AIKIDO JE PRO MAGORY

přátelské sparringy, praktická výměna zkušeností, testování dovedností, setkání, výzvy etc.

Příspěvekod kurt78 » pát 25. kvě, 2007 15:51

uz som to pisal a napisem to znova:
5-10 let treningu , aby som sa odvazil na sparing_?????????????????
a za kolko rokov sa odvazis na tvrdy sparing a na boj? za 10-15?
a kolko ti je teraz let?? 20? to akoze se budes umnet branit az v 30?-35??
nejvic konfliktu v realu jsem ja zazil v obdobi 18-25 let. z toho vyplyva, ze kdybych delal aikido tak az teraz zanicam sparovat a bojovat, a to na to co mam za sebou tak, to bych byl mnel asi o par zubu mene a o par zlomenin vice, a mozna bych dopad daleko horsie- kdo vi?
kurt78
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: pon 11. říj, 2004 23:00
Bydliště: SR

 

Příspěvekod Toman » pát 25. kvě, 2007 16:34

Trevize píše:
(sry za překlep v ukropacneho nicku, nebylo to naschvál)

Obrázek
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod TongPa » pát 25. kvě, 2007 18:06

ukropcany píše:4toman - :wink: To by jeden neveril, že je to náhoda... :D :D :D


Ou sorry pokrucany, zamotaly se mi prsty na klávesnici... :oops: :twisted:
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod wordsworth » pon 04. čer, 2007 12:37

4 Trevize.Odkud jsi?Trenuju chvilu.Ne aikido.Tak se sparingu nebojim :twisted: Nemám ve zvyku o BS moc kecat.Radši cvičim
wordsworth
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 202
Registrován: čtv 31. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod treeofdeath » pon 04. čer, 2007 15:29

ukropcany píše:...očakávam od toho že pokecáme, trošku sa pohýbeme a ideme domov...


velmi trefne povedane...toto je aikido, ktore som skusil na vlastnej kozi...

....niekde sice zostavaju na rukach modriny od "zeleznych" uchopov, ale myslim, ze dobry direkt by to lahko vyriesil :wink: ...
treeofdeath
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 52
Registrován: stř 19. říj, 2005 23:00

Příspěvekod treeofdeath » úte 05. čer, 2007 13:17

aaale, v podstate o nicom 8)
treeofdeath
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 52
Registrován: stř 19. říj, 2005 23:00

aikido

Příspěvekod kanja-san » úte 05. čer, 2007 13:17

v první řadě tu chci napsat ze nejsem clovek, kterej by si myslel, ze je aikido pro magory, ty jsou bohuzel vsude ;-)
ale mel bych dotaz. pred casem jsem si nekolikrat zatrenoval s clovekem ktery ma v aikido 2 dan. tento technicky stupen by mel zarucovat urcitou dovednost. o to vetsi bylo prekvapeni, kdyz jsem slysel vysvetlovat reakce a pohyby ktere musi utocnik udelat aby technika obranci mohla vubec vyjit. mnoho pohybu bylo velmi silove a techniky nefuncni. nevim co si mam o tom myslet ...
onen clovek ale neni pry marny je to guru jedne aikido skupiny a zda se ze je docela uznavany, ma dokonce i nekolik treninkovych stazi v Japonsku.
Take me prekvapily zpusoby padu provadenych v aikido. prijdou mi pomerne nebezpecne pri provadeni na tvrdem povrchu. Je to jen zdani a nebo chybne provedeni? pravdou je ze je videt rozdil mezi temi kdo cvici na tatami a kdo cvici venku
kanja-san
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 156
Registrován: úte 21. bře, 2006 0:00
Bydliště: praha

Příspěvekod Oja » úte 05. čer, 2007 13:43

kanja-san: treba kdyz srovnam jak me ucili padat v aikidu a jak v podstate stejne (az na jiny, funkcni vstup :) technice v jujutsu - 1.5 roku cviceni padu v aiki me bylo k ho*nu, ucil jsem se pady odznova
Oja
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 81
Registrován: úte 17. dub, 2007 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod wordsworth » úte 05. čer, 2007 21:30

Zas aikidisty nemusíme tak pomlouvat.Třeba cvičí kvůli radosti z pohybu,baví je procházet se v sukni...Jen je průšvih myslet si,že se tím ubrání.Znám sice pár takových,ale těm by při jejich figuře fungovalo i taiči
wordsworth
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 202
Registrován: čtv 31. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod kurt78 » stř 06. čer, 2007 10:30

wordsworth píše:Zas aikidisty nemusíme tak pomlouvat.Třeba cvičí kvůli radosti z pohybu,baví je procházet se v sukni...Jen je průšvih myslet si,že se tím ubrání.Znám sice pár takových,ale těm by při jejich figuře fungovalo i taiči


:D :D
Suhlas 8)
kurt78
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: pon 11. říj, 2004 23:00
Bydliště: SR

Re: aikido

Příspěvekod Nula » stř 06. čer, 2007 12:40

kanja-san píše:v první řadě tu chci napsat ze nejsem clovek, kterej by si myslel, ze je aikido pro magory, ty jsou bohuzel vsude ;-)
ale mel bych dotaz. pred casem jsem si nekolikrat zatrenoval s clovekem ktery ma v aikido 2 dan. tento technicky stupen by mel zarucovat urcitou dovednost. o to vetsi bylo prekvapeni, kdyz jsem slysel vysvetlovat reakce a pohyby ktere musi utocnik udelat aby technika obranci mohla vubec vyjit. mnoho pohybu bylo velmi silove a techniky nefuncni. nevim co si mam o tom myslet ...
onen clovek ale neni pry marny je to guru jedne aikido skupiny a zda se ze je docela uznavany, ma dokonce i nekolik treninkovych stazi v Japonsku.
Take me prekvapily zpusoby padu provadenych v aikido. prijdou mi pomerne nebezpecne pri provadeni na tvrdem povrchu. Je to jen zdani a nebo chybne provedeni? pravdou je ze je videt rozdil mezi temi kdo cvici na tatami a kdo cvici venku


Ahoj,

nevím jestli ti to pomůže, ale zkusím ti odpovědět.

2. Dan neznamená, že učitel je mistr. Jen pro ilustraci 1. dan je v aikido začátečník... člověk by měl znát všechny techniky a měl by znát principy ale na úrovni 1. a myslím že i 2. danu má člověk před sebou dlouhou cestu k zacvičení "dokonalé" techniky. Samozřejmě záleží na jedinci... někdo je mistr už u 6. kyu že?? :D

Samozřejmě že u člověka s druhým danem se očekává i nějaká technická zdatnost... to že je na začátku neznamená že je to ňouma...

Co se týče reakcí na pohyby... je přece logické že technika záleží na útoku... a to nejen na aikidu... :) přece nebudu dělat šihonage když si útočník řiká o kotegaeši...

Silové techniky??? co jiného by si čekal od oddílového guru?? :D Jen jestli to nebyla síla KI...

Co se týče pádů... tak nevím... každý pád je nebezpečný.. ale osobně jsem měl tu čest padat na parketách a docela to šlo... lepší než pády nepoužívat a rozplácávat se o zem...

Tak asi sem ti nepomohl... ale snažil sem se :)
Nula
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 19. dub, 2007 23:00

Re: aikido

Příspěvekod Nula » stř 06. čer, 2007 12:58

kanja-san píše:v první řadě tu chci napsat ze nejsem clovek, kterej by si myslel, ze je aikido pro magory, ty jsou bohuzel vsude ;-)
ale mel bych dotaz. pred casem jsem si nekolikrat zatrenoval s clovekem ktery ma v aikido 2 dan. tento technicky stupen by mel zarucovat urcitou dovednost. o to vetsi bylo prekvapeni, kdyz jsem slysel vysvetlovat reakce a pohyby ktere musi utocnik udelat aby technika obranci mohla vubec vyjit. mnoho pohybu bylo velmi silove a techniky nefuncni. nevim co si mam o tom myslet ...
onen clovek ale neni pry marny je to guru jedne aikido skupiny a zda se ze je docela uznavany, ma dokonce i nekolik treninkovych stazi v Japonsku.
Take me prekvapily zpusoby padu provadenych v aikido. prijdou mi pomerne nebezpecne pri provadeni na tvrdem povrchu. Je to jen zdani a nebo chybne provedeni? pravdou je ze je videt rozdil mezi temi kdo cvici na tatami a kdo cvici venku


Ahoj,

nevím jestli ti to pomůže, ale zkusím ti odpovědět.

2. Dan neznamená, že učitel je mistr. Jen pro ilustraci 1. dan je v aikido začátečník... člověk by měl znát všechny techniky a měl by znát principy ale na úrovni 1. a myslím že i 2. danu má člověk před sebou dlouhou cestu k zacvičení "dokonalé" techniky. Samozřejmě záleží na jedinci... někdo je mistr už u 6. kyu že?? :D

Samozřejmě že u člověka s druhým danem se očekává i nějaká technická zdatnost... to že je na začátku neznamená že je to ňouma...

Co se týče reakcí na pohyby... je přece logické že technika záleží na útoku... a to nejen na aikidu... :) přece nebudu dělat šihonage když si útočník řiká o kotegaeši...

Silové techniky??? co jiného by si čekal od oddílového guru?? :D Jen jestli to nebyla síla KI...

Co se týče pádů... tak nevím... každý pád je nebezpečný.. ale osobně jsem měl tu čest padat na parketách a docela to šlo... lepší než pády nepoužívat a rozplácávat se o zem...

Tak asi sem ti nepomohl... ale snažil sem se :)
Nula
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 19. dub, 2007 23:00

Re: aikido

Příspěvekod kik » stř 06. čer, 2007 14:33

kanja-san píše:v první řadě tu chci napsat ze nejsem clovek, kterej by si myslel, ze je aikido pro magory, ty jsou bohuzel vsude ;-)
ale mel bych dotaz. pred casem jsem si nekolikrat zatrenoval s clovekem ktery ma v aikido 2 dan. tento technicky stupen by mel zarucovat urcitou dovednost. o to vetsi bylo prekvapeni, kdyz jsem slysel vysvetlovat reakce a pohyby ktere musi utocnik udelat aby technika obranci mohla vubec vyjit. mnoho pohybu bylo velmi silove a techniky nefuncni. nevim co si mam o tom myslet ...
onen clovek ale neni pry marny je to guru jedne aikido skupiny a zda se ze je docela uznavany, ma dokonce i nekolik treninkovych stazi v Japonsku.
Take me prekvapily zpusoby padu provadenych v aikido. prijdou mi pomerne nebezpecne pri provadeni na tvrdem povrchu. Je to jen zdani a nebo chybne provedeni? pravdou je ze je videt rozdil mezi temi kdo cvici na tatami a kdo cvici venku





jo no to jsem zažil taky ,že měl jsem útočit šomen a hned jak šomen dopadl tak jsem měl hlavou uhnout a zůstat v nějaké nepřirozené pozici a pak tou samou rukou tlačit a ...prostě divadlo.A můžeš napsat co to byl za styl aikida?
kik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 414
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Boreas » stř 06. čer, 2007 20:58

Tak, nebudu vám tu konkurovat, cvičím teprve 3/4 roku. Pády z aikida mi ale fungují i na betonu. :twisted:
Boreas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 333
Registrován: čtv 04. led, 2007 0:00

Příspěvekod Skateordie » stř 06. čer, 2007 22:16

Boreas píše:Tak, nebudu vám tu konkurovat, cvičím teprve 3/4 roku. Pády z aikida mi ale fungují i na betonu. :twisted:

Tak to je super, ked si spokojny. Nemyslim to provokacne
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 688
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00
Bydliště: ?ilina

Příspěvekod sam-soi » čtv 07. čer, 2007 6:44

Boreas píše:Tak, nebudu vám tu konkurovat, cvičím teprve 3/4 roku. Pády z aikida mi ale fungují i na betonu. :twisted:


funguje i nasledne zvednuti se z betonu ? :D
a nebo beton = becherovka + tonic ? :) to se pak padda jedna basen
sam-soi
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 162
Registrován: pát 02. pro, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod luen » čtv 07. čer, 2007 7:17

sam-soi píše:funguje i nasledne zvednuti se z betonu ? :D
a nebo beton = becherovka + tonic ? :) to se pak padda jedna basen


Ja myslel, ze nepijes ... hele na nej, jak se vyzna :lol: :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod zlomenakatana » čtv 07. čer, 2007 12:08

To ze sme zo zapadu sa nezaprie. Robite tu z BU zalezitost mody. Nozaj to nie je pre nas. Aikido nikdy nemalo opustit japonske ostrovy. Chceme to co nam tlacia do hlav aby sme chceli. Aikido nie je cool, nie je moderne. V telke davaju K1 toe cool, toe moderne. To chcem toe pre mna. Toe pre nas. Je to predsa v mode. Toš je tu vela borcov, ale neviem pochopit ako niektori stihaju treningy ked su teoreticky stale na nete :) Toš idem ja na trening
zlomenakatana
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: pon 13. lis, 2006 0:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Toman » čtv 07. čer, 2007 12:38

sam-soi píše:funguje i nasledne zvednuti se z betonu ? :D

Obrázek
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Boreas » čtv 07. čer, 2007 19:30

Ale, nojo, jen se smějte. Já vám to neberu :D
Boreas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 333
Registrován: čtv 04. led, 2007 0:00

PředchozíDalší

Zpět na přátelé a nepřátelé

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků