IkaefxModern Arnis

barmský box, escrima, silat, viet vo dao a jiná exotická bojová umění

IkaefxModern Arnis

Příspěvekod Anonymní » pon 23. kvě, 2005 12:31

Ahoj vsem,

chtel bych se zeptat na Ikaef ktere vyucuje pan Schovanec. Chtel jsem zacit trenovat a koukam, ze jiz Ikaef neuci a ze misto toho uci Modern Arnis.
Rad bych se zeptal o co jde?Uci se jeste nekde v Cechach IKAEF oficialne?
A rad bych se zeptal na rozdily mezi IKAEF a Modern Arnis.

Diky
Dan
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

 

Příspěvekod severin » pon 23. kvě, 2005 20:00

IKAEF zalozil Jeff Espinous/Francie,Německo/ a Johan Skalberg/©védsko/ někdy v roce 1993.Organizace byla založena na podporu fma ve světě.Výukový program je složen z několika stylů viz. www.ikaef.com .Jeff také založil doprovodnou org. IKSA viz. www.kalisikaran.com

http://www.kalisikaran.com/movies/kali%20sikaran.mov
http://www.youtube.com/watch?v=o23EJByU-bk


Modern Arnis založil Filipínec prof. Remy Presas.Jedná se o jeden z néjznámějších a nejpopulárnějších fma stylů na světě!!!.Německou org. arnisu DAV založil Duter Knutel někdy v roce 1985.Knutel studoval oba styly Presas a stal se jedním z nejznámějších evropanů propagující fma. www.modernarnis.com a www.modernarnis.de

http://www.abanico.de/html_d/vid/Rheine-Tapi-3.mpg
http://www.abanico.de/html_d/vid/Dieter-Tapi-3.mpg

Rozdíl mezi technikami Modern Arnisu a IKAEF jsou minimální.
IKAEF čerpá informace z různých zdrojů včetně MA.Neustále se vyvíjí a prochází organizační změnou.Modern Arnis ma oproti tomu pevnou zakladnu a system vyuky,ktery je opravdu do detailu zpracovan.Neustale spolupracuje s filipínskými mistry a přestože se uzpůsobují některé techniky součastnosti,žáci mají možnost cvičit i tradiční techniky.
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod severin » sob 14. črc, 2007 10:52

severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod kamiwaza » sob 14. črc, 2007 15:28

4 Severin
Jen jsem se chtěl informovat, zda bude v Praze nebo i jinde v ČR nějaký seminář FMA kromě toho říjnového Modern Arnisu? A případně (pokud bych byl pár dní v Praze), zda probíhají tréninky v Praze během prázdnin. Díky za info.
K.
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod xiuwei » sob 14. črc, 2007 15:40

nejlepší bude se přímo informovat u ,,severina,, nebo u p. Schovance. Budeš to mít z první ruky. :)
xiuwei
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte 06. čer, 2006 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod kamiwaza » sob 14. črc, 2007 15:48

Děkuji za informaci, ale v sekci BUDE je tak 20% (podle mého odhadu)akcí, co v ČR proběhnou, proto otravuji potenciální organizatéry "osobně". Ale i tak díky.
K.
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod BuFF » sob 14. črc, 2007 15:56

Jestli ti nejde jenom o ModernArnis ale o celkově o FMA :wink: , tak v září zase bude v Praze hodně zajímavej člověk Uli W. šéf evropského PTK. Zkus se poinformovat přes web DPS třeba by se našlo ještě nějaké volné místečko. Jinak hodně různých akcí taky najdeš na tom webu v jejich diskuzním foru, takže doporučuju občas sledovat.
Inter verba et actus magnus quidam mons est
Mezi slovy a činy stojí vysoká hora.
BuFF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 277
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

Příspěvekod severin » ned 15. črc, 2007 8:17

4 Kamiwaza :
Zítřejší pondělí bude poslední den výuky Modern Arnis,protože od
čtvrtka 19.7.-22.7. učím v Jičíně na WKF summercampu.
Od 27.7.-4.8. budeme mít vlastní soustředění MA-TT a od 6.8.-12.8.
jedu na summercamp do Německa.Takže spousta cvičení.
Tréninky budou pokračovat od 13.8. Po-St.
15.-16.9. je seminář v Drážďanech,29.9. sem. pouze pro členy potom
Sven a pak zase akce v Německu,takže možná udělám seminář
1.-2.12.Kolega mi slibuje nové webovky od srpna,tak tam by bylo veškeré
info.
O jiných akcích nevím a asi na ně ani nebudu mít čas :) .Ten seminář
s Uve v DPS je pravděpodobně jen pro členy,takže na to bych nesázel.
AVSE učí skirmen,ale vždy napůl s Yong Tjunem.Pozvat někoho do Čech se vždycky odvíjí od počtu zájemců,aby se ta akce zaplatila a cena nemusela šplhat přes 1000Kč.Do budoucna plánuju pozvat některé instruktory fma,ale musím nejdřív vědět,že je tu nějaká základna lidí.
Potom se nebudu bát,že z 25 přihlášených jich přijde 9 a já se z toho
pos... :lol:
Jóóó fma v Česku tvrdej chleba má,johoho !

PS:Od začátku roku už byly semináře 4xPraha,1xPříbram,1xLiberec
Naposledy upravil severin dne ned 15. črc, 2007 8:43, celkově upraveno 1
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod BuFF » ned 15. črc, 2007 8:39

severin píše:Ten seminář
s Uve v DPS je pravděpodobně jen pro členy,takže na to bych nesázel!
je hlavně pro členy, ale vážní zájemci o PTK maj taky šanci se zúčasnit. Samozřejmě záleží na obsazenosti semináře, kde členi maj přednost, ale nějaké místečko pro nadšence-nečlena by se asi našlo. Vše záleží na domluvě. Kdo se nezeptá nic se nedozví :wink:
Tréninky PTK probíhaj i přes prázdniny info nejdeš na PTK webu

severin píše:Potom se nebudu bát,že z 25 přihlášených jich přijde 9 a já se z toho pos... :lol: Jóóó fma v Česku tvrdej chleba má,johoho !
To je klasika 8) , ale platí to asi obecně i o jiných BU. Určitě se ale situace dost zlepšila, dnes už aspoň hodně lidí ví co to FMa vlastně je, což před pár lety určitě nebylo.
Inter verba et actus magnus quidam mons est
Mezi slovy a činy stojí vysoká hora.
BuFF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 277
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

Příspěvekod kamiwaza » sob 21. črc, 2007 16:53

4 Severin
Díkas :) Velmi přehledné shrnutí fma scény v ČR. V říjnu na viděnou.
A ještě dotaz. To soustředění červenec - srpen je veřejně přístupné (třeba na den dva) pro pár lidiček???
Díky za info.

4 Buff
Ten seminář s Uve W. v DPS vypadá velmi slibně, nicméně ta cena mě zarazila. 3600 Kč za tři dny je na mě příliš a navíc bych asi všechny dny z časových důvodů nemohl cvičit. Kromě toho se měla platit záloha a nevím co ještě. Ale i tak díky za cennou informaci.

K.
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

 

Příspěvekod BuFF » sob 21. črc, 2007 20:07

kamiwaza píše:Ten seminář s Uve W. v DPS vypadá velmi slibně, nicméně ta cena mě zarazila. 3600 Kč za tři dny je na mě příliš a navíc bych asi všechny dny z časových důvodů nemohl cvičit. Kromě toho se měla platit záloha a nevím co ještě. Ale i tak díky za cennou informaci.
K.

cena se může zdát "vyšší" ale věř mi, že odpovídá běžným evropským standartům a kvalitě toho člověka. Levněji to v Evropě od něj neseženeš :wink: + v zahraničí si k tomu pak ještě připočti něco za dopravu, ubytování atd. Lze zúčasnit i jednotlivých dnů,ale celý seminář dohromady je pro získání znalostí samozřejmě vždy lepší. Se zálohou jako nečlen, ale počítej určitě. Kdybys do toho přece jen šel, tak si tohle vše hlavně potvrď u Aleše B. Měj se
Inter verba et actus magnus quidam mons est
Mezi slovy a činy stojí vysoká hora.
BuFF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 277
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

Příspěvekod severin » pát 17. pro, 2010 9:59

Poslední seminář IKAEF/KALISIKARAN - neozbrojený boj

http://modernarnis.blog.cz/1011/seminar-kalisikaran
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod severin » ned 19. pro, 2010 18:42

Styl Kalisikaran byl jedním z prvních filipínských bojových umění, které se začaly vyučovat v ČR. Pod hlavičkou IKAEF vznikaly kluby v Praze v letech 2003-2004.Od roku 2005 neexistuje oficiální klub, přesto se ještě techniky vyučovaly.Na konci r. 2010 už není nikdo, kdo by oficiálně spolupracoval s org. IKAEF.
http://modernarnis.blog.cz/0909/ikaef-kali-sikaran

http://www.stream.cz/video/541556-ikaef ... -2004-2010[/url]
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jendis » pon 20. pro, 2010 10:57

a důvod???? Vždyť jste,kluci,z Johana a Jeffa byli tak nadšení........ :?
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod severin » pon 20. pro, 2010 23:47

Kali Sikaran byl od r.2005 pouze mým koníčkem a i tak jsem se dostal celkem daleko, když jsem předloni začal s programem na Madunong Guro /2.dan/. Moje specializace je FCS Kali a Modern Arnis. Informací máme stále dost,takže se více zaměřujeme na trénink.

IKAEF je pro mě mrtvé logo, ale Kalisikaran je stále moc pěkné bojové umění a hlavně jeho neozbrojená forma je moc pěkná. Obzvláště v dnešní době, kdy tak frčí MMA by se to tady lidem líbilo, kdyby věděli, že existuje.
To video jsme udělali jako vzpomínku na staré časy.Třeba to ještě někoho osloví, ale v ČR je trochu jiná situace.
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha


Zpět na ostatní asijská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 8 návštevníků