Shihan Ladislav Petráš - co vy na to?

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod keishi » pon 03. zář, 2007 16:12

Hohohó Robátko, tady je ale srandovní téma - teď mně mrzí, že sem skoro nechodím. Tohle mi nějak uniklo ... :D

No, nedá se popřít, že pan Petráš je v ČR opravdu slavný (to je ale i Kájínek :D )

Říkal mi nedávno jeden člen spřáteleného oddílu, že viděl někde na semináři někoho v tričku, na němž byl nápis "©ensei Ladislav Petráš".
Já bych si teda takové tričko nevzal. :D
No možná vzal - za prachy :D
No ale nesměly by to být zas prachy z nějaké krádeže, či LP (LP = loupežné přepadení. Nebo taky Ladislav Petráš. To je jen shoda okolností :wink: )

No, dost srandy – mne zajímá jiná věc, třeba mi s tím pomůžete:

Říkal mi jeden pražský zdroj (který považuju za důvěryhodný a který prý byl u toho), že naše armáda cvičí musado a ne jiu-jitsu právě kvůli panu Petrášovi. Nevíte o tom někdo něco?
Prý byl ten zdroj u toho, když armáda dělala výběrové řízení na boj zblízka. Pan Petráš, který byl delegován blíže neupřesněným způsobem (všichni známe výběrová řízení u armády) tam ukázal ty svoje „petrášoviny“ (petrášoviny = předávání si útočníka z páky do páky, aniž by útočník útočil, shazování pasivního útočníka na zem, jeho opětovné zvedání s následným opětovním shozením, to celé několikrát po sobě aj. :D ). Ti musaďáci přišli, udělali buch-buch-buch (tedy tak jak se to líbí většině jiu-jitsáků: kryt, úder, sražení na zem, doraz, popř fixace a pod.) - a byl konec konkurzu. Když to komise viděla, byl vítěz jasný … Přitom i JJ jde cvičit stejně, ne-li ještě akčněji. :x

Já u toho nebyl, vím to jen z doslechu. Nerad bych panu Petrášovi křivdil. Není tady přítomen třeba jeho sparring z tehdejší doby? ®e by nám to potvrdil, či vyvrátil? Radši bych to měl z více zdrojů, než z jednoho.

®e armáda dělá nyní musado, ač – jak jsem zjistil víceletým pátráním – cvičila od roku 1922 až do popřevratové doby jiu-jitsu, mně docela štve. :cry: Já jsem na vojně ještě cvičil jiu-jitsu v letech 1987-1989 u jedné elitní průzkumné jednotky a působil jsem na útvaru i jako instruktor vojenské sebeobrany, tedy vím, co se za totáče cvičilo. Někteří si myslí, že JJ v ČR zaniklo v 50. letech XX. století. Pro civily asi ano, ale v armádě (s trochou samba) zůstalo od roku 1922 až do devadesátých let. Akorát se to místy ke konci už pěkně flákalo …
www.jiujitsu.cz

jiu-jitsu = poskládáme Vaše oblečení, které máte ještě na sobě
keishi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: pon 03. dub, 2006 23:00

 

Příspěvekod martinYT » pon 03. zář, 2007 16:32

pro Keihsi či JJ?? :lol:
Nazdárek tak tobě už nestačí psát, že pramáti BU je JJ u nás,ale už musíš i zde? 8) Jinak ale tvůj dotaz mě zajímá taky, jsem zvědav zda někdo bude o tomto vědět více...
martinYT
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 120
Registrován: pát 10. úno, 2006 0:00
Bydliště: Pňovice

Příspěvekod keishi » pon 03. zář, 2007 16:39

No to mně vopláchni, tak my se MartineYT scházíme tady a ne na našem rodném DF :D . Nestíhám, ale zabrousil jsem sem náhodou, no a tomuto tématu nešlo odolat :D . Ale už se musím zvedat a prchat na trénink ... Jsem zvědavý, kolik přijde po prázdninách lidí - v červenci a srpnu to bylo o cosi slabší ...
www.jiujitsu.cz

jiu-jitsu = poskládáme Vaše oblečení, které máte ještě na sobě
keishi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: pon 03. dub, 2006 23:00

:-)

Příspěvekod kumori » pon 03. zář, 2007 16:56

4 keishi

no konečně nějaká spřátelená duše fungující na podobné frekvenci :D

pravda ovšem je, že se zde v ČSLA cvičil i gjogsul (pro laiky severokorejské hwarangdo), ve FM vyšel článek s p.Bubnem (tvrdí, že má 4.Dan hwarangdo), který natočil i VHS.pan Buben se po revoluci taktéž prezentoval jako učitel Musado (p.©elenberk a jeho tým se v roce 1991 prezentoval ještě jako HWARANGDO PRAHA-zdalipak měl povolení od zakladatele užívat tento název?kde ho cvičil nepátrám)

Kdo zná LP a viděl ho cvičit pochopí Tvůj příspěvek, přitom ve VV© byli lidi jako pplk.Gibala, mjr.Fišera atd., lidi, kteří věděli co armáda potřebuje, ale rozhodla PRAHA 8)

víc v SZ
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod kamiwaza » pon 03. zář, 2007 22:17

4 Kinga ze Zlína a ty ostatní répaly:
LP má svůj styl JJ který veřejně prezentuje na seminářích, ale také občas půstí něco navíc. Ale zřejmě to neukáže kdejakému volovi, který ho tady hodlá kritizovat. Netvrdím že má LP patent na JJ v ČR, ale je nejznámější personou a mnozí u něho začínali. Pokud je jeho pojetí tak špatné, tak proč k němu na Mírov jezdí čím dál víc lidí??? Řeknu vám jednu věc. Na rozdíl od většiny z nás něco LP dokázal. My resp. vy ho dokážete jen kritizovat a hledat na něm chyby. Kdo z vás vedl seminář v zahraničí, možná jste nevedli seminář ani v ČR, choboti.
Kdysi jsem se bavil s "Kingem ze Zlína" na jednom semináři v Brně a ptal se ho, co má proti LP, že se do něho obul na svém webu a trochu si přiohřál svoji budo polívčičku. Nedokázal vybalit jedinej argument, takže o čem je tady řeč. To že tady budeme napadat člověka, kterej má zažitej svůj systém místo toho abychom si z něho vybrali to dobré (protože je tam toho docela dost) a nabalili to k tomu svému, to né. Raději budu psát o tom jakej je plagiátor, podvodník a nevím co všechno se tu objevilo.
Co ty Kumori, co jsi dokázal ty, že se do něho obouváš. Nezapomeň mi poslat prozice na své semináře. Já se stavím, nebudu cvičit, jen to omrknu po vzoru RNDr. Gibalu, řeknu že to stojí za p*d a pak to tady budu psát. To je bomba, né?
A co se týče akčnosti, tak mám jinou představu než sebeobrana ala Musado - já udělám to a ty na to zareaguješ tak. Jestli budeš dělat motanice JJ nebo Musado buch buch, tak je s tímto přístupem efekt stejny. A protože jsem trochu Musado cvičil, viděl jsem to cvičit, tak je to prašť jak uhoď. Realita je trochu jinde.
A zajímavý, že nikdo nebere v potaz to, že LP si zve na Mírov vyhlášenyho bombarďáka Karla Doležala, který doplňuje deficit úderových technik. Ale to se vám jaksi nehodí do scénáře.
Netvrdím že výuka LP je moderní, ale jsme ve svobodné zemi kde se máte právo vyjadřovat, a taky prosazovat. Máte možnost prorazit s vašim pojetím JJ a dokázat, to co tady stále tvrdíte. Můžete cvičení obochatit po vzoru Small Circle (o Wing Chun), o Filipíny ... Ale pak by se možná ti stejní a nebo jiní ozvali, že to není japonské a že do toho motáme něco, co tam původně nebylo.
Vám se člověk prostě nezavděčí a chudák ten koho všichni znají :(
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod 893nin » úte 04. zář, 2007 6:37

kamiwaza píše:4 Kinga ze Zlína a ty ostatní répaly:
LP má svůj styl JJ který veřejně prezentuje na seminářích, ale také občas půstí něco navíc. Ale zřejmě to neukáže kdejakému volovi, který ho tady hodlá kritizovat. Netvrdím že má LP patent na JJ v ČR, ale je nejznámější personou a mnozí u něho začínali. Pokud je jeho pojetí tak špatné, tak proč k němu na Mírov jezdí čím dál víc lidí??? Řeknu vám jednu věc. Na rozdíl od většiny z nás něco LP dokázal. My resp. vy ho dokážete jen kritizovat a hledat na něm chyby. Kdo z vás vedl seminář v zahraničí, možná jste nevedli seminář ani v ČR, choboti.
Kdysi jsem se bavil s "Kingem ze Zlína" na jednom semináři v Brně a ptal se ho, co má proti LP, že se do něho obul na svém webu a trochu si přiohřál svoji budo polívčičku. Nedokázal vybalit jedinej argument, takže o čem je tady řeč. To že tady budeme napadat člověka, kterej má zažitej svůj systém místo toho abychom si z něho vybrali to dobré (protože je tam toho docela dost) a nabalili to k tomu svému, to né. Raději budu psát o tom jakej je plagiátor, podvodník a nevím co všechno se tu objevilo.
Co ty Kumori, co jsi dokázal ty, že se do něho obouváš. Nezapomeň mi poslat prozice na své semináře. Já se stavím, nebudu cvičit, jen to omrknu po vzoru RNDr. Gibalu, řeknu že to stojí za p*d a pak to tady budu psát. To je bomba, né?
A co se týče akčnosti, tak mám jinou představu než sebeobrana ala Musado - já udělám to a ty na to zareaguješ tak. Jestli budeš dělat motanice JJ nebo Musado buch buch, tak je s tímto přístupem efekt stejny. A protože jsem trochu Musado cvičil, viděl jsem to cvičit, tak je to prašť jak uhoď. Realita je trochu jinde.
A zajímavý, že nikdo nebere v potaz to, že LP si zve na Mírov vyhlášenyho bombarďáka Karla Doležala, který doplňuje deficit úderových technik. Ale to se vám jaksi nehodí do scénáře.
Netvrdím že výuka LP je moderní, ale jsme ve svobodné zemi kde se máte právo vyjadřovat, a taky prosazovat. Máte možnost prorazit s vašim pojetím JJ a dokázat, to co tady stále tvrdíte. Můžete cvičení obochatit po vzoru Small Circle (o Wing Chun), o Filipíny ... Ale pak by se možná ti stejní a nebo jiní ozvali, že to není japonské a že do toho motáme něco, co tam původně nebylo.
Vám se člověk prostě nezavděčí a chudák ten koho všichni znají :(

No ty pane dokonalá techniko, tys to pěkně splantal dohromady, že se v tom už snad nikdo nevyzná. Keishi má bohužel pravdu.
893nin
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte 28. srp, 2007 23:00

.-)

Příspěvekod kumori » úte 04. zář, 2007 6:59

4 kamiwaza

chlapče, vezmi si nějaké uklidňující léky a utři si pěnu u úst :lol: :lol: :lol: ty nevíš co mluvíš, ovšem položím Ti pár věcných otázek:
-jak dlouho a na jaké úrovni jsi cvičil MUSADO MCS?
-JJ není a nemělo by být jen "judo", je to všestraný systém a pokud má LP ve svém ZŘ atemi waza, měl by je i učit, pak se jen otvrzuje, že jeho styl je postaven na technikách judo, jedná se tedy ještě o ju-jitsu?
-účastnil jsi se, byť jako pozorovatel toho výběrového řízení ve Vyškově?
- a poslední. pan Gibala je člověk, který má obrovské praktické zkušenosti z oblasti výcviku ozbrojených složek, a co Ty?jak jsi na tom Ty?

Odhaduju tě jako bývalého judistu, který to zabalil a obratem se z něj stal odborník na JJ, no tak to tě musel LP zákonitě oslovit 8) :lol: :lol:

Co jsem dokázal?Včas to tady zabalit a začít jinde, u lidí, kteří mají jasnou linii stylu a výuky.
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod NAIA » úte 04. zář, 2007 10:02

To Kumori:
Ono na tom ale něco bude co psal Kamiwaza. Kdo tady má takové zkušenosti, že se chce obouvat do LP. Máš zkušenosti s vedením oddílu, pořádáním seminářů atd? Je jednoduché jen kritizovat, ale myslím, že kdyby ses na věc podíval alespoň částečně z pohledu pana Petráše tak bys mluvil jinak.

Zkus odpovědět na Kamiwazovy otázky nějakou odpovědí a ne smrští otázek. Co ty na to ... kdyby nic tak je alespoň slušnost.

PS: Než se do mě obuješ že jsem student pana Petráše a že mu všechno žeru i s naviákem. Tak bych tě chtěl upozornit že tomu tak není. A můj pohled na věc je velice odlišný od JJ co cvičí LP. To jen pro jistotu abys mi neposlal nějaký další dotazní :twisted:
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod kamiwaza » úte 04. zář, 2007 21:50

Nebudu s váma polemizovat, protože jste naprostí ťulpasové a Naia to napsal dost dobře, a to se věnuje REÁLU a ne petrášovinám (jak napsal hlupáček Keishi).
LP je vám evidentně trnem v oku. Co je u vás JJ. Tradiční styly z Japonska o kterym se píše v některéch z vláken (Hakko Ryu, Daito Ryu, systémy co mají v názvu Aiki, některý z těch 700 stylů o kterých mluví Fojtík ve své knize tuším Budo)? Fojtík jasně říká, že se styly JJ od sebe mohly diametrálně lišit, že některé připomínaly karate (teshin shinjo ryu), některé současné judo (kito ryu) etc.
U LP převládají více páky a hody, údery mají spíše navolňující charakter. LP má svůj styl a nic víc. Nikomu neříká: Dělej to po mně, jedině tak je to správně, tak vo co gou?
95% pák co LP používá, se v judu nevyskytují, ale to byste věděli, kdybyste si prošli i něčím dalším (kote gaeší, nukite garami, aši gatame). Je toho hodně, ale vy pořád melete svou.
Pana Gibalu (praktika) jsem viděl cvičit 1x :lol: :lol: :lol: a jinak si ho pamatuju ze seminářů, kde jen koukal, natáčel a radil. Ten se s
LP nemůže srovnávat ani náhodou. Ale to jem můj názor. Proč neučí v např. Trenčíně a místo toho tam tlachá s Kociánem???
Co máte dál.
Kumori dříve napsal, že cvičil ve Vyškově (nebo někde na vojně) pod Doležalem (ten je přes úderovku), ale evidentně mu to nevonělo, LP moc údery nedělá a opět mu to nevoní. Tak už se prober a napiš co tě bere :?: :?: :?:
A o BAČA RYU, v čele s Kingem, kteří si založili vlastní (pseudo)organizaci se nebudu vůbec bavit.
Měl jsem možnost vidět hodně z JJ (WKF, WJJKO, IJJF, SCJJ ...) a až na sportovní IJJF a SCJJ můžu říct, že se většina JJ prezentuje motanicema, po vzoru čím víc, tím líp. Ale vy to tak přece dělat nemusíte, ke krátkém pákám a hodům si přidejte údery (z boxu, karate, wing chunu) a jeďte si svoje a né tady hloupě mlet o ničem a kritizovat někoho, kdo aspoň něco ukáže.
Někdy si v tomhle vlákně připadám jak mezi stádem volů v čele s p. Kumorim, Kingem a dalšíma tlachalama.
Pořád melou svoji, ale na položenou otázku odpoví otázkou.
Takže se ptám: Kdo je váš vzor přes JJ v ČR, případně ze zahraničí.
Je to dost srozumitelné pro Kumoriho, 893nin a Keishu?
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

:-)

Příspěvekod kumori » úte 04. zář, 2007 22:32

4 kamiwaza

jedna věc-jestli Ti je pod 40, tak buď laskavě s těmi voly opatrný cucáku

a teď jinak-nenapsal jsem nikdy v žádném svém příspěvku, že by mi Karel Doležal nevoněl.

nevím, kdo je tvůj učitel, ale musí to být člověk, který svým žákům nedává zrovna dobrý příklad co se týká slušného chování, přeber si to jak chceš-ale to se tu jen opakuji :cry:

95% pák co LP používá, se v judu nevyskytují, ale to byste věděli, kdybyste si prošli i něčím dalším (kote gaeší, nukite garami, aši gatame). Je toho hodně, ale vy pořád melete svou

myslím, že ty jako judista (tak tě tipuji) by jsi měl znát minimálně GOSHINJUTSU NO KATA a tam se technika kotegeashi vyskytuje.

A teď k těm vzorům:
-ČR NIKDO, je mi sympatický KD a ZM(otokodate)
-PL Jozwiak, Sliwka, Glogowski

Aby jsi byl v REÁLU co se mně týká, není, nikdy nebyl a určitě mi nebude LP trnem v oku.Zkus si vylustrovat mé příspěvky k tomuto tématu synu a snad se ti podaři zmobilizovat něco málo tvé inteligence a pochopíš, že tu nejsem abych KOHOKOLIV ©PINIL A URÁ®EL!
tak se hoď do klidu a diskutujme slušně a na úrovni, každý má svou pravdu...pokud nedokážeš ovládat své emoce, zkus nějaké uklidňující léky...

ještě jeden podnět, prosím pěkně, jak jsi přišel na těch 95%?

Zmiňovat Dr.Fojtíka je velmi úsměvné a nechám to bez dalšího komentáře, možná by mohl přispět nějaký jeho student a objasnit nám taje pudlikační činnosti pana doktora a jak nakládá se seminárními pracemi studentů 8)
Naposledy upravil kumori dne úte 04. zář, 2007 22:53, celkově upraveno 1
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

.-)

Příspěvekod kumori » úte 04. zář, 2007 22:51

kamiwaza dnes napsal :
Pana Gibalu (praktika) jsem viděl cvičit 1x....

a

4.7.2007:
Já myslím, že je stále třeba brát LP vážně na rozdíl od pár pochybných existencí, které byli 1x na Mírově a vědí všechno nejlíp.

Pana Gibalu jsi viděl cvičit jednou a děláš si závěry, zajímavé, dnes jsem jel v mercedesu ML a nemůžu říct, jaký mám na něj celkový názor, rozumíme si?

Ujasni si své myšlenkové a názorové proudy prosím.Děkuji
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod xiuwei » úte 04. zář, 2007 23:00

KAMIWAZA - k tvému poslednímu příspěvku :

Slušnost není slabost.Být slušný za všech okolností,to chce sílu.

jak by to tu vypadalo,kdyby každý pustil z uzdy své emoce :cry:
xiuwei
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte 06. čer, 2006 23:00
Bydliště: Ostrava

Stádo volů

Příspěvekod kamiwaza » úte 04. zář, 2007 23:02

Je mi hodně pod 40, nemám žádného osobního učitele a zároveň jich mám hodně externích, takže mám co porovnávat.
Na tvoje laciné infantilní poznámky nebudu reagovat :wink:
Tady se můžeš podívat na brutálního Doležala. Z toho příspěvku ti to opravdu nevonělo :lol:

http://www.bojovaumeni.cz/bu/modules.ph ... c&start=20

Takže ty se orientuješ na to AIKIJUJUTSU. Zajímavé, ale né pro mě. V čem je to lepší něž JJ?Prý u Slivky cvičil Ivoš Kosina, je to pravda? A májí Slivka a spol něco s Yamauem?
Jinak. Párkrát jsem si prošel tvé příspěvky a z mého pohledu jsou zavádějící s né příliš čistym úmyslem. A kromě toho tě nato upozornilo i několik jiných lidí, já ne. Já to řeším svým osobitým způsobem :lol:
Co se týče Fojtíka, já se bavil jen o 700 školách JJ v Japonsku o kterých se zmiňuje a jejich rozdílech, ne o jeho publikační činnosti. Jinak pokud uvede zdroj použité literatury, tak mu nikdo nic nemůže. Ale čerpá z prací studentů, ale co je na tom. Tak to prý dělal i Shakespeare :wink:
Kote gaeši ve sportovním judu?
Netvrdím že není kote gaeši v das Kano jiu-jitsu :wink:
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

:-)

Příspěvekod kumori » stř 05. zář, 2007 6:47

jen krátce:

v KODOKAN JUDO je několik kata, NAGE NO KATA,ITSUTSU NO KATA, KIME NO KATA, JU NO KATA etc. a také GOSHINJUTSU NO KATA, je to kata, kterou začlenil KODOKAN do svého programu po 2.sv. válce a která znázorňuje pohled KODOKANU na problematiku sebeobrany mj. i proti pistoli.V ČR je součástí zkoušek na vyšší stupeň Dan v Judo a jedno jestli ho bereš jako sportovní nebo ne.

Kodokan jiu-jitsu je klub v Moskvě, vede ho Sensei Tair Narimanov, viděl jsem jej cvičit a jeho pojetí kataguruma je jedinečné.
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod kamiwaza » stř 05. zář, 2007 7:59

Z knihy das Kano jiu-jitsu (německý překlad juda) čerpal Krákora ve své knize jiu-jitsu. Bylo tam judo + věci co nejsou povoleny na soutěžích (tak trochu to připomínalo BJJ) + atemi. Kano ve svém systému použil katy z JJ. Kime no kata je tuším z 15. stol. a Gošin jitsu je z r. 1958 (kodokan) judo . Ale většina nebyla vytvořena Kodokanem a Kano je použil proto, že se s nima seznámil během studia JJ a přirostly mu k srdci. Judo je modifikované JJ (v přelomu 19. - 20. stol bylo asi bomba). Prý se tam pracovalo i s KI atd.
V ČR začínalo JJ, soutěžilo se v JJ (ikdyž to asi bylo judo, co mělo trochu jiná pravidla).
Abych to uzavřel. Pokud je judo modifikované vylepšené JJ (z tehdejšího pohledu), tak proč by JJ někým cvičené nemohlo připomínat judo a proč by nemohly být katy z "juda" katami JJ. Bez ohledu nato, že se katy cvičí jen ke zkouškám, nic víc. (Doufám že se lidé z Dento ryu neurazí). V JJ jsou chvaty (ty jsou téměř shodné s judem), páky (páka na loket je judo) zbytek už ne, škrcení (jsou také velmi podobná až stejná). A atemi (údery - v judu taky byly, ale nikdy jsem je neviděl Kana dělat. A podívej se na údery v tradičních stylech JJ a mám pocit, když jsem viděl něco od Sliwky, že to bylo podobné. Ty údery nemají zpravidla za účel tě sundat, ale spíš navolnit. Někdy se provádějí i v průběhu techniky. Prostě o těch úderech si myslím svoje, ale není to důvod, abych se do někoho navážel.
Ale to není myšleno na tebe, protože ty dokážech své argumenty logicky vysvětlit, ale jde tady o tu (zlínskou) kliku, která se ráda motá tam, kde někdo reje do LP, bez rozumného vysvětlení. (Jak jsem psal výše o mém rozhovoru s "Kingem" :lol:
Jinak tvůj popis toho proč se cvičí Musado místo JJ odpovídá tomu, co jsem slyšel.
A ten kdo píše o petrášovinách na výběrovém řízení, tak je pěknej(á) ... (nechám na vás) :wink:
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Picard » stř 05. zář, 2007 9:27

Kamiwaza, zdrz se ve svem prispivani urazeni ostatnich, ty tulpasy, hlupacky a voly si laskave nech nekam jinam.
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod kamiwaza » stř 05. zář, 2007 11:28

Pokud tady někdo píše ptákoviny, voloviny o LP a snaží se mu vysmívat a hledat nedostatky v jeho systému, tvrdit že kvůli němu se necvičí v armádě JJ ale musado ..., tak si troufám tvrdit, že jsem použil velmi decentní terminologii (a možná i ten vůl by se cítil dotčen) :wink:

4 Kumori
Přehlédl jsem poslední tvůj včerejší příspěvek k p. Gibalovi.
Projezdil jsem hodně seminářů zaměřených na JJ, ale p. Gibala nikde. Byl jsem několikrát (cca 5x v Trenčíně) a p. Gibala nikde. Pardon. Několikrát jsem ho tam viděl, ale nebyl v kimonu, ale v šustce a chodil, natáčel, diskutoval (např. s Kociánem). Proč necvičil, proč něco neukázal. Určitě je na tom po zdravotní stránce mnohem lépe, než LP, tak proč??? To že jsem ho viděl 1x (a to ukazoval věci z Pinkafeldu, ne něco svého, jen kopíroval techniky) potvrzuje to, že se nějak zvlášť veřejně neprezentuje. Proč ho Slováci nepozvou jako lektora a přitom LP je tam skoro pořád? A to je p. Gibala prezidentem FJJČR a člen WJJKO?
MŮ®E© MI VYSVĚTLIT, TY MY©LENKOVÉ POCHODY?

Takže 1 a 1 není totéž :wink:

Apropo: Kolik je let tobě Kumori, že nemáš nic lepšího na práci, než sedět do noci u počítače, a hádat se s mladym cucákem :lol: :lol: :lol:
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod zm » stř 05. zář, 2007 13:10

kamiwaza píše:Pokud tady někdo píše ptákoviny, voloviny o LP a snaží se mu vysmívat a hledat nedostatky v jeho systému, tvrdit že kvůli němu se necvičí v armádě JJ ale musado ..., tak si troufám tvrdit, že jsem použil velmi decentní terminologii (a možná i ten vůl by se cítil dotčen) :wink:

4 Kumori
Přehlédl jsem poslední tvůj včerejší příspěvek k p. Gibalovi.
Projezdil jsem hodně seminářů zaměřených na JJ, ale p. Gibala nikde. Byl jsem několikrát (cca 5x v Trenčíně) a p. Gibala nikde. Pardon. Několikrát jsem ho tam viděl, ale nebyl v kimonu, ale v šustce a chodil, natáčel, diskutoval (např. s Kociánem). Proč necvičil, proč něco neukázal. Určitě je na tom po zdravotní stránce mnohem lépe, než LP, tak proč??? To že jsem ho viděl 1x (a to ukazoval věci z Pinkafeldu, ne něco svého, jen kopíroval techniky) potvrzuje to, že se nějak zvlášť veřejně neprezentuje. Proč ho Slováci nepozvou jako lektora a přitom LP je tam skoro pořád? A to je p. Gibala prezidentem FJJČR a člen WJJKO?
MŮ®E© MI VYSVĚTLIT, TY MY©LENKOVÉ POCHODY?

Takže 1 a 1 není totéž :wink:

Apropo: Kolik je let tobě Kumori, že nemáš nic lepšího na práci, než sedět do noci u počítače, a hádat se s mladym cucákem :lol: :lol: :lol:

Věř mi, že takovými příspěvky, kterými ses tu prezentoval se zesměšňuješ jenom sám. V podstatě o p.Petrášovi nevíš nic, snažíš se jej jen za jakoukoli cenu hájit. Jestli jsi jeho žák, nebo jsi mu za něco zavázán, tak si takové loajality já osobně vážím.
Nedostatky v jeho systému nikdo nehledá, jen zde přispěvatelé zpochybňují jeho erudici, což celkem chápu, a co se týká toho armádního tendru, tak je to opravdu tak jak zde bylo naznačeno.
Až ti bude 60 jako p.Gibalovi (letos v prosinci 61), tak budeš rád, když na to tatami vůbec přijdeš, pokud vůbec u toho, co děláš, tak dlouho jako on, vydržíš. Je praktik - instruktor u PČR, jezdí s jejich pořádkovou jednotkou na zákroky a pořád se pere. ®e se neprezentuje jako instruktor v mezinárodním měřítku, potažmo v Trenčíně? On se ale prezentuje ne sice jako instruktor, ale jako žák (to bych podtrhl, kdybych to uměl) - v rámci svých možností v Rakousku a v Německu. Tam zase ale nejsi ty, abys to viděl. Mimochodem těch instruktorů na posledním semináři v Trenčíně (a na ostatních taky) bylo jak much, že se ani na domácí instruktory (Csaba Harsányi, 5.dan) nedostalo.
No a že se tam prezentoval p.Petráš? Viděl jsem, že celý seminář seděl v gi na lavičce a až na popsledním tréninku si ho všiml Günter Painter, (6.dan, Rakousko), který ten trénink vedl ty nejnižší stupně spolu s legendou Vladem Schmidtem (Německo/Maďarsko), šel pro p.Petráše k lavičce, vytáhl ho na tatami a přenechal mu polovinu vlastní tréninkové skupiny. Jinak by vůbec na tom semináři neučil. Ale za to si p.Petráš hrdě na konci semináře převzal upomínky a dárky jako ostatní instruktoři vč. japonských učitelů.
Já osobně hodnotím (pokud můžu) tento seminář jako nejhorší v celých dějinách pořádání seminářů v Trenčíně (ale rozhodně ne kvůli p.Petrášovi, ten s tím už dávno nemá nic společnýho). Mimochodem p.Petráš už není činný jako instruktor na seminářích v Rakousku, Německu ani Belgii, už ho tam znají.
Ano, tvoje 1 a reálná 1 nejsou totéž.
Je toho víc, než kolik oko postřehne ...
zm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 12. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod kumori » stř 05. zář, 2007 13:55

4 Kumori
Přehlédl jsem poslední tvůj včerejší příspěvek k p. Gibalovi.
Projezdil jsem hodně seminářů zaměřených na JJ, ale p. Gibala nikde. Byl jsem několikrát (cca 5x v Trenčíně) a p. Gibala nikde. Pardon. Několikrát jsem ho tam viděl, ale nebyl v kimonu, ale v šustce a chodil, natáčel, diskutoval (např. s Kociánem). Proč necvičil, proč něco neukázal. Určitě je na tom po zdravotní stránce mnohem lépe, než LP, tak proč??? To že jsem ho viděl 1x (a to ukazoval věci z Pinkafeldu, ne něco svého, jen kopíroval techniky) potvrzuje to, že se nějak zvlášť veřejně neprezentuje. Proč ho Slováci nepozvou jako lektora a přitom LP je tam skoro pořád? A to je p. Gibala prezidentem FJJČR a člen WJJKO?
MŮ®E© MI VYSVĚTLIT, TY MY©LENKOVÉ POCHODY?

Takže 1 a 1 není totéž :wink:

Apropo: Kolik je let tobě Kumori, že nemáš nic lepšího na práci, než sedět do noci u počítače, a hádat se s mladym cucákem :lol: :lol: :lol:[/quote]

Á propos je mi přes 4O a na vysedávání tady opravdu nemám čas, jen tak sem zasednu, abych se osvěžil :lol:

jsi mladý, chceš bojovat, prosím, ale za co a za koho?jdeš do takové bitvy slepý nebo jen v lepším případě hledíš vpřed a to není zrovna nejlepší strategie.Moudrost přichází s věkem, věř mi, je to tak (vlastní zkušenost)

jinak ABSOLUTNĚ SOUHLAS se Zdeněk san.
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Re: :-)

Příspěvekod keishi » stř 05. zář, 2007 18:42

kumori píše:4 keishi

no konečně nějaká spřátelená duše fungující na podobné frekvenci :D



No jasně Kumori, tomuto tématu se z piety nedalo odolat, díky, že jsi ho založil. My si asi budeme rozumět, možná i proto, že jsme - spolu se zm - podobně staří.
Nemohl jsem odpovědět dřív, nestíhám, ale pořídil jsem si internet do mobilu a sleduju dění na pidiobrazovce při venčení psa. Odpovídat se mi pomocí mobilu ale moc nechce, tak jsem to nechal na teď. No už tvořím odpověď pro taviče kamiwazu. Snad kvůli tomu nepřijdu pozdě na trénink :)
www.jiujitsu.cz

jiu-jitsu = poskládáme Vaše oblečení, které máte ještě na sobě
keishi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: pon 03. dub, 2006 23:00

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků

cron