Co zkusit, kde zacit? Rady a porady

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Co zkusit, kde zacit? Rady a porady

Příspěvekod Lu-tze » ned 17. čer, 2007 14:53

Ahoj, rada bych vas pozadala o radu. Delsi dobu se odhodlavam zacit s nejakym BU - zamyslela jsem taichi, ale ted teda koukam, ze je toho mnohem vic, nez jsem si umela predstavit :) Jsem z Prahy, mohl byste mi dat nejaky tipy, kam zajit, kde jsou lidi, kteri tomu opravdu rozumi...? A samozrejme vitam i rady ohledne vyberu - co pro holku - kterym smerem se vydat - hledam spis neco na rozvinuti koncentrace a vule, pozdeji bych se klidne smerovala i na neco sviznejsiho. Podotykam, ze nehledam zadny hopkani jako kickbox aerobic apod - i kdyz nepredpokladam, ze by mi to tu nekdo radil :)) Jezdim hodne na kole, zacala jsem behat a plavat, tak by se hodil nejaky protipol - nejen fyzicky, ale i psychicky(a kulturne). Uvitam jakekoliv rozumne rady :) Lucie
Lu-tze
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob 16. čer, 2007 23:00
Bydliště: Praha

 

Re: Co zkusit, kde zacit? Rady a porady

Příspěvekod xavier » ned 17. čer, 2007 15:04

Lu-tze píše:...hledam spis neco na rozvinuti koncentrace a vule, pozdeji bych se klidne smerovala i na neco sviznejsiho.


zkus treba yogu, na vuli zkus box

Lu-tze píše:Jezdim hodne na kole, zacala jsem behat a plavat, tak by se hodil nejaky protipol - nejen fyzicky, ale i psychicky(a kulturne).


fyzicky protipol k plavani urcite full-contact (thai box, kickbox, box)...
kulturni protipol... to nevim... treba Narodni divadlo...?
xavier
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 210
Registrován: pon 30. led, 2006 0:00

Příspěvekod Tomkins » ned 17. čer, 2007 15:14

4xavier: Já nevim jak tobě, ale taichi mi nepřijde moc podobný (kick, thai) boxu....

4Lu-tze: Když se ti líbí taichi, tak proč hledat něco jinýho... Kdyžtak napiš, co se ti líbí - koncentraci a vůli rozvíjí snad všechno, a jak vidíš, je toho na výběr moc :D Jinak se ti tady během chvíle objeví snad všechny druhy BU, který se v Praze učej :D
Tomkins
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 171
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

Příspěvekod xavier » ned 17. čer, 2007 15:22

Tomkins píše:4xavier: Já nevim jak tobě, ale taichi mi nepřijde moc podobný (kick, thai) boxu....


ne, ale kdyz si prectes poradne, co jsem napsal, tak zjistis, na co jsem reagoval
xavier
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 210
Registrován: pon 30. led, 2006 0:00

Příspěvekod Lu-tze » ned 17. čer, 2007 15:29

Protipolem k plavani jsem nemyslela aby to bylo kontaktni :) Mela jsem teda hlavne na mysli protipol ke kolu, tomu se venuju nejvic. Na jogu sice obcas zajdu, ale vzhledem k hypermobilite (ponekud volnejsi klouby) neni uplne nejvhodnejsi a je na me prece jenom uz prilis pomala..a takova jakoze moc...duchovne hipisacka...:) uprimne me ani tak nebavi - proto se ptam na BU :wink: Shrnuti - hledam neco klidneho, pro zacatek pomalejsiho,nekontaktniho...teda zatim :)
Lu-tze
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob 16. čer, 2007 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod xavier » ned 17. čer, 2007 16:44

No pokud tím "klidným, bezkontaktním" myslíš "BU", tak to ani snad nemůže být BU. Nedivil bych se ale, kdybi Ti nějaký "mistr" řekl opak - dnes se na BU docela dobře vydělává. Takže pokud Ti stačí dělat něco jen tak pro radost, výběr je velký - zkus projít zdejší fóra, najdeš tam hodně informací :wink:
xavier
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 210
Registrován: pon 30. led, 2006 0:00

Příspěvekod Tomkins » ned 17. čer, 2007 17:05

xavier píše:No pokud tím "klidným, bezkontaktním" myslíš "BU", tak to ani snad nemůže být BU. Nedivil bych se ale, kdybi Ti nějaký "mistr" řekl opak - dnes se na BU docela dobře vydělává. Takže pokud Ti stačí dělat něco jen tak pro radost, výběr je velký - zkus projít zdejší fóra, najdeš tam hodně informací :wink:


Já myslím, že BU existují i klidný a bezkontaktní, ale jak už řekl xavier, takový sloužej jen k vydělávání prachů těmi, co je učej.

Když jsem si přečetl tvůj poslední příspěvek, hned mě napadl aerobic kick box, ale jak jsi už napsala na začátku, je to jenom takový hopkání :D (a navíc asi není moc pomalý...)

Takže nejlepší asi bude to tai-ji nebo co třeba aikido? Nebo kung-fu, ale rovnou říkám, že v něm se nevyznám, jen si myslím, že asi nejvíce rozvíjí koncentraci.
Tomkins
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 171
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

Příspěvekod luen » ned 17. čer, 2007 19:24

Tomkins píše:Nebo kung-fu, ale rovnou říkám, že v něm se nevyznám, jen si myslím, že asi nejvíce rozvíjí koncentraci.


:lol: Kung fu je na rozvoj koncentrace asi jako box a nebo thaibox ..., tak ti nevim ... akorat s tim rozdilem, ze je tady dost klubu, kde to maji zamerene komercne jen na urcite moderni "IN" programy a nebo je to riznute "hipickou filozofii" :cry: Na stesti ne vsude ...

Jinak ... chce to procist par diskuzi zde a rozumny clovek si udela svuj nazor. Na zaklade vlastniho vyberu se pak muze rozhodnout ... :wink:

Nenechal bych si moc radit od lidi, ale zasel bych se podivat osobne do nejakeho klubu ci skoly :!:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Tomkins » ned 17. čer, 2007 20:07

[quote="luen"]...je tady dost klubu, kde to maji zamerene komercne jen na urcite moderni "IN" programy a nebo je to riznute "hipickou filozofii" :cry:quote]

Co je hipická filozofie? :D Ale zní to dobře :D :D :D
Tomkins
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 171
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Toman » ned 17. čer, 2007 20:31

Tomkins píše:Co je hipická filozofie? :D Ale zní to dobře :D :D :D


Peace, love,...unity :twisted:
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod luen » ned 17. čer, 2007 20:43

Tomkins píše:
luen píše:...je tady dost klubu, kde to maji zamerene komercne jen na urcite moderni "IN" programy a nebo je to riznute "hipickou filozofii" :cry:


Co je hipická filozofie? :D Ale zní to dobře :D :D :D


Projdi si par diskuzi ... nechci vyvolat flame :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Re: Co zkusit, kde zacit? Rady a porady

Příspěvekod practice » ned 17. čer, 2007 21:08

Lu-tze píše:Jsem z Prahy, mohl byste mi dat nejaky tipy, kam zajit, kde jsou lidi, kteri tomu opravdu rozumi...?

clovek, ktery tomu opravdu rozumi, Te stejne nebude chtit ucit :D
practice
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 130
Registrován: sob 02. črc, 2005 23:00

Re: Co zkusit, kde zacit? Rady a porady

Příspěvekod Tomkins » ned 17. čer, 2007 21:52

practice píše:
Lu-tze píše:Jsem z Prahy, mohl byste mi dat nejaky tipy, kam zajit, kde jsou lidi, kteri tomu opravdu rozumi...?

clovek, ktery tomu opravdu rozumi, Te stejne nebude chtit ucit :D

Tohle je ta nejdokonalejší odpověď, jakou jsem zatím na podobný témata viděl :D
Tomkins
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 171
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Lu-tze » pon 18. čer, 2007 6:29

Jeste to upresnim - bezkontaktnim jsem myslela spis to, ze se nepotrebuju hned od zacatku s nekym mydlit nebo kopat do pytle.
Je mi jasny, ze kdyz se budu tyden hrabat ve forech, tak bych si mohla udelat hrubou predstavu-ale uprimne, moc for se tu nezabyva srovnanim a radama lidem, kteri se BU priblizili maximalne tim, ze maji tricko made in China a vcera meli rejzovy nudle k veceri a radi by to zmenili :) A navic teda vlastne vubec nemam predstavu, jak je to s holkama, co vsechno "muzou" delat...A uz vubec nevim, kam eventuelne pozdeji zajit,na co se ptat... proto jsem se odhodlala zaregistrovat se na tomhle webu, kde je 99,9% chlapu, vyrobit nick a ptat se na zakladni veci,vime, kluci? 8O :D

2practice:Diky za odpoved, je to velice podnetne, inspirativni a presne v duchu toho, o co jsem prosila - o ROZUMNE odpovedi :wink:

2luen:diky diky,mas pravdu v tom, ze asi kazdy mi bude radit neco jinyho - samozrejme si budu prubezne tribit nazory hrabanim se ve forech, ale jak jsem uz napsala, bude to mravenci prace a primym dotazem jsem si to chtela ulehcit, priznavam :)
Lu-tze
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob 16. čer, 2007 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod luen » pon 18. čer, 2007 8:01

Lu-tze píše:2luen:diky diky,mas pravdu v tom, ze asi kazdy mi bude radit neco jinyho - samozrejme si budu prubezne tribit nazory hrabanim se ve forech, ale jak jsem uz napsala, bude to mravenci prace a primym dotazem jsem si to chtela ulehcit, priznavam :)


Ver ze ta mravenci prace na startu se ti vyplati ... nebudes cpat penize nekolik let nekomu o kom pozdeji zjistis, ze je podvodnik :wink: a usetris si zklamani :arrow: zklamanejch dusicek je tady pomerne hodne :!:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Lu-tze » pon 18. čer, 2007 8:16

JOjo, s tim pocitam, ze se v tom budu muset povrtat - proto by se mi hodila drobna nasmerovani :)
Lu-tze
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob 16. čer, 2007 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod migli » pon 18. čer, 2007 8:23

2 Lu-tze:

hele, nemusis se bat toho, ze te nekdo od zacatku bude cpat na sparing, protoze dokud nic neumis, je ti na prd. Pocitej spis s tim, ze ze zacatku to bude o treninku fyzicke zdatnosti a zakladnich dovednostech. Mozna by stalo za to si uvedomit, kam se chces vlastne smerovat - na uderove techniky, na zapaseni v klinci nebo vse dohromady... Pokud tohle nevis - zkus si zajit na jeden trenink judo a jeden trenink boxu - co te chyti vic, tim smerem se rozhlizej dal... Pokud te laka neco cinskeho, tak treba www.lghk.org , www.wing-chun.cz . Osobni zkusenost ti tady internet nenahradi.

Judo i box ti da dost solidni zaklady pro budouci rozvoj, metodika vyuky je solidne propracovana a je tam minimum sanci, ze narazis na nejakeho podvodnika, ktery te nic nenauci. Po nejake dobe klidne muzes prejit na neco komplexnejsiho.

Hodne stesti pri hledani, a hodne uspechu pri cviceni :)
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod LanJingLing » úte 19. čer, 2007 13:57

luen píše:Ver ze ta mravenci prace na startu se ti vyplati ... nebudes cpat penize nekolik let nekomu o kom pozdeji zjistis, ze je podvodnik :wink: a usetris si zklamani :arrow: zklamanejch dusicek je tady pomerne hodne :!:


Pravda, pravda, to se mi ted vyplatilo pri vyberu auta z autobazaru. Kdybych koupil hned to prvni na ktery sem narazil, tak bych asi litoval :D


Lu-tze: Pokud chces delat neco bezkontaktniho, pomalyho, s cim se budes moct chlubit kamoskam ze delas BU a nenaletet podvodnikum, tak zkus treba lukostrelbu :D Ja sem treba na zakladce chodil na sebu (ikdyz tehdy to vypadalo o dost jinak nez jak to vypada dneska, az sem se divil jak se nam ta organizace na Kladne rozrostla 8O)
Petr Bílek
蓝精灵
LanJingLing
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 26. říj, 2006 23:00
Bydliště: Kladno/Praha

Příspěvekod luen » úte 19. čer, 2007 14:24

LanJingLing píše:Pravda, pravda, to se mi ted vyplatilo pri vyberu auta z autobazaru. Kdybych koupil hned to prvni na ktery sem narazil, tak bych asi litoval :D


:lol: To jsou zkusenosti :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod jd-man » úte 19. čer, 2007 16:14

4Lu-tze: Tak pokud vím, holky můžou dělat to co kluci. Co se tedy BU týče. Ještě jsem neviděl klub (v ČR), kde by nechtěli trénovat ženy, resp. jim to zakazovali. Hned od začátku se mydlit nebudeš nikde, nejdřív se musíš něco naučit. V podstatě souhlasím s Miglim. Pokud ale bude chybět sparing a pytel v dlouhém období, pak se dá těžko hovořit o BU/BS :cry: . Jelikož jsi z Prahy, tak odpadá problém s tím, že by byl nějaký druh BU nedostupný. Takže máš velký výběr. Není nad osobní návštěvu a podívání se do nějakého klubu. Fakt si vyzkoušej různý druhy BU a zkus zjistit, co ti bude sedět nejlíp. Stejně tak dost záleži na konkrétním klubu, trenérovi a kolektivu, aby jsi tam chodila ráda a bavilo tě to. Záleží na tvým celkovým pocitu. A to z netu nikdy nevyčteš. Oblíbené BU ve špatným kolektivu je stejně "smutný" jako dělat méně oblíbené ve skvělém kolektivu. :wink:
jd-man
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: pon 02. dub, 2007 23:00


Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků