Kontaktní čočky

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Kontaktní čočky

Příspěvekod ing » pon 20. srp, 2007 22:20

Ahoj, chtěl bych se na něco zeptat. Začal jsem nosit kontaktní čočky, ale neni to ono, chtěl bych je mít na sport, ale připadá mi, že v nich nevidim dostatečně dobře. Optik mi změřil přesně dioptrie, které mam vysoké a prodal mi jednodení kontaktní čočky, které by měly být kvalitní. Když si je nasadim, tak vydim zezačátku hezky ostře ale v průběhu dne se to mění,l jednou ostře, podruhé neostře, taky mi dělaj problémy kontrasty, třeba bych vůbec nemohl v noci řídit auto, protože kolem těch světel se dělá mlha... Normálně nosim brýle a ty čočky jsem měl na sobě jenom příležitnostně asi 10x tak nevim, jestli to neni tim, že na ně nejsem ještě zvyklej a tak jsem se chtěl zeptat, jestli někdo kdo s nima máte zkušenosti jste si na ně dýl zvykali, nebo jestli máte někdo podobný problémy. Díky
ing
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pát 20. dub, 2007 23:00

 

Příspěvekod migli » pon 20. srp, 2007 22:26

no, prvni by ses mel ptat sveho optika...

problemu muze byt vice - treba mas mene slz, nebo te cocky nenuti tolik mrkat a vice se ti vysusi oci, nebo potrebujes nejake vice propustne pro kyslik...



Lidi, co je s vama? To se za chvili budete ptat - mam zlomenou nohu, co s tim?
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod migli » úte 21. srp, 2007 8:55

No a abyste mi nenadavali, ze brblam a neporadim...


V lekarne si kup fyziologicky roztok v male lahvicce s kapatkem (kdyz nemaji, tak velkou flasku fyzaku + prazdnou lahvicku s kapatkem a prelejes si sam), nebo nejake kapky vhodne pro nositele kontaktnich cocek. Kdyz se ti videni mlzi a rozostruje, zkusit si kapnout do oci. Pokud to pomuze, mas jasno - mala vlhkost v ocich. To se bud muze po nejake dobe upravit, nebo budes muset kapat pokazde, kdyz budes mit tenhle pocit.

Muze take pomoci jiny typ cocek, na trhu je ted toho hromada, a od pocitace ti nikdo nerekne, co je pro tebe vhodnejsi ci min vhodne.

Jeste jedna vec - kdyz jsem pred lety zacinal s cockami, tak prvni den to bylo max 4 hodiny, a postupne se to po hodine prodluzovalo az na 16. Ted nosim vice bryle, a kdyz cocky - tak pouzivam obdobny zvykaci postup. Jasne ze s jednorazovkami je to problem - mit je 4 hodiny a vyhodit zavani plytvanim. Proto mam radeji ctrnactidenni - clovek si nascita doby noseni, a misto pravidelneho noseni 14-ti dni je ma treba dva mesice.

Ale jak rikam - tyhle potize a varianty noseni by mel resit optik, ktery ti cocky dal. A pokud je to blb, klidne zajdi k nekomu jinemu - oci mas prece jenom jedny.
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod sam-soi » úte 21. srp, 2007 9:11

jenom se pripojim cocky nosim uz peknou radku let ...

chvily muze trvat nez si oci zvyknou, kazdej clovek je ruzne citlivej co se tyka snasenlivosti cocek v oce .. znam dokonce jednoho kterej je proste mit nemuze v ocich je nesnese

urcite zvlhcovat vyse zminenym roztokem, vetsina problemu vychazi ze sucha v oku ...

na noc vyndat z oci (ale to je asi jasny), a jak zminil migli sou ruzny druhy cocek mozna zkus cocky s vyssim obsahem vody ... nutno odzkouset ktere ti sednou ... coz by ti mel rict ten optik u kereho si byl, pokud nerekl zajdi jinam ...

jinak osobne mam mesicni (ktere vymenuju proste tehdy kdyz ji zacinam cejtit v oku coz je nekdy i dyl nekdy min, dost to zavisy na prostredi kde se pohybujes prach apod.) rano nandam ... pred spanim vyndam cca 12 hodin v oku a bez problemu
sam-soi
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 162
Registrován: pát 02. pro, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod VonHausAus » úte 21. srp, 2007 15:31

Ahoj, tvoří-li se kruhy kolem světelných bodů (svítilny apod.) v noci, není to v pořádku. Přešel jsem na typ čoček s vyšším obsahem vody a už se mi to nedělá.
VonHausAus
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: úte 28. lis, 2006 0:00

Příspěvekod Kwai_Cheng » sob 06. říj, 2007 22:21

jednoznacne potrebujes jiny typ cocek.
Kwai_Cheng
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon 24. kvě, 2004 23:00

Příspěvekod TRiTON » ned 07. říj, 2007 18:18

migli píše:No a abyste mi nenadavali, ze brblam a neporadim...


V lekarne si kup fyziologicky roztok v male lahvicce s kapatkem (kdyz nemaji, tak velkou flasku fyzaku + prazdnou lahvicku s kapatkem a prelejes si sam), nebo nejake kapky vhodne pro nositele kontaktnich cocek. Kdyz se ti videni mlzi a rozostruje, zkusit si kapnout do oci. Pokud to pomuze, mas jasno - mala vlhkost v ocich. To se bud muze po nejake dobe upravit, nebo budes muset kapat pokazde, kdyz budes mit tenhle pocit.

Muze take pomoci jiny typ cocek, na trhu je ted toho hromada, a od pocitace ti nikdo nerekne, co je pro tebe vhodnejsi ci min vhodne.

Jeste jedna vec - kdyz jsem pred lety zacinal s cockami, tak prvni den to bylo max 4 hodiny, a postupne se to po hodine prodluzovalo az na 16. Ted nosim vice bryle, a kdyz cocky - tak pouzivam obdobny zvykaci postup. Jasne ze s jednorazovkami je to problem - mit je 4 hodiny a vyhodit zavani plytvanim. Proto mam radeji ctrnactidenni - clovek si nascita doby noseni, a misto pravidelneho noseni 14-ti dni je ma treba dva mesice.

Ale jak rikam - tyhle potize a varianty noseni by mel resit optik, ktery ti cocky dal. A pokud je to blb, klidne zajdi k nekomu jinemu - oci mas prece jenom jedny.

S tim nasčítáváním doby nošení neděláš dobře..
Ty čočky vydrží 14 dní od doby otevření obalu,ale ne 14 dní nošení..takhle si akorát zničíš zrak!!!
TRiTON
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 119
Registrován: ned 26. bře, 2006 0:00
Bydliště: Plzen

Příspěvekod TRiTON » ned 07. říj, 2007 18:21

KwaiCheng píše:jednoznacne potrebujes jiny typ cocek.

Taky se připojuju k názoru,že potřebuješ jiný typ,potažmo značku..
Ja osobně používá Dailes focus,a ty sou pro mně v poho,ale třeba od Johnson and Johnson nesnesu..
TRiTON
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 119
Registrován: ned 26. bře, 2006 0:00
Bydliště: Plzen

Příspěvekod Clarke » pon 24. kvě, 2010 12:46

Ahoj,
možná budu trochu OT, ale nechci to tu zas...t podobnými topicy.
Mám s kontaktními čočkami jiný problém. Při MT mi stačí jen poměrně lehké "dotyky" rukavicí na oko a jeho okolí a čočky velmi ochotně vypadávají. Máte s nimi někdo podobný problém, nebo vám sedí pevně? Jednou jsem si všiml, že kontaktní čočka vypadla i Basu Ruttenovi ... ze všech fajtů jen jednou, já to mám tak jednou za trénink (ne že bych se odvažoval s Basem srovnávat).
Jinak to řeším přilbou s lícnicemi, ale dost překáží, a hlavně v klinčích mi ji neustále stahujou.
Clarke
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 85
Registrován: úte 04. pro, 2007 0:00

Příspěvekod Clarke » úte 25. kvě, 2010 9:04

ukropcany píše:A bez nich Ti to nejde?

Bohužel, narozdíl od našich politiků, nemám "pět na stole v českých", ale pět na každém oku. Bez nich bych nerozeznal sparing partnera od pytle. :(
Clarke
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 85
Registrován: úte 04. pro, 2007 0:00

 

Příspěvekod fakt » úte 25. kvě, 2010 9:18

Clarke píše:
ukropcany píše:A bez nich Ti to nejde?

Bohužel, narozdíl od našich politiků, nemám "pět na stole v českých", ale pět na každém oku. Bez nich bych nerozeznal sparing partnera od pytle. :(


Máme u nás kluka: 4ky dioptrie, 120 kg(plochý břicho), ale ...
- chránič v puse mu vádí, cvičí bez něj
- čočky mu vypadávaj, cvičí bez nich a říká, že mlátí tu šmouhu před sebou.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod krovak » úte 25. kvě, 2010 18:29

asi by si mal hladat radu u optika, ale zo skusenosti z parrocneho nosenia si myslim, ze by si mal zmenit typ - zakrivenie. Kazdy ho ma pochopitelne ine a vyrobca urci povedzme tri rozne hodnoty ktorymi pokryje vacsinu zakaznikov. A ak si niekde na rozhrani tak ti nemusia sediet idealne.
Ak tvoj optik robi povedzme iba jednu znacku mozno by sa oplatilo pozriet niekam kde maju vacsi vyber.
krovak
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 83
Registrován: ned 22. led, 2006 0:00

Příspěvekod Clarke » stř 26. kvě, 2010 7:30

2 krovak
To se zakřivením čočky mne nenapadlo. Dobrej tip. Až příště půjdu pro čočky zkusím se zeptat. Díky.

2 ukropcany
LOL, dělám na tom, ale zatím bych na tuhle cestu moc nesázel :)
Clarke
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 85
Registrován: úte 04. pro, 2007 0:00


Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků

cron