Učení BU za peníze ano nebo ne

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod toddb » pon 23. črc, 2007 20:05

ingwe píše:ale hlavně se mi líbí trenéři, kteří učí zadarmo. mistr, který se svým bu živí je mi už dopředu nesympatický...


:lol: :lol:
Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.
Uživatelský avatar
toddb
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 908
Registrován: sob 10. pro, 2005 0:00
Bydliště: Ústí calling

 

Příspěvekod luen » pon 23. črc, 2007 21:11

ingwe píše:vidíte vidíte, já to psal už dávno že není aikido jako aikido, že se všude netrénuje stejně... tady máte živý důkaz(Boreas).

ale hlavně se mi líbí trenéři, kteří učí zadarmo. mistr, který se svým bu živí je mi už dopředu nesympatický...


Jasne a najem skoly(prostoru) plati ze sveho resp. s manzelkou na 1/2, chodi se past do lesa, pije z potoka, bydli jako Tarzan v lese ... atd ... takoveho ucitele najdes snadno ... zajed si do Prahy na Hlavni nadrazi a pak si vyber ... :lol: :wink:

Kdo ma jeste nejakej dobrej vtip :?: :?: :?:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Boreas » pon 23. črc, 2007 21:32

kiks
Boreas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 333
Registrován: čtv 04. led, 2007 0:00

Příspěvekod pe25tr » úte 24. črc, 2007 7:57

luen píše:
ingwe píše:vidíte vidíte, já to psal už dávno že není aikido jako aikido, že se všude netrénuje stejně... tady máte živý důkaz(Boreas).

ale hlavně se mi líbí trenéři, kteří učí zadarmo. mistr, který se svým bu živí je mi už dopředu nesympatický...


Jasne a najem skoly(prostoru) plati ze sveho resp. s manzelkou na 1/2, chodi se past do lesa, pije z potoka, bydli jako Tarzan v lese ... atd ... takoveho ucitele najdes snadno ... zajed si do Prahy na Hlavni nadrazi a pak si vyber ... :lol: :wink:

Kdo ma jeste nejakej dobrej vtip :?: :?: :?:


Klidek. Vyukou aikida se zivi malo lidi. Nekteri se ale "prizivuji" vedenim treninku. (Vyuka aikida a vedeni treninku nejni totez)

Na malych mestech jsou treninky dvakrat az petkrat tydne ve vecernich hodinach. Trener je tam nekde jeden, nekde jich je vic a stridaji se. V takovem prostredi nepripada v uvahu zivit sebe a rodinu vyukou aikida a vybirani tucnych prispevku je hnus :!: . V Praze jsou kluby, kde maji i tri treninky za den. Pak je to i s cenama nekde jinde...

Jedna vec je vybirat jen na chod telocvicny, kdy vsichni vedi kolik se za co zaplatilo (uctenky, slozenky, faktury, ...), kolik se vybralo, kolik zbylo.
Druha vec je vybirat pro trenera za jeho vyuku. S tim muzou byt problemy typu "Stoji to vazne za to?". (Na prstech jedne ruky bych napocital kolika trenerum (ceskym) bych byl ochoten platit do kapsy za vyuku.)

Taky se vyplati dat si praci s hledanim sponzora nadsence, ktery by prispel na najem :wink: .

Neporovnavej Luene svoji skolu na Zizkove, ktera bezi temer nonstop s klubem o deviti lidech kdesi na venkove, kde se cvici cca 4 az 5 hodin tydne.

Dalsi vec jsou organizace aikido ktere vybiraji rocni prispevky a jako protihodnotu nenabyzeji nic :cry: . Vlastne ano, poradaji seminare a zkousky, jenze za oboji se stejne musi zaplatit extra :x . Rozdil je v tom, ze v nekterych organizacich se musi zaplatit za clenstvi/seminare/zkousky hodne, v jinych malo (v podstate symbolicky) a v jedne se dokonce za clenstvi neplati nic (za seminare a zkousky samozrejme ano).

Samostatnou kapitolou jsou mezinarodni zkousky na stupne "mistrovske"/"DAN"/"yudansha" (jak kdo chce). Nechci mluvit o technickych zalezitostech ale o tech penezich, ktere putuji do Japonska. Komerce Obrázek.

Plati se u vas v MGWWCH neco za zkousky (mate-li nejake...)?
pe25tr
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 129
Registrován: čtv 03. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod luen » úte 24. črc, 2007 9:09

pe25tr píše:Klidek. Vyukou aikida se zivi malo lidi. Nekteri se ale "prizivuji" vedenim treninku. (Vyuka aikida a vedeni treninku nejni totez)

Na malych mestech jsou treninky dvakrat az petkrat tydne ve vecernich hodinach. Trener je tam nekde jeden, nekde jich je vic a stridaji se. V takovem prostredi nepripada v uvahu zivit sebe a rodinu vyukou aikida a vybirani tucnych prispevku je hnus :!: . V Praze jsou kluby, kde maji i tri treninky za den. Pak je to i s cenama nekde jinde...

Jedna vec je vybirat jen na chod telocvicny, kdy vsichni vedi kolik se za co zaplatilo (uctenky, slozenky, faktury, ...), kolik se vybralo, kolik zbylo.
Druha vec je vybirat pro trenera za jeho vyuku. S tim muzou byt problemy typu "Stoji to vazne za to?". (Na prstech jedne ruky bych napocital kolika trenerum (ceskym) bych byl ochoten platit do kapsy za vyuku.)

Taky se vyplati dat si praci s hledanim sponzora nadsence, ktery by prispel na najem :wink: .

Neporovnavej Luene svoji skolu na Zizkove, ktera bezi temer nonstop s klubem o deviti lidech kdesi na venkove, kde se cvici cca 4 az 5 hodin tydne.

Dalsi vec jsou organizace aikido ktere vybiraji rocni prispevky a jako protihodnotu nenabyzeji nic :cry: . Vlastne ano, poradaji seminare a zkousky, jenze za oboji se stejne musi zaplatit extra :x . Rozdil je v tom, ze v nekterych organizacich se musi zaplatit za clenstvi/seminare/zkousky hodne, v jinych malo (v podstate symbolicky) a v jedne se dokonce za clenstvi neplati nic (za seminare a zkousky samozrejme ano).

Samostatnou kapitolou jsou mezinarodni zkousky na stupne "mistrovske"/"DAN"/"yudansha" (jak kdo chce). Nechci mluvit o technickych zalezitostech ale o tech penezich, ktere putuji do Japonska. Komerce Obrázek.

Plati se u vas v MGWWCH neco za zkousky (mate-li nejake...)?


Podivej ... jestli se tomu rika prispevek a nebo poplatek je uplne jedno ... vsude se plati za elektriku, plyn, vodu, najem a cas :wink:

Jestli se nepletu ... nenapsal jsem nic o tom, se necim zivit ... Ale i to je kazdeho vec :wink: Jde jen o to, nebyt trouba a nezivit podvodniky a u tech necvicit i kdyby mi za to nekdo nejake penize nabizel :!: Za co nakoupis lapy, pytle, chranice atd ... atd ... Vetsina lidi se stejne chova jako ze neslysi a nebo zrovna, kdyz dojde na skladani se na nejakou vec, tak jako nahodou nejsou na treninku ... A jak to pak vypada v praxi? Pytel neni treba, rukavice take ne, suspenzor take ne, ostatni chranice take ne, zrcadla take ne ... a ta uroven ... TAKE NE :!: :!: :!: :wink: U nas se tomu rika Z NOUZE CTNOST!!!

Jasne sponzor ceka na kazdem rohu a rozhodne je zajima kazdej Pepik z Horni Dolni, kterej se jim vyplati, neb bude do roka urcite na Eurosportu delat reklamu svemu sponzorovi :lol: :wink:

Zkousky nemame a neplati se za neco co neni ... Plati se za cviceni a s tim jsou spojene vsechny veci, ktere jsem popsal :wink: Jestli nekdo ceka na pohadkoveho dedecka, tak je ufon :lol:
Naposledy upravil luen dne úte 24. črc, 2007 9:31, celkově upraveno 2
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod ingwe » úte 24. črc, 2007 9:39

luen píše:
ingwe píše:vidíte vidíte, já to psal už dávno že není aikido jako aikido, že se všude netrénuje stejně... tady máte živý důkaz(Boreas).

ale hlavně se mi líbí trenéři, kteří učí zadarmo. mistr, který se svým bu živí je mi už dopředu nesympatický...


Jasne a najem skoly(prostoru) plati ze sveho resp. s manzelkou na 1/2, chodi se past do lesa, pije z potoka, bydli jako Tarzan v lese ... atd ... takoveho ucitele najdes snadno ... zajed si do Prahy na Hlavni nadrazi a pak si vyber ... :lol: :wink:

Kdo ma jeste nejakej dobrej vtip :?: :?: :?:


tady je zas někdo ftipnej jak luen... kdyby ses nad mým příspěvkem zamyslel (ojoj, bolí to, vím), došlo by ti jak to myslím. je rozdíl mezi "učit zadarmo", a "vůbec nic za tréninky neplatit".

já myslím ten případ, kdy se za tréninky platí, ale jen poměrná část nájmu, případně příspěvek na erární vybavení - tedy trenér z toho pro sebe nic nemá a "učí zadarmo". proč by se měl trenér živit bobulema a vodou z potůčku? vždyť může chodit do práce jako každej normální člověk, tréninky ve většině klubů BU/BS jsou navečír.

ukropcany: samozřejmě že důležitý je výsledek, já jen píšu co je mi sympatické a co ne. věřím že existují výjimky. ale ještě jsem žádnou neviděl, zatím mě moje předsudky nezklamaly...
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 508
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec-Brno

Příspěvekod luen » úte 24. črc, 2007 9:46

ingwe píše:
luen píše:
ingwe píše:vidíte vidíte, já to psal už dávno že není aikido jako aikido, že se všude netrénuje stejně... tady máte živý důkaz(Boreas).

ale hlavně se mi líbí trenéři, kteří učí zadarmo. mistr, který se svým bu živí je mi už dopředu nesympatický...


Jasne a najem skoly(prostoru) plati ze sveho resp. s manzelkou na 1/2, chodi se past do lesa, pije z potoka, bydli jako Tarzan v lese ... atd ... takoveho ucitele najdes snadno ... zajed si do Prahy na Hlavni nadrazi a pak si vyber ... :lol: :wink:

Kdo ma jeste nejakej dobrej vtip :?: :?: :?:


tady je zas někdo ftipnej jak luen... kdyby ses nad mým příspěvkem zamyslel (ojoj, bolí to, vím), došlo by ti jak to myslím. je rozdíl mezi "učit zadarmo", a "vůbec nic za tréninky neplatit".

já myslím ten případ, kdy se za tréninky platí, ale jen poměrná část nájmu, případně příspěvek na erární vybavení - tedy trenér z toho pro sebe nic nemá a "učí zadarmo". proč by se měl trenér živit bobulema a vodou z potůčku? vždyť může chodit do práce jako každej normální člověk, tréninky ve většině klubů BU/BS jsou navečír.

ukropcany: samozřejmě že důležitý je výsledek, já jen píšu co je mi sympatické a co ne. věřím že existují výjimky. ale ještě jsem žádnou neviděl, zatím mě moje předsudky nezklamaly...


Ja myslim, ze nekdo neumi spise pocitat ... Kolik myslis, ze stoji vybava skoly, kolik myslis, ze stoji zakladni "erarni" vybava pro lidi v ni ... v 10-ti lidech na vesnici ... rozpocitej to na mesic a zeptej se sam sebe jestli to muzes zvladnout delat takhle. Uvedom si, ze jsou mesice kdy tam mas misto 10-ti lidi 2, uvedom si, ze tu vybavu musis v nejakem cyklu obnovovat (lapy, boxerky ... se vybouchaji) ... O cem to vlastne diskutujeme :?: Ucim radu let a vim co je treba nebo mas nejakej lepsi napad :?: Budu rad ... tak sem s nim :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod pe25tr » úte 24. črc, 2007 10:03

luen píše:
Podivej ... jestli se tomu rika prispevek a nebo poplatek je uplne jedno ... vsude se plati za elektriku, plyn, vodu, najem a cas :wink:

Jestli se nepletu ... nenapsal jsem nic o tom, se necim zivit ... Ale i to je kazdeho vec :wink: Jde jen o to, nebyt trouba a nezivit podvodniky a u tech necvicit i kdyby mi za to nekdo nejake penize nabizel :!: Za co nakoupis lapy, pytle, chranice atd ... atd ... Vetsina lidi se stejne chova jako ze neslysi a nebo zrovna, kdyz dojde na skladani se na nejakou vec, tak jako nahodou nejsou na treninku ... A jak to pak vypada v praxi? Pytel neni treba, rukavice take ne, suspenzor take ne, ostatni chranice take ne, zrcadla take ne ... a ta uroven ... TAKE NE :!: :!: :!: :wink: U nas se tomu rika Z NOUZE CTNOST!!!

Jasne sponzor ceka na kazdem rohu a rozhodne je zajima kazdej Pepik z Horni Dolni, kterej se jim vyplati, neb bude do roka urcite na Eurosportu delat reklamu svemu sponzorovi :lol: :wink:


Nepamatuju se, ze bych psal o sponzorech a kouzelnych dedeccich na kazdem rohu :?: . Jo jasne, delat jako ze je to blbost pro ufouny, neulevit klukum od placeni, to je taky moznost. (Nepsal bych o to, kdyby nas jeden dobry podnikatel nepodporoval v placeni najmu, vime? Ale ja vim, ufoni... eurosport...)

luen píše:Zkousky nemame a neplati se za neco co neni ... Plati se za cviceni a s tim jsou spojene vsechny veci, ktere jsem popsal :wink: Jestli nekdo ceka na pohadkoveho dedecka, tak je ufon :lol:

Ok. Jak rozdelujete v MGWWCH lidi do levelu viz. http://www.wing-chun.cz/cs/index.cs.html ?

ingwe: Jasne ze Luen rozumi tomu, ze jedna vec je vybirat na chod telocvicny (se vsim co k tomu patri) a ze jina vec je platit trenerovy za vyuku. On proste jen pise v podstate totez, ale formou odporu/oponovani, aby to vypadalo, ze jsi/jsem blbecek 8) . Schvalne sleduj reakci :lol: .
pe25tr
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 129
Registrován: čtv 03. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod ingwe » úte 24. črc, 2007 10:12

luen píše:Ja myslim, ze nekdo neumi spise pocitat ... Kolik myslis, ze stoji vybava skoly, kolik myslis, ze stoji zakladni "erarni" vybava pro lidi v ni ... v 10-ti lidech na vesnici ... rozpocitej to na mesic a zeptej se sam sebe jestli to muzes zvladnout delat takhle. Uvedom si, ze jsou mesice kdy tam mas misto 10-ti lidi 2, uvedom si, ze tu vybavu musis v nejakem cyklu obnovovat (lapy, boxerky ... se vybouchaji) ... O cem to vlastne diskutujeme :?: Ucim radu let a vim co je treba nebo mas nejakej lepsi napad :?: Budu rad ... tak sem s nim :wink:


to o čem píšeš jsou nutné náklady, což nijak neřeší to, jestli se trenér výukou živí nebo ne.

je hloupé že to musím takhle rozvádět, ale když to jinak nejde: je jedno, jestli žáci zaplatí měsíčně 300 nebo 3000. pokud je BU/BS nenáročné na vybavení, dejme tomu ty 300 jdou na nájem a trenér z toho nemá ani korunu. pokud je nutné drahé vybavení, částka úměrně stoupá, ale to neznamená že se tím trenér musí živit.

debata vznikla okolo problému "platit trenérovi na ruku", jestli chceš řešit náklady, proč si nezaložíš vlákno...
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 508
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec-Brno

Příspěvekod WT_Martin » úte 24. črc, 2007 10:14

ingwe píše:ale hlavně se mi líbí trenéři, kteří učí zadarmo. mistr, který se svým bu živí je mi už dopředu nesympatický...


Neni to tak davno, co ucitel prijimal jen velmi malo lidi. Ti mu pak nosili dary, pecovali o domacnost, shaneli jidlo, starali se o jeho pohodli etc. Dneska jsou bojova umeni pristupna komukoliv, coz je jedine dobre... ovsem malokdo by byl ochoten pro sveho ucitele delat neco podobneho, co bylo driv naprosto normalni. Proto se za vyuku plati a neni na tom nic zvlastniho. Jestli tohle nechapes, pak mas zrejme v hlave seno...
<b>Martin Kysela</b>
Lamga Hungkyun Gungfu
林家洪拳功夫
linie: klášter Siulam - Jisin simsi - Hung Heigun - Luk Achoi - Wong Taai - Wong Keiying - Wong Feihung - Lam Saiwing - Lam Jou - Lam Jansing - Pavel Macek
WT_Martin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 262
Registrován: úte 15. dub, 2003 23:00
Bydliště: Tady a teď

 

Příspěvekod WT_Martin » úte 24. črc, 2007 10:17

ingwe píše:to o čem píšeš jsou nutné náklady, což nijak neřeší to, jestli se trenér výukou živí nebo ne.

je hloupé že to musím takhle rozvádět, ale když to jinak nejde: je jedno, jestli žáci zaplatí měsíčně 300 nebo 3000. pokud je BU/BS nenáročné na vybavení, dejme tomu ty 300 jdou na nájem a trenér z toho nemá ani korunu. pokud je nutné drahé vybavení, částka úměrně stoupá, ale to neznamená že se tím trenér musí živit.

debata vznikla okolo problému "platit trenérovi na ruku", jestli chceš řešit náklady, proč si nezaložíš vlákno...


Trener/ucitel/mistr Te uci neco, co ma velkou hodnotu. Jestli je pro Tebe problem dat za to par korun, pak zrejme pro Tebe dane zalezitosti takovou hodnotu nemaji a tudiz je zbytecne, aby ses jim venoval. V kazdem pripade je tenhle Tvuj pristup totalne mimo misu.
<b>Martin Kysela</b>
Lamga Hungkyun Gungfu
林家洪拳功夫
linie: klášter Siulam - Jisin simsi - Hung Heigun - Luk Achoi - Wong Taai - Wong Keiying - Wong Feihung - Lam Saiwing - Lam Jou - Lam Jansing - Pavel Macek
WT_Martin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 262
Registrován: úte 15. dub, 2003 23:00
Bydliště: Tady a teď

Příspěvekod patrik » úte 24. črc, 2007 10:18

Zní to hrozně prostě.

učitel se "tím" živí = je lump
učitel cvičí po práci = není lump

A co takhle... Učitel chodí do práce a třikrát týdně po práci jde a vybere 50 za trénink, za osobu... někde v sokolovně na vesnici. Má tam 20 lidí. Ticka (víc/míň) čistá ruka páč, za sokolovnu dá flašku sokolníkům, kteří jí stejně nevyužijí ;)

3 tisíce týdně, 4 krát... 12 tisíc nezdaněných ;)

Jsou lidé, co takhle po práci objedou těch sokoloven víc.

Patrik

P.S.
Jasně, že přeháním ;)
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Picard » úte 24. črc, 2007 10:20

WT_Martin píše:Jestli tohle nechapes, pak mas zrejme v hlave seno...


Martine, sorry, ale proc se do lidi hned takhle navazet?
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod ingwe » úte 24. črc, 2007 10:22

ukropcany píše:V pohode, ja to chápem, náš tréner boxu od nás v živote nezobral ani korunu, tak sme mu aspoň kúpili poriadne rukavice... lenže to je trošku iná konštelácia... nie je to verejná škola a on to nerobí preto, aby niekoho učil, ale učil len nás, lebo sa na tie naše ruky nemohol dívať :D Inak na MT je to jasne zárobková činnosť, náklady na nájom sú nevýznamné, zbytok ide do kapsy trénerovi, lenže nikto z nás s tým nemá problém, pretože vďaka tomu je tréner motivovaný aby boli poriadne tréningy, prispieva na dopravu na zápasy, sú poriadne lapy (jedna thaiská lapa stojí 2500 Kč), aby boli lapy na brucho (ešte drahšie), aby bol konečne ring (150000+)... preto hovorím o výsledku... každá sranda niečo stojí... okrem toho, keby som to zobral z tej strany koľko ja si účtujem za jednu svoju hodinu, tak aj napriek tomu, že som ešte relatívne lacný, tak učitelia BU sú chudáci... :lol: Teda až na niektorých... :evil: Ale to sú tí vyššie spomínaní...


jj, myslím že rozumím.

ono to asi s těma nákladama dost souvisí ale stejně si nemyslím, jak jsem psal luenovi, že se tím tedy trenér musí nutně živit. nicméně věc názoru a praxe samozřejmě.
můj pohled je určitě zkreslenej tím, že vidím jak to chodí u nás (platí se jen nájem, vybavení si pořizuje každej sám), ale nevím přesně, jak to funguje jinde. a navíc jsem krapet idealista :D
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 508
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec-Brno

Příspěvekod patrik » úte 24. črc, 2007 10:25

A abych dokončil myšlenku ;)

patrik píše:Zní to hrozně prostě.

učitel se "tím" živí = je lump
učitel cvičí po práci = není lump

A co takhle... Učitel chodí do práce a třikrát týdně po práci jde a vybere 50 za trénink, za osobu... někde v sokolovně na vesnici. Má tam 20 lidí. Ticka (víc/míň) čistá ruka páč, za sokolovnu dá flašku sokolníkům, kteří jí stejně nevyužijí ;)

3 tisíce týdně, 4 krát... 12 tisíc nezdaněných ;)

Jsou lidé, co takhle po práci objedou těch sokoloven víc.

Patrik

P.S.
Jasně, že přeháním ;)


Mno a jinde?

Nějaký člověk sežene prostory, vybaví je... tatami, dřevěná podlaha, erární lapy, pytle... bokkeny... prostě, co je třeba. Ten prostor denně ráno uklízí a spravuje, v poledne dělá administrativu... a večer, po práci pár hodin učí ;)

Páč to musí někde vykázat, tak vydělané peníze dokonce i daní :)

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod marvin » úte 24. črc, 2007 10:27

chytrolin to prehodil, takze:


mam dojem, ze sa tu bavite o 2-urovniach.

priklad : ten kto cvici aikido zoderie pri behani jeden par tenisiek za 15 rokov ... naopak ten kto trenuje napr. box tak jeden par kazdych 6 mesiacov ... a tak je to aj s nacinim v telovicni /// mech, lapy, rukavice a pod ... pardon aikidak mech nezoderie nikdy ... lebo im len visi Mrkající
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

Příspěvekod luen » úte 24. črc, 2007 10:31

pe25tr píše:
luen píše:
Podivej ... jestli se tomu rika prispevek a nebo poplatek je uplne jedno ... vsude se plati za elektriku, plyn, vodu, najem a cas :wink:

Jestli se nepletu ... nenapsal jsem nic o tom, se necim zivit ... Ale i to je kazdeho vec :wink: Jde jen o to, nebyt trouba a nezivit podvodniky a u tech necvicit i kdyby mi za to nekdo nejake penize nabizel :!: Za co nakoupis lapy, pytle, chranice atd ... atd ... Vetsina lidi se stejne chova jako ze neslysi a nebo zrovna, kdyz dojde na skladani se na nejakou vec, tak jako nahodou nejsou na treninku ... A jak to pak vypada v praxi? Pytel neni treba, rukavice take ne, suspenzor take ne, ostatni chranice take ne, zrcadla take ne ... a ta uroven ... TAKE NE :!: :!: :!: :wink: U nas se tomu rika Z NOUZE CTNOST!!!

Jasne sponzor ceka na kazdem rohu a rozhodne je zajima kazdej Pepik z Horni Dolni, kterej se jim vyplati, neb bude do roka urcite na Eurosportu delat reklamu svemu sponzorovi :lol: :wink:


Nepamatuju se, ze bych psal o sponzorech a kouzelnych dedeccich na kazdem rohu :?: . Jo jasne, delat jako ze je to blbost pro ufouny, neulevit klukum od placeni, to je taky moznost. (Nepsal bych o to, kdyby nas jeden dobry podnikatel nepodporoval v placeni najmu, vime? Ale ja vim, ufoni... eurosport...)

luen píše:Zkousky nemame a neplati se za neco co neni ... Plati se za cviceni a s tim jsou spojene vsechny veci, ktere jsem popsal :wink: Jestli nekdo ceka na pohadkoveho dedecka, tak je ufon :lol:

Ok. Jak rozdelujete v MGWWCH lidi do levelu viz. http://www.wing-chun.cz/cs/index.cs.html ?

ingwe: Jasne ze Luen rozumi tomu, ze jedna vec je vybirat na chod telocvicny (se vsim co k tomu patri) a ze jina vec je platit trenerovy za vyuku. On proste jen pise v podstate totez, ale formou odporu/oponovani, aby to vypadalo, ze jsi/jsem blbecek 8) . Schvalne sleduj reakci :lol: .


Podivej se ... pracuju ... a skola mi nevydela ani na najem ... na toz nejake vybaveni ... jestli mas kontakt na toho dobrodince, tak sem s nim :lol: Platim 17000,- KCZ mesicne a urcite nam rad pomuze, vid :wink: Zrovna dnes jedu na nakup (pytle, lapy, hrusky ... atd) 24000,- KCZ - taky muze prispet :wink:

Rozdelovat lidi podle toho co znaji a nechat si za to platit jsou dve ruzne veci ... ROZUMIME :?:

O tom, ze jsi blbecek jsem nic nepsal (to je tvuj nazor)... jen mi vadi model zadarmo ... protoze nic neni zadarmo a nikdy nebylo a kdyz se tak neco tvari, tak je to pak vetsinou uroven o ktere se ani nevyplati neco psat. Provozovat cokoli aspon na standardni urovni z milodaru uz tady mnohokrat bylo a ja to vzdy dopadne? Konec koncu kazdy si muze vybrat sam a nepohorsovat se nad tim ... za co atd ... rozcilovat se muze tak akorat nad kvalitou, ale i to je kazdeho svobodna volba :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod ingwe » úte 24. črc, 2007 10:42

WT_Martin píše:Neni to tak davno, co ucitel prijimal jen velmi malo lidi. Ti mu pak nosili dary, pecovali o domacnost, shaneli jidlo, starali se o jeho pohodli etc. Dneska jsou bojova umeni pristupna komukoliv, coz je jedine dobre... ovsem malokdo by byl ochoten pro sveho ucitele delat neco podobneho, co bylo driv naprosto normalni. Proto se za vyuku plati a neni na tom nic zvlastniho. Jestli tohle nechapes, pak mas zrejme v hlave seno...


ale ne, myslím že to docela chápu. nicméně už podruhé: píšu o tom co je mi sympatické a co ne a zakládám to na vlastní zkušenosti. je zbytečné vést kvůli tomu flame.

WT_Martin píše:Trener/ucitel/mistr Te uci neco, co ma velkou hodnotu. Jestli je pro Tebe problem dat za to par korun, pak zrejme pro Tebe dane zalezitosti takovou hodnotu nemaji a tudiz je zbytecne, aby ses jim venoval. V kazdem pripade je tenhle Tvuj pristup totalne mimo misu.


Co je a není mimo mísu, to je dost subjektivní, nemyslíš? Co takhle nechat si tyhle informace pro sebe, ať zbytečně nezabředneme do vzájemného osočování. Když to pro mě uděláš, já ti slavnostně slíbím že nikdy nezaklepu na dveře tvého dojo :wink:

Patrik: já vím (tedy alespoň zhruba tuším) jak to chodí u tebe v dojo :wink: a je fajn že to funguje. Jen pro Tebe pro ilustraci: cvičil jsem rok a půl v dojo, ve kterém byla situace co se týče nákladů a údržby velmi podobná jako ve Tvém dojo. Ale přesto se nikomu neplatilo nic na ruku. všechny náklady, opravy, uklízení a pod. se dělily mezi cvičící rovným dílem. Neříkám že jen jedna cesta je správná. Co tady celou dobu omílám je to, že je mi jedna z těch cest jen o dost sympatičtější...
Naposledy upravil ingwe dne úte 24. črc, 2007 10:46, celkově upraveno 1
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 508
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec-Brno

Příspěvekod ingwe » úte 24. črc, 2007 10:45

luen píše:... jen mi vadi model zadarmo ... protoze nic neni zadarmo a nikdy nebylo a kdyz se tak neco tvari, tak je to pak vetsinou uroven o ktere se ani nevyplati neco psat.


přijď se podívat k nám do dojo, abys viděl, že to může fungovat.
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 508
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec-Brno

Příspěvekod luen » úte 24. črc, 2007 10:47

ingwe píše:
luen píše:... jen mi vadi model zadarmo ... protoze nic neni zadarmo a nikdy nebylo a kdyz se tak neco tvari, tak je to pak vetsinou uroven o ktere se ani nevyplati neco psat.


přijď se podívat k nám do dojo, abys viděl, že to může fungovat.


Co cvicis nebo cvicite?
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Další

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron