Meditace

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Příspěvekod defendu » čtv 12. črc, 2007 18:06

Tohei píše:Banda exhiboušů.. hmm tak to nevim...budhismus či zenbudhismus byl a je jedním z pilířů skoro všech asijských bojových umění a kulturním pokladem většiny asijských zemí,ale jak myslíš...


Zen byl k BU přidán dodatečně a o tom tvém kultur. pokladu se raději vyjadřovat nebudu :roll:
Důležitá je POUZE ta meditace,všechno ostatní je jen balast,naplavenina,když si přečteš něco o křesť. mysticích,židovských kabalistech,muslim. derviších,hinduist. jogínech,tak možná zjistíš,že praktikují úplně to samé,jen v jiných hadrech,mluví o tom jinou řečí a vlečou za sebou svoje "kulturní dědictví".Prostě exhibicionismus a to pěkných pár set let starý :wink:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

 

Příspěvekod hellas » čtv 12. črc, 2007 19:18

Ty seš na ty hadry nějak zatíženej...
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod Tohei » čtv 12. črc, 2007 19:56

defendu píše:
Tohei píše:Banda exhiboušů.. hmm tak to nevim...budhismus či zenbudhismus byl a je jedním z pilířů skoro všech asijských bojových umění a kulturním pokladem většiny asijských zemí,ale jak myslíš...


Zen byl k BU přidán dodatečně a o tom tvém kultur. pokladu se raději vyjadřovat nebudu :roll:
Důležitá je POUZE ta meditace,všechno ostatní je jen balast,naplavenina,když si přečteš něco o křesť. mysticích,židovských kabalistech,muslim. derviších,hinduist. jogínech,tak možná zjistíš,že praktikují úplně to samé,jen v jiných hadrech,mluví o tom jinou řečí a vlečou za sebou svoje "kulturní dědictví".Prostě exhibicionismus a to pěkných pár set let starý :wink:


Jo Aha,takže je to vlastně to samé jako když fotbalisti nosí stejné dresy a zpívají hymnu??? :lol: :lol: :lol:
Jo to je možné že byl ZEN k Bu přidán,ale to že je to od té doby jeden z pilířů Bu tak to jest pravda.

Pár set let starý exhibicionismus...Hele napiš mi na sebe kontakt,vezmu tě na nějakou přednášku budhistického mnicha a řekneš mu až bude čas na dialog že je exhibouš :lol: :lol: :lol: Jen sem zvědav jak se bude tvářit..
:lol: Bude legrace!!!Teda doufám 8) :roll:
Naposledy upravil Tohei dne čtv 12. črc, 2007 20:02, celkově upraveno 1
Tohei
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 53
Registrován: pát 06. črc, 2007 23:00

Příspěvekod Tohei » čtv 12. črc, 2007 19:59

luen píše:
Tohei píše:Banda exhiboušů.. hmm tak to nevim...budhismus či zenbudhismus byl a je jedním z pilířů skoro všech asijských bojových umění a kulturním pokladem většiny asijských zemí,ale jak myslíš...

:(


Omyl hochu ... nejdriv si dej tu praci a sezen si relevantni info o ABU :wink: Nesmis brat myty a legendy za historicka fakta, vis?


Ty na mě působíš jako nový vyvratitel Darwinových Teorií..

Na každém šprochu je pravdy trochu,já bych ty mýty a legendy zase tak nepodceňoval.. :lol: :wink:
Tohei
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 53
Registrován: pát 06. črc, 2007 23:00

Příspěvekod sam-soi » čtv 12. črc, 2007 20:12

no v tvém případě bych to hlavně moc nepřeceňoval :wink:
sam-soi
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 162
Registrován: pát 02. pro, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod TongPa » čtv 12. črc, 2007 20:37

Tohei pro defendu píše:...Hele napiš mi na sebe kontakt,vezmu tě na nějakou přednášku budhistického mnicha...

Pro defendu:

:P Já bych do toho šel, jako vyhlášenému "obdivovateli" asijského způsobu života se ti to určitě zalíbí a přijdeš pak na trénink v noční košili, v jedné ruce křivej klacek, ve druhý prachovku a pozdravíš kámoše větou: "Mír s vámi, bratři!" :lol:

PS: Pokud by k tomu někdy mělo dojít, dej vědět, to bych si nenechal ujít... :twisted: :wink:
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod defendu » čtv 12. črc, 2007 20:47

hellas píše:Ty seš na ty hadry nějak zatíženej...


Právě,že já nejsem,pouze upozorňuju,že mnozí ano,to se ale z toho jak jsem to napsal dalo poznat :wink:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod defendu » čtv 12. črc, 2007 20:50

TongPa píše:
Tohei pro defendu píše:...Hele napiš mi na sebe kontakt,vezmu tě na nějakou přednášku budhistického mnicha...

Pro defendu:

:P Já bych do toho šel, jako vyhlášenému "obdivovateli" asijského způsobu života se ti to určitě zalíbí a přijdeš pak na trénink v noční košili, v jedné ruce křivej klacek, ve druhý prachovku a pozdravíš kámoše větou: "Mír s vámi, bratři!" :lol:

PS: Pokud by k tomu někdy mělo dojít, dej vědět, to bych si nenechal ujít... :twisted: :wink:


Jo to by mohla bejt sranda,jen si nejsem jistej pro koho :lol:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod migli » čtv 12. črc, 2007 20:52

2 Tohei

no s temi fotbalistickymi dresy mas v podstate pravdu... s tou hymnou jsi trochu ulitl :)

Ono sice existuji nejake ezotericke principy, podle kterych muze mit odev i jinou funkci nez ohrat/ochladit (netvrdim, ze tyto teorie zastavam), ale pro vetsinu mnichu je to jen znak prislusnosti k urcite skupine. Pripadne jeste kam v hierarchii cirkve patri.

Klidne tohle reknu jakemukoli mnichovi do oci, a kdyz se zeptas svych mnichu na funkci odevu, tak ti prozradi, ze jej nosi, aby jim nebyla zima :idea:

Dale, vyvoj asijskych BU nema nic spolecneho s Darwinem, takze laskave, drz tema. Evolucni teorie je o biologicke evoluci druhu, a to ze ty vidis paralely neznamena vubec nic.


A co se tyce tech tvych piliru, ti davni mistri BU byli prevazne poradni reznici, kteri za svuj zivot zhasli peknou radku zivotu. Na stari se pak dali na nejblizzsi nabozenstvi, a pak se zacali byt jako berankove, aby se v pristim zivote nemeli moc zle :twisted: Tedy, nic proti reznikum :lol:


Prestan prosim hltat beckove filmy, brakovou literaturu, a pouzivej svuj rozum. A to plati pro vsechny!

Lidi, chodte na seminare, ctete kvalitni literaturu o tomto tematu, praktikujte s pokorou, na co vam sily staci, ale nezapominejte pouzivat mozek a selsky rozum. Hlavu mate, tak ji pouzivejte. Vyberte si to, co vam sedi - konec koncu proto ta rozmanitost skol nejen buddhismu existuje.
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod luen » čtv 12. črc, 2007 22:30

Tohei píše: Ty na mě působíš jako nový vyvratitel Darwinových Teorií..

Na každém šprochu je pravdy trochu,já bych ty mýty a legendy zase tak nepodceňoval.. :lol: :wink:


Darwinista zrovna nejsem, ale to je jine tema :wink: Vzdyt si to tu vyhledej ... je to v nejakem vlaknu o pohadkach v BU ... presne jak pise migli :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Tohei » čtv 12. črc, 2007 22:34

defendu píše:
TongPa píše:
Tohei pro defendu píše:...Hele napiš mi na sebe kontakt,vezmu tě na nějakou přednášku budhistického mnicha...

Pro defendu:

:P Já bych do toho šel, jako vyhlášenému "obdivovateli" asijského způsobu života se ti to určitě zalíbí a přijdeš pak na trénink v noční košili, v jedné ruce křivej klacek, ve druhý prachovku a pozdravíš kámoše větou: "Mír s vámi, bratři!" :lol:

PS: Pokud by k tomu někdy mělo dojít, dej vědět, to bych si nenechal ujít... :twisted: :wink:


Jo to by mohla bejt sranda,jen si nejsem jistej pro koho :lol:


Jo hele já to beru.Teď někdy má mít seminář opat Budhistického kláštera Daisho-Ji S.J Yamaue,virtuální kámo-bude sranda,řekneš mu že je exhibouš...
:lol: :lol: :lol:
Pokud se mu to nebude líbit tak mu ukážeš nějaké ringové techniky...

Obrázek
Tohei
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 53
Registrován: pát 06. črc, 2007 23:00

Příspěvekod Tohei » čtv 12. črc, 2007 22:39

defendu píše:
hellas píše:Ty seš na ty hadry nějak zatíženej...


Právě,že já nejsem,pouze upozorňuju,že mnozí ano,to se ale z toho jak jsem to napsal dalo poznat :wink:


A nebo bysme mohli zajít na přednášku Budhistického mnicha Shi De Yu,řekneš mu že je exhibouš... :lol: :lol: :lol:
Já si teda myslim že tě ale za to oba pozvou na čaj :lol: :lol: Ono Budhistických mnichů bojovníků je určitě pár stovek nebo tisíc,ale tyhle dva zná snad každej.

Obrázek
Naposledy upravil Tohei dne čtv 12. črc, 2007 23:36, celkově upraveno 1
Tohei
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 53
Registrován: pát 06. črc, 2007 23:00

Příspěvekod Tohei » čtv 12. črc, 2007 22:41

luen píše:
Tohei píše: Ty na mě působíš jako nový vyvratitel Darwinových Teorií..

Na každém šprochu je pravdy trochu,já bych ty mýty a legendy zase tak nepodceňoval.. :lol: :wink:


Darwinista zrovna nejsem, ale to je jine tema :wink: Vzdyt si to tu vyhledej ... je to v nejakem vlaknu o pohadkach v BU ... presne jak pise migli :wink:


Ale seš Darwinista :lol: 8)
Vyvrátíš i nevyvratitelné-hlavně abys měl poslední slovo... :roll: :wink: Tak sem to myslel ! :wink:

Pohádky BU..Jo jo jo... :wink: :lol:
Naposledy upravil Tohei dne čtv 12. črc, 2007 23:56, celkově upraveno 1
Tohei
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 53
Registrován: pát 06. črc, 2007 23:00

Příspěvekod Tohei » čtv 12. črc, 2007 22:46

migli píše:2 Tohei

no s temi fotbalistickymi dresy mas v podstate pravdu... s tou hymnou jsi trochu ulitl :)

Ono sice existuji nejake ezotericke principy, podle kterych muze mit odev i jinou funkci nez ohrat/ochladit (netvrdim, ze tyto teorie zastavam), ale pro vetsinu mnichu je to jen znak prislusnosti k urcite skupine. Pripadne jeste kam v hierarchii cirkve patri.

Klidne tohle reknu jakemukoli mnichovi do oci, a kdyz se zeptas svych mnichu na funkci odevu, tak ti prozradi, ze jej nosi, aby jim nebyla zima :idea:

Dale, vyvoj asijskych BU nema nic spolecneho s Darwinem, takze laskave, drz tema. Evolucni teorie je o biologicke evoluci druhu, a to ze ty vidis paralely neznamena vubec nic.


A co se tyce tech tvych piliru, ti davni mistri BU byli prevazne poradni reznici, kteri za svuj zivot zhasli peknou radku zivotu. Na stari se pak dali na nejblizzsi nabozenstvi, a pak se zacali byt jako berankove, aby se v pristim zivote nemeli moc zle :twisted: Tedy, nic proti reznikum :lol:


Prestan prosim hltat beckove filmy, brakovou literaturu, a pouzivej svuj rozum. A to plati pro vsechny!

Lidi, chodte na seminare, ctete kvalitni literaturu o tomto tematu, praktikujte s pokorou, na co vam sily staci, ale nezapominejte pouzivat mozek a selsky rozum. Hlavu mate, tak ji pouzivejte. Vyberte si to, co vam sedi - konec koncu proto ta rozmanitost skol nejen buddhismu existuje.


Nevim jestli mistři Kung Fu byli převážně řezníci...dost si to zjednodušuješ,zkreslené představy...ale to je jedno.Na béčkové filmy nekoukám! :wink:
Tohei
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 53
Registrován: pát 06. črc, 2007 23:00

Příspěvekod Tohei » čtv 12. črc, 2007 23:48

sam-soi píše:no v tvém případě bych to hlavně moc nepřeceňoval :wink:


No mě kolikrát připadá že když někde zahlédnu sračkovité deníky a jiné tiskoviny plné "zaručených" informací že už sou reálnější ty legendy a mýty,takže babo raď.. :lol:
Tohei
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 53
Registrován: pát 06. črc, 2007 23:00

Příspěvekod roza » pát 13. črc, 2007 0:33

Jsem jediny ,kdo ma pocit ,ze NIK se vratil?
BAK
roza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 723
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Komárov u Hořovic

Příspěvekod Tohei » pát 13. črc, 2007 0:51

roza píše:Jsem jediny ,kdo ma pocit ,ze NIK se vratil?


Nejsi!!!,tak blbej tu snad nikdo neni aby to nepoznal nemyslíš???

Obrázek
Naposledy upravil Tohei dne pát 13. črc, 2007 1:03, celkově upraveno 3
Tohei
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 53
Registrován: pát 06. črc, 2007 23:00

Příspěvekod Tohei » pát 13. črc, 2007 0:56

Legenda nikdy neumírá!!! LEGIO PATRIA NOSTRA!

Obrázek
Tohei
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 53
Registrován: pát 06. črc, 2007 23:00

Příspěvekod Dong_wu » pát 13. črc, 2007 8:05

Tohei píše:
defendu píše:
hellas píše:Ty seš na ty hadry nějak zatíženej...


Právě,že já nejsem,pouze upozorňuju,že mnozí ano,to se ale z toho jak jsem to napsal dalo poznat :wink:


A nebo bysme mohli zajít na přednášku Budhistického mnicha Shi De Yu,řekneš mu že je exhibouš... :lol: :lol: :lol:
Já si teda myslim že tě ale za to oba pozvou na čaj :lol: :lol: Ono Budhistických mnichů bojovníků je určitě pár stovek nebo tisíc,ale tyhle dva zná snad každej.

Obrázek


NIKu, ty seš vůl! Shi De Yuho znám aty hadry si bere právě na exhibice.
Mimochodem, jsem jedinej komu připadá, že má na tý fotce pod žlutým hábitem džíny :?: :lol: :idea:
Dong_wu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 331
Registrován: stř 03. bře, 2004 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Tohei » pát 13. črc, 2007 8:52

Dong_wu píše:
Tohei píše:
defendu píše:
hellas píše:Ty seš na ty hadry nějak zatíženej...


Právě,že já nejsem,pouze upozorňuju,že mnozí ano,to se ale z toho jak jsem to napsal dalo poznat :wink:


A nebo bysme mohli zajít na přednášku Budhistického mnicha Shi De Yu,řekneš mu že je exhibouš... :lol: :lol: :lol:
Já si teda myslim že tě ale za to oba pozvou na čaj :lol: :lol: Ono Budhistických mnichů bojovníků je určitě pár stovek nebo tisíc,ale tyhle dva zná snad každej.

Obrázek


NIKu, ty seš vůl! Shi De Yuho znám aty hadry si bere právě na exhibice.
Mimochodem, jsem jedinej komu připadá, že má na tý fotce pod žlutým hábitem džíny :?: :lol: :idea:

Fik.To nejsou džíny,ale montérky,kde by vzal na džíny... :?: :lol:
To vim taky že dělá exhibice,viděl sem ho olizovat žhavé železo,ale buhví jak to bylo... :roll:
Tohei
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 53
Registrován: pát 06. črc, 2007 23:00

PředchozíDalší

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron