Hledám parťáka z Prahy či okolí na Hakkoryu

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Hledám parťáka z Prahy či okolí na Hakkoryu

Příspěvekod Shihtzu » úte 04. zář, 2007 8:43

Tak mě napadá, zda by se nenašel někdo z Prahy či okolí, kdo by měl zájem (nebo o tom alespoň uvažuje) pravidelně jezdit na Moravu za Hakkoryu a procvičovat techniky v Praze? :?:

Dejte vědět :wink:
Shihtzu
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 55
Registrován: čtv 30. srp, 2007 23:00

 

Příspěvekod Shihtzu » stř 05. zář, 2007 13:25

Tak zatím nikdo :cry: Co se dá dělat. Pánové (a dámy :wink: ) trochu kuráže! Hakkoryu za to stojí. Snad se někdo najde...
Shihtzu
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 55
Registrován: čtv 30. srp, 2007 23:00

Příspěvekod zm » stř 05. zář, 2007 13:39

Shihtzu píše:Tak zatím nikdo :cry: Co se dá dělat. Pánové (a dámy :wink: ) trochu kuráže! Hakkoryu za to stojí. Snad se někdo najde...

To máš teda zatraceně pravdu, že za to Hakkoryu stojí. Pokládám ho za malý zázrak a čím víc ho dělám, tím víc mě naplňuje. Nicméně projít si tu cestu je docela řehole. Stojí mi za to až tak, že si jezdím několikrát ročně pro poučení do Belgie, Německa a Rakouska a několikrát ročně zveme našeho učitele do ČR. Co je proti tomu cestování Praha - Brno.
Naposledy upravil zm dne stř 05. zář, 2007 13:44, celkově upraveno 1
Je toho víc, než kolik oko postřehne ...
zm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 12. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Hakkoryu

Příspěvekod zm » stř 05. zář, 2007 13:43

to Shihtzu - máš ode mne SZ
Je toho víc, než kolik oko postřehne ...
zm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 12. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod NOKT » stř 05. zář, 2007 19:34

Být z Prahy tak bych do toho šel. Nicméně bydlím 30 km od Brna tak jsem na tom trochu líp :D Nicméně ne o moc :?
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod zm » čtv 06. zář, 2007 7:29

NOKT píše:Být z Prahy tak bych do toho šel. Nicméně bydlím 30 km od Brna tak jsem na tom trochu líp :D Nicméně ne o moc :?

To není zas až tak moc vtipný, zejména proto, když k nám na pravidelná cvičení 2x týdně mohli donedávna dojíždět - kluk z Rajhradu = cca 17 km - a stále opravdu pravidelně dojíždí kluk z Kyjova = cca 60 km (ani jednou nechybí a k tomu staví domek a má rodinu). Kdo chce, tak může; je zajímavý, co kdo je ochoten obětovat pro budo a jak si zrovna takoví lidé toho váží. Takových lidí si vážím. A ono se jim to vrátí.
Je toho víc, než kolik oko postřehne ...
zm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 12. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod NOKT » čtv 06. zář, 2007 12:50

Co kdo je ochoten... Inu mít auto tak není problém. Auto nemám, řidičák mít ještě nemohu, rodiče s dopravou otravovat nechci (je mi to trapné) a spoje k nám nejsou zrovna nejlepší. Ono čekat na bus který jede skoro v jedenáct hodin a další den být ráno připraven jít do školy není zrovna nejvhodnější řešení.
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod luen » čtv 06. zář, 2007 12:53

zm píše:... je zajímavý, co kdo je ochoten obětovat pro budo a jak si zrovna takoví lidé toho váží. Takových lidí si vážím. A ono se jim to vrátí.


Kazdemu se vrati, co sam obetuje :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod xiuwei » čtv 06. zář, 2007 15:21

NOKT:
Být z Prahy tak bych do toho šel. Nicméně bydlím 30 km od Brna tak jsem na tom trochu líp Nicméně ne o moc


Já jsem jezdil z Ostravy do Prahy (cca 400km). Ted jezdím jinam (cca 350km).Kolikrát čekám na spoje i 1,5 hodiny večer kolem 23.00 a dorazím domů ve 2.00 ráno. V 8.00 musím být v práci.
Co instruktoři,co jezdí do zahraničí stovky či tisíce km ? Nebýt jich,tak tady asi máme jen karate a judo.
Takže se srovnávat se SHIHTZU (srovnávat vzdálenost) je docela hloupé.
xiuwei
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte 06. čer, 2006 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Picard » čtv 06. zář, 2007 16:04

NOKTe neber si to spatne, uz to bude asi par let co jsem na netu nasel nejaky z tvych prvnich prispevku, proc bys chtel delat to a to, ale nemuzes dojet nekam nejakych x kilometru. Do toho Brna je to sakra fakt kousek, ne? To das busem, vlakem, na motorce, na kole ...

Asi to neni snadne v tvem veku, ale verim, ze kdyz do toho investujes nejake usili (aspon stejne, jako jsi investoval do dotazu a toho vysvetlovani proc to nejde), tak se ti podari a drzim palce :D :!: 8)
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod NOKT » čtv 06. zář, 2007 16:19

®e jsem něco psal vůbec... :roll: Je fakt že je Brno blízko a že se to dá dát různými dopravními prostředky, kromě toho vlaku který po deváté jede až nějak ve 2 ráno nebo tak nějak (a o tom kole... No to by bylo docela o hubu v noci). Nicméně pořád je tu ten fakt, že musím ještě stíhat vcelku náročnou školu (gympl přece jen není prdel), ale fajn jen se vymlouvám jak bych nemohl a lituju se, jak se na to tak dívám co tu tak píšete. ©kola je pro mě momentálně přednější (jsem ve třeťáku a toho času je opravdu míň a míň) než bojová umění. Jako je to váš názor, brát vám ho nebudu
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod xiuwei » čtv 06. zář, 2007 16:55

UKROPCANY :
nesouhlasím s tvým názorem,že člověk,který je ochoten cestovat,,ven,, proto,aby u nás (ČR) později rozšířil daný styl boj.umění je na hlavu :cry:
Tak jak jsem tvrdil předtím,zůstali bychom u karate či juda a nic jiného bychom nepoznali.
To,že někdo studuje gympl a dává mu přednos před ostatními zájmy je přeci v naprostém pořádku a nikdo mu nenutí myšlenku,že přednější je cvičit BU/BS či plavat,běhat než řádně dodělat maturitu.
Kdyby však napsal NOKT svůj příspěvek jinak,bude to třeba vpořádku.Bohužel to vyznělo tak,jak to vyznělo.
Tak jak psal NOKT , je to jeho názor,ty máš svůj názor a já si dovolím jen nesouhlasit.
Máš však pravdu,že není běžné cestovat x 10,100 či 1000km na semináře nebo soukromé výuky . To máš 100% pravdu.
xiuwei
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte 06. čer, 2006 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod diablik » čtv 06. zář, 2007 16:56

Ukropcani--uplne s tebou suhlasim.. :wink:,ina vec je ked je clovek zabezpeceny a berie to ako "pansku" zabavku a ma na to cas aj podporu okolia..
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod zm » čtv 06. zář, 2007 17:05

ukropcany píše:No budem asi za pohana, ale podľa mňa cestovať niekam pravidelne a hlavne často kvôli BU stovky až tisíce kilomentrov je na hlavu... chápem, že niekto svojemu BU obetuje celý život (lebo nemá nič lepšie na práci?), ale je podľa mňa trošku choré túto myšlienku prezentovať ako niečo normálne a bežné a decku tvrdiť, že to má zmysel je dosť nefér, pretože ho to môže takouto hovadinou nakaziť a nedaj Bože by to začalo dokonca robiť... :? Takže páni kroťte sa v radách, pretože BU nie sú stredobodom vesmíru, možno nanajvýš tak vašeho...

To ty v životě nemůžeš pochopit, když neděláš bojové umění. Nikdo tady o normálnosti něčeho netvrdí, jen se zde konstatuje, že ten a ten jezdí za bojovým uměním tam a tam. Normální to určitě není, protože to chce docela oběti, např. když na to aby si zacvičil se svým učitelem pár hodin někdo jede 1100 km tam a 1100 km zpátky. Je to určitý druh šílenství, ale zatraceně sympatickýho.
A ty se kroť zase se svými radami a hodnocením, jestli je něco choré nebo ne, tobě přece nikdo nic nevnucuje ani neprodává, každý si přece může dělat na co má a co chce, samozřejmě v rámci běžných, např. zákonných omezení. Vidíš sám, že je víc takových lidí, kteří si za tím svým bojovým uměním a učitelem jezdí. Já taky - Belgie, Německo, Rakousko a v únoru, dá-li bůh a strana, taky Japonsko.
Je toho víc, než kolik oko postřehne ...
zm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 12. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Hosobiki » čtv 06. zář, 2007 17:07

chci podpořit Nokta: dlouhé dojíždění na semináře beru jako samozřejmost, ale na tréninky?
Hosobiki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 204
Registrován: pon 20. lis, 2006 0:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod zm » čtv 06. zář, 2007 17:14

Hosobiki píše:chci podpořit Nokta: dlouhé dojíždění na semináře beru jako samozřejmost, ale na tréninky?

Jeden kamarád z našeho klubu jezdí z Kyjova 2x týdně do Brna na 1,5 hod. tréninku už několik let a nevynechá a nevynechá. Trénink začíná ve 20,00 a končí ve 21,30. Do postele se dostává po 01,00. Psal jsem o něm už výše. Asi mu to zato stojí. A já mu fandím. To je odpověď. Je to o prioritách.
Je toho víc, než kolik oko postřehne ...
zm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 12. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Picard » čtv 06. zář, 2007 17:20

NOKTe nemyslel jsem to na tebe zle, jen jsem tim chtel vyjadrit nadeji, ze by to mohlo jit. Sakra jde jen o 30km? Nejak to jit prece musi. Kazdopadne ti preju, at si to podari nejak rozlousknout :!: Obrázek

BTW nemysli si ze toho casu bude vic, ve ctvrtaku bude jeste min a pak to bude uz jen cim dal tim horsi, mozna az v duchodu se to zlepsi :-) Tak jsem te chtel jen povzbudit ;-)
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Hosobiki » čtv 06. zář, 2007 17:24

to zm: k nám taky dojíždí lidi docela z daleka, ale to jsou lidi, co na to mají čas... například se svým rozvrhem si opravdu nedovedu představit, že bych někam měla dojíždět (naštěstí nemusím)
Hosobiki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 204
Registrován: pon 20. lis, 2006 0:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod zm » čtv 06. zář, 2007 17:27

Picard píše:NOKTe nemyslel jsem to na tebe zle, jen jsem tim chtel vyjadrit nadeji, ze by to mohlo jit. Sakra jde jen o 30km? Nejak to jit prece musi.

BTW nemysli si ze toho casu bude vic, ve ctvrtaku bude jeste min a pak to bude uz jen cim dal tim horsi, mozna az v duchodu se to zlepsi :-) Tak jsem te chtel jen povzbudit ;-)

Tak nějak to je, bojová umění jsou přece především o překonávání překážek a co je to za překážku - 30 km? Směšný. Když něco chceme, musíme za tím jít, aneb jak praví asijský klasik - Nic není nemožného mysli, která skutečně chce. Vždy budou nějaké překážky a problémy, cokoli ...
Je toho víc, než kolik oko postřehne ...
zm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 12. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod zm » čtv 06. zář, 2007 17:30

Hosobiki píše:to zm: k nám taky dojíždí lidi docela z daleka, ale to jsou lidi, co na to mají čas... například se svým rozvrhem si opravdu nedovedu představit, že bych někam měla dojíždět (naštěstí nemusím)

No vidíš, ale raději si to nepředstavuj. Každý máme nějaké problémy a pro každého jsou vždycky ty jeho tak nějak důležitější než problémy jiných. Čím to je?
Je toho víc, než kolik oko postřehne ...
zm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 12. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Další

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků