Zanchin Budo Liberec

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

:-§

Příspěvekod kumori » sob 01. zář, 2007 14:36

Zkusme nevytrhoval jednu část ze systému, mně třeba zajímá, co se skrývá pod tím jeho AIKIBUDO...
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

 

Příspěvekod ingwe » sob 01. zář, 2007 14:56

no prosím, jsem zvědav kdo ti na tohle fundovaně odpoví... napiš mu email, to bude nejjednodušší.
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 508
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec-Brno

:-)

Příspěvekod malik » sob 01. zář, 2007 15:05

Co by jste řekli na Daito ryu AIKIBUDO?
malik
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: úte 21. srp, 2007 23:00

Re: :-)

Příspěvekod ingwe » sob 01. zář, 2007 16:35

malik píše:Co by jste řekli na Daito ryu AIKIBUDO?


co to je za otázku? "co byste řekli"...
řekli bysme třeba bé, nebo mé, dyť je to jedno.

nicméně internet říká:
"With the word Aikijujutsu we refer to the practice and training of the techniques of jujutsu and aikinojutsu only, while with Aikibudo it is meant the practice of jujutsu, aikijujutsu and Ono-ha Itto-ryu kenjutsu. It was Takeda Tokimune to change the name of the art inherited by his father, trying to stress the importance, in a traditional martial art, of practicing kenjutsu. Tokimune then taught to his most trusted students the kata of the Ono style with those modifications that his father introduced; so today this style is called Takeda-den Ono-ha Itto-ryu."

v mém neumělém překladu "Aikibudem je myšleno praktikování džůdžucu, aikidžůdžucu (z kontextu vyplývá že obojí stylu Daitó rjů) a Ono-ha Ittó rjů kendžucu.

zdroj: http://www.daito-ryu.com/en/one.htm
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 508
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec-Brno

:-)

Příspěvekod malik » sob 01. zář, 2007 18:23

DAITO ryu AIKIBUDO- směr vyučovaný Katsuyuki Kondo, osobním žákem Tokimune Takeda

-třeba jestli zakladatel Zanchin Budo po svých cestách světem náhodou tento směr necvičil
malik
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: úte 21. srp, 2007 23:00

Re: :-)

Příspěvekod ingwe » sob 01. zář, 2007 18:35

malik píše:...
-třeba jestli zakladatel Zanchin Budo po svých cestách světem náhodou tento směr necvičil


má v tomto stylu nějaký stupeň? nemá. víc není co řešit. jeho aikibudo je jím upravené aikido. on sám to nepopřel-zatím. až to udělá, to teprv budeme mít téma pro diskuzi :wink:
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 508
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec-Brno

Příspěvekod Hosobiki » sob 01. zář, 2007 19:07

prosííím... aiki-budo (ta pomlčka je tam docela důležitá...)
Hosobiki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 204
Registrován: pon 20. lis, 2006 0:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod ingwe » sob 01. zář, 2007 19:15

oprava: "jeho aiki-budo je jím upravené aikido"... člověk se nechá unést emocemi a už to motá :)
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 508
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec-Brno

Příspěvekod kamiwaza » sob 01. zář, 2007 19:19

AI-KI-BU-DO :lol: Čím víc pomlček, tím líp :wink: :wink: :wink:
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Hosobiki » sob 01. zář, 2007 19:24

kamiwaza píše:AI-KI-BU-DO :lol: Čím víc pomlček, tím líp :wink: :wink: :wink:


to je klidně možné, ale když to jinak od aikibuda (které mimochodem někteří z nás cvičí....) nejde odlišit... :wink:
Hosobiki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 204
Registrován: pon 20. lis, 2006 0:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod ingwe » sob 01. zář, 2007 19:33

kamiwaza píše:AI-KI-BU-DO :lol: Čím víc pomlček, tím líp :wink: :wink: :wink:


si z toho děláš srandu, ale co se politického života bojových umění v čechách týče, je to pro některý lidi strašně důležitý a žárlivě po těch názvech jdou.

a já se jim v podstatě nedivím.

jasně, z pohledu cvičení je to jedno co kdo jak cvičí, a jak tomu říká. ale na druhou stranu naše společnost funguje na určitých principech, má určitá pravidla, a zachovávat tyhle pravidla je slušnost. proto když už systém aikibudo existuje, a já vymyslím nový systém, dám mu nové jméno... hm?
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 508
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec-Brno

Příspěvekod kamiwaza » sob 01. zář, 2007 19:36

Když dva dělají totéž, tak to nikdy není totéž :wink:
Kašlete na pomlčky. Buď umíš, nebo neumíš. A jestli někdo uděluje stupně v něčem, co zná z Pendolína :roll: tak to bych tady vůbec neřešil. Spíš jde o to, že to nedocvakne studentům daného "mistra".
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod 893nin » pon 03. zář, 2007 7:22

kamiwaza píše:Když dva dělají totéž, tak to nikdy není totéž :wink:
Kašlete na pomlčky. Buď umíš, nebo neumíš. A jestli někdo uděluje stupně v něčem, co zná z Pendolína :roll: tak to bych tady vůbec neřešil. Spíš jde o to, že to nedocvakne studentům daného "mistra".

No ono jim to třeba docvakne, ale častou odpovědí bývá např. "pro moji úroveň to stačí", nebo "mám to blízko", "je to levný", atd. Ale to že se naučí chyby, a to doslova, to nikomu nedocvakne, protože se tomu věnují jen jako "hobby". Já tomu říkám nedbalost - no a na tom někteří staví (vydělávají?), že je to těm lidem jedno a že se nechávají balamutit, a navíc zcela vědomě.
893nin
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte 28. srp, 2007 23:00

Příspěvekod Hosobiki » pon 03. zář, 2007 7:27

No ale to už je jenom jejich blbost...
Hosobiki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 204
Registrován: pon 20. lis, 2006 0:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod 893nin » pon 03. zář, 2007 7:29

Hosobiki píše:No ale to už je jenom jejich blbost...

To je asi silný slovo, protože každý cvičí/trénuje s jinou motivací.
893nin
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte 28. srp, 2007 23:00

Příspěvekod ingwe » pon 03. zář, 2007 8:58

893nin píše:
Hosobiki píše:No ale to už je jenom jejich blbost...

To je asi silný slovo, protože každý cvičí/trénuje s jinou motivací.


každej píše ze svého pohledu. mně to taky přijde jako blbost. ale když to někdo vidí jinak, ať si dělá co chce, příspěvky na nějakém fóru mu v tom přece nebrání...
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 508
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec-Brno

Příspěvekod Hosobiki » pon 03. zář, 2007 9:02

No když někdo cvičí něco (myslím to obecně!) o čem VÍ, že to není kvalitní (jak psal893nin) tak to podle mě blbost je... za tím si stát budu
Hosobiki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 204
Registrován: pon 20. lis, 2006 0:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod 893nin » pon 03. zář, 2007 9:08

Hosobiki píše:No když někdo cvičí něco (myslím to obecně!) o čem VÍ, že to není kvalitní (jak psal893nin) tak to podle mě blbost je... za tím si stát budu

No ono to třeba i kvalitní je, ale není to třeba přesně to, za co je to vydáváno - viz Aikibudo x Aiki-budo.
893nin
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte 28. srp, 2007 23:00

Příspěvekod Hosobiki » pon 03. zář, 2007 9:33

893nin píše:
kamiwaza píše:Když dva dělají totéž, tak to nikdy není totéž :wink:
Kašlete na pomlčky. Buď umíš, nebo neumíš. A jestli někdo uděluje stupně v něčem, co zná z Pendolína :roll: tak to bych tady vůbec neřešil. Spíš jde o to, že to nedocvakne studentům daného "mistra".

No ono jim to třeba docvakne, ale častou odpovědí bývá např. "pro moji úroveň to stačí", nebo "mám to blízko", "je to levný", atd. Ale to že se naučí chyby, a to doslova, to nikomu nedocvakne, protože se tomu věnují jen jako "hobby". Já tomu říkám nedbalost - no a na tom někteří staví (vydělávají?), že je to těm lidem jedno a že se nechávají balamutit, a navíc zcela vědomě.


reagovala jsem na tohle...
Hosobiki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 204
Registrován: pon 20. lis, 2006 0:00
Bydliště: Ostrava

aikibudo vs. aiki-budo

Příspěvekod aikibudoka » pon 03. zář, 2007 12:38

Pokud jde o nazev, ktery si zvolil p.Prochazka.
Kdyz jsem se se nim bavil na tema nazvu jeho praxe, tak mi rekl, ze pokud ma hodnotit to co cvici, tak ze necvici AIKIDO a tak ze si zvolil nazev AIKIBUDO. Rikal jsem, ze takto se jiz nazyva styl ktery prezentuje sensei Floquet, ktery tento nazev zvolil po konzultaci se svym ucitelem senseiem Minoru Mochizuki.

Protoze p.Prochazka nebyl ochoten opustit jim zvoleny nazev AIKIBUDO, tak jakoze pro "odliseni" upravil nazev na AIKI-BUDO.

Kdyz jsem se ho ptal, jakou ma nad sebou autoritu a co ho opravnuje k tomu, ze "vytvari" AIKIBUDO, tak mi odpovedel, ze "i sensei Jigoro Kano zalozil vlastni styl JUDO ve svych 23letech" (tim vekem si nejsem jist).

Bohuzel je spousta lidi co se hlasi nebo pojmenovavaji svoji praxi japonskymi nazvy bez vaznejsi vazby na koreny japonskych umeni.

Pokud jde o to co je to vlastne AIKIBUDO, tak jde o pojmenovani praxe senseie Alaina Floqueta, do ktere zahrnul sve zkusenosti z Yoseikan Aikido, Yoseikan Shinto Ryu, Katori Shinto Ryu, Daito Ryu, Kendo a mnoha dalsich.

Pri porovnani Aikido a Aikibudo bych videl casto vetsi rozdil v pojeti vyuky daneho ucitele nez v zasadnim rozdilu v technikach a principech, ktere bez pochyb existuji. Tezko se detaily popisuji, ale pri praxi jsou znatelne.
aikibudoka
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 02. zář, 2007 23:00

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 13 návštevníků

cron