Krav Maga vs MCS

bojová umění a válka, vycvik bodyguardů, speciální jednotky, combat shooting...

Příspěvekod Lada » ned 29. črc, 2007 16:52

Jen nevím co to tam ta holka na druhém videu předvádí když dokončí techniku a zneškodní útočníka....místo toho aby se potom hned rozhlídla a vzala pilu, tak se kousek odsune a v bojovém postoji čeká asi až útočník znova zaútočí či co :roll:
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

 

MCS

Příspěvekod kumori » ned 29. črc, 2007 19:26

podívejte se, já osbně nemám nic proti lidem z SCSA nebo MCS, jde jen o fakt, že tento systém není "zakalen v boji" - asi špatný výraz, ale chci tím říct, že nebyl na rozdíl od KM a JJ prověřen v reálném boji, kde se uchytilo MUSADO?Jen v AČR.A tam se toho uchytilo :lol: třeba VTP-100 :( a kdo je p.Grudzenski?Bývalý výsadkář BW?A žák korejských učitelů?V pořádku.A kde a kdy byl bojově nasazen?jak prověřil svůj systém?IDF(izraelská armáda) denně od roku 1948 bojuje a ověřuje tak vše co má ve svém arzenálu ( i způsoby BZ).Já bych našim generálům poradil jedno:pozvěte sem na několik let instruktory z IDF a ti z naší draze zaplacené domobrany udělají armádu, protože oni na rozdíl od nás ví, co je to boj a co je k němu potřeba...
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod kamiwaza » ned 29. črc, 2007 20:41

4 lada
Určitě se shodneme, že ta dívčina nemá moc velkou sílu, čímž jsem narážel na to silové použití KM, jak zde někdo zmínil. A kam by podle tebe měla utéci. Do šatny a pak do sprchy, nebo domů vařit, k tobě domů :?: :?: :?: Vždyť je to jen trénink.
4 kumori - opět souhlas, bohužel :)
Já proti MCS taky nic nemám, ale když se podívám na netu, tak tam kromě pár zmínek z Německa a Čech není lautr nic. Což ovšem neznamená, že to nefunguje. Inu proč by kompilát Jiu-jitsu, slaňování, potápění, běhání se zátěží atd. neměl fungovat. Sorry, dan bong přece není japonská zbraň. :oops:
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Lada » ned 29. črc, 2007 21:33

s tou sílou jsem to pochopil to je jasné, na to jsem nenarážel...

narážel jsem na to hlavně z toho že když už předvádí KM tak by se dle toho měla chovat i na tréninku, zvláště pak když se to nahrává nejspíš jako nějaká ukázka....

ty jsi asi nepochopil o co mi jde, jde o to že když zneškodnila útočníka tak se má hned rozhlédnout jestli není nekde kolem další útočník v tom i najít vhodné místo k úniku a vzít pilu.
Nejde o to aby bežela hned domů, ale aby se rozhlédla a odběhla nějaký kousek smer východ.....Právě v tomhle je další fáze tréninku :!: protože si musí vypěstovat návyky aby to pak dělala automaticky! proč asi nemusím zmiňovat že?

když už je to trénink tak se má trénovat tak jak to má být, kdyby to bylo jen tak že udělá co udělala on šel k zemi ona přestane on se zvedne a znova tak to chápu, ale to co tam uděla? nerozhlídne se jen se od nej trocha odplížila a stoupla si do bojové pozice čekající nevím na co, jako kdybyb byla v ringu a rozhodčí stopl zápas...proč je tohle špatně taky nemusím psát ne?

A nebo že by nás to na KM učili blbě....a ono stačí jen zapřemýšlet nad tímhle a je to jasné.
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod kamiwaza » pon 30. črc, 2007 13:44

4 lada
Máš pravdu s tím útěkem. Mám doma totiž cca 4 dývka s KM a co se týče útěku, tak po dokončení akce utíkají pryč, jako nadopovanej zajíc (100m pod 8 s) :D
Kdo uteče vyhraje, takže pokud utíkáte, tak vás to učí správně.

PS
Někdo mi tvrdil, že po odebrání zbraně soupeři ji musím odhodit, abych si nevytvořil chybný pohybový návyk a tu zbraň v reálu protivníkovi nevrátil. Nicméně spousta kvalitních lektorů z různých BU si to nemyslí, nebo to tak alespoň necvičí. Podotýkám, že to nebyla KM.
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Lada » pon 30. črc, 2007 14:18

no nevím jak myslíš tu zbraň v reálu vrátit a ten chybný pohybový návyk 8O , když mu ji vezmeš tak ji můžeš použít a pokuď blbě tak samo ti ji zas může vzít, ale on je spíš problém v tom že když tě někdo napadne zbraní a ty mu ji sebereš tak se pak těžko dokazuje koho že vlastně byla, kdo vlastně koho napadl a jak napotvoru to zrovna někdo uvidí až ty mu tu jeho zbraň sebereš a pak je to problém....odhodit bys ji měl tedy proto aby ji u tebe nikdo neviděl, ty nechytl chuť ji použít když tě ten šmejd napadl a pak neskončil v lochu. Ideálně na ni ani nešahat jen ji vyrazit a třeba odkopnout, samo když není třeba ji použít aby ses ubránil když by se objevili další útočníči či se obrana nevyvedla jak měla atp..
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod kamiwaza » pon 30. črc, 2007 14:30

Upozorňovali nás, že nějakej cajt v USA sebral kvéra nějakymu lumpovi, ale pak mu ji jako na tréninku vrátil a ten ho v zápětí odbouchl :?: Z toho důvodu po nás chtěli, abychom tu zbraň po odebrání vždy hodili cca 2-3 metry od "protivníka" a v žádném případě mu ji nedávali zpět do ruk. Mně to připadá zbytečny a nikde jinde jsem to neviděl. A tím chybným návykem jsem myslel právě to vrácení zbraně na tréninku soupeři, přece :idea:
S tím abys ten nůž neměl až přijdou benga to nemělo co dělat.
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Lada » pon 30. črc, 2007 17:11

no nevím to se mi zdá až moc přitažený za vlasy a celekm i jako blbost, nás učili to odhazovat kvůli výše zmíněnému né kvůli tomu abych muji nevrátil....to že mu ji nemáš dávat zpět je snad ale jasné ne :D navíc on by neměl být schopen ji v ten moment použít....já si to nějak nedovedu ani předtavit s tím poldou tak on někoho zneškodí sebe mu zbraň, nebo se o ni perou on muji sebere a pak co, polda přestane udělá krok vzad nechá toho lumpa otřepat a pak mu vrátí zbraň 8O...já si tohle ani nějak nedovedu pořídně představit.

Když už někoho sundám, zpacifikuju vemu mu zbraň tak to musí být takovým způsobem aby on nemohl na mě znova zaútočit nebo vytáhnout jinou než buď zdrhnu, zadržím ho atd..když mu ji ten polda vzal tak ho snad nějak musel jistit než ho zpoutali ne? zrovna v USA se mají poldi celkem rádi a dle toho se chovají, narozdíl od těch našich.

Já měl na tréninkách spíš problémy s tím, že tu odebranou zbraň jsem měl nutkání hned použít. Každopádně ten pochybný návyk kdyby tedy měl existovat tak ho můžeš eliminovat v tréninku tím že když odebereš útočníkovi zbraň tak místo vracení mu zbraně tak zas prozměnu útočíš ty.
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod kamiwaza » pon 30. črc, 2007 19:04

Říkám jen co jsem zažil a slyšel. A na to odhazování zbraně si docela ten dotyčný mistr potrpěl. Nám to samozřejmě připadalo jako krávovina, nicméně jsme to museli akceptovat.
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Lada » úte 31. črc, 2007 7:58

jasný já zas svůj pohled :)
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod NAIA » úte 31. črc, 2007 8:17

Lada píše:no nevím to se mi zdá až moc přitažený za vlasy a celekm i jako blbost, nás učili to odhazovat kvůli výše zmíněnému né kvůli tomu abych muji nevrátil....to že mu ji nemáš dávat zpět je snad ale jasné ne :D ...


Jedna věc je že je ti něco jasné když sedíš u počítače ale to jak se budeš chovat v reálu může vypadat jinak. Pravdou je, že člověk se v boji chová tak jak se to učil na tréninku (jestli se teda vůbec nejak chová). A jestli na tréninku ihned vracíš odebraou zbraň aby mohl jet druhé kolo tak máš tendenci to udělat i reálu. Ono logické myšlení je při návalu adrenalinu a tepové frekvenci 220 t/min spíše utopií...

Ten případ co popisoval Kamiwaza může být ten o kterém mluvil Jim Wagner. Stalo se to v Kanadě. Nějaký maník tasil zbraň na policistu a ten mu ji odebral, protože měl dlouholetý výcvik v BU a také mu ji ihned vrátil :D . No borec ho střelil do ramene a polda mu ji odebral potom ještě jednou. Celkem funny....

Jim tyhle věcidoporučuje cvičit tak, že odebranou zbraň odevzdáváš instruktorovi aby sis neudělal špatný návyk. Ale asi to taky dost zdržuje při tréninku.
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Lada » úte 31. črc, 2007 8:48

ale jo vím, že člověk dělá to co se naučil a má to vryto do podvědomí, když je tedy schopný něco udělat a nezamrzne, to už jsem si zkusil bohužel i naostro, jen mě to zaráží u poldy který by snad měl trénovat tak že útočníka zneškodní aby mu mohl nasadit želízka, počkat na kolegy atd a i když trénuje tak jak psal tak snad trénuje i tak aby ho zneškodnil...pokuď to nebyl úplný nováček tak mě tohle dost zaráží,

nepřekvapilo by mě to u někoho kdo dělá BU a řadu let se tohle tahle učí a najednou se dostne do takovéhle situace a udělá to co vždycky, ale mámš pravdu stát se může cokoli
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Jendis » úte 31. črc, 2007 10:56

Lada píše: jen mě to zaráží u poldy který by snad měl trénovat tak že útočníka zneškodní aby mu mohl nasadit želízka, počkat na kolegy atd



každá situace je jiná,stát se ve stresu může fakt všelicos....
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Lada » úte 31. črc, 2007 13:24

ok už mlčím
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod kamiwaza » úte 31. črc, 2007 13:41

Jem rád, že to ten policista rozchodil a podruhé už tutéž chybu neudělal :)

Někde jsem četl, že Jim Wagner trénoval i v Izraeli. Předpokládám že to byla právě Krav Maga, nevíte :?: [/url][/list][/list][/code]
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod NAIA » úte 31. črc, 2007 13:43

Mlcet nemusis, to co pises dava smysl. Ale ve skutecnem stresu se clovek muze chovat jinak. Treba proc si pri pozaru lidi lehaji pod postel? Cloveka ktery je v klidu to ani nenapadne a rekne ze je to blbost. A kdyz hori tak se potom chova jako smyslu zbaveny.

Je pravda ze clovek by cekal ze prislusnik ozbrojenych slozek bude dobre vycviceny, ale jsou to taky lidi ze?

Ale s tim dorazenim, shodli jsme se na tom ze clovek ve stretu ma tendenci se chovat tak jak byl vycvicen. Pak je otazka kolik lidi jsi na treninku jiz "dorazil". Neber to nejk utocne. Jen potom v tom stresu to hur zapina kdyz se clovek na treninku musi krotit na nezasahovat soupere plnym kontaktem. Proto maji velke plus treba zavodnici z plnokontaktnich sportu protoze ti jsou zvykli takto fungovat.
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Naked_Snake » úte 31. črc, 2007 14:08

Kamiwaza:"Někde jsem četl, že Jim Wagner trénoval i v Izraeli. Předpokládám že to byla právě Krav Maga, nevíte?"

Myslím, že se tam potkal s Avi Nardiou a ten cvičí KAPAP. Třeba se tam věnoval i jiným systémům.
Překvapení, rychlost, agrese.
KISS-Keep It Simple Silly
SFOD-D
Naked_Snake
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 139
Registrován: sob 13. kvě, 2006 23:00

Příspěvekod kamiwaza » úte 31. črc, 2007 14:35

V čem je rozdíl mezi KAPAPem a KM? Pokud se neplatu, tak vycházejí ze stejného zdroje, tak co vedlo k roztržení?
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Naked_Snake » úte 31. črc, 2007 15:01

Na stránkách KAPAP v ČR byla vypsaná historie KAPAP a tam to bylo vysvětlený.
Po tom co Moni Aizik a Imi Lichtenfeld (s pomocí dalších civilních instruktorů) dokončili projekt na vytvoření jednoduchého, časově nenáročného na zvládnutí a maximálně efektivního systému, museli ještě vymyslet jméno. Do té doby mu někteří vojáci říkali KRAV MAGA a jiní zase KAPAP. Imi mu chtěl říkat KRAV MAGA, ale Moni chtěl zase KAPAP. Nemohli se dohodnout a tak udělali kompromis: KRAV MAGA bude používaná všeobecně v armádě a KAPAP pouze u speciálních jednotek. A pak už se asi vyvíjely odděleně.
Překvapení, rychlost, agrese.
KISS-Keep It Simple Silly
SFOD-D
Naked_Snake
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 139
Registrován: sob 13. kvě, 2006 23:00

Příspěvekod Lada » úte 31. črc, 2007 15:05

2NAIA s dorážením je mě to jasné to se blbě trénuje, zvláště když není vešeré ochrané vybavení a nechceme se pozabíjet, ale kolikrát sparing skončil když se druhémo neco stalo něbo přerušením někoho zvenčí aby se někomu právě nic nestalo bo pak v tom boji už kolikrít nepřemýšlíš a jede se spíš hlava nehlava.....a s plným ko, ale stát se může ono to většinou začíná zlehka až pak to jaksi graduje :). Všiml jsem si, že mi údery i při cvičení technik apod.. celkem dost ujíždějí


taky si myslím že člověk se chová jak cvičil a co má vryté v podvědomí, já už si to i vyzkoušel před x lety a nedopadl jsem zrovna dobře, hold když člověk netrénuje mlácení se z jinejma, sparing atd.. takje nějaký bouchání a kopání do pylte apod.. je úplně k ničemu když na boj dojde, ale už jsem se snad za těch pár let dost poučil a něco přiučil a myslím že teď když na něco dojde už to bude vypadat úplně jinak než tehdy.....ostatně proto chci taky teď hlavně trénovat ve stejném stylu jak na tom semináři + samo sparingy atp. předtím jsme měli tréninky hožené spíš do BS

Ohledně toho chování lidí, bych řek také hodně záleží na tom jak dokáží zachovat chladnou hlavu když na to přijde a nezačít hned zmatkovat, tady kolikrát ani o trénink nejde jelikož se to týká všeho co nás může v životě potkat...
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

PředchozíDalší

Zpět na armádní a combat systémy...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků