cigarety vs kickbox :) + protahovani slach

box, kickbox, thajský box, ultimátní zápasy, shootfighting, pankration, vale tudo...

Moderátor: Toman

cigarety vs kickbox :) + protahovani slach

Příspěvekod OngBak » úte 12. čer, 2007 22:45

Dobry den , delam kratce kickbox a jednou bych chtel bych opravdu dobry , ale kourim priblizne krabicku tezkych cigaret dene , je to velky problem ??? existuji nejaci slavni fullcontacteri co kouri ??? je sance ze bych zapasy udychal i s timto handicapem ??? A druha otazka , neznate nekdo dobre webove stranky kde jsou cviky na protazeni slach , mam je pomerne zkracene . kamaradi z kickboxu kopou do vysky hlavy a ja tak max do vysky trupu :) !
OngBak
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon 04. čer, 2007 23:00

 

Re: cigarety vs kickbox :) + protahovani slach

Příspěvekod luen » stř 13. čer, 2007 6:33

OngBak píše: ... ale kourim priblizne krabicku tezkych cigaret dene , je to velky problem ???


Asi myslis, ze nekouris lehke, ze? Co se tyce rekreacniho cviceni, tak v tom v ramci moznosti problem "nevidim", ale jestli chces pravidelne a s nejakym uspechem zavodit, tak to problem bude a to hlavne kvuli fyzicce, ktera se u kuraku tezko ziskava. Je to dano postupnym odumiranim plicnich komurek ...
Kazda sportovni cinnost bude vzdy v rozporu s aktivnim kourenim (nemluve o krabce denne - coz je pomerne dost).

Doporucoval bych vice fazovej trenink, beh, posilovani a samotny kickbox ... Po poradne vydatnem treninku budes rad ze dychas a na cigo nebude ani pomysleni ... postupne to koureni omezovat ... treba az k uplne abstinenci! Nekurak uz z tebe nikdy nebude, ale muzes byt abstinujici kurak :wink: :D

OngBak píše:existuji nejaci slavni fullcontacteri co kouri ??? je sance ze bych zapasy udychal i s timto handicapem ???


Asi tezko najdes silneho kuraka, ktery aktivne zapasi s nejakyma kloudnyma vysledkama. Jak jsem napsal koureni snizuje vykon a kapacitu plic, takze jen tezko ... mas pred sebou velkej boj! Zalezi na tvem odhodlani a asi i na veku a na tom jak dlouho takhle vrcholove kouris :wink:

Hodne stesti ...
Naposledy upravil luen dne stř 13. čer, 2007 6:39, celkově upraveno 2
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod graver » stř 13. čer, 2007 6:34

Jestli je to problém nebo jestli to udejcháš, na to ti nikdo jednoznačně neodpoví - to poznáš rychle sám, až budeš stát před někým, kdo tě uštve (nebo taky ne).
Ono se to kouření vs. sport obecně dost démonizuje. Dvacítka denně je imho už dost, ale nějaké to cigárko imho nemusí mít žádný znatelný vliv na fyzičku ani na zdraví obecně - samozřejmě pokud to kompenzuješ (aerobní fyzická aktivita, vhodné prostředí...). Sám cigarety nekouřím (tak 2x do roka nepohrdnu dobrým doutníčkem :wink: ).
Jen můj názor - třeba mi ho někdo vyvrátí. Ale jestli existuje nějaký fighter-kuřák, o to se moc nestarej - je to individuální.
Spíš si myslím, že když se do toho (kickboxu nebo něčeho jiného) pořádně obuješ, tak časem poznáš, co si můžeš dovolit a co ne.

edit: luen mě předešel - samozřejmě, až si po pořádném záhulu budeš rvát plíce, tak na cigáro nepomyslíš. Ale až se vydejcháš, chuť přijde. Já jsem kdysi dávno kouřil dost svátečně, ale měl jsem takový reflex - když jsem si dal pivko, tak i cigáro. Pak to nějak samo přešlo :lol:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod luen » stř 13. čer, 2007 6:48

graver píše:edit: luen mě předešel - samozřejmě, až si po pořádném záhulu budeš rvát plíce, tak na cigáro nepomyslíš. Ale až se vydejcháš, chuť přijde. Já jsem kdysi dávno kouřil dost svátečně, ale měl jsem takový reflex - když jsem si dal pivko, tak i cigáro. Pak to nějak samo přešlo :lol:


JJ taky se povazuje za svatecniho kuraka (takovej doutnicek Cohiba ...). Nezapasim, cvicim si pro radost, ale nezvladal bych kluky pripravovat na zapasy ani s nimi cvicit wing chun, kdybych vykouril krabku denne, takze si to v praxi nedovedu predstavit. Fobie z koureni asi neni na miste ... i kdyz kvalitni doutnik nebo dymka je neco jineho nez cigarety ...

for OngBak - Nevidim to jako rozumne reseni tzn:

Na jedne strane max zatez a vykon a na strane druhe snizovani vykonu a schopnosti vysokeho vykonu dosahnout (kourenim cigaret). Vseho s mirou :wink: Musis najit optimalni reseni pro tebe :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Oja » stř 13. čer, 2007 8:18

ja se povazuju za svatecniho kuraka. tzn. ze po treninku na to nemam vubec pomysleni (zveda se me kybl kdyz citim hospodsky vzduch)...ale kdyz kalim pivka (nebo tvrdy) tak si cigaro rad dam, coz je v praxi 5-10 tydne...problemy s tim nemam zadny
Oja
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 81
Registrován: úte 17. dub, 2007 23:00
Bydliště: Praha

Re: cigarety vs kickbox :) + protahovani slach

Příspěvekod Toman » stř 13. čer, 2007 9:01

luen píše:Asi tezko najdes silneho kuraka, ktery aktivne zapasi s nejakyma kloudnyma vysledkama.


Je to s podivem ale pokud se zajímáš trochu o MMA tak určitě budeš znát jména jako Sakuraba a Arona oba dva jsou silni kuraci. A jsem si téměř jist že jich bude daleko víc. Doufám že to zas někdo nepochopí tak, že kouření nevadí tomu aby byl člověk vrcholový atlet. :P
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Re: cigarety vs kickbox :) + protahovani slach

Příspěvekod luen » stř 13. čer, 2007 9:44

Toman píše:Je to s podivem ale pokud se zajímáš trochu o MMA tak určitě budeš znát jména jako Sakuraba a Arona oba dva jsou silni kuraci. A jsem si téměř jist že jich bude daleko víc. Doufám že to zas někdo nepochopí tak, že kouření nevadí tomu aby byl člověk vrcholový atlet. :P


O MMA se moc nezajimam :oops: ... otazka je co znamena "silni kuraci"? Vzhledem k tomu, ze jsem kdysi byl +- 1rok silny kurak cca 100 cigaret denne, tak vim o cem mluvim :wink: Obrázek A nebylo mozne nejak aktivne sportovat ... sice to nedoporucuji, ale zkus a uvidis sam, ze je to prekerka. Mas-li jakykoli sport rad nutne to povede k vyraznemu omezeni teto bohulibe cinnosti :lol: :wink:

Je jasne, ze jsou mezi nami exoti, kteri kdyby udelali cokoli, tak to s nima nehne, ale nikdo nema jistotu, ze ma takhle tuhej korinek! Muj pradeda kouril dymku od 13ti do 88 a jelikoz ho doktor ukecal, tak s tim seknul (zaclo v te dobe byt moderni bojovat proti koureni - svadeli se na to vsechny neprobadane onemocneni ... castecne je to tak i dnes) a do roka umrel :!:

Jak jsem napsal vseho s MIROU :!: :!: :!:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Re: cigarety vs kickbox :) + protahovani slach

Příspěvekod Toman » stř 13. čer, 2007 9:57

luen píše:Vzhledem k tomu, ze jsem kdysi byl +- 1rok silny kurak cca 100 cigaret denne, tak vim o cem mluvim :wink:


To jsem ani nevěděl že někdo tohle dokáže. To je cca 1 cigáro každých deset minut po celý bdělý den. Já to beru tak že deset a více za den je pro mne silný kuřák. Tak to si borec žes přestal úplně :)
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Re: cigarety vs kickbox :) + protahovani slach

Příspěvekod luen » stř 13. čer, 2007 10:38

Toman píše:To jsem ani nevěděl že někdo tohle dokáže. To je cca 1 cigáro každých deset minut po celý bdělý den. Já to beru tak že deset a více za den je pro mne silný kuřák. Tak to si borec žes přestal úplně :)


Uplne ne, ale uz nejsem nejmladsi, tak se musim krotit :lol: Clovek pak nestiha ... uzivat si treba jako cvicit naplno atd ...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod jeikob » stř 13. čer, 2007 14:57

Díky za zajímavé téma. Mám otazku cvičení chi kung a cigarety. Nekouřím moc tak 5 denně a nehodlám přestat pomáhá mi to určitým zpusobem,třeba se zažívaním.Ale nakolik je to problém?
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

 

Příspěvekod pm » stř 13. čer, 2007 14:59

jeikob píše:Díky za zajímavé téma. Mám otazku cvičení chi kung a cigarety. Nekouřím moc tak 5 denně a nehodlám přestat pomáhá mi to určitým zpusobem,třeba se zažívaním.Ale nakolik je to problém?


Kubo, no good, nekur
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod jeikob » stř 13. čer, 2007 15:10

já vím :( jenže ono to není tak jednoduchý.občas se mi zadaří vykouřit tři třeba.navíc moc nešlukuju je to prostě berlička.
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod luen » stř 13. čer, 2007 15:58

jeikob píše:já vím :( jenže ono to není tak jednoduchý.občas se mi zadaří vykouřit tři třeba.navíc moc nešlukuju je to prostě berlička.


Ahoj Kubo,
kazdy cinan ktery kouri, rekne ze je to velmi dobre pro qi ... :D :wink: , ale myslim, ze je to jen vymluva ... mam v umyslu prestat uplne! Jestli kouris takhle malo, tak uz myslim nebude velkej problem s tim proste seknout ... dechova cviceni se daji praktikovat i bez cigaret :wink: :wink: 8)
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Panda » stř 13. čer, 2007 16:50

Osobně nekouřím nepiju, cpu se vitamínama a na treningu znám dost kuřáků a pijanů co se mnou pěkně zatočí.Kdybych k tomu eště pil a kouřil, tak ten trening nepřežiju :lol:
Jinými slovy když nebudeš pít a kouřit (myslím tím notorickou zdraví ničící závislost:), budeš podávat lepší výkony než když budeš pít a kouřit, to ale neznamená že abstinent bude podávat lepší výkony než každý kuřák a pijan, bohužel taková spravedlnost na světě není :lol:
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod pm » stř 13. čer, 2007 16:58

Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod jeikob » stř 13. čer, 2007 17:06

Právě že to je velmi těžký já to mám spojený s určitým biorytmem.tedy po snídani a oběde a večeři .Navíc je to paradox ale jak beru ješte nějaký léky tak mi to pomahá s travením,což ač se to neřiká veřejně mi potvrdil gastroenterolog.Další problém je že mi to pořád chutná.na druhou stranu pro dýchaní to není dobrý a pak přece jen občas nějakou psychickou berly clovek v mé situaci potřebuje.vím jsou to výmluvy.válčím s tím nekdy se snažim nějakou vynechat.
Honzo s tím přestávaním držím palce
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod luen » stř 13. čer, 2007 18:08

jeikob píše:Honzo s tím přestávaním držím palce


Ja to zase neberu nijak extremne vazne a nemam zadny termin ... proste v pohodicce mam caste pauzy, ktere trvaji i nekolik dni ... obcas se mi proste nechce :lol:

Jakube byt tebou, tak nekourim cigarety, ale koupim si kvalitni lehkej tabacek, mensi dymku ... na zachod pujdes take a nebudes do sebe tahat tolik humusu jako z nekvalitniho cigaretoveho "tabaku" a nekvalitnich cigaretovych papirku ...
Dymka ma sve kouzlo a hlavne dusi - to je krasna meditace :wink: Obrázek
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod jeikob » stř 13. čer, 2007 20:04

popřemýšlím o tom díky :D
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod Lada » stř 13. čer, 2007 21:27

s dýmkou máš seanci tak na půl hoďky, když vidím bratránka
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod CeLy » stř 13. čer, 2007 21:49

No ja mam teraz zase opacny problem, lebo v poslednej dobe stale viac a viac myslim na vselijake tie dutniky a vanilkovo-ceresnove cigary, ktore mi dost chutia a to som mal taku naposledy pred rokom, ale odvtedy nemozem na tu chut zabudnut, lebo som si ju zamiloval. A pritom obycajne cigary alebo cigarety NEZNASAM..
CeLy
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 94
Registrován: čtv 28. pro, 2006 0:00
Bydliště: Slova-KIA


Zpět na fullkontaktní sporty a MMA (mixed martial arts)...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron