účinek teleskopu

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Re: .

Příspěvekod tokugawa » čtv 12. črc, 2007 13:12

Lada píše:no já mám střed 21" zas tak hrozný na nošení to není,ale je pravda že kolikrát by se ten meší hodil, ale já se taky rozhodoval s tím dosahem a ten 16" se mi zdál celem malej a nic mezi už nebylo.


technicka poznamka: Firma ESP jeste vyrani 18"

ze sve zkusenosti mohu rict, ze nosim 16" na klipu v kapse a uz mi to vubec neprijde. Naopak kdyz musim vyrazit bez nej, tak si pripadam takovy 'neobleceny' :wink:

Z mych zkusenosti se mi zdaji teleskopy nad 21" spise pro 'profesionalni' vyuziti. Pro 'civilni' noseni se mi zdaji snesitelnejsi mensi kousky (ty vetsi jsou trochu neskladne a nedaji se moc ukryt]. Navic s trochou cviku kratsi mohou byt prakticky stejne ucine jako dlouhe, tak co resit?
tokugawa
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Chrást u Plzně

 

Příspěvekod Lada » čtv 12. črc, 2007 17:58

pravda i 18" jsou co jsem teď koukal když jsem si vybíral já tak ale jaksi nebyl, jinak bych zvolil nejspíš jej.
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod sam-soi » pát 13. črc, 2007 7:22

Tak sem si chtel neco precist o tech ASP .. to nema nejakou aktualni ceskou stranku ? zastoupeni v cr nebo neco ...

www.asp-cz.com je nejaky vyrazeny ;-/ ... nevi nekdo ?

dikes
sam-soi
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 162
Registrován: pát 02. pro, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Lada » pát 13. črc, 2007 20:48

já když to hledal tak taky našel prdlajs českýho jen tohle, ale to určitě znáš http://www.gunting.cz/gunting.htm
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod zlomenakatana » stř 25. črc, 2007 10:55

Co myslite pomohol by mi obusok proti velkemu psovi? Neviem ci by som v tej rychlosti vobec trafil tu jeho gebulu. A ci by to s nim vobec neco spravilo
zlomenakatana
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: pon 13. lis, 2006 0:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Makoto » stř 25. črc, 2007 12:55

zlomenakatana píše:Co myslite pomohol by mi obusok proti velkemu psovi? Neviem ci by som v tej rychlosti vobec trafil tu jeho gebulu. A ci by to s nim vobec neco spravilo

Pokud absolvujes seminar, ktere poradaji ESP / ASP zastupci, tam ti ukazou jak se branit. A samozrejme odpovi i na dotaz, jestli se ubranis proti velkemu psovi ci nasranemu kreckovi. Krome guntingu tu je i Standa Gazdik (http://www.operationaldefencegroup.com/trainer_odg.php)

Osobni nazor cloveka, ktery ma velkeho psa a dost se s nim "kockuje" - je jedno, jestli ho teleskopem zasahnes do cumaku nebo jinam. Teleskop je dost dobra zbran aby mu zlomila packy ci dokonce hrbet. Vetsinou se uci si psa nabehnout / kousnout do jedne ruky (omotanou bundou), zatimco ho sejmes druhou. Me to funguje (predem rikam, ze pri tomto zjisteni nebyl zranen zadny pes ;-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod zlomenakatana » čtv 26. črc, 2007 7:29

TY jo 8O . toho škrečka by som ešte zvládol. Ale keď som bol maly tak mi do kočíka skočila doga a odvtedy mam dost problem s velkymi psiskami. Keby sa po mne naky rotvajler rozbehol asi by som sa pototo a dufal ze ten smrad ho zazenie :) Ale vazne, to s tym zakusnutim do ruky som pocul. Niekto mi vravel - nechat si ho zakusnut do ruky zdvihnut ho a supa do slabin. Neviem ale ako by som to riesil teraz v lete ked nemam bundu. Tricko by asi nestacilo ze?
zlomenakatana
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: pon 13. lis, 2006 0:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod luen » čtv 26. črc, 2007 7:35

zlomenakatana píše:TY jo 8O . toho škrečka by som ešte zvládol. Ale keď som bol maly tak mi do kočíka skočila doga a odvtedy mam dost problem s velkymi psiskami. Keby sa po mne naky rotvajler rozbehol asi by som sa pototo a dufal ze ten smrad ho zazenie :) Ale vazne, to s tym zakusnutim do ruky som pocul. Niekto mi vravel - nechat si ho zakusnut do ruky zdvihnut ho a supa do slabin. Neviem ale ako by som to riesil teraz v lete ked nemam bundu. Tricko by asi nestacilo ze?


Jestli mas kevralove tricko, tak proc ne? :lol:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Makoto » čtv 26. črc, 2007 7:38

zlomenakatana píše:TY jo 8O . toho škrečka by som ešte zvládol. Ale keď som bol maly tak mi do kočíka skočila doga a odvtedy mam dost problem s velkymi psiskami. Keby sa po mne naky rotvajler rozbehol asi by som sa pototo a dufal ze ten smrad ho zazenie :) Ale vazne, to s tym zakusnutim do ruky som pocul. Niekto mi vravel - nechat si ho zakusnut do ruky zdvihnut ho a supa do slabin. Neviem ale ako by som to riesil teraz v lete ked nemam bundu. Tricko by asi nestacilo ze?

Vse je veci volby, bud ruka nebo krk :-)
Chodim se svym psem na cvicak a tak mam dost moznosti videt, jak psi utoci. Vetsinou to opravdu jde je nalakat na ruku. Nekde jsem videl znazornenou techniku, kdy si to manik nechal zakousnout do ruku, zvedl ho a jak rikas, kopnul do slabin. Nevim...nezkusil jsem. Ale onehda jsem se kockoval i s rotvajlerem, zkousel na nem techniky brazilskeho jutsu (chybel mi sparring ;-) a pokud udrzis kontrolu nad jeho hlavou, pak je vcelku neskodny. Vetsinou se mi podarilo mu nasadit skrceni a zalehnout, aby s sebou moc necukal. Nepocitam v tom skrabance od pacek, ale to neni tak hrozne jako u kocky, ktere svoje tlapky pouzivaji stejne jako vsechny kockovite selmy - zakousnou se do tela a packama rozdrasaji bricho obeti. Jeste, ze mame tak male kocky v Cechach...to by byl problem spacifikovat neco vetsiho....
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Jian » čtv 26. črc, 2007 13:15

zlomenakatana: mel jsem jako maly kluk stejny problem, doporucuju poridit si psa vlastniho. U me to zabralo spolehlive.
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Příspěvekod luen » čtv 26. črc, 2007 13:25

Jian píše:zlomenakatana: mel jsem jako maly kluk stejny problem, doporucuju poridit si psa vlastniho. U me to zabralo spolehlive.


Pravda, pravda :wink: Mit u sebe jakoukoli zbran nikoho strachu nezbavi, ale tohle je spolehlivej zpusob jak se strachu zbavit a naopak byt se psy kamarad 8)
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod kamiwaza » úte 31. črc, 2007 13:54

4 makoto
Až se někdy uvidíme, tak mi budeš muset modifikovanou verzi BJJ na ty tzv. bojovy plemena ukázat :) O víkendu jsem viděl jednu takovou mrchu, jak vysprintovala na hrající si holčičku mého kamaráda a moc nám do srandy nebylo. Říkal jsem si jestli by pomohl teleskop nebo kudla, ale na BJJ jsem nepomyslel. Ale něco na tom bude. Skočil bych hafanovi po nohách, stáhl bych ho na zem, nasadil mu čouk nebo armbad a pustil bych ho, až by to odplácal :)
4 ol
A teď vážně. Co by pomohlo na takovou bestii :?:
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Jendis » úte 31. črc, 2007 14:00

kamiwaza píše:
A teď vážně. Co by pomohlo na takovou bestii :?:


http://www.bojovaumeni.cz/bu/modules.ph ... hlight=pes
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod kamiwaza » úte 31. črc, 2007 14:20

Děkuji za nápovědu, ale moc mi nepomohla. Doufám že mě makoto potěší víc a hlavně mi dá nějaké to know how :)
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod luen » úte 31. črc, 2007 14:40

Jendis píše:
kamiwaza píše:
A teď vážně. Co by pomohlo na takovou bestii :?:


http://www.bojovaumeni.cz/bu/modules.ph ... hlight=pes


Kdyz to bude pes Falco z Nekonecneho pribehu, tak se rid radama na prvni strane te diskuze ... :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod kamiwaza » úte 31. črc, 2007 14:48

Sežeň mi většího psa než je Falco s pitbullí hlavou a budu v poho :)
Tak jsi to myslel :?:
A ani nemusí umět lítat :)
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Makoto » úte 31. črc, 2007 15:01

kamiwaza píše:4 makoto
Až se někdy uvidíme, tak mi budeš muset modifikovanou verzi BJJ na ty tzv. bojovy plemena ukázat :) O víkendu jsem viděl jednu takovou mrchu, jak vysprintovala na hrající si holčičku mého kamaráda a moc nám do srandy nebylo. Říkal jsem si jestli by pomohl teleskop nebo kudla, ale na BJJ jsem nepomyslel. Ale něco na tom bude. Skočil bych hafanovi po nohách, stáhl bych ho na zem, nasadil mu čouk nebo armbad a pustil bych ho, až by to odplácal :)
4 ol
A teď vážně. Co by pomohlo na takovou bestii :?:

Ja jsem se s tim rotvajlerem nepral na zivot a na smrt, spise jsem si zkousel jestli a jak mi unika ze skrceni, co musim udelat, aby nemohl pouzit tlamu, jak ho znehybnit, apod. Verim, ze neco jineho bude, kdyz bude nasranej, tam bych BJJ pouzil az v opravdu posledni instanci :-)
Zlatej teleskop :-)
Rotvajleri maji velice silne zadni nohy, takze jsem mu musel podtrhnout nohy, zalehnout a hned pritlacit hlavu k zemi. Zjistil jsem, ze drzet ho za krk u zeme docela funguje. Ale klicove je zalehnout ho, protoze kdyz se pak malicko nasere, tak zvedne i mejch 85 kilo, coz me zaroven naucilo rovnomerne rozprostrit vahu, abych hned mohl presunout do jedne strany ci druhe, dle toho, kam se hybal. Ale znovu - slo o kockovani, ne realny stret. Tady jsem nepouzival lokty, udery, kolena, prsty do oci. Jen jsem se ho v ramci treninku snazil co nejlepe znehybnit, takze se o nejakem streetdogfightu mluvit rozhodne neda :-) Ale doporucuji pro vsechny, kteri se BJJ venuji.
Ted jsem to zkusil s ridgebackem a ta mrcha pruzna je rychla jak svina, tu podrazit a znehybnit je docela fuska :-) Navic je ucenliva a drzi si dostatecnou vzdalenost, abych na ni nemohl a ona mohla vystartovat, lehce kousnout a zase ustoupit. To uz pak delal i ten rotvajler...holt se uci rychle potvory psi :-)
Jednou se mi stalo, ze nekomu zdrhnul staford a ja v te dobe mel dalmatina, coz neni zrovna vzor obranare ;-) Pribehl k nam, tupe cumel, tak jsem sveho psa nohou zatlacil za sebe a byl jsem pripraveny na nej hupsnout a dej se vule bozi. Nastesti se na to vysral...nastesti pro me ;-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Makoto » úte 31. črc, 2007 15:10

kamiwaza píše:Děkuji za nápovědu, ale moc mi nepomohla. Doufám že mě makoto potěší víc a hlavně mi dá nějaké to know how :)

Optej se kamaradu, kteri maji psa a zkus si to s nim. Fakt je to zajimava zkusenost :-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod luen » úte 31. črc, 2007 15:19

Makoto píše:
kamiwaza píše:4 makoto
Až se někdy uvidíme, tak mi budeš muset modifikovanou verzi BJJ na ty tzv. bojovy plemena ukázat :) O víkendu jsem viděl jednu takovou mrchu, jak vysprintovala na hrající si holčičku mého kamaráda a moc nám do srandy nebylo. Říkal jsem si jestli by pomohl teleskop nebo kudla, ale na BJJ jsem nepomyslel. Ale něco na tom bude. Skočil bych hafanovi po nohách, stáhl bych ho na zem, nasadil mu čouk nebo armbad a pustil bych ho, až by to odplácal :)
4 ol
A teď vážně. Co by pomohlo na takovou bestii :?:

Ja jsem se s tim rotvajlerem nepral na zivot a na smrt, spise jsem si zkousel jestli a jak mi unika ze skrceni, co musim udelat, aby nemohl pouzit tlamu, jak ho znehybnit, apod. Verim, ze neco jineho bude, kdyz bude nasranej, tam bych BJJ pouzil az v opravdu posledni instanci :-)
Zlatej teleskop :-)
Rotvajleri maji velice silne zadni nohy, takze jsem mu musel podtrhnout nohy, zalehnout a hned pritlacit hlavu k zemi. Zjistil jsem, ze drzet ho za krk u zeme docela funguje. Ale klicove je zalehnout ho, protoze kdyz se pak malicko nasere, tak zvedne i mejch 85 kilo, coz me zaroven naucilo rovnomerne rozprostrit vahu, abych hned mohl presunout do jedne strany ci druhe, dle toho, kam se hybal. Ale znovu - slo o kockovani, ne realny stret. Tady jsem nepouzival lokty, udery, kolena, prsty do oci. Jen jsem se ho v ramci treninku snazil co nejlepe znehybnit, takze se o nejakem streetdogfightu mluvit rozhodne neda :-) Ale doporucuji pro vsechny, kteri se BJJ venuji.
Ted jsem to zkusil s ridgebackem a ta mrcha pruzna je rychla jak svina, tu podrazit a znehybnit je docela fuska :-) Navic je ucenliva a drzi si dostatecnou vzdalenost, abych na ni nemohl a ona mohla vystartovat, lehce kousnout a zase ustoupit. To uz pak delal i ten rotvajler...holt se uci rychle potvory psi :-)
Jednou se mi stalo, ze nekomu zdrhnul staford a ja v te dobe mel dalmatina, coz neni zrovna vzor obranare ;-) Pribehl k nam, tupe cumel, tak jsem sveho psa nohou zatlacil za sebe a byl jsem pripraveny na nej hupsnout a dej se vule bozi. Nastesti se na to vysral...nastesti pro me ;-)


Kdyby vas videla Marta Kubisova ... :lol:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Lada » úte 31. črc, 2007 15:23

2Makoto
a nerafnul tě ten pes když si to s ním zkoušel? ze svým bych to pochopil ale s cizím....
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků