Aiki jutsu

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod Makoto » pon 03. zář, 2007 12:32

zm píše:Jinak podle mých vědomostí Daitoryu v ČR opravdu není a nejblíže k němu v ČR má Hakkoryu jujutsu (vzniklo v přímé linii z Daitoryu paralelně s aikido), které už však v ČR je. Stránky o Hakkoryu (Honbu dojo Japan a Honbu dojo Hawai) jsou www.hakkoryu.com a www.hakkoryu.jp .


To je vlastne pravda, pokud chces studovat Daito ci neco, co je nejblize Daito ryu, bez se podivat ke Zdenkovi na hakko ryu. Urcite nebudes litovat. Je to rozhodne blize nez Yamaue Aikijutsu, ktere se spise vice podoba Shorinji Kenpo...ale je to muj nazor, Aiki se nevenuji :-) Jen mi to pripada z tech jejich pohybu...hodne podobne Shorinji borcum :-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

 

Příspěvekod ingwe » pon 03. zář, 2007 14:14

co jsem tak zaslechl, aikibudó má taky k daitó rjů blízko a na pokročilejší úrovni studia tohoto BU se trénují původní daitó rjů techniky.

info na:
http://www.aikibudo.cz/
http://aikibudo.ayrton.cz/
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 508
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec-Brno

Příspěvekod Shihtzu » pon 03. zář, 2007 17:51

Všem moc děkuji.
O Hakkoryu už jsem slyšel. Je to lákavé, ale mám trochu obavy o perspektivu dojíždění z Prahy do Brna... :cry:

Co se Takumakai a Soke Yamaue týče, tak problém je v tom, že on říká (říkal), že je vnuk Takumy Hisy (ačkoli na svých vlastních stránkách píše zcela jasně, že nikoli vnuk, ale že Takuma Hisa byl strýcem jeho otce... vzhledem k rozdílnosti jmén, předpokládám, že z matčiny strany :? ), ale přitom ho neznají ani nejstarší žáci Takumy Hisy. Proto k němu důvěru moc necítí.

To ale může maximálně vypovídat o tom, že je pan Yamaue neortodoxní osobnost a sice se hlásí k tomu, že daito studoval, ale nebazíruje na této tradici. Ale v žádném případě to neznamená, že není výtečným mistrem bojových umění. To ani v Takumakai netvrdí. Vadí jim jen to, že se hlásí k zakladateli Takumakai, ale přitom ho nikdo nezná.

Co se týče postavení a úcty k Soke Yamaue v Japonsku, tak je třeba nezapomínat na to, že a)je ze samurajského rodu (tedy privilegované šlechty) + b)někam to v životě (a tím nemyslím jen bojová umění) dotáhl - tj. zaujímá určité postavení. To znamená, že se k němu vždy a všude budou chovat s úctou, která ale pochopitelně není odrazem pouze jeho renome jakožto mistra bojových umění.

Pro mě byla zcela nejspodstatnější otázka podoby mezi yamaue ryu a daito ryu, na kterou jsem dostal odpověď. Proto všem ještě jednou děkuji!
Naposledy upravil Shihtzu dne pon 03. zář, 2007 18:02, celkově upraveno 3
Shihtzu
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 55
Registrován: čtv 30. srp, 2007 23:00

Příspěvekod Shihtzu » pon 03. zář, 2007 17:51

A jak je to vlastně s podobou aikibudo a daito ryu? Jsou si podobné či nejsou?
Shihtzu
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 55
Registrován: čtv 30. srp, 2007 23:00

Příspěvekod Hosobiki » pon 03. zář, 2007 18:02

jak psal Ingwe: aikibudo obsahuje i techniky daito ryu..
Hosobiki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 204
Registrován: pon 20. lis, 2006 0:00
Bydliště: Ostrava

:-)

Příspěvekod kumori » úte 04. zář, 2007 7:31

Hosobiki píše:jak psal Ingwe: aikibudo obsahuje i techniky daito ryu..



souhlas, nicméně můžu se zeptat jestli víš jaké školy (směru)?
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod Hosobiki » úte 04. zář, 2007 8:50

kumori: jo můžeš, ale ptej se Ingweho 8)
Hosobiki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 204
Registrován: pon 20. lis, 2006 0:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod ingwe » úte 04. zář, 2007 9:00

kumori: zkusim se zeptat. a nebo napiš sz na ID aikibudoka, ten o tom bude vědět dost...
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 508
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec-Brno

Příspěvekod aikibudoka » stř 05. zář, 2007 17:22

Aikibudo a Daito ryu.

Soucasti aikibudo je i vyuka technik Daito ryu. Jelikoz jezdim do FR kde Daito ryu vyucuji lide, kteri cvici pod senseiem Floquetem, ci s nim jezdili do Japonska studovat Daito ryu k Tokimune Takedovi.

Daito ryu v Aikibudo zaujima mensi cast a vyucuje se prevazne ve formach kata.
aikibudoka
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 02. zář, 2007 23:00

Příspěvekod kumori » stř 05. zář, 2007 19:15

aikibudoka píše:Aikibudo a Daito ryu.

Soucasti aikibudo je i vyuka technik Daito ryu. Jelikoz jezdim do FR kde Daito ryu vyucuji lide, kteri cvici pod senseiem Floquetem, ci s nim jezdili do Japonska studovat Daito ryu k Tokimune Takedovi.

Daito ryu v Aikibudo zaujima mensi cast a vyucuje se prevazne ve formach kata.



pro mne vyčerpávající a věcná odpověď
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Předchozí

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron