Speciální jednotky

bojová umění a válka, vycvik bodyguardů, speciální jednotky, combat shooting...

Příspěvekod Baxxse » ned 04. úno, 2007 20:32

TongPa píše:Tyhle testy určitě nejsou procházka růžovým sadem. Jen pro zajímavost - někteří příslušníci URNy, kteří prošli i přijímacími testy k 601. tvrdili, že "přijímačky" k URNě jsou rozhodně náročnější. A přitom se v pohodě obejdou bez toho importovaného us zelenomozkového "Pane?! Ano pane!!!" :roll:


A to byli tihle prislusnici URNY nejdrive vojaci z povolani,pak to vzdali a sli delat policisty z povolani???
Nebo jak se dostali k prijimacim testum k 601.,kdyz byli policisti z povolani??
Baxxse
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 381
Registrován: čtv 22. led, 2004 0:00
Bydliště: Cheb-Praha

 

Příspěvekod nickname » ned 04. úno, 2007 20:48

Spousta bývalých příslušníků URN přešlo k vojenské policii např. do služby do Iráku
nickname
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 71
Registrován: pát 15. pro, 2006 0:00

Příspěvekod Baxxse » ned 04. úno, 2007 21:32

nickname píše:Spousta bývalých příslušníků URN přešlo k vojenské policii např. do služby do Iráku


A to jako odesli z rad policie a dali se k vojakum?? Nevedel jsem ze je to tak snadny?? Myslel jsem ze kdyz si ty lidi vycvici(urcite je to prijde na spoustu penez) tak ze je neradi pousteji k nekomu jinemu...
Baxxse
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 381
Registrován: čtv 22. led, 2004 0:00
Bydliště: Cheb-Praha

Příspěvekod TongPa » ned 04. úno, 2007 23:06

Baxxse píše:A to byli tihle prislusnici URNY nejdrive vojaci z povolani,pak to vzdali a sli delat policisty z povolani???
Nebo jak se dostali k prijimacim testum k 601.,kdyz byli policisti z povolani??

Je to spíše něco jak píše nickname - PČR, URNa, AČR, zahraniční mírové mise, SOG vojenské policie, 601... Někteří lidé prošli tím vším. Jinak AČR taky lépe platí, než PČR... :) Obecně musí být uchazeč o službu u 601. mimo jiné minimálně dva roky příslušníkem AČR (nebo mít vojenskou školu), ale v určitých případech (např. kvalitní lidský "materiál" od URNy) je možné udělat výjimku. Jinak co se týče odchodu vycvičených lidí: Například služba u URNy a s tím související neustálý intenzivní výcvik a nasazení člověka hodně opotřebovává a to jak fyzicky, tak psychicky. Takže to prakticky nikdo nemůže dělat hodně let v kuse a přichází změna...

PS: Mně osobně tyhle elitní jednotky nic neříkají, na to jsem vždy byl příliš líný... :oops: Takže většinou sedím v kanclu u PC a pěstuji si špíčky v pase... :twisted:
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod Baxxse » ned 04. úno, 2007 23:56

4TongPa: Diky za odpoved...porad ale nejak nechapu ze je nechaji odejit...Nekde jsem cetl ze vycviceni takoveho cloveka stoji silene penize,takze kdybych byl investor tak bych chtel uvazek na nekolik let...nemel bych zajem aby mi moji cvicenci utikali jinam. Porad nechapu jak tedy muzou takhle prechazet z armady k policii...
Baxxse
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 381
Registrován: čtv 22. led, 2004 0:00
Bydliště: Cheb-Praha

Příspěvekod Jendis » pon 05. úno, 2007 6:53

jsou skulinky.....viz třeba p.Hubatka(nebo jak se jmenuje?).....Rangers kurs...jedna z hvězd našich speciálů...potom se objevila alergie......odchod z armády...chvilku byl v soukr.sektoru......a dnes je,tuším u SOGu(to ale nebrat jako 100% info,jména těchhle lidí jsou tajná,foto není,ale na jedné z uvolněných fotografií jsem ho,alespoň myslím,viděl....se zamaskovaným xichtíkem)......alergie zmizela(?).......nehledě na to,že když chce někdo pryč,tak se ho,jako velitel,rád zbavíš...potřebuješ lidi stopro zapálené,na které je spoleh a ne někoho,koho to tam "nebaví"..... :!:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

To BAXXSE

Příspěvekod nickname » čtv 08. úno, 2007 15:20

Ono to není o tom že je nechají odejít. Spousta z nich odešla do civilu, když už cítili že je potřeba změna - jenže tihle kluci jsou dost zvyklí na drill a v civilu ( po těch letech ) se začnou cítit nevyužití, a taky některým dělal problém zařadit se někam - civilní BS je nemohou zaplatit atd.
Pak se naskytla možnost jít k vojenské policii - podotýkám že podmínkou byli testy a praxe - díky tomu že zrovna to bylo na dvou frontách, bývalá Jugoslávie a a oblast Iráku a Afgánistánu, tak bylo lidí potřeba více.
Kluci od URN, kteří tam přešli, dělali většinou instruktory pro vznikající iráckou policii apod. Čistě vojneský výcvik 601 by tady nebyl nic platný, takže armáda využila jejich policejní zkušenosti
nickname
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 71
Registrován: pát 15. pro, 2006 0:00

Příspěvekod nickname » čtv 08. úno, 2007 15:25

Ještě doplním - netýký se to pouze lidí od ÚRN, ale i jiných útvarů, např. vojenská kontrarozvědka apod.
nickname
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 71
Registrován: pát 15. pro, 2006 0:00

Příspěvekod Baxxse » čtv 08. úno, 2007 23:11

Diky za info...jsem docela prekvapenej jak to vse funguje...
Baxxse
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 381
Registrován: čtv 22. led, 2004 0:00
Bydliště: Cheb-Praha

To BAXXSE

Příspěvekod nickname » sob 10. úno, 2007 9:31

ještě aby jsi porozuměl - bylo to hlavně v době kdy se naprosto změnili finanční podmínky u armády versus policie, jak už tu někdo psal. Armáda začala platit mnohem víc, příplatky na bydlení, alůe i přesčasy apod. policie nemohla konkurovat podle zákona o služ. poměru, a pokud si pamatuji, potom začal být problém přejít od policie k armádě - opačně to šlo
nickname
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 71
Registrován: pát 15. pro, 2006 0:00

Příspěvekod xiuwei » pát 08. čer, 2007 15:18

SPECIÁLNÍ JEDNOTKY SLOVENSKÉ REPUBLIKY :

http://www.specialunits.sk/index.htm

videa,články,aj.
xiuwei
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte 06. čer, 2006 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod kumori » sob 09. čer, 2007 9:49

jelikož už jsem z "branže" několik let pryč, tak mám jen informace od lidí, kteří jsou ještě v "systému" a pravda je, že nejlepší podmínky (výcvik, plat, vybavení) je dnes v rámci AČR jen a jen u SOG.jak dlouho mají kluci z "šestky" glocky a m4?co spojovací a pozorovací prostředky?jistě primární určení SOG a SSS je jiné, nicméně stílet a komunikovat potřebuješ tak jak tak...mimochodem, když k "nám" zavítali po revoluci "mládenci z druhého břehu" tak byli překvapeni naší úrovní, prý netušili, že jsme na tom tak dobře (úroveň vycvičenosti)a neříkal to nějaký generál na recepci, ale serža se zkušeností z viet a z panamy.no, tenkrát nebyli goráče a mns :P musela stačit celta... :lol: ale vážně, to co se děje ve vyškově na té VA je celkem funny, myslel jsem, že instuktoři jsou vždy ti nejlepší, nejzkušenější, s profesní a životní zkušeností, ale opak je pravdou, když byl syn mého kolegy vyslán po 9 letech služby a po 3 misích (KFOR, Kuwait, Iraq) na praporčický kurz do VA Vyškov a hned první den si před ně stoupl nějaká profík ve špadně padnoucích maskáčích, s baretem jak Picasso a začal po nich řvát a´t se probudí, že se právě ocitli v pekle a jejich jediným možným vysvobozením je výcvik, kterým projdou, tak si hned málem prokousl ret, aby se nesmál...tomu profíkovi bylo 23 let!!!!!co takový ví o armádě o životě, co tě může naučit?ano pane, ne pane?zazvonit na zvon?hovno!dneska se otáčíme na západ, dřív jsme nakukovali na východ, nakukovali, protože my jsme nikdy nešli cestou rusů, měli jsme svou cestu v rámci tzv. "speciálních jednotek"
jenže dnes je in a cool být made in usa, jistě vše je o penězích a ty k AČR tečou z amerického fondu z kterého se dá pořídit zajímavé vybavení.

abych to uzavřel, jsem rád tam kde jsem a za to co jsem zažil...
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod chachar » ned 10. čer, 2007 10:12

Co si myslite nebo vite o Francouzske Cizin. Legii.
Na netu je toho celkem dost, ale zajimaji me vase narozry.


Tady je zajimavy clanek o tom jak to tam asi chodi
http://www.vzdelavaci-institut.com/_fil ... &Itemid=57
chachar
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 138
Registrován: sob 08. črc, 2006 23:00

Příspěvekod chachar » ned 10. čer, 2007 12:52

Stanislava Gazdika stravil ve Fr. Legii 15.
Napsal o tom knihu ale nikde jsem nenasel kde by se dala koupit.
Pokud nekdo vite kde ji sehnat tak dejte vedet.
Zajimalo by me co to bude za cloveka, jak ho to zmenilo, jaky to byl zivot tech 15 let atd...
chachar
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 138
Registrován: sob 08. črc, 2006 23:00

Příspěvekod madmax » ned 10. čer, 2007 13:26

Otazka je, proc v soucasne dobe chodit slouzit k francouzske cizinecke legii? U nas uz taky mame profesionalni armadu, ktera neplati zrovna spatne a podminky jsou snesitelnejsi.
madmax
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

Příspěvekod bison » pon 11. čer, 2007 11:06

2 chachar:
Pokud vim, tak jeste nevysla.
bison
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 62
Registrován: pon 12. kvě, 2003 23:00

Příspěvekod Jendis » pon 11. čer, 2007 14:00

madmax píše:Otazka je, proc v soucasne dobe chodit slouzit k francouzske cizinecke legii? U nas uz taky mame profesionalni armadu, ktera neplati zrovna spatne a podminky jsou snesitelnejsi.


protože Legie je pojem.... :wink: ...nejlepší z nejlepších....nejtvrdší z nejtvrdších..... :wink: ...ne,vážně....Legie je prostě pojem,co na tom,že skutečnost se velkým způsobem liší od romantických snů a představ....??!!!!
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod TOSA » sob 21. črc, 2007 9:31

kumori píše:jelikož už jsem z "branže" několik let pryč, tak mám jen informace od lidí, kteří jsou ještě v "systému" a pravda je, že nejlepší podmínky (výcvik, plat, vybavení) je dnes v rámci AČR jen a jen u SOG.jak dlouho mají kluci z "šestky" glocky a m4?co spojovací a pozorovací prostředky?jistě primární určení SOG a SSS je jiné, nicméně stílet a komunikovat potřebuješ tak jak tak...mimochodem, když k "nám" zavítali po revoluci "mládenci z druhého břehu" tak byli překvapeni naší úrovní, prý netušili, že jsme na tom tak dobře (úroveň vycvičenosti)a neříkal to nějaký generál na recepci, ale serža se zkušeností z viet a z panamy.no, tenkrát nebyli goráče a mns :P musela stačit celta... :lol: ale vážně, to co se děje ve vyškově na té VA je celkem funny, myslel jsem, že instuktoři jsou vždy ti nejlepší, nejzkušenější, s profesní a životní zkušeností, ale opak je pravdou, když byl syn mého kolegy vyslán po 9 letech služby a po 3 misích (KFOR, Kuwait, Iraq) na praporčický kurz do VA Vyškov a hned první den si před ně stoupl nějaká profík ve špadně padnoucích maskáčích, s baretem jak Picasso a začal po nich řvát a´t se probudí, že se právě ocitli v pekle a jejich jediným možným vysvobozením je výcvik, kterým projdou, tak si hned málem prokousl ret, aby se nesmál...tomu profíkovi bylo 23 let!!!!!co takový ví o armádě o životě, co tě může naučit?ano pane, ne pane?zazvonit na zvon?hovno!dneska se otáčíme na západ, dřív jsme nakukovali na východ, nakukovali, protože my jsme nikdy nešli cestou rusů, měli jsme svou cestu v rámci tzv. "speciálních jednotek"
jenže dnes je in a cool být made in usa, jistě vše je o penězích a ty k AČR tečou z amerického fondu z kterého se dá pořídit zajímavé vybavení.

abych to uzavřel, jsem rád tam kde jsem a za to co jsem zažil...


8) 8) 8) :idea: :idea: jojo
TOSA
EISHIN RYU
TOSA
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 45
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod severin » sob 26. dub, 2008 10:39

Copak asi cvičej kluci opálený z Ria ? :twisted:
http://zpravy.idnes.cz/policie-v-riu-za ... anicni_maf
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod scout » sob 26. dub, 2008 10:48

to netusim severine ale mam obavu....ze s bojovym pojetim taici od zorky jandove to nema nic moc spolecneho.... :lol: :cry: ....nejspis to budou moc....mociiinky....ošklivi....zlooobivy ....a zli chlapci..... :lol: :lol: :lol: ....
scout
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 464
Registrován: pát 17. srp, 2007 23:00

PředchozíDalší

Zpět na armádní a combat systémy...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků