Zanchin Budo Liberec

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Re: aikibudo vs. aiki-budo

Příspěvekod kamiwaza » pon 03. zář, 2007 13:20

aikibudoka píše:Kdyz jsem se ho ptal, jakou ma nad sebou autoritu a co ho opravnuje k tomu, ze "vytvari" AIKIBUDO, tak mi odpovedel, ze "i sensei Jigoro Kano zalozil vlastni styl JUDO ve svych 23letech" (tim vekem si nejsem jist).


:lol: :lol: :lol:
Pokud to tak Soke Zanchin Budo vidí, tak to mnohé vysvětluje. Jinak aby se někdo porovnával s Kanem, Uešibou a dalšíma, je dost silné kafe. Ne to není silné kafe, to je naprostá ptákovina. K dokonalosti už chybí jen dvě věci. Udělat si plastiku na Japonce a zajít si na matriku a změnit si jméno a příjmení - nejllépe tak, aby mohl dotyčný tvrdit, že pochází ze staré samurajské rodiny a že se učí budo od 3 let (pokud nepočítá předchozí inkarnace) :lol: :lol: :lol:

Pokud si někdo založí v ČR vlastní sebeobranný styl, tak nechápu, proč nepoužije český název, pak už je to možná korektní, ikdyž bych byl i tak zvědav na reakci naší budo scény???

Je nesmysl udělovat lidem něco na co nemám právo a zvlášť v oblasti BUDO, kde se hraje na etiku, kodex bušido apod. Já si na tohle nehraju, bo nejsem Japonec nežiju v době rozkvětu BUDO ..., ale v životě bych neuděloval stupně v něčem, co sám neumím. Za to bych se musel stydět sám před sebou. Je to fraška s pomlčkou i bez ní. :cry:

Napadlo mě jedno srovnání:
Je normální, aby někdo kdo cvičí celej život judo, se začal víc válet po zemi, dělal páky na rameno, na nohy ... a pak začal najednou udělovat modré pásy v brazilskym jiujitsu? Asi ne, že? :wink:
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

 

Příspěvekod keishi » pon 03. zář, 2007 15:29

Jeden náš člen přešel do Liberce do školy a protože mu chyběli tréninky, začal tam chodit k panu Procházkovi na ju-jutsu. Říkal, že to bylo něco úplně jiného, než z jiu-jitsu znal od nás, ale taky prý to mělo něco do sebe ...
www.jiujitsu.cz

jiu-jitsu = poskládáme Vaše oblečení, které máte ještě na sobě
keishi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: pon 03. dub, 2006 23:00

Příspěvekod xiuwei » pon 03. zář, 2007 16:03

KEISHI :
jiu-jitsu = poskládáme Vaše oblečení, které máte ještě na sobě.

:lol: vtipné,moc se mi to přirovnání líbí :D
xiuwei
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte 06. čer, 2006 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod keishi » pon 03. zář, 2007 16:25

xiuwei píše:KEISHI :
jiu-jitsu = poskládáme Vaše oblečení, které máte ještě na sobě.

:lol: vtipné,moc se mi to přirovnání líbí :D


Bohužel xiuwei, není to z mé hlavy, což mne mrzí :cry: - přinesla to odněkud jedna moje studentka. Možná to i vymyslela - nevím. Ale taky se mi to líbí. Měli jsme to teď i na tričkách ( www.jiujitsu.cz/obr/tricka/tricka07.htm ) na naše mezinárodním soustředění. Snad mi někdo nenadá za porušování autorských práv ...
www.jiujitsu.cz

jiu-jitsu = poskládáme Vaše oblečení, které máte ještě na sobě
keishi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: pon 03. dub, 2006 23:00

:-)

Příspěvekod kumori » pon 03. zář, 2007 17:13

p.Procházka je takový český Alois Konečný, taky je přes BUDOCENTRA :lol:

ale vážně, oba to mají marketingově velmi dobře vyřešené, skvělé prezentace na netu, semináře, možnost soukromých hodin, paráda, ale to funguje jen u někoho, kdo začíná cvičit a nepoznal nic a nikoho jiného.
Každopádně když může existovat AIKIKEMPO....pokud nemá p.Floquet na své AIKIBUDO autorská práva a nemá jej zaregistrován, tak být p.Procházkou, tak ty, kteří mají problém s jeho AIKIBUDO pošlu do prdele...
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod Hosobiki » pon 03. zář, 2007 17:28

Vzhledem k tomu, že aikibudo mistra Floqueta je oficiální (a oproti libereckému dojo velká) organizace, tak upřímě pochybuju, že nebude někde registrované...

Navíc, pokud vím, je francouzské aikibudo poměrně starší než to "české"...
Hosobiki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 204
Registrován: pon 20. lis, 2006 0:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod ingwe » pon 03. zář, 2007 17:36

Hosobiki píše:Vzhledem k tomu, že aikibudo mistra Floqueta je oficiální (a oproti libereckému dojo velká) organizace, tak upřímě pochybuju, že nebude někde registrované...

Navíc, pokud vím, je francouzské aikibudo poměrně starší než to "české"...


SUPPORT 8)

taky si myslím že francouzské aikibudo má registrovaný název, pan Floquet to má taky marketingově dobře pořešené(podle toho co k mým uším vítr zavál), a takovýhle detail jako zaregistrovat si název určitě neopoměl.
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 508
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec-Brno

:-)

Příspěvekod kumori » pon 03. zář, 2007 19:11

Malik napsal DAITO ryu AIKIBUDO

znám ten styl, vyučuje jen žák Tokimune Takedy, který byl Takedou pověřen správou Daito ryu Aikijujutsu, ovšem po Takedově smrti bylo toto pověření dětmi Takedy zbochybněno a tak se Katsuyuki Kondo rozhodl založit vlastní styl a tím je výše zmíněné Daito ryu AIKIBUDO.
Myslím, že by měl někdo z přátel francouzského Aikibudo vysvětlit panu Kondo, že je tu nějaký pan Floquet 8) a že by neměl používat název Aikibudo...protože to jediné správné aikibudo je to z Francie :lol: :lol:

pokud někdo potřebuje doložit konkrétní informace, zašlu mejlem
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod Hosobiki » pon 03. zář, 2007 19:34

název daito ryu aikibudo a aikibudo není totožný...
Hosobiki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 204
Registrován: pon 20. lis, 2006 0:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod kumori » úte 04. zář, 2007 6:40

Hosobiki píše:název daito ryu aikibudo a aikibudo není totožný...



copak copak?AIKIBUDO není AIKIBUDO?myslím, že je to žabomyší válka, je to obecný název užívaný širokou BUDO veřejností.Když koukneš na google tak tam najdeš desítky směrů a škol AIKIBUDO, všechny jsou to plagiáty, protože jen Floquet má právo používat název AIKIBUDO?
Česká hloupost :roll:
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod Hosobiki » úte 04. zář, 2007 6:52

A nejsou to náhodou dojo, která cvičí pod mistrem Floquetem?
Hosobiki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 204
Registrován: pon 20. lis, 2006 0:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod aikibudoka » úte 04. zář, 2007 7:00

Zdravim.

Pokud jde o nazvy skol a ruznych odnozi. Je asi znamo ze existuje mnoho skol AIKIDO s urcitymi hlavnimi smery, ktere jsou pojmenovany spojenim nejakeho slova a AIKIDO (napr. Yoseikan AIKIDO, Iwama AIKIDO ...). Pak nemuzeme rici, ze nic z toho neni AIKIDO. Ano vse je AIKIDO, ale prave kvuli odlisnostem se volil "uprasnujici" nazev. Jediny rozdil meci AIKIBUDO a AIKI BUDO (ci AIKI-BUDO) je rozeznatelny v psane podobe, ale pochybuji, ze by nekdo pri vyslovovani mezi nimi poznal rozdil.

Pokud je mi znamo, tak sensei Floquet si nazev AIKIBUDO zaregistroval. Nejspise prave proto, aby se "chranil" pred tim, aby nekdo jiny tento nazev pouzival. A verim tomu, ze proti nazvu Daito Ryu Aikibudo nic nema.

Mno asi to tu nevyresime, protoze toto je jen a jen o lidech. Stejne jako asi p. Prochazka nic nenadela s tim, ze sensei Floquet pouziva nazev AIKIBUDO, tak asi nikdo z CR ani sensei Floquet nic nenadela s tim, ze p. Prochazka pouziva AIKI BUDO.

Je jen otazkou, kdo na uzivani nazvu AIKIBUDO ci AIKI BUDO vic ziska.
aikibudoka
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 02. zář, 2007 23:00

:-)

Příspěvekod kumori » úte 04. zář, 2007 7:04

4 Hosobiki

v Evropě možná, ikdyž vím minimálně o 2 klubech v Německu co pod Floquetem nejsou a taky v USA a samozřejmě Nippon :D
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Re: :-)

Příspěvekod Hosobiki » úte 04. zář, 2007 7:25

kumori píše:4 Hosobiki

v Evropě možná, i když vím minimálně o 2 klubech v Německu co pod Floquetem nejsou a taky v USA a samozřejmě Nippon :D


ti cvičí něco, co se týká toho původního japonského aikibudo, ne?

vždyť je to v podstatě jedno, já jenom, že když se tady řešilo, co všechno se v Liberci vymyslelo - teda pardon - vytvořilo, tak aby bylo jasno, že to s Brnem nemá nic společného...


mimochodem ukropcany: ano je to dětinské handrkování se - no a co!! nech nás, když nás to baví... :wink:
Hosobiki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 204
Registrován: pon 20. lis, 2006 0:00
Bydliště: Ostrava

:-)

Příspěvekod kumori » úte 04. zář, 2007 7:28

ukropcany píše:Obrázek

Obrázek



kdo si hraje nezlobí :lol: nejsou ty rozmíšky úžasné, oba směry jsou esteticky zajímavé, jejich praktickou úroveň nechme k posouzení bitkařům z ulice.HOWGH :P
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Předchozí

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků