Hledám parťáka z Prahy či okolí na Hakkoryu

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod ingwe » sob 08. zář, 2007 19:00

ukropcany píše:
ingwe píše:jak se může na relativně ANONYMNÍ netové DISKUZI projevit strach?
Vlastne vždy rovnako... popisovať to tu však sa mi nechce, ale za roky diskutovania to už rozoznám... všetci ľudia so strachom majú rovnaké atribúty... poznať ich však môžeš len vtedy, ak strach poznáš (nemyslím internetový)... jednak strach ktorý máš Ty a druhak strach, ktorý z Teba majú druhí... ak z Teba niekto niekedy strach mal, tak by si aj Ty mal toto ľahko rozoznať...


no, přijde mi že na internetu se dá klamat x-krát snadněji než při osobní debatě, takže ten pocit co popisuješ fakt neznám, ale pokud jsi si jistý a funguje ti to... proč ne 8)
a prozradíš mi, jak s tím nakládáš, když cítíš že z tebe má někdo v diskuzi strach?
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 508
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec-Brno

 

Příspěvekod luen » sob 08. zář, 2007 19:02

ingwe píše:
ukropcany píše:
ingwe píše:jak se může na relativně ANONYMNÍ netové DISKUZI projevit strach?
Vlastne vždy rovnako... popisovať to tu však sa mi nechce, ale za roky diskutovania to už rozoznám... všetci ľudia so strachom majú rovnaké atribúty... poznať ich však môžeš len vtedy, ak strach poznáš (nemyslím internetový)... jednak strach ktorý máš Ty a druhak strach, ktorý z Teba majú druhí... ak z Teba niekto niekedy strach mal, tak by si aj Ty mal toto ľahko rozoznať...


no, přijde mi že na internetu se dá klamat x-krát snadněji než při osobní debatě, takže ten pocit co popisuješ fakt neznám, ale pokud jsi si jistý a funguje ti to... proč ne 8)
a prozradíš mi, jak s tím nakládáš, když cítíš že z tebe má někdo v diskuzi strach?


Prijd toho 29.zari a treba to zazijes na vlastni kuzi :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod ingwe » sob 08. zář, 2007 19:21

luen píše:...

Prijd toho 29.zari a treba to zazijes na vlastni kuzi :wink:


fakt tam zažiju na vlastní kůži strach přes internet? :D
nepodceňuj mně tolik, strach už jsem poznal, i strach o život, každopádně obohacující zkušenost :wink:

a teď vážně: nevím co bych tam dělal, neozbrojené bu ani sebeobranu necvičím, nemám důvod nechat si zmalovat úsměv od všemožných i nemožných expertů. až někdo vymyslí nějaký rozumný sparing v boji s chladnými zbraněmi rád se zúčastním.
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 508
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec-Brno

Příspěvekod majkx » sob 08. zář, 2007 19:35

ingwe píše: až někdo vymyslí nějaký rozumný sparing v boji s chladnými zbraněmi rád se zúčastním.


Se koukni do threadu Stretnutie BU, zrovna Jendis hledá někoho na rozumná zvěrstva se zbraní :lol: :wink: .
majkx
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 459
Registrován: úte 08. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Jendis » sob 08. zář, 2007 21:37

majkx píše:
ingwe píše: až někdo vymyslí nějaký rozumný sparing v boji s chladnými zbraněmi rád se zúčastním.


Se koukni do threadu Stretnutie BU, zrovna Jendis hledá někoho na rozumná zvěrstva se zbraní :lol: :wink: .


Není třeba nic vymýšlet....PsíBratrstvo ( :twisted: ) to praktikuje už drahně let...prostě se poškádlit a večer být nadále,když ne přáteli,alespoň být schopni spolu komunikovat a dát pivko.
Kdo neznat DogBrothers,může nalézt na youtube,případně přímo na www.dogbrothers.com
Oni jdou do sebe hodně zvostra,nepředpokládám,že by někdo chtěl až tak,ale nějaká lehčí forma....... :?: :wink: :twisted:


Mimochodem,trošku OT,Rafani pořádaj ten svůj Gathering letos i in Europe......jedete někdo?
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod luen » sob 08. zář, 2007 22:21

ingwe píše:
fakt tam zažiju na vlastní kůži strach přes internet? :D
nepodceňuj mně tolik, strach už jsem poznal, i strach o život, každopádně obohacující zkušenost :wink:

a teď vážně: nevím co bych tam dělal, neozbrojené bu ani sebeobranu necvičím, nemám důvod nechat si zmalovat úsměv od všemožných i nemožných expertů. až někdo vymyslí nějaký rozumný sparing v boji s chladnými zbraněmi rád se zúčastním.


Malovat te nikdo nebude :lol: Pozvani a nabidku jsi dostal ... jak s tim nalozis je na tobe :!:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Jian » ned 09. zář, 2007 0:18

ingwe: zadny problem, jak uz tu zaznelo... staci podivat se na prislusne forum a domluvit se na tom co povazujes za "rozumne"...
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Příspěvekod ingwe » ned 09. zář, 2007 8:39

Jendis píše:Není třeba nic vymýšlet....PsíBratrstvo ( :twisted: ) to praktikuje už drahně let...prostě se poškádlit a večer být nadále,když ne přáteli,alespoň být schopni spolu komunikovat a dát pivko.
Kdo neznat DogBrothers,může nalézt na youtube,případně přímo na www.dogbrothers.com
Oni jdou do sebe hodně zvostra,nepředpokládám,že by někdo chtěl až tak,ale nějaká lehčí forma....... :?: :wink: :twisted:
...


to co provozují dogbrothers není sparing s chladnými zbraněmi, ale bezhlavé mlácení se tyčkou/dvěma. máš pravdu že není třeba nic vymýšlet, kendo šiai už je vymyšlené, taky je to v podstatě mlácení se tyčkou ale díky pravidlům mnohem víc podobné šermu (jak já si ho představuju). až lidi z bu.cz uspořádají přátelský šiai, rád se zůčastním.
ale proti kordu se nepostavim, ať už se šinajem, bokkenem, bo, nebo naginatou. nejsem sebevrah. to že do toho nepůjdeš z vostra nevylučuje nešťastnou náhodu...
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 508
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec-Brno

Příspěvekod Jendis » ned 09. zář, 2007 10:29

ingwe píše:.....ale proti kordu se nepostavim, ať už se šinajem, bokkenem, bo, nebo naginatou. nejsem sebevrah. to že do toho nepůjdeš z vostra nevylučuje nešťastnou náhodu...


Mám tréninkový kord,něco jako boken,z duralu a s korkovou zátkou na konci....nejedná se o zbraň,která by mohla ublížit....s ostrou zbraní bych do volného boje bez ochrany nešel a se sportovním mne to neba.Takže není třeba se až tak bát...je to kulatý a nemá to špičku a je to velmi měkké.To už je horší boken.Ale nebudeš-li chtít,nutit Tě nebudu....proč taky,že?!

Co provozují DB není bezhlavé mlácení.....mrkni třeba na týpka s nickem LonelyDog :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jian » ned 09. zář, 2007 15:44

ingwe: uprimne receno mam dojem ze si uz tak trosicku zacinas vymyslet, jen abys nemusel nikam jezdit.... napred jsi psal neco o rozumnem sparringu s chladnymi zbranemi - kdyz jsme te odkazali na prislusne forum, zacnes tu psat o pratelskem siai. Jestli ti jde jen o kendo, tak uz jsme nekde trosku jinde, myslim ze si to muzes domluvit v rade telocvicen. Ja te samozrejme do niceho nenutim, myslim ale ze staci rovnou napsat ze nemas zajem sparovat s cimkoliv krome sinaju a je to vyresene...
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Příspěvekod ingwe » pon 10. zář, 2007 8:18

Jian píše:ingwe: uprimne receno mam dojem ze si uz tak trosicku zacinas vymyslet, jen abys nemusel nikam jezdit.... napred jsi psal neco o rozumnem sparringu s chladnymi zbranemi - kdyz jsme te odkazali na prislusne forum, zacnes tu psat o pratelskem siai. Jestli ti jde jen o kendo, tak uz jsme nekde trosku jinde, myslim ze si to muzes domluvit v rade telocvicen. Ja te samozrejme do niceho nenutim, myslim ale ze staci rovnou napsat ze nemas zajem sparovat s cimkoliv krome sinaju a je to vyresene...


z části máš pravdu, moc se mi do toho letošního sparingu nechce, mohl jsem to říct hned... (mam se ještě hodně co učit, delal bych škole ostudu, v mém studentském rozpočtu počítám každou korunu a jsou důležitější akce, atd atd), ale to že ještě nikdo nevymyslel lepší sparing než je šiai, to je prostě fakt. mám v hlavě představu něčeho kde váha zbraně je reálná a nejsou "zásahové plochy". ale na rozvíjení těchhle představ mám dost času, nejdřív je třeba něco umět...
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 508
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec-Brno

Příspěvekod DaveStone » pon 10. zář, 2007 8:18

zm píše:
NOKT píše:Být z Prahy tak bych do toho šel. Nicméně bydlím 30 km od Brna tak jsem na tom trochu líp :D Nicméně ne o moc :?

To není zas až tak moc vtipný, zejména proto, když k nám na pravidelná cvičení 2x týdně mohli donedávna dojíždět - kluk z Rajhradu = cca 17 km - a stále opravdu pravidelně dojíždí kluk z Kyjova = cca 60 km (ani jednou nechybí a k tomu staví domek a má rodinu). Kdo chce, tak může; je zajímavý, co kdo je ochoten obětovat pro budo a jak si zrovna takoví lidé toho váží. Takových lidí si vážím. A ono se jim to vrátí.


Jsem tu na fóru nováček, ale toto mě přimělo reagovat. Já NOKTa plně chápu, moc dobře vím, že není jednoduché takto dojíždět za pravidelnými tréninky. Sám jsem to zažil, půl roku jsem jezdil na tréninky do Brna 40 km. Ze začátku to šlo. Jenže měl jsem práci kdy jsem do poslední chvíle nevěděl kdy skončím - jak se říká nedělám na houkačku. Nebyly výjimky kdy 10 minut před mým normálním odchodem z práce přišel šéf a řek ať udělám ještě tamto... Měl jsem třeba zaplacený měsíc tréninků a byl jen na jednom - kvůli přesčasům v práci + nemoci. Kupodivu cvičení BÚ mě v té době imunitu rozhodně moc neposílilo, pořád problémy s koleny, zády, nachlazení... To co psal ukropcany je prostě realita. Pokud má člověk práci na úrovni, k tomu 2x týdně jazykové kurzy, přítelkyni, která se o BÚ vůbec nezajímá a obtěžuje ji, že se tomu věnuju, pokud chce ještě chodit do posilovny, jelikož BÚ bez síly a fyzické kondice nejsou to pravé ořechové, tak je to nereálné stíhat. Ke konci už jsem tam sice dojížděl, ale to byly vždycky takové fofry, že jsem ani nestačil vnímat co se kolem mě děje.
Aspoň pro mě je teda obrovský rozdíl, kdybych přišel z práce v půl třetí, doma si v klidu oddechl, pak šel na pátou na trénink co mám u baráku, než když si v pět ráno musím napakovat dva batohy: věci do práce, na trénink, jídlo na celý den, pak pendlovat autem mezi třemi městy a dvěma okresy a přijet v 9 večer domů. Já něříkám, ono se to teoreticky dá, ale prakticky z takového životního stylu já nic nemám (shon, spěch, stres). Pak jsem změnil práci, abych na BÚ měl čas, jenže firma byla v p... tak jsem zas neměl peníze na to dojíždění. Tak jsem to vyřešil tak, že místo BÚ jsem chodil hrát fotbal do tělocvičny, která je 300 metrů od baráku.
NOKTE, pokud je ti 17, máš ještě dost času na cvičení a tréninky. Hlavně toho využij ve věku 18-25 let a hlavně na V©, protože potom až začneš pracovat toho času bude ještě míň.
DaveStone
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 144
Registrován: sob 08. zář, 2007 23:00
Bydliště: Vyškov

Příspěvekod BuFF » pon 10. zář, 2007 9:16

ingwe píše:to co provozují dogbrothers není sparing s chladnými zbraněmi, ale bezhlavé mlácení se tyčkou/dvěma....
Hmmm pan technik, ono jde taky o to aby ti ta technika fungovala na soupeře kterej se nechce nechat zasáhnout a hlavně aby ses uměl pomocí svého stylu dobře krýt což ale vzhledem k tvé větě
ingwe píše:ale proti kordu se nepostavim, ať už se šinajem, bokkenem, bo, nebo naginatou. nejsem sebevrah. to že do toho nepůjdeš z vostra nevylučuje nešťastnou náhodu...
asi s funkčností svého stylu si moc jistej nebudeš. Buď ti to funguje nebo ne, a jestli to je bezhlavý nebo technický je už vcelku jedno, ne? :wink: Ale jinak se klidně někdy zastav na tréninku rád ti tu bezhlavost předvedu 8) To mě fakt dokáže pobavit, jak každej druhej bere DB za bandu ultratupounů co se jenom mastěj bez techniky :wink: Odsuzovat něco proti čemu se neumím postavit vypadá dost levně.

Jendis píše:Mimochodem,trošku OT,Rafani pořádaj ten svůj Gathering letos i in Europe......jedete někdo?
něco je v plánu, ale není to naší prioritou, takže je to ve hvězdách. Oni se ty lidi potkávaj různě na podobných akcích, takže se celkem i vzájemně tak nějak znaj. Dnes ty gatheringy jsou už takovej menší showcirkus a ne každýmu to vyhovuje. Když je to víc komornější tak to má taky něco do sebe.
Inter verba et actus magnus quidam mons est
Mezi slovy a činy stojí vysoká hora.
BuFF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 277
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

Příspěvekod ingwe » pon 10. zář, 2007 9:59

BuFF píše:... hlavně aby ses uměl pomocí svého stylu dobře krýt což ale vzhledem k tvé větě


ano jsem technik kdyby mně nezajímala technika tak nestuduju ozbrojené BU ale mlátim se na dvorku s kamarádama. ve stylu který dělám se nekrejeme skoro vůbec, no a vzhledem k tomu že považuju za nejúčinnější a nejjednodušší techniku bodnutí tak je pro mně DB fakt jenom bezduchý mlácení.
(ale neviděl jsem toho lonelydoga na kterýho upozorňoval Jendis, veřím že výjimky se najdou)

BuFF píše:
ingwe píše:ale proti kordu se nepostavim, ať už se šinajem, bokkenem, bo, nebo naginatou. nejsem sebevrah. to že do toho nepůjdeš z vostra nevylučuje nešťastnou náhodu...
asi s funkčností svého stylu si moc jistej nebudeš. Buď ti to funguje nebo ne, a jestli to je bezhlavý nebo technický je už vcelku jedno, ne? :wink: Ale jinak se klidně někdy zastav na tréninku rád ti tu bezhlavost předvedu 8) To mě fakt dokáže pobavit, jak každej druhej bere DB za bandu ultratupounů co se jenom mastěj bez techniky :wink: Odsuzovat něco proti čemu se neumím postavit vypadá dost levně.


ignoruješ smysl toho co jsem napsal záměrně abys měl důvod rejt? připadá mi to tak.
já píšu o bezpečnosti a ty o fungující technice. to není tak docela normální. ale nemá cenu to pitvat, Jendis vysvětlil že má bezpečnou zbraň, tečka.
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 508
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec-Brno

Příspěvekod NAIA » pon 10. zář, 2007 10:19

ingwe píše:... Jendis vysvětlil že má bezpečnou zbraň, tečka.


Teď jde o to jestli je bezpečný samotný Jendis :twisted: :wink:
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Hosobiki » pon 10. zář, 2007 10:29

NAIA píše:
ingwe píše:... Jendis vysvětlil že má bezpečnou zbraň, tečka.


Teď jde o to jestli je bezpečný samotný Jendis :twisted: :wink:



třeba bude mít taky korkovou zátku:P
Hosobiki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 204
Registrován: pon 20. lis, 2006 0:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod NAIA » pon 10. zář, 2007 10:39

Hosobiki píše:
NAIA píše:
ingwe píše:... Jendis vysvětlil že má bezpečnou zbraň, tečka.


Teď jde o to jestli je bezpečný samotný Jendis :twisted: :wink:



třeba bude mít taky korkovou zátku:P


Dost dobré :D :D :D :D

A co na to Jendis?
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Jendis » pon 10. zář, 2007 12:17

Co na to Jendis??? :arrow:

Inu...to se teprve uvidí,ne??!! :wink: Jendis tolik ozbrojených sparringů za sebou nemá,Kendokové a "sporťáci" jsou na tom určitě lépe,ale Jendis se nebát modřin...a korkovou zátku také nemít......tož se tedy uvidí. 8) :twisted: :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » pon 10. zář, 2007 12:38

4Ingwe- Hele,to,že se necejtíš,že nic neumíš...to hoď za hlavu....alespoň si vyzkoušíš,co umíš...ostudu nikomu dělat nebudeš.......vyzkoušíme a uvidíme.....třeba zrovna mně vyprášíte všichni kožich a bude :wink:
Já to přežiju,mé ego taky...nejsem zakomplexovanej chudák...cvičím si pro radost.....jde o to chtít a zkusit to :wink:
Chalani Kendokas,swordsemn and escrimadores spárují neustále....já málokdy....ale zase cvičím věci,které mohou překvapit...tak si to chci jen zkusit...jde jen o tu CHU«.... :wink: :twisted:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Hosobiki » pon 10. zář, 2007 13:18

hele, Jendisi, nechceš ho tam náhodou nějak moc? :lol:
Hosobiki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 204
Registrován: pon 20. lis, 2006 0:00
Bydliště: Ostrava

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků