Krav Maga vs MCS

bojová umění a válka, vycvik bodyguardů, speciální jednotky, combat shooting...

Příspěvekod luen » čtv 16. srp, 2007 15:02

Makoto píše:
luen píše:
kamiwaza píše:4 Defendu
Dju Su Kung Fu


8O vis o tom neco blizsiho? Co je to: dju su kung fu?


http://www.sweb.cz/kungfuzlin/historie.htm


NO COMENT!
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

 

Příspěvekod defendu » čtv 16. srp, 2007 18:26

kamiwaza píše:4 Defendu
Jedno pána z Ostravy se ptali, kde cvičil KM a to proto, že stejně jako v KM používá jeho systém Dju Su Kung Fu podobné principy, velmi rychlé a nekompromisní sebeobranné techniky, věci na reakční rychlost, postřeh atd.


To,že se někdo zeptá někoho kdo cvičí DSK na to kde cvičil KM,nemusí nutně znamenat,že dotyčné styly jsou si něčím podobné,ale spíš tím (přihlédneme-li k tomu kolik lidí v ČR má s KM zkušenosti),že tázající netuší co Krav Maga je :wink:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod kamiwaza » čtv 16. srp, 2007 20:42

Připouštím, že ty videa spíš vypadají jako zvířecí styl kung fu v kombinaci s karate, ale pojetí sebeobrany pana Karla bylo velmi realistické a hlavně jeho trénink na reakční rychlost a na drily sebeobranných technik byl velmi podobný KM. A nebyl jsem první, kdo na to poukázal. Nicménně to bude tím, že DSKF používá podobné tréninkové koncepty jako KM a stejně jako KM používá věci z dalších systémů :wink:
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

tokuido

Příspěvekod majkx » pon 20. srp, 2007 8:11

4 Defendu
Ohledně tokui-do jsem ti poslal SZ.
majkx
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 459
Registrován: úte 08. lis, 2005 0:00

Tokui-do

Příspěvekod Radzuslav » úte 21. srp, 2007 20:42

Zdravim Defendu a Kamiwaza
Co by te zajimalo ohledne systemu Tokui-do? Myslim, ze ti mohu odpovedet.
Myslim, ze Kamiwaza to v odpovedi na tvuj dotaz vystihl presne. Prosli jsme si nekolika styly bojovych umeni (judo, ju jutsu, box, aikido aj.), abychom zjistili, ze bojova umeni a sebeobrana v modernim pojeti je obtizne spojit. Proto hledame system, ktery je jednoduchy na uceni, efektivni pro vsechny (napr. zeny) a jehoz cilem neni krasa - ale ucinnost z pohledu slova sebeobrana.

defendu píše:Nemáte někdo zkušenost s těmito borci?Doporučuju shlédnout jejich prezentační video,až nápadně připomíná KM (obrana proti zbaním je totálně okopírovaná z KM).

http://www.tokui-do.com/
Radzuslav
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 71
Registrován: pon 20. srp, 2007 23:00
Bydliště: Hradec Králové

Re: Tokui-do

Příspěvekod NAIA » stř 22. srp, 2007 7:06

Radzuslav píše:Zdravim Defendu a Kamiwaza
Co by te zajimalo ohledne systemu Tokui-do? Myslim, ze ti mohu odpovedet.
Myslim, ze Kamiwaza to v odpovedi na tvuj dotaz vystihl presne. Prosli jsme si nekolika styly bojovych umeni (judo, ju jutsu, box, aikido aj.), abychom zjistili, ze bojova umeni a sebeobrana v modernim pojeti je obtizne spojit. Proto hledame system, ktery je jednoduchy na uceni, efektivni pro vsechny (napr. zeny) a jehoz cilem neni krasa - ale ucinnost z pohledu slova sebeobrana.


Ahoj, ty přímo cvičíš nebo ještě lépe vyučuješ v Tokui-do? Měl bych pár dotazů a chtěl bych se na pár věcech domluvit. Když tam pls napiš SZ. Radši bych to řešil tímto způsobem.
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Re: Tokui-do

Příspěvekod kamiwaza » stř 22. srp, 2007 9:34

Radzuslav píše:Zdravim Defendu a Kamiwaza
Co by te zajimalo ohledne systemu Tokui-do? Myslim, ze ti mohu odpovedet.
Myslim, ze Kamiwaza to v odpovedi na tvuj dotaz vystihl presne. Prosli jsme si nekolika styly bojovych umeni (judo, ju jutsu, box, aikido aj.), abychom zjistili, ze bojova umeni a sebeobrana v modernim pojeti je obtizne spojit. Proto hledame system, ktery je jednoduchy na uceni, efektivni pro vsechny (napr. zeny) a jehoz cilem neni krasa - ale ucinnost z pohledu slova sebeobrana.


Zdravím Raduzslava,
já se orientuji na něco jiného, než tokui do, takže to jde mimo mě. Jen jsem psal svůj názor na věc. Zřejmě někteří lidé z KM jsou ale tím videem pobouřeni, protože to je velmi podobné KM. Jen bych se zeptal, zda jste byli i na semináři KM, protože by se to tím celé vysvětlilo?
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Re: Tokui-do

Příspěvekod Radzuslav » stř 22. srp, 2007 10:10

Ahoj Kamiwaza
nevim zda jsou lide z KM poboureni. Ano, moji dva kolegove byli na seminari KM v Ostrave nekdy z jara tohoto roku. Podle jejich informaci si tam jeli vyzkouset nektere veci - zvlaste metodiku KM a modelove situace (kterou osobne povazuji za velmi propracovanou s cilem realnosti) - ano po teto strance cerpame mimo jine i z KM. Sam si to velmi trefne vystihl ve sve odpovedi Defendu - necim jsme si prosli a momentalne se nase cesta setkala s nekterymi technikami a metodickymi postupu, ktere jsou k videni u KM ( ktera je cerpala .... a tak porad dokola - na diskuznim foru je mozne videt ty boje o zdroj jednotlivych prvku v bojovych umenich :) to je opravdu usmevne.
Jak jsem mohl cist tve prispevky na diskuznim foru, jsi velmi objektivni a toho si cenim.
Radzuslav

Zdravím Raduzslava,
já se orientuji na něco jiného, než tokui do, takže to jde mimo mě. Jen jsem psal svůj názor na věc. Zřejmě někteří lidé z KM jsou ale tím videem pobouřeni, protože to je velmi podobné KM. Jen bych se zeptal, zda jste byli i na semináři KM, protože by se to tím celé vysvětlilo?[/quote]
Radzuslav
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 71
Registrován: pon 20. srp, 2007 23:00
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod kamiwaza » stř 22. srp, 2007 10:32

4 Raduzslav - Děkuji za kompliment, ale nevím jestli jsem objektivní wink:
Tím pádem se to celé s KM vysvětlilo. Hodně to video připomínalo KM, ačkoliv na stránkách máte psáno ju-jutsu a ve fotogalerie jsou věci od všeho možného. Teď už nikdo z KM nemůže říct ani půl slova. Jo to video je pěkny, ale na JJ tam chybí pár hodů a pák, ale na ulici jak vyšity :lol:
Pojedete v září do Prahy na KM :?: :
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

KM v Praze

Příspěvekod Radzuslav » stř 22. srp, 2007 11:16

kamiwaza píše:4 Raduzslav - Děkuji za kompliment, ale nevím jestli jsem objektivní wink:
Tím pádem se to celé s KM vysvětlilo. Hodně to video připomínalo KM, ačkoliv na stránkách máte psáno ju-jutsu a ve fotogalerie jsou věci od všeho možného. Teď už nikdo z KM nemůže říct ani půl slova. Jo to video je pěkny, ale na JJ tam chybí pár hodů a pák, ale na ulici jak vyšity :lol:
Pojedete v září do Prahy na KM :?: :


Co se našich stránek týče, www.tokui-do.cz - pracujeme na změne, stranky jsou nejake dva roky stare a jak sis spravne vsiml neni to, co prezentujeme v klipu.
Seminar KM - Muj kolega Petr komunikuje s nekym z Ostravy, ale stale neni jasny termin, nebo mas nejake jine info? Je to dost zvlastni, pokud mam spravne info, mel by prijet Yanilov, a jak vim u takovychto osobnosti se terminy domlouvaji mesice i roky dopredu. Pokud mi to vyjde, nenecham si ho ujit. Ja osobne se zajimam (byt jen jako ctenar) o KM od roku 1997, kdy jsem si prelozil historii, techniky, metodiku aj. ze stranek KM.com - uz v te dobe se mi to libilo, z pohledu efektivniho sebeobraneho systemu.
Radzuslav
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 71
Registrován: pon 20. srp, 2007 23:00
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod kamiwaza » stř 22. srp, 2007 11:32

Radzuslav píše: Je to dost zvlastni, pokud mam spravne info, mel by prijet Yanilov, a jak vim u takovychto osobnosti se terminy domlouvaji mesice i roky dopredu. Pokud mi to vyjde, nenecham si ho ujit. Ja osobne se zajimam (byt jen jako ctenar) o KM od roku 1997, kdy jsem si prelozil historii, techniky, metodiku aj. ze stranek KM.com - uz v te dobe se mi to libilo, z pohledu efektivniho sebeobraneho systemu.


Nějaké info je na Bude, ale je tam jen termín konání, a že to povede Yanilov nic víc tam není. Už by to chtělo oficiální propozice.
KM je hodně zajímavá, techniky relativně jednoduché a hodně účinné. Osobně si myslím, že je lepší do KM jít již s nějakými základy a pak jen trénovat postřeh, rychlost a kombinace. Jinak pokud mi to časově výjde, tak se tam taky zajedu podívat.
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod defendu » stř 22. srp, 2007 17:17

Co se týče zmiňovaného semináře,tak podrobnosti bych se měl dozvědět až koncem příštího týdne tzn. cenu a přesné místo,jinak termín zatím platí viz bude....Info sem pak samozřejmě mrsknu :wink:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod defendu » stř 22. srp, 2007 20:44

Napsal jsem ti Radzuslave SZ
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod kamiwaza » stř 22. srp, 2007 22:06

defendu píše:Co se týče zmiňovaného semináře,tak podrobnosti bych se měl dozvědět až koncem příštího týdne tzn. cenu a přesné místo,jinak termín zatím platí viz bude....Info sem pak samozřejmě mrsknu :wink:


Určitě to sem mrskni :wink:
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Belegard » pon 03. zář, 2007 22:49

měl bych otázku ... jde se nekde v PRaze naucit KM ?

pul roku jsem delal thaibox a ted bych chtel navázat na nejakou sebeobranu v reálu ..... tak prosím o radu :) jestli KM ,musado ci jsete enco jineho, diky
Belegard
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 07. pro, 2006 0:00

Příspěvekod Naked_Snake » úte 04. zář, 2007 5:52

Pokud vím, tak žádné oficiální trénování v Praze není a ani o žádném neoficiálním nevím...
MU SA DO tu je tradiční. Ale pokud se chceš věnovat MILITARY COMBAT SYSTEM, tak můžeš, jen pokud jsi u PČR, AČR, SCSA security. Nebo jezdit na military campy.
Překvapení, rychlost, agrese.
KISS-Keep It Simple Silly
SFOD-D
Naked_Snake
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 139
Registrován: sob 13. kvě, 2006 23:00

Příspěvekod Belegard » úte 04. zář, 2007 10:48

delam thaibox, ale ted bych chtel prejít na neco do realu ... myslel jsem mu sa do, ale když rikas ze military se nevyucuje, tak to je na picu ...

doporucil bys mi neco jineho do realu ?

diky
Belegard
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 07. pro, 2006 0:00

Příspěvekod Naked_Snake » úte 04. zář, 2007 11:59

Na to doporučování moc nejsem... Dřív mi bylo doporučeno BU a nevyhovovalo mi to. Hodím ti sem pár odkazů. Mrkni na ně, a když tě to zaujme, tak se zajdi mrknout na trénink. :wink:

http://www.serrada.cz/index.html

http://www.dipenshi.cz/ (Neviděl jsem na vlastní oči, ale přijde mi to, alespoň podle jejich stránek, dobrý.)

Všechno ostatní už není bohužel v Praze... Co třeba zkusit jen nějaký jiný klub thaiboxu? Nebo jiný kontaktní sport?
Překvapení, rychlost, agrese.
KISS-Keep It Simple Silly
SFOD-D
Naked_Snake
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 139
Registrován: sob 13. kvě, 2006 23:00

Příspěvekod Belegard » úte 04. zář, 2007 12:09

http://www.dipenshi.cz/ - ty vypadá výborně, ale jsem student a nevím ejstli mohu postrádat 10 000 za rok ....
Belegard
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 07. pro, 2006 0:00

Příspěvekod Naked_Snake » úte 04. zář, 2007 15:35

Taky mě odradila cena... Ta Combat Serrada Escrima je sice levnější, ale tréninky jsou zatím jen jednou týdně a to je bohužel málo...
Překvapení, rychlost, agrese.
KISS-Keep It Simple Silly
SFOD-D
Naked_Snake
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 139
Registrován: sob 13. kvě, 2006 23:00

PředchozíDalší

Zpět na armádní a combat systémy...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků

cron