Aikido - ryu???

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Aikido - ryu???

Příspěvekod Neolker » pát 06. dub, 2007 11:51

Rozdíl mezi Akidem Akikai a Yoshinkan???
.:http://WWW.SHIKON.CZ:.
Wado-Ryu Karate, Tai-Chi styl Yang, ...
Neolker
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 75
Registrován: pát 02. čer, 2006 23:00
Bydliště: Kutná Hora

 

Příspěvekod kumori » sob 07. dub, 2007 6:43

Aikikai je škola, kde se snaží následovat odkaz O Senseie, celkem dojemné, ale dostává je to někam do pozice jakým je u nás "historický šerm" - lahodné oku.,ale dnes už nikdo nechodí s mečem :D mimochodem velice dojemná je jejich sebeobrana Aikido :lol: pozn. "sebeobrana je REÁLNÁ obrana na REÁLNÝ útok" a to chlapci v Aikikai (ČAA) nechápou...někdo z MMA by jim to měl vysvětlit a pokud se někdo ohání Seagalem, hm, jestli to co ukazoval v těch pár dobrých filmech co natočil (Nico, Přepadení v pacifiku, Mimo zákon) je Aikido, má mou soustrast.takže pokud chceš dělat něco co má PRAKTICKÝ smysl a nenechat se vtáhnout do nějakého politikaření (ČAA), doporučuji Yoshinkan-ma netu najdeš víc, potkal jsem v Polsku lidi co jej dělají a laicky řečeno, má to k tomu Seagalovy mnohem mnohem blíž než Aikikai.tady jej myslím dělají na severu Čech.navíc Aikido je u náš už za zenitem a svůj boom už si "odbylo" , pokud máš rád pohyb a chceš dělat něco co ti dá i něco do reálu, zkus jujutsu, ale pozor!jujutsu NENÍ judo, karate a aikido dohromady!
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod ingwe » sob 07. dub, 2007 7:15

2kumori: když už je tady tohle vlákno, nedá mi to se nezeptat: a jaký je tvůj názor na Yoseikan?

a ještě P. S.: pozor pozor, neplést historický šerm a scénický šerm. řekl bych že se u nás poslední dobou rojí šermíři, kteří pohrdají scénikou a chcějí trénovat opravdový šerm-boj. snad alespoň některým se jejich snaha daří, držme jim palce klukům ušatejm :wink:
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 508
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec-Brno

Aikikai vs Yoshinkan

Příspěvekod Nula » pát 20. dub, 2007 1:41

Ahoj,

taky bych přihodil něco do kola.

To Neolker: Doporučuji aby sis oba systémy vyzkoušel a uvidíš.

Styl Yoshinkan moc neznám, vim jen asi tolik co každý jiný aikidista, který se o aikido zajímá. Tak na př. co o Yoshinkan píšou na jednom webu:

Yoshinkan

Založený Gozo Shiodou. Shioda sensei byl v učení u Ueshibi senseie od poloviny 30 let. Yoshinkan se řadí mezi ty tvrdší směry aikido, kde najdeme i silové techniky. Údajně tento směr aikido cvičí i některé policejní složky.

Aikikai je potom styl, který je po světě šířen přímo z hombu. Určitě je rozšířenější a soutěže v něm nenajdeš. Co se týče přízpěvku od kumoriho, tak s ním nesouhlasím. A určitě bych to nekomentoval stejnými slovy. Zkus a uvidíš.

Samozřejmě nemusíš jít cvičit do asociace (CAA) můžeš do jiné organizace. Ať už se rozhodneš jakkoli nejlepší je určitě zkusit co nejvíce učitelů i různých stylů a sám si vyber co ti vyhovuje.

To kumori: No nevim... asi sem tě nepochopil... ale zdálo se mi že kritizuješ CAA a ne aikikai.

a co se týče nošení mečů?? jsi si tím jistý?? v mém okruhu nosí meč poměrně dost lidí... (většinou na tréninky, ale trénují dost často :) ať už Iaita, Shinkeny, Bokeny (to je taky nebezpečná hračka) a nebo i meče na historický šerm...

To ingwe: souhlasím s tebou :) taky držím palce všem kteří se dali na dráhu historického šermu a nesnaží se jen mávat kusem železa nad hlavou....

Tak to je asi ode me vše přátelé...
Naposledy upravil Nula dne ned 22. dub, 2007 2:47, celkově upraveno 1
Nula
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 19. dub, 2007 23:00

Re: Aikikai vs Yoshinkan

Příspěvekod Neolker » pát 20. dub, 2007 21:26

Nula píše:Ahoj,

taky bych přihodil něco do kola.

To Neolker: Doporučuji aby sis oba systémy vyzkoušel a uvidíš.

Styl Yoshinkan moc neznám, vim jen asi tolik co každý jiný aikidista, který se o aikido zajímá. Tak na př. v Yoshinkan jsou (i přes přání O-senseie) soutěže. Taky sem potkal pár cvičenců a přišel mi trochu zvláštní jejich postoj, který mi nepřipadal zrovna přirozený... ale rozhodně to nemohu kritizovat.

Aikikai je potom styl, který je po světě šířen přímo z hombu. Určitě je rozšířenější a soutěže v něm nenajdeš. Co se týče přízpěvku od kumoriho, tak s ním nesouhlasím. A určitě bych to nekomentoval stejnými slovy. Zkus a uvidíš.

Samozřejmě nemusíš jít cvičit do asociace (CAA) můžeš do jiné organizace. Ať už se rozhodneš jakkoli nejlepší je určitě zkusit co nejvíce učitelů i různých stylů a sám si vyber co ti vyhovuje.

To kumori: No nevim... asi sem tě nepochopil... ale zdálo se mi že kritizuješ CAA a ne aikikai.

a co se týče nošení mečů?? jsi si tím jistý?? v mém okruhu nosí meč poměrně dost lidí... (většinou na tréninky, ale trénují dost často :) ať už Iaita, Shinkeny, Bokeny (to je taky nebezpečná hračka) a nebo i meče na historický šerm...

To ingwe: souhlasím s tebou :) taky držím palce všem kteří se dali na dráhu historického šermu a nesnaží se jen mávat kusem železa nad hlavou....

Tak to je asi ode me vše přátelé...



Díky za objektivní názor... Já teď už chodím na Aikikai. na každém tréninku se cvičí i s Bokkenem a Jo. No jinak jinou možnost v mém městě ani nemám... Jsem zatím spokojený. Navíc mě šlo spíš o názory a spíš dám na to jaké lidi chodí cvičit. Na atmosféru na tréninku a dobrého "učitele"...
.:http://WWW.SHIKON.CZ:.
Wado-Ryu Karate, Tai-Chi styl Yang, ...
Neolker
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 75
Registrován: pát 02. čer, 2006 23:00
Bydliště: Kutná Hora

aikido klub

Příspěvekod Nula » pát 20. dub, 2007 22:00

To Neolker:

Je dobře že si začal a že se ti v tvém klubu líbí. Nevím kde cvičíš a nevím tedy ani jestli znám lidi se kterými trénuješ. Ale až začneš jezdit na semináře tak uvidíš že aikidysti jsou jedna velká rodina. A když začneš jezdit na větší semináře (mezinárodní), které jsou nad rámec organizace tvého oddílu a poznáš i lidi z bohemia aikikai, cfai a nebo z oddílu který neni v žádné organizaci, poznáš moc fajn lidí.

Důležité je nenechat se vyvést z míry politikou těchto organizací. Neb všichni jsme členy AIKIKAI... (tedy většina z nás co dělala zkoušky na DAN aikikai zaplatili i doživotní členství v této nadnárodní organizaci :)

Tak vesele a vytrvale trénuj a třeba někdy na tatami....
Nula
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 19. dub, 2007 23:00

Yoseikan aikido

Příspěvekod kumori » čtv 26. črc, 2007 18:32

Yoseikan aikido je styl Minoru Mochizukiho, velmi dynamický a věrný původnímu aikido, tj. době, kdy aikido se dalo považovat ještě za BOJOVÉ, myslím tím dobu krátce po 2.sv. válce.Nemá s aikido, tak jak jej dnes prezentuje AIKIKAI rodiny Ueshiba, už více méně nic společného (kromě názvu a kořenů).Dnes lze nalézt styl Yoseikan v Aikibudo, které prezentuje Hanshi Floquet a především v Yoseikan Budo, stylu, který je velmi zajímavý a bohužel se v ČR nevyučuje :?

Kdybych to měl shrnout, tak z vlastní zkušenosti je Yoseikan Aikido styl , který nadchne svou účinností a praktičností, což se o způsobu prezentovaný Aikikai nedá říct.Yoseikan je zaměřen na sebeobranu a boj, Aikikai je už jen taková iluze boje a hlavně politika.

Absoloval jsem v PL 2 semináře, kde byl vyučován i Yoseikan Aikido
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod xiuwei » čtv 26. črc, 2007 20:21

yoseikan budo se vyučuje na Slovensku v Košicích a to od 90 let (jen tak pro informaci)
http://www.yoseikan.czweb.org/
xiuwei
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte 06. čer, 2006 23:00
Bydliště: Ostrava

:-)

Příspěvekod kumori » sob 28. črc, 2007 5:31

xiuwei píše:yoseikan budo se vyučuje na Slovensku v Košicích a to od 90 let (jen tak pro informaci)
http://www.yoseikan.czweb.org/


ano. ale není to AIKIDO YOSEIKAN, takové, jak bylo prezentováno Minoru Mochizuki, YOSEIKAN BUDO je konglomerát více stylů, založený Hiroo Mochizuki.Rozdíl mezi těmito styly najdeš na youtube
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod xiuwei » sob 28. črc, 2007 8:58

KUMORI
především v Yoseikan Budo, stylu, který je velmi zajímavý a bohužel se v ČR nevyučuje


Napsal jsem to jako reakci na tvůj příspěvěk,že se v ČR ,,YB,, nevyučuje. Slovensko není tak daleko a třeba by někdo měl zájem o výuku... :wink:
xiuwei
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte 06. čer, 2006 23:00
Bydliště: Ostrava

 

Re: Yoseikan aikido

Příspěvekod NOKT » ned 29. črc, 2007 12:06

kumori píše:Yoseikan aikido je styl Minoru Mochizukiho, velmi dynamický a věrný původnímu aikido, tj. době, kdy aikido se dalo považovat ještě za BOJOVÉ, myslím tím dobu krátce po 2.sv. válce.Nemá s aikido, tak jak jej dnes prezentuje AIKIKAI rodiny Ueshiba, už více méně nic společného (kromě názvu a kořenů).Dnes lze nalézt styl Yoseikan v Aikibudo, které prezentuje Hanshi Floquet a především v Yoseikan Budo, stylu, který je velmi zajímavý a bohužel se v ČR nevyučuje :?

Kdybych to měl shrnout, tak z vlastní zkušenosti je Yoseikan Aikido styl , který nadchne svou účinností a praktičností, což se o způsobu prezentovaný Aikikai nedá říct.Yoseikan je zaměřen na sebeobranu a boj, Aikikai je už jen taková iluze boje a hlavně politika.

Absoloval jsem v PL 2 semináře, kde byl vyučován i Yoseikan Aikido


Nicméně se v ČR vyučuje Aikibudo
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

:-)

Příspěvekod kumori » ned 29. črc, 2007 19:37

ano, vyučuje, ale jen v Brně, škoda.Byl jsem na jednom semináři, který vedl Sensei Bensihmon, cvičila se Tsuki uchi no kata, velmi podobná tomu co se cvičí v školách japonského Kempo.

K Yoseikan Budo, tento styl je rozšířený především ve Francii a frankofonní část ©výcar, odkud nejspíš přišlo i na SVK.Mně osobně nevyhovují soutěže, ale Yoseikan Budo Goshinjutsu tak jak je prezentováno na youtube je zajímavé.

Jinak slyšel jsem, že Yoshinkan (Gozo Shioda) se vyučuje v Brně.Je to pravda?Ne netu prezentováni nejsou nebo jsem špatně hledal... 8)
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

+)

Příspěvekod kumori » ned 29. črc, 2007 19:41

4Nula

v Yoshinkan nejsou soutěže, je to styl zaměřený na sebeobranu.

Soutěže se pořádaji v Tomiki ryu Kenji Tomikiho (viz youtube)
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod xiuwei » ned 29. črc, 2007 20:04

KUMORI :
Jinak slyšel jsem, že Yoshinkan (Gozo Shioda) se vyučuje v Brně.Je to pravda?Ne netu prezentováni nejsou nebo jsem špatně hledal...

http://www.yoshinkan-aikido.cz/ :wink:
xiuwei
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte 06. čer, 2006 23:00
Bydliště: Ostrava

:-)

Příspěvekod kumori » ned 29. črc, 2007 20:27

4 xiuwei

děkuji za pomoc :)
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Re: :-)

Příspěvekod NOKT » ned 29. črc, 2007 20:47

kumori píše:ano, vyučuje, ale jen v Brně, škoda.Byl jsem na jednom semináři, který vedl Sensei Bensihmon, cvičila se Tsuki uchi no kata, velmi podobná tomu co se cvičí v školách japonského Kempo.

K Yoseikan Budo, tento styl je rozšířený především ve Francii a frankofonní část ©výcar, odkud nejspíš přišlo i na SVK.Mně osobně nevyhovují soutěže, ale Yoseikan Budo Goshinjutsu tak jak je prezentováno na youtube je zajímavé.

Jinak slyšel jsem, že Yoshinkan (Gozo Shioda) se vyučuje v Brně.Je to pravda?Ne netu prezentováni nejsou nebo jsem špatně hledal... 8)


Ano, v Brně se učí Yoshinkan Aikido. Učí ho Jurij Kerpan (3. dan). Mají i stránky ale teda teď nevim přesně web.
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00


Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků