a šup do posilovny, já bych ji doporučoval rozhodně více, než jen samo domo s vlastní váhou, tam to dle mě není ani možné a je to spíš na udržení a stejně bys musel vymýšlet a vyrábět či kupovat různá udělátka....

Platit trenéra se mi zdá zbytečné, ale pokuď na to máš je to na tobě. Myslím že základem každé posilovny je někdo kdo je tam od toho aby nováčky provedl a vysvětlil co a jak, chce se to jen zeptat kdy tam někdo takový bývá eventuelně se nebát zeptat někoho kdo je tam jak doma i když to někdy nemusí být záruka, no ale viděl jsem i ty co na to měli papíry když je člověk viděl cvičit tak kroutil hlavou.......Pokuď tam mají někoho od tohoto, tak ten by ti měl být schopen vysvětlit a ukázat co a jak i ti sestavit trénik co bys měl jezdit i poradil ve stravě, ale nevím jak to je u těch hyper, super moderních fitkách kde se člověk ani nedplatí, tam možná někdo takový nehne ani brvou bez chechtáků...
Sestavit tréninkový plán ti eventuelně snad poradí někdo třeba na stránkách již zmíněných "ronnie.cz" nebo se to tam i dočteš. To samé se stravou....
Rozhodně být tebou bych si splašil někoho k sobě, jednak je to motivace, ale hlavně aby jste si mohli pomáhat,kdo dát záchranu při určitých cvikách atd...
Ty možná budeš mít problém v tom že chodíš na kickbox kde toho nejspíš dost spálíš a jestli chodíš ještě běhat apod. tak to budeš muset zohlednit ve stravě a tréninku a to bys pak měl probrat i v té posilovně s nějkaým trenérem.
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod ambr89 » stř 16. kvě, 2007 8:13

určitě to bude chtít poměrně vysoký příjem sacharidů poněvadž jak tu řekl kolega nademnou dost toho spálíš. hodně čti na webwch o kulturistice a rady nepotřebuješ. budeš sám sobě trenérem a to je nejlepší. studuj a studuj.
ambr89
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: stř 02. kvě, 2007 23:00
Bydliště: Tělocvična

 

Příspěvekod TRiTON » stř 16. kvě, 2007 10:14

Tak díky všem za rady..zkouknu ty stranky a pak hura do posilky..a asi za toho trenera něco utratim,protože mam 2krat tydně a 2krat chodim běhat,tak si necham sestavit i jídelníček..Ještě jednou moc díky..
TRiTON
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 119
Registrován: ned 26. bře, 2006 0:00
Bydliště: Plzen

Příspěvekod player » stř 16. kvě, 2007 13:34

...aneb misto mozku aminokyseliny:D

Ne to byl vtip, ale jako nevim proc by mel byt "doorman" vzda takova ta spis kuriozitni postavicka s boulema po tele, nebo spis jeste casteji jedna velka kulata boule:)
Pokud ses inteligentni technicky zdatnej jedinec, pak zadnej objem nepotrebujes.Mej se;)
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod TRiTON » sob 19. kvě, 2007 16:15

player píše:...aneb misto mozku aminokyseliny:D

Ne to byl vtip, ale jako nevim proc by mel byt "doorman" vzda takova ta spis kuriozitni postavicka s boulema po tele, nebo spis jeste casteji jedna velka kulata boule:)
Pokud ses inteligentni technicky zdatnej jedinec, pak zadnej objem nepotrebujes.Mej se;)

Tady ale nejde o to,že bych někoho nezvládnul bez nabušený postav,jako bejvalej karatista vím,že ve velikosti to neni,když je člověk rychlej a technicky zdatnej tak zvládne i těžšího a většího,ale váha určitě výhodou je.
A hlavně když přídeš do baru,a u dveří uvidíš 180cm 70kg vážícího típka,tak tě to neodradí dělat bordel tak jako 190cm 100kg namakanej tipan..tak to prostě je,psychologie u tohoto povolání hraje dost podstatnou roli..Měj se..
TRiTON
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 119
Registrován: ned 26. bře, 2006 0:00
Bydliště: Plzen

Příspěvekod player » sob 19. kvě, 2007 22:12

...jak u koho hele, jak u koho.Me jsou treba zrovna tyhle hory hmoty k smichu a fakt z nich repsekt nemam.
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod TRiTON » pon 21. kvě, 2007 20:52

player píše:...jak u koho hele, jak u koho.Me jsou treba zrovna tyhle hory hmoty k smichu a fakt z nich repsekt nemam.

No tak tobě možná,budeš asi už celkem zkušenej fighter a víš,že víc rychlýl ran je horší,než nějaká pomalá bomba.Ale myslím si,že většině lidí fakt nažene větši strach hora svalů..
TRiTON
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 119
Registrován: ned 26. bře, 2006 0:00
Bydliště: Plzen

Re: Prosím poradte..

Příspěvekod DrGlock » úte 22. kvě, 2007 12:52

TRiTON píše:Ahoj(předem se omlouvam,jestli-že tu již podobné téma je,ale já ho nenašel)
Je mi 17,mam 180 cm a 70 kg..dělám kickbox,ale potřeboval bych nabrat hmotnost a oběm,abych si mohl v 18 přividělávat jako doorman..Myslíte,že můžu docílit nárůstu svalstva(představoval bych si tak 10kg/rok) posilováním s vlastní vahou,nebo mam spíše chodit do posilovny?A jestli ta posilovna,tak jestli si mam aspon třeba na 10 hodin zaplatit trenera,protože sem nikdy na strojích neposiloval a nevím jak, a nechat si sestavit plán?Díky za každou radu..


TRiTON píše:Myslíš,že bych těch 10kg ve svalech nabral tak rychle?Já právě v tuku to nesmim nabrat kvuli kickboxu,by mi pak hrozně všichní mlátili:D


Když ti vadí, že by tě o deset kilo těžší borci na blbým kickboxu v chráničích moc bili, tak co budeš asi dělat, až ti tři o třícet kilo těžší borci začnou rozbíjet půlitry o hlavu? Nejdřív si zjisti, nejlépe od někoho kdo to pár let dělá, o čem ta práce vůbec je a pak si najdi nějakou jinou brigádu.
DrGlock
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod player » úte 22. kvě, 2007 13:51

TRiTON píše:
player píše:...jak u koho hele, jak u koho.Me jsou treba zrovna tyhle hory hmoty k smichu a fakt z nich repsekt nemam.

No tak tobě možná,budeš asi už celkem zkušenej fighter a víš,že víc rychlýl ran je horší,než nějaká pomalá bomba.Ale myslím si,že většině lidí fakt nažene větši strach hora svalů..


A to skutecne musim byt jak pises "zkušenej fighter", abych tohle vedel?
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Re: Prosím poradte..

Příspěvekod TRiTON » stř 23. kvě, 2007 11:00

DrGlock píše:
TRiTON píše:Ahoj(předem se omlouvam,jestli-že tu již podobné téma je,ale já ho nenašel)
Je mi 17,mam 180 cm a 70 kg..dělám kickbox,ale potřeboval bych nabrat hmotnost a oběm,abych si mohl v 18 přividělávat jako doorman..Myslíte,že můžu docílit nárůstu svalstva(představoval bych si tak 10kg/rok) posilováním s vlastní vahou,nebo mam spíše chodit do posilovny?A jestli ta posilovna,tak jestli si mam aspon třeba na 10 hodin zaplatit trenera,protože sem nikdy na strojích neposiloval a nevím jak, a nechat si sestavit plán?Díky za každou radu..


TRiTON píše:Myslíš,že bych těch 10kg ve svalech nabral tak rychle?Já právě v tuku to nesmim nabrat kvuli kickboxu,by mi pak hrozně všichní mlátili:D


Když ti vadí, že by tě o deset kilo těžší borci na blbým kickboxu v chráničích moc bili, tak co budeš asi dělat, až ti tři o třícet kilo těžší borci začnou rozbíjet půlitry o hlavu? Nejdřív si zjisti, nejlépe od někoho kdo to pár let dělá, o čem ta práce vůbec je a pak si najdi nějakou jinou brigádu.

No to se už stalo..já se tu ted nebavim o konfliktech mezi ochrankou a hosty jako takových,ale o tom,že z psychologickýho hlediska větší postava a svaly napomůžou PŘEDEJÍT konfliktu,a to je hlavní úkol vyhazovačů..ne se každej večer s někym servat..Vem si to:Seš v baru jako host,a začneš se třeba osahávat servírku,tak příde ochranka:1.bud ti zaklepe na rameno nějakej 180cm70kg típek abys toho nechalnebo 2.to bude 190cm100kg namakanej tipan a řekne ti abys toho nechal.Koho spíš poslechneš?
TRiTON
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 119
Registrován: ned 26. bře, 2006 0:00
Bydliště: Plzen

Příspěvekod TRiTON » stř 23. kvě, 2007 11:02

player píše:
TRiTON píše:
player píše:...jak u koho hele, jak u koho.Me jsou treba zrovna tyhle hory hmoty k smichu a fakt z nich repsekt nemam.

No tak tobě možná,budeš asi už celkem zkušenej fighter a víš,že víc rychlýl ran je horší,než nějaká pomalá bomba.Ale myslím si,že většině lidí fakt nažene větši strach hora svalů..


A to skutecne musim byt jak pises "zkušenej fighter", abych tohle vedel?

Ano,myslim že ano..protože ze svého okolí vidím,jak se kluci dřív podělaj z hory svalů než z kluka,kterej je rychle a umí se pohybovat..
TRiTON
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 119
Registrován: ned 26. bře, 2006 0:00
Bydliště: Plzen

Příspěvekod Emanuele » stř 23. kvě, 2007 20:26

Luster napsal :

Objem jedine v posilovne..jak pises kdyz nemas zadny zkusenosti, tak trener pro zacatek bude dobrej...jinak 10kilo pri spravnym jidle muzes nabrat klidne za 2-3mesice. Vice info najdes treba na ronnie.cz


Ja teda pochybuju o tom ze ty vis o cem mluvis,nikdy nikdo nemuze nabrat 10 KILO cistych svalu za dva mesice ...S dokonalou stravou,supplementaci ,spankem a cvicenim to zvladnes tak za 4meisce a to je prehnany ,spis 6 mesicu kdyz u toho nedelas kick box,protoze kick box je strasnej energetickej ubytek pro telo a jestli ten kluk bude do toho praskat do pytle,nacvicovat techniky a sparovat tak se muze s 10 kilama za 6 mesice rozloucit .

Nikdy si nevidel asi pripravy professionalu,na co myslis ze oni cyklujou,ustavicne menijou treninky,zvetsujou intenzitu posilovny a pak zase kicku atd ,jednoduse proto ze je ku..ky tezky nabrat hmotu kdyz u toho mas energetickej ubytek se skakani pres svihadlo,buseni atd...proto bych tomu klukovy nejspis doporucil to rozkouskovat a udelat neco jako pripravu,dejme tomu treba 8 mesicu 4x tydne posilku,dobra strava tj tak 4-6g sacharadiu na 1 Kg telesne vahy a 2.5g proteinu na kilo.At si koupi pro zacatek nejakej kvalitni protein ci pokud neche moc utracet a tahat se s moc vecma tak opravdu kvalitni VOLUMIZER JE dobra investice .Kick box at necha tak jednou tydne maximalne .po Techle 8 mesicih bude mit tak 10 mozna 12 kilo hmotnosti s ktere tak minimalne ,a to rikam minimalne tak 4 kila tuku ,ty pak shodi ve fazi kdyz pojede treba 3tydne kick a do toho dvakrat posilku jen udrzovaci fazi,kruhovy treninky s maly poctem opakovani,velou zatezi na explozivni silu .Behat,skakat pres svihadlo atd ...tak bych to udelal ja,jestli na to ma nekdo jinej nazor tak at ho sem napise,taky se rad neco priucim.
Takhle nejak svou pripravu popisuj Crocop a zkousel sem to a da se to a je to fajn kdyz nekdo musi vylozene se soustredit na jedno datum v kterym bojuje,pro tebe je to malinko jiny protoze ty chces v 18 delat vyhazovace tak by se to dalo zvolnit a trosku pozmenit ale vice mene byt tebou tak se tim ridim...
Emanuele
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 216
Registrován: ned 05. lis, 2006 0:00

Další

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků

cron