wadoryu

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Re: Wado Ryu

Příspěvekod Neolker » čtv 24. kvě, 2007 22:07

Davidator píše:Nechápu tvoji otázku? já tyto kata necvičím, takže je to na tobě jak mu to vysvětlíš.


Ne ne ne, já myslel jako Tvůj pohled na tyto kata. Asi je znáš takže se ptám jen na Tvůj názor na ně...
.:http://WWW.SHIKON.CZ:.
Wado-Ryu Karate, Tai-Chi styl Yang, ...
Neolker
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 75
Registrován: pát 02. čer, 2006 23:00
Bydliště: Kutná Hora

 

Wado Ryu

Příspěvekod Davidator » pát 25. kvě, 2007 11:26

Stále nechápu proč chceš znát můj názor, když je už necvičím? Ty je cvičíš, tak o tom rozhodni jak nelíp umíš. Nebo pochybuješ o svých kata?
Davidator
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: sob 21. dub, 2007 23:00
Bydliště: Praha

Re: Wado Ryu

Příspěvekod Neolker » pát 25. kvě, 2007 12:32

Davidator píše:Stále nechápu proč chceš znát můj názor, když je už necvičím? Ty je cvičíš, tak o tom rozhodni jak nelíp umíš. Nebo pochybuješ o svých kata?


Jen chci vědět Tvůj pohled na ně, když si je cvičil :wink: ... Já o nich přece nepochybuju, to jsem nepsal 8)
.:http://WWW.SHIKON.CZ:.
Wado-Ryu Karate, Tai-Chi styl Yang, ...
Neolker
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 75
Registrován: pát 02. čer, 2006 23:00
Bydliště: Kutná Hora

Re: Wado Ryu

Příspěvekod Davidator » pát 25. kvě, 2007 14:40

Jen my prostě nevyhovuje karate Stewa. Má svůj systém dobře propracovaný a ty techniky mu fungují. Ale jak jsem již psal není to wado, neboli nevyučuje to co učí jiní mistři Wado(ano zde je námitka že žádný mistr nebude vyučovat ten daný styl stejně jako jeho zakladatel), ale ani se mu nepřibližuje. Wado neužívá žádné kata Tensho, či 16 bran, nebo Yakosoku kumite a už vůbec ne kicxboxera(snad je to dobře napsané). Jemu to funguje a tak je spokojen.


To jsem psal již ve starších příspěvkách.
Davidator
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: sob 21. dub, 2007 23:00
Bydliště: Praha

Re: Wado Ryu

Příspěvekod Neolker » pát 25. kvě, 2007 15:05

Davidator píše:Jen my prostě nevyhovuje karate Stewa. Má svůj systém dobře propracovaný a ty techniky mu fungují. Ale jak jsem již psal není to wado, neboli nevyučuje to co učí jiní mistři Wado(ano zde je námitka že žádný mistr nebude vyučovat ten daný styl stejně jako jeho zakladatel), ale ani se mu nepřibližuje. Wado neužívá žádné kata Tensho, či 16 bran, nebo Yakosoku kumite a už vůbec ne kicxboxera(snad je to dobře napsané). Jemu to funguje a tak je spokojen.


To jsem psal již ve starších příspěvkách.

Díky moc :wink:
.:http://WWW.SHIKON.CZ:.
Wado-Ryu Karate, Tai-Chi styl Yang, ...
Neolker
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 75
Registrován: pát 02. čer, 2006 23:00
Bydliště: Kutná Hora

Re: Wado Ryu

Příspěvekod Neolker » pát 25. kvě, 2007 15:15

Davidator píše:Jen my prostě nevyhovuje karate Stewa. Má svůj systém dobře propracovaný a ty techniky mu fungují. Ale jak jsem již psal není to wado, neboli nevyučuje to co učí jiní mistři Wado(ano zde je námitka že žádný mistr nebude vyučovat ten daný styl stejně jako jeho zakladatel), ale ani se mu nepřibližuje. Wado neužívá žádné kata Tensho, či 16 bran, nebo Yakosoku kumite a už vůbec ne kicxboxera(snad je to dobře napsané). Jemu to funguje a tak je spokojen.


To jsem psal již ve starších příspěvkách.


Ale Yakosoku Kumite cvičíte také ne?... Ještě jsem se chtěl zeptat, jaké je tedy skutečné Wado od zakaldatele (prosím víc rozepsat) a čím se tak liší od "Stevova systému". Každopádně mockrát díky :wink:
.:http://WWW.SHIKON.CZ:.
Wado-Ryu Karate, Tai-Chi styl Yang, ...
Neolker
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 75
Registrován: pát 02. čer, 2006 23:00
Bydliště: Kutná Hora

Wado Ryu

Příspěvekod Davidator » sob 26. kvě, 2007 15:18

Yakosoku kumite necvičíme, neboť není ve Wado systému. No a čím se tak liší? Pročti si předešlé příspěvky. Už to bylo napsáno mnohokrát.Jen ty základní, jako jiný zkušební řád, techniky se cvičí jinak, jiné techniky v kata, kihon kumite, navíc je tam boj na zemi, proti noži, meči máme Ohyo kumite, atd.... Hodně se pracuje s pohyby hikashi, okuriashi, ayumiashi, tsugiashi, používá se Meotote, kekaeshi, kaeshi, soto okuriashi ,.... názvy jsou jiné jako Ageuke je Jodan nagashi uke, soto uke je Naiwan uke,.... Tam kde Stewe používá nekoashi dachi je postoj hanmi dachi,.... Stewe pratkikuje karate do Tai chi více než do karate, viz jeho kata 16bran, 13rukou či tensho,... V těchto kata není princip Wado Ryu, ale spíše Tai chi.
Wado Ryu užívá tří pravidel a tří principů, to v shikonu nikdo nepoužívá.
Davidator
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: sob 21. dub, 2007 23:00
Bydliště: Praha

Re: Wado Ryu

Příspěvekod Neolker » sob 26. kvě, 2007 15:41

Davidator píše:Yakosoku kumite necvičíme, neboť není ve Wado systému. No a čím se tak liší? Pročti si předešlé příspěvky. Už to bylo napsáno mnohokrát.Jen ty základní, jako jiný zkušební řád, techniky se cvičí jinak, jiné techniky v kata, kihon kumite, navíc je tam boj na zemi, proti noži, meči máme Ohyo kumite, atd.... Hodně se pracuje s pohyby hikashi, okuriashi, ayumiashi, tsugiashi, používá se Meotote, kekaeshi, kaeshi, soto okuriashi ,.... názvy jsou jiné jako Ageuke je Jodan nagashi uke, soto uke je Naiwan uke,.... Tam kde Stewe používá nekoashi dachi je postoj hanmi dachi,.... Stewe pratkikuje karate do Tai chi více než do karate, viz jeho kata 16bran, 13rukou či tensho,... V těchto kata není princip Wado Ryu, ale spíše Tai chi.
Wado Ryu užívá tří pravidel a tří principů, to v shikonu nikdo nepoužívá.


OK, mockrát díky za upřesnění. Jinak právě Yakosoku Kumite jsem právě viděl ve zkušebním řádu na Vašem webu http://shikukai.wadoryu.cz/index.php?ID=5 ...

Jinak Shi Kon principy jsou hezky popsané zde http://www.sweb.cz/skluziny/shikon.htm
http://www.sweb.cz/skluziny/4princip.htm
.:http://WWW.SHIKON.CZ:.
Wado-Ryu Karate, Tai-Chi styl Yang, ...
Neolker
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 75
Registrován: pát 02. čer, 2006 23:00
Bydliště: Kutná Hora

Wado Ryu

Příspěvekod Davidator » sob 26. kvě, 2007 15:46

Když se podíváš na ZK řád v shikonu, tak technik na KYU je dost málo. Na jedno KYU jestli tři kihony, tři renraku waza, Yakosoku, popř kihon a pak KATA + Shikon kata. To je dost málo a Zkušební komisař nemá moc možností vidět jak ten zkoušený zvládá techniky. Jo jednou jsem slyšel že v shikonu když jde na 3.Kyu musí umět a předvést vše od 9.Kyu až po své Kyu. To mi nepříde že by měl karateka něco zvládat, toto je pouhé opakování co již umí, neučí se nic nového. No a pokud by byl zkoušen pouze ze svého Kyu tak je tam neuvěřitelně málo technik, které by měl předvést a zvládat. V podstatě mi to příjde že pokud začnu cvičit a splním zkoušky na 7.Kyu, tak "mám" až do 1.Danu vyhráno protože po mě nikdo nebude chtít nové a nové techniky, složitější na využití boků, základních pohybů, rotací, úniků, používání jiných úderových ploch, atd...
Pak si otevřeš Zk řád Wado Ryu a tam zjistíš že na jednotlivé Kyu je daleko více technik, je od tebe vyžadováno více umu. Vím o tom to není, ale máš zde několik technik, které tě zaručeně prověří jak zvládáš již zmíněné pohyby těla, nohou, rukou, atd... No a kata je kapitola sama o sobě i kumite je jiné.Např. v kihon kumite 1 první pohyb je vykrýváš na halvu a druhý pohyb na chudan. Nic nápadně jiného, ale když se podíváš blíž zjistíš např... že druhý pohyb se neprovádí k soupeři, ale od soupeře. Je bráno že pokud by útočník měl nůž tak v shikon by se na něj napích, z toho důvodu je únik vzad s rotací a použitím technik (Tři pravidla). při mém prvním setkání s Wado Ryu misterem mě takto nachytal, protože jsem cvičil dle shikonu, to mi dalo prostě impuls cvičit to správně. No a myslím že bych mohl pokračovat, ale to by jsme nedělali nic než jen psali co je lepší a co horší. ®ádné budo není špatné!!!!

V shikon u Stewa, jak bych to řekl, jsou to hrubé základy Wado Ryu(asi mě nebudete mít rádi v shikonu), ketré Stewe praktikuje s Tai Chi, takže to dělá jeho styl atraktivní, protože co má vymakané je jeho sebeobrana(nejedná se o Jutsu) z Tai Chi a funguje mu to. Ale jak jsem psal již několikrát není to Wado Ryu od Hironori Ohtsuky.
Davidator
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: sob 21. dub, 2007 23:00
Bydliště: Praha

Wado Ryu

Příspěvekod Davidator » sob 26. kvě, 2007 15:52

Jo ten řád co tam je, tak je hodně starý!!! Te··d máme a cvičíme podle jiného, který ani na stránky dávat nebudu. Možná se časem objeví několik technik, ale zkušební řád jako takový tam prostě nebude a ten co je stávající, tak tam je z důvodů dlouhé nemoci Admina.
Davidator
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: sob 21. dub, 2007 23:00
Bydliště: Praha

Re: Wado Ryu

Příspěvekod Neolker » sob 26. kvě, 2007 15:55

Davidator píše:Když se podíváš na ZK řád v shikonu, tak technik na KYU je dost málo. Na jedno KYU jestli tři kihony, tři renraku waza, Yakosoku, popř kihon a pak KATA + Shikon kata. To je dost málo a Zkušební komisař nemá moc možností vidět jak ten zkoušený zvládá techniky. Jo jednou jsem slyšel že v shikonu když jde na 3.Kyu musí umět a předvést vše od 9.Kyu až po své Kyu. To mi nepříde že by měl karateka něco zvládat, toto je pouhé opakování co již umí, neučí se nic nového. No a pokud by byl zkoušen pouze ze svého Kyu tak je tam neuvěřitelně málo technik, které by měl předvést a zvládat. V podstatě mi to příjde že pokud začnu cvičit a splním zkoušky na 7.Kyu, tak "mám" až do 1.Danu vyhráno protože po mě nikdo nebude chtít nové a nové techniky, složitější na využití boků, základních pohybů, rotací, úniků, používání jiných úderových ploch, atd...
Pak si otevřeš Zk řád Wado Ryu a tam zjistíš že na jednotlivé Kyu je daleko více technik, je od tebe vyžadováno více umu. Vím o tom to není, ale máš zde několik technik, které tě zaručeně prověří jak zvládáš již zmíněné pohyby těla, nohou, rukou, atd... No a kata je kapitola sama o sobě i kumite je jiné.Např. v kihon kumite 1 první pohyb je vykrýváš na halvu a druhý pohyb na chudan. Nic nápadně jiného, ale když se podíváš blíž zjistíš např... že druhý pohyb se neprovádí k soupeři, ale od soupeře. Je bráno že pokud by útočník měl nůž tak v shikon by se na něj napích, z toho důvodu je únik vzad s rotací a použitím technik (Tři pravidla). při mém prvním setkání s Wado Ryu misterem mě takto nachytal, protože jsem cvičil dle shikonu, to mi dalo prostě impuls cvičit to správně. No a myslím že bych mohl pokračovat, ale to by jsme nedělali nic než jen psali co je lepší a co horší. ®ádné budo není špatné!!!!

V shikon u Stewa, jak bych to řekl, jsou to hrubé základy Wado Ryu(asi mě nebudete mít rádi v shikonu), ketré Stewe praktikuje s Tai Chi, takže to dělá jeho styl atraktivní, protože co má vymakané je jeho sebeobrana(nejedná se o Jutsu) z Tai Chi a funguje mu to. Ale jak jsem psal již několikrát není to Wado Ryu od Hironori Ohtsuky.


Ani to nebyl můj účel hádat se "co je lepší". Chtěl jsem jen vědět rozdíli a zvětšit si přehled. Jen jsem to nepochopil moc s tím zkušebním řádem :( Jsem se teď na ně díval a moc rozdílů jsem v nich nenašel...
.:http://WWW.SHIKON.CZ:.
Wado-Ryu Karate, Tai-Chi styl Yang, ...
Neolker
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 75
Registrován: pát 02. čer, 2006 23:00
Bydliště: Kutná Hora

Re: Wado Ryu

Příspěvekod Neolker » sob 26. kvě, 2007 15:58

Davidator píše:Jo ten řád co tam je, tak je hodně starý!!! Te··d máme a cvičíme podle jiného, který ani na stránky dávat nebudu. Možná se časem objeví několik technik, ale zkušební řád jako takový tam prostě nebude a ten co je stávající, tak tam je z důvodů dlouhé nemoci Admina.


Aha, tak tím se to vysvětluje... No já mám náš zkušební řád ve wordu a na internetu jsem přesně tu naší verzi nenašel. Ale neliší se tak od té co je na www.shikon.cz, ale některé techniky jsou požadovány až na vyšší kyu...
Nebo nechceš mi prosím poslat Váš řád na mail? Já bych poslal náš :wink:
.:http://WWW.SHIKON.CZ:.
Wado-Ryu Karate, Tai-Chi styl Yang, ...
Neolker
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 75
Registrován: pát 02. čer, 2006 23:00
Bydliště: Kutná Hora

Wado Ryu

Příspěvekod Davidator » sob 26. kvě, 2007 16:04

Ten řád na http://shikukai.wadoryu.cz je starý a necvičíme pod ním! Ten nový je jen do rukou vedoucím klubů v Wado Ryu Karate Do Renmei Shikukai, nebo pro vedoucí klubů v Českém Svazu Wado Ryu. Toto pravidlo si vyžádal můj sensei, takže nemohu sloužit. Ty rozdíly tam jsou.
Davidator
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: sob 21. dub, 2007 23:00
Bydliště: Praha

Re: Wado Ryu

Příspěvekod Neolker » sob 26. kvě, 2007 16:12

Davidator píše:Ten řád na http://shikukai.wadoryu.cz je starý a necvičíme pod ním! Ten nový je jen do rukou vedoucím klubů v Wado Ryu Karate Do Renmei Shikukai, nebo pro vedoucí klubů v Českém Svazu Wado Ryu. Toto pravidlo si vyžádal můj sensei, takže nemohu sloužit. Ty rozdíly tam jsou.


Tak to chápu, ale i tak Ti děkuji a věřím Ti, že tam ty rozdíly jsou...
.:http://WWW.SHIKON.CZ:.
Wado-Ryu Karate, Tai-Chi styl Yang, ...
Neolker
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 75
Registrován: pát 02. čer, 2006 23:00
Bydliště: Kutná Hora

Wado Ryu

Příspěvekod Davidator » ned 27. kvě, 2007 17:12

"Tak to chápu, ale i tak Ti děkuji a věřím Ti, že tam ty rozdíly jsou..."

Co je na tom k nepochopení a k čemu jsi to tak moc chtěl abych ti o tom napsal?[/url]
Davidator
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: sob 21. dub, 2007 23:00
Bydliště: Praha

Re: Wado Ryu

Příspěvekod Neolker » ned 27. kvě, 2007 17:21

Davidator píše:"Tak to chápu, ale i tak Ti děkuji a věřím Ti, že tam ty rozdíly jsou..."

Co je na tom k nepochopení a k čemu jsi to tak moc chtěl abych ti o tom napsal?[/url]


Tak teď zase nechápu já :lol: ... Ne chtěl jsem jen Tvůj názor. Nic víc nic míň :wink: Jen si rozšířit obzory...
.:http://WWW.SHIKON.CZ:.
Wado-Ryu Karate, Tai-Chi styl Yang, ...
Neolker
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 75
Registrován: pát 02. čer, 2006 23:00
Bydliště: Kutná Hora

Pro Davidator

Příspěvekod Neolker » ned 27. kvě, 2007 20:46

Pro Davidator: Tak jsem se trochu "šťoural" v tom Kihon Kumite... Rozdíly tam jsou, jak si psal... Ale zase jsem našel na fóru se Stevem Rowe, kde řešili, proč právě jsou ty rozdíly v kihon kumite, jak jsi psal. A dokonce tam psali i o té možnosti s nožem a tvrdili, že jsou zmodernizované atd.
Nechci se hádat, ale už z toho mám velkou hlavu :(
.:http://WWW.SHIKON.CZ:.
Wado-Ryu Karate, Tai-Chi styl Yang, ...
Neolker
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 75
Registrován: pát 02. čer, 2006 23:00
Bydliště: Kutná Hora

Wado Ryu

Příspěvekod Davidator » pon 28. kvě, 2007 17:34

:? To je věc názoru. Vím jen jedno že takto cvičené Kihon cvičí všichni mistři Wado Ryu po celém světě, kteří patří do Renmei či do organizace které sama je v Renmei, ať je to Shiomitsu, Iwasaki, Sugasawa či Ohtsuka II,atd... Tito mistři cvičí Wado Ryu v plné podobě jak jej učil zakladatel stylu Hironori Ohtsuka 10.Dan Meijin. Tito mistři se sjíždějí dvakrát do roka na týdenních kurzech(leto a zima) kde se zdokonalují ve svém cvičení. Vedou to převážně vysocí stupně jako Ohtsuka II 10.Dan Saiko a Shiomitsu 9.Dan Hanshi. :)

Jen by mě zajímalo, kde Stewe k tomuto přišel? Protože co vím Stewe se neúčastní těchto kurzů a ani ho nikde nikdo nevídá a ani nepatří pod organizaci Renmei či jinou?! :cry: Takže tato informace mi příjde nedůvěryhodná. (nic ve zlém).
Davidator
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: sob 21. dub, 2007 23:00
Bydliště: Praha

Re: Wado Ryu

Příspěvekod Neolker » pon 28. kvě, 2007 21:57

Davidator píše::? To je věc názoru. Vím jen jedno že takto cvičené Kihon cvičí všichni mistři Wado Ryu po celém světě, kteří patří do Renmei či do organizace které sama je v Renmei, ať je to Shiomitsu, Iwasaki, Sugasawa či Ohtsuka II,atd... Tito mistři cvičí Wado Ryu v plné podobě jak jej učil zakladatel stylu Hironori Ohtsuka 10.Dan Meijin. Tito mistři se sjíždějí dvakrát do roka na týdenních kurzech(leto a zima) kde se zdokonalují ve svém cvičení. Vedou to převážně vysocí stupně jako Ohtsuka II 10.Dan Saiko a Shiomitsu 9.Dan Hanshi. :)

Jen by mě zajímalo, kde Stewe k tomuto přišel? Protože co vím Stewe se neúčastní těchto kurzů a ani ho nikde nikdo nevídá a ani nepatří pod organizaci Renmei či jinou?! :cry: Takže tato informace mi příjde nedůvěryhodná. (nic ve zlém).


Trenéři se mi říkali od koho se Steve (nepíše se s Stewe, ale Steve pro upřesnění :wink: , ale to je v celku jedno...) a právě myslím, že to byl také někdo z organizace Renmei, ale to bych si teď opravdu vymýšlel. Když tak se znovu zeptám... Co vím jistě, že Steve je jeden z mála přímých žáků Ma Lee Yang, ale to je zase Tai-Chi...
.:http://WWW.SHIKON.CZ:.
Wado-Ryu Karate, Tai-Chi styl Yang, ...
Neolker
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 75
Registrován: pát 02. čer, 2006 23:00
Bydliště: Kutná Hora

Wado Ryu

Příspěvekod Davidator » úte 29. kvě, 2007 8:11

No jo to je to právě Tai Chi s Wado To nemá nic společného.

No nevím jestli to bylo Renmei, ale dej vědět. Problém je že Steva :-) nikde není vidět na Wado Ryu.
Davidator
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: sob 21. dub, 2007 23:00
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků