JIUJITSU VS. ZÁPAS???

boj nožem, box, řecko-římský zápas, historický a sportovní šerm, sambo, le savate...

Moderátor: Makoto

Příspěvekod luen » stř 15. srp, 2007 20:26

kamiwaza píše:Nebudu o tom moc vyprávět a už vůbec nebudu přehánět, bo sem tam nebyl. Z toho co říkal, tak si ti borečci v JJ s nekolikátéma danama hráli na to, co zdaleka nebyli. Problém byl v tom, že jim chyběla nějaká sportovní zkušenost, kde by dostali za vyučenou, a tak si mysleli, že jsou mistry světa, a že na ně nikdo nemá. A tak to dávali těm méně zdatným znát. ©lo o ten jejich přístup. Naopak u judistů se setkal s příjemným přivítáním, na trénincích někoho porazil, někdo porazil ho, ale vše bylo v duchu BU a fair play. ®ádná nadřazenost. Pokud chceš víc informací, tak se musíš obrátit na něho.
Ale opět říkám, je to o lidech.


BU/BS JSOU VZDY POSTAVENE NA LIDECH!!!
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

 

Příspěvekod kamiwaza » stř 15. srp, 2007 20:42

To jsi řekl moc krásně, já sám bych lépe nesvedl :lol:
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod TF » stř 15. srp, 2007 21:44

luen píše:
kamiwaza píše:Nebudu o tom moc vyprávět a už vůbec nebudu přehánět, bo sem tam nebyl. Z toho co říkal, tak si ti borečci v JJ s nekolikátéma danama hráli na to, co zdaleka nebyli. Problém byl v tom, že jim chyběla nějaká sportovní zkušenost, kde by dostali za vyučenou, a tak si mysleli, že jsou mistry světa, a že na ně nikdo nemá. A tak to dávali těm méně zdatným znát. ©lo o ten jejich přístup. Naopak u judistů se setkal s příjemným přivítáním, na trénincích někoho porazil, někdo porazil ho, ale vše bylo v duchu BU a fair play. ®ádná nadřazenost. Pokud chceš víc informací, tak se musíš obrátit na něho.
Ale opět říkám, je to o lidech.


BU/BS JSOU VZDY POSTAVENE NA LIDECH!!!


to jsou snad všechny sporty i když.... co si budem povídat některé už sou postavené jen na penězích do se naštěstí k bu ještě nedostalo :roll:
TF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 255
Registrován: úte 30. led, 2007 0:00
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvekod kamiwaza » stř 15. srp, 2007 21:55

TF
Záleží o který BS se jedná a v jaké zemi. V zemích, kde se do oblasti individuálních sportů sypou peníze (od státu, sponzorů) buď kvůli výsledkům na soutěžích, nebo tradici v zemi, už je i BS o penězích. Tím se dá i vysvětlit podplácení rozhodčích, dopování atd. Není to samozřejmě zdaleka v takové míře, jako u fotbalu, hokeje ..., ale semo tamo se to stane.
Ale je to o lidech :lol:
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod TF » stř 15. srp, 2007 22:24

kamiwaza píše:TF
Záleží o který BS se jedná a v jaké zemi. V zemích, kde se do oblasti individuálních sportů sypou peníze (od státu, sponzorů) buď kvůli výsledkům na soutěžích, nebo tradici v zemi, už je i BS o penězích. Tím se dá i vysvětlit podplácení rozhodčích, dopování atd. Není to samozřejmě zdaleka v takové míře, jako u fotbalu, hokeje ..., ale semo tamo se to stane.
Ale je to o lidech :lol:


a o kapřících :lol:
TF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 255
Registrován: úte 30. led, 2007 0:00
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: JIUJITSU VS. ZÁPAS???

Příspěvekod Makoto » čtv 16. srp, 2007 10:18

alitranek píše:Poraďte mi, dělám několik let Taekwondo, chci se nyní věnovat nějakému stylu pro boj tělo na tělo, mám dilema zda si vybrat Zápas v sokole poblíž bydliště, anebo Jijitsu ve Vršovicích, jde mi o realitu, abych se mohl ubránit v reálu..............ve Volném stylu se nepoužívají páky, ale přesto se tam učí techniky pro kontrolu soupeře na zemi, ale zase Jiujitsu mi příjde se svýma technikama a pákama racionálnější i pro případ, že budu soupeřit o mnohem těžším a silnějším soupeřem........poraďte mi čemu se věnovat dál.....podle mne techničtějšímu Jiujitsu či silovějšímu Volnému stylu(zápas)??????????? DÍKY ZA PODNĚTY!!!!:)

Ahoj, ja se vratim k puvodnimu dotazu - zapas pro sebeobranu je dobry pouze jako zaklad bo ti tam budou chybet minimalne uderove techniky. Nicmene pokud se ti podari spojit tve Taekwondo se zapasem, nemusi to byt spatne, kasli na tradici ;-) Paky v sebeobrane nejsou moc casto pouzitelne, nicmene neni spatne se je naucit, uz se mi parkrat stalo, ze jsem je uspesne aplikoval, takze uz k nim nejsem tak jednoznacne negativni. A protoze se venuji Jujutsu, ber nasledujici radky s rezervou bo budu asi malicko zaujaty :-)
Na jujutsu osobne ocenuji to, ze je zde kompletni arzenal na vsechny vzdalenosti s i beze zbrani. Navic se mi libi, ze Matej Novak, ktery vede tento oddil (pozor ve Vrsovicich jsou dva s uplne rozdilnymi koncepty vnimani JJ, doporucuji vsak navstivit oba oddily, kazdy ma neco do sebe) cestou sebeobranneho vyuziti. Nejlepsi bude, pokud navstivis osobne vyse zminovane oddily, udelas si vlastni nazor a pak se rozhodnes. Treba ti nebude vyhovovat ani jeden a pak pujdes na WT ci MT, jak to tu uz zaznelo.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Makoto » čtv 16. srp, 2007 10:21

kamiwaza píše:Součástí oddílu Juda ve Vršovicích je oddíl Ju-jitsu.

Eeeeeech, to nejni pravda mily pane :-) Respektive aspon oddil, kde jsem ja a ktery je ve Vrsovicih urcite neni soucast Judo oddilu. A troufnu si tvrdit, ze ani oddil Ivana Vagnera se neradi pod oddil juda...uz jen kvuli tomu, ze maji vlastni federaci a kdovico jeste :-) Proc by si ji zakladali, kdyz mohli patrit pod Federaci Judo, he?
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Re: .

Příspěvekod Makoto » čtv 16. srp, 2007 10:23

luen píše:
Toman píše:
luen píše:, ale takovou mam proste osobni zkusenost :!:


Já mám úplně stejnou :!:


To rad ctu ... nevim jaka je situace dnes - preci jen je to par let, ale u nas byla vyborna zakladna pro judo a nechce se mi verit, ze by to tak upadlo :(
Asi bude hodne zalezet na oddilu, ale kdyz mam doporucit u nas neco pro deti, tak vzdy doporucuji prave judo :wink:

Judo a nebo BJJ. Na judo take nedam dopustit, ale myslim, ze pro deti mozna bude lepsi valeni se na zemi, kde si nemohou ublizit tolik jako pri sojce ci bocaku...Osobne planuji dat dceru na bjj, az doroste do kimona ;-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Re: .

Příspěvekod Makoto » čtv 16. srp, 2007 10:31

Slammer píše:Nyni delam Ju Jitsu a musim rict ze sem jeste nevidel takove perfektni zazemi pro vyuku boj. sportu. Kdyz sem tam poprve prisel chvili sem si myslel ze to je vtip nebo nejaka fikce. Nebyla. Kazdy mluvi s kazdym nikdo nehledi na techn. stupne, vsichni si pomahaji, treneri naprosto perfektni, pro kazdy tren. maji pripraveno neco noveho, neexistuje tam zadna a ted se omlouvam "buzerace" ktera u Juda kam sem chodil byla od starsich "zkusenejsich" celkem bezna. Opravdu radost tam chodit a neco se naucit.

Mam podobnou zkusenost. Kdyz jsme poprve vyjeli do Curychu k Franco Vacircovi, byl k nam absolutne otevreny a vysvetloval vse do takovych detailu ze jeste dnes z toho tezim. Zadne podminky, zadne smlouvy, zadne nesmyslne poplatky. S podobnym pristupem jsme se setkali i v jinych skolach, ackoliv jsme hned na zacatku rekli, ze pro nas bude BJJ vzdy jako doplnkovy styl a ne ten hlavni. Diky tomu jsme museli ukoncit spolupraci s nekolika zahranicnimi instruktory, kteri nam valili kliny do hlavy, ze jejich styl je best of the best (PFS, Doce Pares) a mame okamzite prestat s tema taneckama v kimonu (rozumej JJ), podepsat s nimi smlouvu o zastupovani a slibit nehynouci vernost do konce zivota i mych vnuku....zlaty BJJ, kdyby takto chtely spolupracovat i jine skoly...Ale to si kazdy hlida dle nich neopakovatelne know how a kazdy si placa babovicky na svem pisecku. Proto jsme tu tak pozadu se svymi znalostmi o modernich trendech a metodach vyuky, sebeobrany, apod. Je to hodne patrne, kdyz vyjedete ven...Sakra, to jsem se zase nasral... Sorry
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod kamiwaza » čtv 16. srp, 2007 10:54

4 Makoto (a i ostatní)
Takže je to opět o lidech. Ti DOCE PARES nebyli z Rakous?
Na stránkách juda ve Vršovicích je odkaz na sekci Ju-jitsu a ta vede k Ivanovi. Ivan tam je dokonce veden jako člen výboru Juda. Mrkni na http://www.sokolvrsovice.cz/?section=judo Co mi k tomu řekneš héhéhé, možná mně klamě zrak.
A už konečně přestaňte s těma tanečkama v kimonech a kupte si pořádny mačety :lol:
A proč zakládali Ivani s LP novou federaci. Ani se jim nedivím, po zkušenostech s mistry BU ZM a spol :wink:
Já sám za sebe můžu říct, že mám velmi pozitivní zkušenost s jednou školou FMA v Praze, na druhou stranu jsem měl neuvěřitelné problémy s jedním postarším pánem z Prahy zastupujícím JJ sportovního směru.
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Makoto » čtv 16. srp, 2007 11:19

kamiwaza píše:4 Makoto (a i ostatní)
Takže je to opět o lidech. Ti DOCE PARES nebyli z Rakous?
Na stránkách juda ve Vršovicích je odkaz na sekci Ju-jitsu a ta vede k Ivanovi. Ivan tam je dokonce veden jako člen výboru Juda. Mrkni na http://www.sokolvrsovice.cz/?section=judo Co mi k tomu řekneš héhéhé, možná mně klamě zrak.
A už konečně přestaňte s těma tanečkama v kimonech a kupte si pořádny mačety :lol:
A proč zakládali Ivani s LP novou federaci. Ani se jim nedivím, po zkušenostech s mistry BU ZM a spol :wink:
Já sám za sebe můžu říct, že mám velmi pozitivní zkušenost s jednou školou FMA v Praze, na druhou stranu jsem měl neuvěřitelné problémy s jedním postarším pánem z Prahy zastupujícím JJ sportovního směru.

RE: DP - Ne ne, slo o manika z Berlina, ktery mel opravdu dobre postavenou vyku, ale po roce trenovani (a co mesic dojizdeni do Berlina) zacal chtit za vyuku neskutecne penize (zvedl ceny o 100%), coz uz pro nas bylo moc. Chtel pak udelat seminar v Cechach, odmitl nasi nabidku na zorganizovani a nalezeni levnych prostor, nasel nejaky penzion cca 45 minut od Prahy a kdyz po nas chtel, abychom se tam ubytovali (ceny jak hotel v centru Prahy) a my odmitli s tim, ze to mame co by kamenem dohodil z Prahy a proto radsi budeme dojizdet, jsme se rozesli. Pokud nekdo chce, muzu dat kontakt, ucitel je to dobry, ale byl dost na penize...aspon tehdy. Jo a byl pevne presvedcen, ze pokud je vam vice jak 18, ztraci s vami cas, protoze uz z vas nebudou dobri bojovnici...netusim, proc s nami "ztracel cas" vice jak rok...mozna jsme meli byt jeho"brana do Cech"

RE: Ivan a Sokol - No jo, nekecas, ma ho tam ;-) Omluva z me strany. Ale ten tam je pravdepodobne proto, ze je clenem Sokola uz od doby Tyrse :-).

RE: JJ sport - ...asi tusim, o kom hovoris ...a ano, mame podobnou zkusenost ;-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod kamiwaza » čtv 16. srp, 2007 11:54

Omluva se přijímá. Máš pravdu, že je tam Ivan už od doby Tyrše, akorát díky té bojové gymnystice vypadá o trošku mladší :lol: Jen jsem to našel náhodou na netu. Jestli se tam angažuje a do jaké míry nevím. Ale mám pocit, že využívají stejnou tělocvičnu, a že spolu nějak spolupracují.
Prostě když někde narazíš na vola, tak je jedno jestli je mistr BU, policajt, prodvač, číšník ...
A koukám, že ten co s ním mám ne moc dobrou zkušenost, má v tomto období možná svátek :wink:
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Předchozí

Zpět na západní bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron