AIKIDO JE PRO MAGORY

přátelské sparringy, praktická výměna zkušeností, testování dovedností, setkání, výzvy etc.

Příspěvekod graver » stř 23. kvě, 2007 12:42

4zm: takhle podle fotky si nevzpomínám. Já jsem to tlustý brejlatý fousatý skoroplešatý s (tehdy) bílým páskem:
http://skkp-karate.xf.cz/images/trenink/S5001367.JPG
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

 

Příspěvekod Toman » stř 23. kvě, 2007 13:45

graver píše:Já jsem to tlustý brejlatý fousatý skoroplešatý s (tehdy) bílým páskem:

Nice to meet you. :wink:
PS: Tobě nevadí brýle?

Ukropcany: Myslel jsem že jedeš v helmě. Už je to dávno co jsem tě viděl na nějaký soupisce zápasu. Jaká seš výkonovka? A? :wink:
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod graver » stř 23. kvě, 2007 14:12

Toman píše:Tobě nevadí brýle?

V kihon/kata ani ne, při řízeném kumite taky moc ne, při jiu kumite už je to horší a na sparring si je sundávám (pak musím zkracovat vzdálenost, abych viděl, když to letí :lol: ). Čočky moc nesnáším a mimo to co já nasparuju za rok, to Ukropčány a Chuck Norris (což je imho jen alter ego :wink: ) za půl hodiny, takže to ani nestojí za ty prachy.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod TongPa » stř 23. kvě, 2007 15:10

ukropcany píše:...Ja keď niekoho vidím s 10nami, tak hneď prudím, lebo vždy ma s tým buď otvoria, alebo nos, alebo ucho, alebo niečo... :x 10iny sú na zápas, nie na sparing...

Jó, to se nesmíš nechat mlátit do hlavy! Vždyť to bolí, tak proč to děláš? 8O :twisted: :D :wink: A vůbec - vy na tom Slovensku jste nějak změkčilí... :P V klubu, kam teď chodím, má většina lidí 10oz, těžší rukavice se tam objeví jen vyjímečně. Ale pravda je, že tam dost lidí používá při sparringu přilbu...
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

:-)

Příspěvekod kumori » stř 23. kvě, 2007 19:42

myslím, že pokud je někdo nositel vyšších stupňů v BU,BS je výhodnější prezentovat i kdy, kde a u koho jich dosáhl.Pak nedochází k diskuzím nebo by k nim aspoň nemělo dojít, na téma kdo je kdo :? k osobě p.hausnera-neznám jej a v životě jsem jej neviděl, každopádně pokud je prezentován v branži BU/BS jako Shihan (i takový už jsou v ČR ), neujde zájmu široké veřejnosti.Taky znám jednoho pána, který je dnes šihanem 8) no, abych se nezasnil do minulosti...
wander ryu nebo shotokan?

http://skkp-karate.xf.cz/images/dvd/kata/Kata-obal.jpg

http://skkp-karate.xf.cz/images/dvd/kum ... e-obal.jpg

všimněte si tech. stupňů... 8O
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod kumori » stř 23. kvě, 2007 19:53

4zm

podívej se, sám dobře víš, jak je to tady v ČR s těmi dany, sensei, shihany a bůh ví co.ty na to jdeš správně, uvěřejnil jsi svou linii, nemáš co skrývat, nic na tom není, co tedy brání osobnostem jako LP,JH,AK zveřejnit svou linii na svých webech?je to tak easy-1.dan v....tehdy a u toho, 2.dan, 3.dan...etc.víš co by všechno by si tím ulehčili?třeba to,že by nebyly pochybnost (nebo by je omezily) že si ty dany dali navzájem...
každopádně souhlasím s názorem, který padl tady na tomto webu, že až na to přijde, žádný kyu, kup nebo dan nikoho nezachrání...

jelikož jsem zvědavý zvědavec :P snad sem někdo hodí kdo, kdy,kde a u koho.... :lol: :lol: :lol:
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod zm » stř 23. kvě, 2007 20:24

kumori píše:4zm

podívej se, sám dobře víš, jak je to tady v ČR s těmi dany, sensei, shihany a bůh ví co.ty na to jdeš správně, uvěřejnil jsi svou linii, nemáš co skrývat, nic na tom není, co tedy brání osobnostem jako LP,JH,AK zveřejnit svou linii na svých webech?je to tak easy-1.dan v....tehdy a u toho, 2.dan, 3.dan...etc.víš co by všechno by si tím ulehčili?třeba to,že by nebyly pochybnost (nebo by je omezily) že si ty dany dali navzájem...
každopádně souhlasím s názorem, který padl tady na tomto webu, že až na to přijde, žádný kyu, kup nebo dan nikoho nezachrání...

jelikož jsem zvědavý zvědavec :P snad sem někdo hodí kdo, kdy,kde a u koho.... :lol: :lol: :lol:

Mám pocit, že už to tady jednou bylo, na toto téma už je rozjetá diskuse, ale nevěřím, že to někdo z nich udělá, protože to nemá zapotřebí. Když někdo má nějaké výhrady, ať jde a řekne jim to do očí. Jak jsi zcela správně napsal, ty pásy nikoho v krizi nezachrání a nejsou tak důležité, ale zase nejsou úplně nedůležité, jinak by nebyly. Důležité je, co se za tím skrývá. Mám za to, že by bylo asi nefér, kdyby to udělal totiž jen někdo. Znám mimochodem jednoho, který dokonce i zůstává v anonymitě :? , takže mnozí by asi taky měli zamést před vlastním prahem. Mimochodem, mám pocit, že zrovna Jiří Hausner ani nemá PC a tedy ani přístup na internet, takže o něm bez něj, což se mi nelíbí, ale asi s tím nic nenadělám, že.
Je toho víc, než kolik oko postřehne ...
zm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 12. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Brno

:-)

Příspěvekod kumori » stř 23. kvě, 2007 20:55

4zm

poznal jsem se 8) , no, vše v SZ

4all others

jsem zde anonymně a nehodlám to měnit, byl jsem na poli BU v ČR aktivní a po situaci, která se stala v roce 2000 jsem se rozhodl ukončit veškeré své aktivity zde a přesunout se do PL, kde se snažím studovat.kdo někdy potkal fightery JJ z PL, tak ví, že u nich není nic zadarmo a za vše se tam platí (potem a taky krví)

4makoto

rád se zajedu podívat na váš trénink, z Tvých příspěvků se mi jevíte jako grupa s dobrým fighting programem, pokud pouštíte na tréningy i čumily :lol: tak přijdu a kouknu 8)

4ukropcany

sakra chlape, ty se mi líbíš, jen bych si dovolil nesouhlasit s tvým názorem na aikido.srovnávat iluzi boje (aiki) a boj samotný (UFC,mma, bjj,MT etc.) je jako pokusit se srovnat kluka co má na svém PC simulátor F16 a pilota co v té F16 lítá.nechme je hrát si, kdo si hraje nezlobí, někomu to vydrží do donce života, někdo si časem řekne dost a přejde na druhou stranu, k tomu je třeba vlastní zkušenosti...třeba lehký sparing s MT (to vyléčilo mě...)
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod graver » čtv 24. kvě, 2007 6:26

4kumori: ad "myslím, že pokud je někdo nositel vyšších stupňů v BU,BS je výhodnější prezentovat i kdy, kde a u koho jich dosáhl.Pak nedochází k diskuzím ..."
Problém je v tom, že oni si to třeba nemyslí. Asi uvažují trochu jinak a je jim imho dost jedno, co si o nich myslí nebo píše někdo v nějaké diskusi (bu.cz je dobré, ale nikoliv jediné). Abstrahováno od karate - kdybych měl já osobně na všech fórech, kterých se účastním, vyvracet všechno, co o mně kdo napíše a co se mi nelíbí, tak nedělám nic jiného.
Na našem webu je čerstvě v provozu diskusní fórum, tak se zkus(te) zeptat tam (zatím to nikdo nepoužívá, tak ať se tam něco děje, když už jsem se s tím srsal).
Jinak naši (a nejen naši) trenéři (nevím, jestli vč. JH, ale předpokládám, že ano) o té diskusi tady samozřejmě ví a docela dobře se baví...
... čímž bych diskusi o původu danů v Čechách alespoň za sebe uzavřel, neb už asi není co dodat...
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod luen » čtv 24. kvě, 2007 8:08

ukropcany píše:P.S. S marvinom sme sa včera chechtali, že na bu.cz by mal byť na home taký rozcestník s dvomi tlačítkami - jedno bude "Som aikidóka" a po kliku naň bude presmerovaný na disney.com :twisted: a druhé bude "Nie som" a potom cez čestné prehlásenie že fakt nie je ho to pustí dnu... :P :wink:


Obrázek filtr na pohadkare a ostatni.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod xavier » čtv 24. kvě, 2007 8:39

ukropcany píše:P.S. S marvinom sme sa včera chechtali, že na bu.cz by mal byť na home taký rozcestník s dvomi tlačítkami - jedno bude "Som aikidóka" a po kliku naň bude presmerovaný na disney.com :twisted: a druhé bude "Nie som" a potom cez čestné prehlásenie že fakt nie je ho to pustí dnu... :P :wink:


:lol:
xavier
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 210
Registrován: pon 30. led, 2006 0:00

Příspěvekod Raptor » čtv 24. kvě, 2007 8:53

ukropcany píše:P.S. S marvinom sme sa včera chechtali, že na bu.cz by mal byť na home taký rozcestník s dvomi tlačítkami - jedno bude "Som aikidóka" a po kliku naň bude presmerovaný na disney.com :twisted: a druhé bude "Nie som" a potom cez čestné prehlásenie že fakt nie je ho to pustí dnu... :P :wink:


:twisted:
Martin
香港楊家太極拳 / Heung Gong Yeung Gar Tai Gik Kuen
admin
http://www.taijiquan.cz
http://www.yangtaiji.com
Raptor
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 553
Registrován: ned 12. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod TF » čtv 24. kvě, 2007 9:09

Raptor píše:
ukropcany píše:P.S. S marvinom sme sa včera chechtali, že na bu.cz by mal byť na home taký rozcestník s dvomi tlačítkami - jedno bude "Som aikidóka" a po kliku naň bude presmerovaný na disney.com :twisted: a druhé bude "Nie som" a potom cez čestné prehlásenie že fakt nie je ho to pustí dnu... :P :wink:


:twisted:


jo přesně tak naprostej souhlas :twisted:
TF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 255
Registrován: úte 30. led, 2007 0:00
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvekod TongPa » čtv 24. kvě, 2007 9:48

ukropcany + marvin :twisted: :twisted: :twisted:

Malý testík:

Vítejte na diskuzním fóru o bojových umění
Pro vstup do diskuze zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jsem aikidoka

Nejsem aikidoka

:P
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod Dalt » čtv 24. kvě, 2007 11:02

TongPa: :lol: :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Jsem aikidoka, zabijte mě za to ^^

Příspěvekod Trevize » čtv 24. kvě, 2007 11:28

No tak já si dovolím nesouhlasit, přišel jsem se sem normálně pobavit o BU/BS, nikoho jsem o supersíle aikida nepřesvědčoval, nikomu jsem svoje názory necpal, nevytahoval jsem tady žádná moudra a nevím teda čím to, hnedle jsem označený za magora a sraba- kdyby to bylo jenom na mě, tak mi to ani tak moc nevadí, možná tak opravdu z těch mých 19 postů tady působím.
Ale ono to bylo myšleno na všechny aikiďáky a nezlobte se na mě, u nás v klubu je spousta super lidí, které bych teda rozhodně za magory a sraby neoznačoval. Co se mě týče, tohle bych si nedovolil tvrdit o žádném praktikantovi BU/BS, už z prostého respektu.
Ale řekl bych, že na mém názoru asi stejně nezáleží, protože mě asi začnete brát vážně teprve když na vás udělám dojem ve sparringu, heh. A jelikož jsem s aikidem začal nedávno, než získám potřebné předpoklady abych mohl vůbec uvažovat o tom, že bych si to rozdal s někým, kdo se věnuje BU víc než je mi let, bude mi to těch 5-10 roků trvat.(ad marvin).
Tak se tady mějte. Já jdu zpátky do svého Disney Landu. :wink:
Trevize
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř 09. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod kumori » čtv 24. kvě, 2007 18:56

4graver

tak to je fajn, já mám srandu rád, je-li se čemu smát. ale lidi od shotokanu co se prezentují jako shihani něčeho "tajemného" (kdo něco o wander ryu -zakladatel, linie nebo web ví, písněte ni to třeba v SZ) nebo taky když si mládenci od juda udělají ju-jitsu nebo jiu-jitsu , to se to danuje :lol: tož vzhůru za zábavou... :D :lol: :lol: :wink:
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod Trevize » čtv 24. kvě, 2007 19:45

4urkoacny- To nebylo myšleno kokrétně na tebe =)
"to je uzasne .... vsetci do jedneho su aikidaci poserkovia ?
A to z vas robi to aikido ? ... no keby ste sa venovali niecomu poriadnemu tak mate aspon jasnu predstavu o sebe a svojich schopnostiach a nemate problem postavit sa celom k vyzve.
Take tie reci ... mozno ..., a keby ..... a neviem ..... asi by som to nevedel ..... a ked tak o 10-15 rokov ..... a ja to nepotrebujem ...
Vobec vam nedochadza aku hambu hosobiky, nula, trevize a dalsi robite pisanim tychto obludnych ubohosti tomu svojemu aikidu ?
Tento thread ma vynimocne velmi dobry nazov ... aikido vo forme ako sa vyucuje - je naozaj len pre magorov. "
marvin 2007 20:17:03

:)
Trevize
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř 09. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod marvin » čtv 24. kvě, 2007 20:32

trevize ... ale to je moj prispevok a to co som tam napisal je reakcia na to co ste tu predviedli. Proste si skus uvedomit co pises a o com.

ukropcany napisal nieco ine ... aha vlastne, nie ty to adresujes urkoacnemu to je asi niekto iny ;) ;):)

ps: skus porozmyslat ci by nebolo lepsie skusit nejaky BS, uvidis ze po kratkej dobe sa na veci budes pozerat inak, jasnejsie ... ok cvicis aikido a teraz sa budes 10-15 rokov pred okolim neustale zhadzovat a tym zakryvat svoju neschopnost bojovat. Nie je to o bojovani na ulici a podobne hluposti ako sa to snazia zakecavat aikidokovia. Ide o to spoznat seba, vediet kde mas hranice psychicke aj fyzicke. Je lepsie trenovat nieco co ti doda sebavedomie a schopnost otvorene a cestne celit vyzvam a problemom, ako sa patlat s niecim co ta uci chovat sa ako zbabelec a hladat na to ospravedlnenia. Porozmyslaj, drzim palec aby si sa dobre rozhodol.
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

Příspěvekod Trevize » pát 25. kvě, 2007 14:20

marvin:
Hele, jestli si myslíš, že jsem si prostě jednoho rána řekl, že by bylo celkem fajn začít s aikidem, tak se pleteš :D Dlouho jsem o tom přemýšlel (jestli vůbec začít) a potom s čím vůbec začít. Byl jsem se podívat na karate, ale to mě vůbec neoslovilo. Judo dělal 6 let bratr, takže jakž takž vím o co tam jde a to mě taky nelákalo. Na thajským boxu bych vůbec nevydržel... Ale celkem mě oslovily dvě "cesty"- Jeet Kune Do a Aikido. No a jelikož v místě, kde žiju, se JKD nevyučuje, volba padla na aikido. Neberu to na lehkou váhu, nepřejímám slepě co mi kdo řekne, ale snažím si to dle možností ověřit v praxi (občas s bráchou, ale to se pravému sparringu ani trochu neblíží). No, náš sensei do toho aikida sem tam rve určité prvky z taek-won-do =) A náš druhý vyučující dělal několik let judo a karate, takže se to tam taky občas mihne... A mně to zatím přijde celkem dobrý :)
Jinak v budoucnu bych chtěl začít ještě s něčím jiným, jde jen o to k čemu budu mít přístup (JKD, doufám).
Tak asi tak. :)
(sry za překlep v ukropacneho nicku, nebylo to naschvál)
Trevize
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř 09. kvě, 2007 23:00

PředchozíDalší

Zpět na přátelé a nepřátelé

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků

cron