JIUJITSU VS. ZÁPAS???

boj nožem, box, řecko-římský zápas, historický a sportovní šerm, sambo, le savate...

Moderátor: Makoto

JIUJITSU VS. ZÁPAS???

Příspěvekod alitranek » úte 14. srp, 2007 18:29

Poraďte mi, dělám několik let Taekwondo, chci se nyní věnovat nějakému stylu pro boj tělo na tělo, mám dilema zda si vybrat Zápas v sokole poblíž bydliště, anebo Jijitsu ve Vršovicích, jde mi o realitu, abych se mohl ubránit v reálu..............ve Volném stylu se nepoužívají páky, ale přesto se tam učí techniky pro kontrolu soupeře na zemi, ale zase Jiujitsu mi příjde se svýma technikama a pákama racionálnější i pro případ, že budu soupeřit o mnohem těžším a silnějším soupeřem........poraďte mi čemu se věnovat dál.....podle mne techničtějšímu Jiujitsu či silovějšímu Volnému stylu(zápas)??????????? DÍKY ZA PODNĚTY!!!!:)
alitranek
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 120
Registrován: sob 29. dub, 2006 23:00

 

Příspěvekod kamiwaza » úte 14. srp, 2007 20:49

Pokud se chceš naučit něco na krátkou vzdálenost a vadí ti, že v zápase nejsou páky a škrcení, tak bych ti doporučil Brazilian Jiu-Jitsu (BJJ) nebo Judo. BJJ je více o zemi, judo je více o hodech a záleži na tobě čemu dáš přednost. Dle mého názoru kombinace obou stylů není marná. Myslím že ve Vršovicích je velmi kvalitní judo a na Přažačce velmi kvalitní BJJ.
BJJ
http://www.prazacka.cz/kontakty.php

Judo ve Vršovicích (mužská extraliga)
http://www.sokolvrsovice.cz/?section=judo
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

:-)

Příspěvekod kumori » stř 15. srp, 2007 6:11

4 kamiwa

to snad nemyslíš vážně, že někomu doporučuješ sportovní judo jako sebeobranu :twisted:
k BJJ nemám výhrad, byť tento styl nepreferuju, ale to judo, proboha, bylo tady už několik diskuzí na téma judo, karate, aikido jako sebeobrana, téměř vždy se lidi shodli, že pro sebeobranu je vhodnější něco jako třeba MMA.

4 alitranek

zkus WCh nebo MT a pokud by jsi se chtěl opravdu něco na tělo, tak kolega Makoto tady prezentuje školu, kde učí reálné jujutsu (neplést si s ju-jitsu, to je v ČR judo s pěstma)-myslím, že je to www.jujutsu.cz
jinak doporučuji shlédnout nějaký kontaktní duel v restauračním zařízení, aby jsi měl představu jak to vypadá v reálu, protože to co by Ti šlo v dojo na tatami nemusí a nedá se použít v reálu.Jinak taky DOPORUČUJI si přečíst příspěvky kolegy Ukropcaneho, má rozumné a reálné pohledy na REALITU dnešního boje
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod kamiwaza » stř 15. srp, 2007 8:32

4 kumori
Četl sis jeho dotaz pořádně a na co se ptal? Ty žertuješ :?: Ty si vážně myslíš, že Judo v kombinaci s kopy a údery nelze použít v sebeobraně :idea: Jo četl jsem o tom, že se nehodí do UFC, ale když jsem si včera pouštel zápasy na youtube, tak jsem se divil, kolik dobrých judistů tam váli. A taky jsem četl že BJJ je zdegenerované JJ se zaměřením na zem. A vážně si myslíš, že by BJJ fungovalo na UFC, kdyby nepoužívali boxérský trénink apod? Možná tak před 15 lety.
A pro seboobranu. Myslíš že je lepší s někým šlahnout o zem a dorazit ho, nebo s ním zápasit na zemi, aby pak někdo dorazil tebe
A jestli souhlasíš s BJJ, tak je to v pořádku, ale kde se hrabe BJJ na Judo v postoji :lol: Chceš se hádat. A když jsem porovnával na netu BJJ vs Judo, tak opět tvrdím, že je třeba postupovat případ od případu.
Navíc jsem mu doporučoval kombinaci Judo a BJJ. A s tím Wch si děláš legraci ty. Z taekwondo bude umět kopy a údery (předpokládejme že na slušné úrovní, i když se nehrabou na kick a trai box), tak proč WCh. Navíc jsem tady četl i názory na WCh :lol:
A ještě jednou pro Kumoriho
BJJ/Judo mám odzkoušeny a tvrdím, že každé má svoje pro a proti a záleží na člověku, jak co dokáže prosadit. A navíc Judista (BJJ) má techniky odzkoušné v praxi ( i když na závodech) a co ti, co trénují JJ jen tak, jezdí po seminářích, cvičí překombinované techniky, které jim pak v reálu nebudou fungovat. To je sebeobrana???
A ještě jsi uváděl karate. Opět si děláš kozy. Máš tolik stylů karate, že je ani nemůžeš znát jménem a ani do tolika neumíš napočítat a tvrdíš, že to není použitelné? Četl jsem tady názory i karaťáků. Pokud to ten karatista trénuje na úrovni, tak se s tím ubrání bez problémů. (znám karatisty co valej lapy a v rukavicích a viděl jsem zápasy Kyokushin) Myslím že by ti měl dát jeden takovej mavaši (mawashi) na kokos aby ses vzbudil.
Ale ty zase do toho budeš stejně tahat katy a naznačování úderů.
Známe svoje lidi :wink:
Součástí oddílu Juda ve Vršovicích je oddíl Ju-jitsu.
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

.

Příspěvekod luen » stř 15. srp, 2007 9:24

Ja osobne bych se tak trochu bal srovnavat judo a aikido :wink:

V 80-tych letech jsem zacal s judem. Nutno dodat, ze trener byl trida a ze umel nadchnout i deti ...
Ale na rovinu rikam, ze mi judo dalo ve vsech aspektech vic, nez karate. Nechci vyvolat flame, ale takovou mam proste osobni zkusenost :!:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Re: .

Příspěvekod Toman » stř 15. srp, 2007 9:43

luen píše:, ale takovou mam proste osobni zkusenost :!:


Já mám úplně stejnou :!:
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Re: .

Příspěvekod luen » stř 15. srp, 2007 9:53

Toman píše:
luen píše:, ale takovou mam proste osobni zkusenost :!:


Já mám úplně stejnou :!:


To rad ctu ... nevim jaka je situace dnes - preci jen je to par let, ale u nas byla vyborna zakladna pro judo a nechce se mi verit, ze by to tak upadlo :(
Asi bude hodne zalezet na oddilu, ale kdyz mam doporucit u nas neco pro deti, tak vzdy doporucuji prave judo :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Toman » stř 15. srp, 2007 10:56

Má zkušenost je asi tak 15 let stará. A myslím že pro děti je právě také vhodný zápas. Viděl jsem na Budoshow špunty a ti byli úplně super.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Re: .

Příspěvekod Slammer » stř 15. srp, 2007 11:06

luen píše:
Toman píše:
luen píše:, ale takovou mam proste osobni zkusenost :!:


Já mám úplně stejnou :!:


To rad ctu ... nevim jaka je situace dnes - preci jen je to par let, ale u nas byla vyborna zakladna pro judo a nechce se mi verit, ze by to tak upadlo :(
Asi bude hodne zalezet na oddilu, ale kdyz mam doporucit u nas neco pro deti, tak vzdy doporucuji prave judo :wink:

Z dovolenim se take pripojim k diskuzi ;) ... Musim rict ze kdyz sem delal Judo tak to bylo perfektni do te doby nez trenerovi umrel otec. Par mesicu pote sem odesel jelikoz to slo s klubem dolu :(

Nyni delam Ju Jitsu a musim rict ze sem jeste nevidel takove perfektni zazemi pro vyuku boj. sportu. Kdyz sem tam poprve prisel chvili sem si myslel ze to je vtip nebo nejaka fikce. Nebyla. Kazdy mluvi s kazdym nikdo nehledi na techn. stupne, vsichni si pomahaji, treneri naprosto perfektni, pro kazdy tren. maji pripraveno neco noveho, neexistuje tam zadna a ted se omlouvam "buzerace" ktera u Juda kam sem chodil byla od starsich "zkusenejsich" celkem bezna. Opravdu radost tam chodit a neco se naucit.

Spise nez na klubu zalezi na lidech kteri ho vedou. A my jsme vedeni spickove.
Slammer
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: úte 15. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod WT_Warrior » stř 15. srp, 2007 12:23

a ja musím souhlasit s kumorim a s luenem protože mě připadá že WCH je na sebeobranu výborné a pro boj na zemi je zase výborné Judo .....ja osobne jsem delal 5 roku Judo a nejlepsi sebeobrana mi potom prisla WCH tak jsem sel do WCH a nestezuju si VUBEC!!! protoze kazdy vam rekne: NO JO KOPAT A DAVAT UDERY SICE UMÍ© ALE CO NA ZEMI? dobrá odpověď potom je když mu řeknete že umí to (WCH) a aji to (Judo)
WT_Warrior
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 83
Registrován: čtv 26. črc, 2007 23:00

 

Příspěvekod luen » stř 15. srp, 2007 12:42

WT_Warrior píše:a ja musím souhlasit s kumorim a s luenem protože mě připadá že WCH je na sebeobranu výborné a pro boj na zemi je zase výborné Judo .....ja osobne jsem delal 5 roku Judo a nejlepsi sebeobrana mi potom prisla WCH tak jsem sel do WCH a nestezuju si VUBEC!!! protoze kazdy vam rekne: NO JO KOPAT A DAVAT UDERY SICE UMÍ© ALE CO NA ZEMI? dobrá odpověď potom je když mu řeknete že umí to (WCH) a aji to (Judo)


Ve wing chunu je boje na zemi az ... az ..., ale asi jak kde :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod TongPa » stř 15. srp, 2007 12:48

Toman píše:
luen píše:, ale takovou mam proste osobni zkusenost :!:


Já mám úplně stejnou :!:


Já jsem na tom taky tak... :wink:


Jinak ano - judo u nás (podle mého názoru) hodně upadlo. Ale ono to je prostě nabídkou a poptávkou. Když chtěl u nás někdo před rokem 1989 dělat nějaké BU / BS, moc toho nebylo... Box byl dostupný většinou jen v krajských městech a v Praze, navíc byl díky nedostatku informací považován (a mnohými považován do dnes) za surový sport pro vypatlance, kteří se vzájemně mlátí do hlavy, až z toho zblbnou... :roll: Podobně mizerně dostupné bývaly i oddíly zápasu. Judo na tom bylo lépe, dost oddílů bylo v okresních městech a někdy i menších, takže mělo docela širokou členskou základnu. Karate se na okresních úrovních začalo většinou objevovat až později, ke konci 90. let. V boxu, zápasu i judu nic nebylo zadarmo, pořádně se makalo, takže slabé kusy brzo odpadly. Jezdilo se po závodech, takže lidi toho měli dost odzápaseno a pořád se srovnávala úroveň. Po 89. nastal boom všech možných oddílků kung fu, aiki-xxxx, xx-jitsu, které v některých případech vedli samouci z knížek v pojetí které slibovalo, že za tajemných čáry-máry bez namáhavého tréninku porazíš mnohem silnějšího soupeře... K jejich popularitě přispěly i v hojné míře dostupné asijské filmy s touto tématikou. Takže skupina lidí, kteří by jinak pravděpodobně začali s judem, se rozprášila do více směrů a je hotovo...
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod kamiwaza » stř 15. srp, 2007 14:35

Koukám že většinou hodnotíte judo pozitivně a to je dobře, protože judo, stejně jako většina BS je dobré. Dokonce stejně jako já mnozí nepochybujete o funkčnosti juda v reálu, což se tady někdo ze začátku pokusil zpochybnit.
To že se judu věnuje méně lidí bych netvrdil, bo v každé váze máte několik desítek soupeřů (kromě 100 a +100) a o dětech ani nemluvím (ale to ani nezpochybňujete). Je to spíš problém boxu 4 ve váze apod., kde vyhrajete 1 zápas a už jste třetí. To že je málo lidí, je tím, že kromě mnoha BU/BU jsou tu i jiné aktivity, u kterých se nedře (PC, cizí jazyky, šachy). Ale zaleží na gustu každého soudruha, čemu dá přednost. Hlavně nebrat drogy, nehrát bubáky a je to v klidu.

4 Slammer
Kamarád cvičí Judo a Ju-jitstu v Belfastu na QUB a popisoval mi úplně pravý opak toho co ty. Tzn. buzerace na JJ a skvělý přístup judistů, takže opět je to o lidech ne o stylech.

A co se týče toho boje na zemi ve WT. Viděl jsem Avciho, Gutiereze ... a to nemá nic společného s pákami a škrcením, které se chtěl alitranek naučit, ale beru to. Je to jedna z možností boje na zemi. Taky jsem viděl někde na netu zápas Boztepeho s tím číňanem, co všechny urážel. Bylo to asi jako zápasící kluci v hodině TV nebo spíš občanské nauky :wink:
Jinak se nechci WT dotknout, protože se mu také věnuji, ale místo boje na zemi bych spíš zdůraznil jeho kvalitní bloky, bleskový přechod do protiútoku atd. Pokud se chcete na zemi mlátit po tlamách, tak rovnou můžete trénovat vale tudo :wink:
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod alitranek » stř 15. srp, 2007 15:38

a co ten Zápas k němu se nikdo nevyjadřuje
?? :lol:
alitranek
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 120
Registrován: sob 29. dub, 2006 23:00

Příspěvekod Slammer » stř 15. srp, 2007 16:00

kamiwaza píše:Koukám že většinou hodnotíte judo pozitivně a to je dobře, protože judo, stejně jako většina BS je dobré. Dokonce stejně jako já mnozí nepochybujete o funkčnosti juda v reálu, což se tady někdo ze začátku pokusil zpochybnit.
To že se judu věnuje méně lidí bych netvrdil, bo v každé váze máte několik desítek soupeřů (kromě 100 a +100) a o dětech ani nemluvím (ale to ani nezpochybňujete). Je to spíš problém boxu 4 ve váze apod., kde vyhrajete 1 zápas a už jste třetí. To že je málo lidí, je tím, že kromě mnoha BU/BU jsou tu i jiné aktivity, u kterých se nedře (PC, cizí jazyky, šachy). Ale zaleží na gustu každého soudruha, čemu dá přednost. Hlavně nebrat drogy, nehrát bubáky a je to v klidu.

4 Slammer
Kamarád cvičí Judo a Ju-jitstu v Belfastu na QUB a popisoval mi úplně pravý opak toho co ty. Tzn. buzerace na JJ a skvělý přístup judistů, takže opět je to o lidech ne o stylech.

A co se týče toho boje na zemi ve WT. Viděl jsem Avciho, Gutiereze ... a to nemá nic společného s pákami a škrcením, které se chtěl alitranek naučit, ale beru to. Je to jedna z možností boje na zemi. Taky jsem viděl někde na netu zápas Boztepeho s tím číňanem, co všechny urážel. Bylo to asi jako zápasící kluci v hodině TV nebo spíš občanské nauky :wink:
Jinak se nechci WT dotknout, protože se mu také věnuji, ale místo boje na zemi bych spíš zdůraznil jeho kvalitní bloky, bleskový přechod do protiútoku atd. Pokud se chcete na zemi mlátit po tlamách, tak rovnou můžete trénovat vale tudo :wink:

V Belfastu? A on je cech?
Slammer
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: úte 15. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod luen » stř 15. srp, 2007 16:21

kamiwaza píše:A co se týče toho boje na zemi ve WT. Viděl jsem Avciho, Gutiereze ... a to nemá nic společného s pákami a škrcením, které se chtěl alitranek naučit, ale beru to. Je to jedna z možností boje na zemi. Taky jsem viděl někde na netu zápas Boztepeho s tím číňanem, co všechny urážel. Bylo to asi jako zápasící kluci v hodině TV nebo spíš občanské nauky :wink:
Jinak se nechci WT dotknout, protože se mu také věnuji, ale místo boje na zemi bych spíš zdůraznil jeho kvalitní bloky, bleskový přechod do protiútoku atd. Pokud se chcete na zemi mlátit po tlamách, tak rovnou můžete trénovat vale tudo :wink:


To vsechno je mozne ... 8) nevim :!: :?: :!: Ja psal o Mai Gei Wong Wing Chun ..., co se deje na wt - neni muj interes :wink: 8)
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod kamiwaza » stř 15. srp, 2007 16:43

4 Slammer
Čech jak ty a já :lol:
4 luen
Je něco na netu k tomu boji na zemi z WCH, rád bych se na to podíval.
4 alitranek
Koukám že jsi to rozjel v těžkým stylu, v jiných vláknech chceš zase cvičit box, tak já teda nevím :wink:
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Slammer » stř 15. srp, 2007 17:01

to kamiwaza: Teeda 8O Jaky to tam maj? Povidej a prehanej :D :wink:
Slammer
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: úte 15. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod luen » stř 15. srp, 2007 17:20

kamiwaza píše:4 luen
Je něco na netu k tomu boji na zemi z WCH, rád bych se na to podíval.


O nicem nevim :oops:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod kamiwaza » stř 15. srp, 2007 20:22

Nebudu o tom moc vyprávět a už vůbec nebudu přehánět, bo sem tam nebyl. Z toho co říkal, tak si ti borečci v JJ s nekolikátéma danama hráli na to, co zdaleka nebyli. Problém byl v tom, že jim chyběla nějaká sportovní zkušenost, kde by dostali za vyučenou, a tak si mysleli, že jsou mistry světa, a že na ně nikdo nemá. A tak to dávali těm méně zdatným znát. ©lo o ten jejich přístup. Naopak u judistů se setkal s příjemným přivítáním, na trénincích někoho porazil, někdo porazil ho, ale vše bylo v duchu BU a fair play. ®ádná nadřazenost. Pokud chceš víc informací, tak se musíš obrátit na něho.
Ale opět říkám, je to o lidech.
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Další

Zpět na západní bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků