Qinggong

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Qinggong

Příspěvekod DaLok » pon 28. dub, 2003 9:53

Ukazka tibetskeho qinggongu je na: <BR> <BR>http://www.theyogisoftibet.com/clips_stat.htm# <BR> <BR>a kliknite na obrazok skakajuceho lamu.
DaLok
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

 

Qinggong

Příspěvekod pm » pon 28. dub, 2003 12:31

Miro, postni jsem nejake obecne info o tom, co je to "qinggong" - ja teda neco o "umeni lehkosti" cetl, ale u nas se to netrenuje, takze to prenecham povolanejsim:-) <BR> <BR>jinak by me zajimal tvuj osobne nazor a prip. osobni zkusenost s "qinggong" - lidi vypravi, filmy prehani, tak jak se to s tim ma? diky.
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Qinggong

Příspěvekod laada » pon 28. dub, 2003 14:18

no ja mam s qigongem velice dobre zkusenosti, ale pouze se zdravotnim, takze tady se taky rad necham poucit.
laada
laada
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 13. úno, 2003 0:00

Qinggong

Příspěvekod pm » pon 28. dub, 2003 14:35

pozor, tohle je qinggong, ne qigong (qing = lehky; gong = dovednost) - Miro nam o tom (doufam) povi vic!
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Qinggong

Příspěvekod laada » pon 28. dub, 2003 15:08

oh, jsem to spatne precetl. Nicmene je to pouze rozdil v nazvu. Fungovat to musi na stejnym principu neb vsechno je qi :-]
laada
laada
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 13. úno, 2003 0:00

Qinggong

Příspěvekod DaLok » pon 28. dub, 2003 15:30

Ten lama na tom videu skace do vysky a to je vlastne vsetko. Samozrejme, ze je spusta ludi, ktori dokazu vyskocit vyssie. Napriek tomu je to vynimocna ukazka skutocneho qinggongu. Vsimnite si, ze onen lama nepouziva na skakanie nohy (neskace nohami), respektive ze jeho nohy nie su hlavnym zdrojom skakania.<BR><BR>[ Tento příspěvek byl upraven uživatelem: Miro dne 28.04. 2003 16:31 ]
DaLok
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Qinggong

Příspěvekod yingjowpai » pon 28. dub, 2003 15:42

Dělali jsme základní cvičení "umění lehkého těla" loni s Mirem v Brně, určitě dobrá cvičení jak získat lehkost např. pro skoky ,výskoky atd. Asi lze tyto cvičení nazvat i qi gongem, protože se snažím získat, uvolnit a využít energii určitým způsobem... ;-)
yingjowpai
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00

Qinggong

Příspěvekod yingjowpai » pon 28. dub, 2003 15:45

Vidím, že mezitím , co jsem psal, Miro je on line a už to naznačil sám.Zdravím tě Miro. :-)
yingjowpai
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00

Qinggong

Příspěvekod katana » pon 28. dub, 2003 16:10

no, nechci působit jako barbar, ale tohle video mě vážně moc nepřesvědčilo. Slyšel jsem už o qinggongu hodně fantastických historek, ale tohle mi nepřipadá jako nijak nadlidský výkon. Taky jsem trošku nepochopil význam té pasáže o "this is soooo secret!", nevím, jaká zranění by mohla vzejít z toho, když se někdo bude pokoušet ze sedu vyskočit a do sedu zase dopadnout, troufám si tvrdit, že konkrétně tuhle demonstraci (která zjevně podle stránky, na které je umístěna, má působit takřka mysticky) by zvládnul každý sportovec... Nemá někdo nějaký jiný foto/video materiál o "light body skills"? Viděl jsem kdysi fotky "šaolinů" balancujícíh na různých tyčích, kůlech a míčích, zkusím to někde najít...
katana
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 102
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00

Qinggong

Příspěvekod katana » pon 28. dub, 2003 18:05

To, že má při výskoku pokrčené nohy, bych nepovažoval za argument, sorry:-D
katana
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 102
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00

 

Qinggong

Příspěvekod DaLok » úte 29. dub, 2003 6:22

Yingjopwpai, <BR> <BR>zdravim a dufam, ze ti cvicenie ide bezvadne. ;-) <BR> <BR>PM, <BR> <BR>to je na dlhsiu debatu a momentalne neoplyvam prebytkom casu, sorry. Skus sa spojit s Yingjowpai(om), jemu to na tom seminari (kde som ucil par najzakladnejsich principov a cviceni) slo najlepsie zo vsetkych zucastnenych pretoze ma velmi solidne zaklady s dobrym ucitelom stylu, ktory robi. Alebo si pockaj na dalsi seminar, sorry. <BR>Existuje popis cvicenia (samozrejme, ze sa tak qinggong nenaucis, pokial nepoznas principy) a nadherna fotka Wan Laisheng(a) z jeho knihy Wushu Huizong, kde chodi po okraji sirokeho bambusoveho kosa, ktory je prazdny. Ta fotka je dostupna aj tu: <BR> <BR>http://www.ziranmen.com/artsframe.htm <BR> <BR>a potom musis kliknut na "Ziranmen" v lavej casti a potom na cislo "9" v lavej spodnej casti obrazovky. <BR> <BR>F4ust, <BR> <BR>skus to. Sadni si do toho (lotosoveho ci ineho) sedu a vyskoc tak ako on (s minimalnym predklonom pri vyskoku, s minimalnym zatazenim noh atd.). Pripadne si to nahraj na video a uvidis ci je to to iste. Mozes to potom postnut tu na webe ci poslat mne osobne, ak to dokazes co len priblizne tak ako on, mas u mna pozvanie na veceru/pivo... <BR> <BR>Ukropcany, <BR> <BR>nerobi to nohami. Cim to teda robi? To je to secret. :-) Pri tom kopani dohora si otvara drahy, tak isto ako pri uderoch na trup.
DaLok
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Qinggong

Příspěvekod katana » úte 29. dub, 2003 7:12

dohodnuto, dneska odpoledne to zkusím na hodně tlustých žíněnkách:-]
katana
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 102
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00

Qinggong

Příspěvekod yingjowpai » úte 29. dub, 2003 7:43

Miro, <BR>málem jsem se na těch schodech vznesl. Jak říká můj učitel, crouching tiger, hidden dragon,flying eagle! :-] :-]
yingjowpai
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00

Qinggong

Příspěvekod Anonymní » úte 29. dub, 2003 9:58

miro - to ako zadavas url je rozkosne. Kedy si videl prvy krat inet <BR> :-D ? <BR> <BR>Poradim ti: chod na konkretnu stranku a potom prejdi mysou nad odkaz ktory sem chces dat, klikni na neho pravym tlacitkom na myske a vyber si moznost "Copy Shortcut" a do tohoto fora to vloz ctrl+v : alebo si vsimni co sa ti zobrazuje dole v stavovom riadku prehliadaca a opis to aj tak sa to da, ale je to otravnejsie. Je to zrozumitelnejsie napr. takto <a href="http://www.ziranmen.com/zi%20ran%20men9.htm" target="_blank" target="_new">http://www.ziranmen.com/zi%20ran%20men9.htm</a>, alebo radsej takto <a href="http://www.ziranmen.com/zi%20ran%20men9.htm" target="_blank"> tu je ukazka</a> <BR> <BR> <BR>m. <BR>
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Qinggong

Příspěvekod pm » úte 29. dub, 2003 10:51

2Miro: ja to myslel jinak - jestli by si ve strucnosti nepopsal, co to qinggong je (trenova to nechci, a uz vubec ne podle videi/knizek/navodu na internetu;-)
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Qinggong

Příspěvekod lokwon » úte 29. dub, 2003 12:37

:-D tak to fakt ne, ja mam tuhle kulturu sice rad ale to video se skakajicim radobylamou me fakt rozesmalo. Jasne ze tohle nedokazu ale myslim ze travit cas treningem narazeni si zadnice nemusim. O nicem jinym nez o nacviceni to fakt neni. Ale pobavilo to, to zase jo. :-P
Chceš-li uběhnout 100 km, považuj 90 za polovinu cesty.
lokwon
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Brno

Qinggong

Příspěvekod DaLok » úte 29. dub, 2003 14:58

M, <BR> <BR>vdaka, prvy sposob je mi jasny, ako postupovat v druhom, aby som tam mal "tu je ukazka"? Dik. <BR>S pocitacmi som skoncil pred viac ako 15. rokmi a zda sa, ze odvtedy to so mnou po technickej stranke ide dole vodou. :-D <BR> <BR>Caya, <BR> <BR>ja to radsej nebudem komentovat, dobre? ;-) Skus pochopit, ze to je ukazka. Ze nejde o skakanie na zadok, ze ono sa to da robit aj v stoji - ale tam by kazdy tvrdil, ze lama skace nohami a tak aby to bolo jasnejsie, lama urobil ukazku skokov zo sedu... <BR> <BR>PM, <BR> <BR>sak to kazdy vie, nie? Je to specificky sposob vedenia energii a prace s telom a myslou, co v spolupraci s rychlostou pohybu a dalsimi trikmi sposobuje, ze cvicenec qinggongu dosahuje vynimocne schopnosti v oblasti behu, skakania atd. See Crouching Tiger, Hidden Dragon. :-]
DaLok
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Qinggong

Příspěvekod katana » úte 29. dub, 2003 15:20

Miro: jen k té technické otázce, při psaní příspěvku klikni pod formulářem pro text na první ikonku zleva ("BBCode: Webovýá adresa") a jako titulek uveď text, který chceš místo odkazu zobrazit. ad Qinggong, můžu se zeptat na praktické bojové využití? Pokud nějaké je. A taky by mě zajímalo, do jaké míry (respektive výšky:-D) lze light body skillz natrénovat:-]
katana
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 102
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00

Qinggong

Příspěvekod katana » úte 29. dub, 2003 15:25

ukropcany: no, pokud mi paměť slouží, v Tygrovi a drakovi pobíhali hlavní hrdinové po bambusovém mlází skoro pořád :-]
katana
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 102
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00

Qinggong

Příspěvekod katana » úte 29. dub, 2003 19:10

<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citace:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE> <BR> 29.04. 2003 v 18:28, ukropcany napsal(a): <BR>Toto myslis vazne, alebo si robis srandu? Neviem ci je to dosledok pracovneho zatazenia, ale zacinam mat pocit, ze neviem spolahlivo oddelit realitu od fantazie :-o <BR></BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End --> <BR>Do ironie jsem se zatím nepustil:-D Myslím to vážně, teda, pokud jsem pochopil správně, výsledkem tréninku qinggongu by mělo být odlehčení pohybů a do jisté míry i celého těla, zvýšení stability a tak dále. V tygrovi a drakovi se samozřejmě všechno zaplétá do wuxia lítaček, ale myslím, že přesně o těchhle scénách tu byla řeč, nebo ne?:-o:-]
katana
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 102
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00

Další

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků

cron