Shihan Ladislav Petráš - co vy na to?

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

:-)

Příspěvekod kumori » ned 09. zář, 2007 13:48

4 kamiwaza

bojovým sportům fandím, svého času jsem sledoval K-1 a UFC, kluci jeli jak draci, fakt paráda.

jenže...myslím, že psychika borce co má natrénováno a hlavně už nějaký zápas za sebou (ví do čeho jde), je v absolutních podmínkách, je koncentrovaný, ví kdo proti němu stojí, je NAPROSTO odlišná od toho co asi cítí člověk, když se před ním objeví výrostci a "požádají" ho o peněženku, může zůstat u té peněženky, může, ale nemusí...taky jsem to zažil a věř mi, že ve mě byla malá dušička, naštěstí jsem se rychle vzpamatoval a díkybohu situaci zvládl, aniž bych někomu z těch kluků něco vážnějšího udělal.Doma jsem si to znovu v hlavě přehrál a vážně jsem byl rád, že jsem se za mlada tak často nechal stáhnot Milošem a šel si s ním ťuknout v rukavicích.Přiznám se, že pravý hák mi zachránil těch cca 800 Kč a platební kartu.Proto názorově souhlasím s kolegou ukropčanym v tom, že dobrý základ v boxu nebo MT je na ulici to ideální.
pak záleží na tom, jestli ten dotyčný rozhodne do toho jít nebo ztuhne, záleží na momentální situaci, je nemožné stanovit taktický postup pro každou situaci, která může nastat, proto si dovolím tvrdit, že to co borec naprosto brilantně předvede v dojo, hlavně při zkouškách STV nebo za závodech nemusí zafungovat ve 4 ráno, když čekáš na tramvaj u Stodolní :lol:

takže si myslím, že ikdybych přiznal, že LP má zajímavé techniky, tak nikdy mě nikdo nepřesvědčí, že je schopen naučit jak tyto techniky použít v praxi.Je fajn, že na seminář pozve KD, ale co tréninky, které vede?nene, je to judo-jitsu a basta :P
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

 

.-))

Příspěvekod kumori » ned 09. zář, 2007 13:53

4 kamiwaza

Shihan Sliwka studoval také karatedo, navíc jsem měl na vlastní kůži zažít jeho gyakucuki, jeho úderovka je na patřičné úrovni.

K LP, nám říkal, že má 1.dan karate...tak pokud ho nedostal od kamaráda, tak by měl úderovku ovládat ve všech směrech a nejen jako navolnění...

Stejně je to hezké, jak si tady o něm povídáme :D :D :D
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Re: .-))

Příspěvekod kamiwaza » ned 09. zář, 2007 20:31

kumori píše: nám říkal, že má 1.dan karate...tak pokud ho nedostal od kamaráda, tak by měl úderovku ovládat ve všech směrech a nejen jako navolnění...


Taky jsem slyšel že má 1. dan (ale čestnej - nevím jestli od kamaráda nebo od tvého kámoše s VIII. danem?). To se tak občas dělá u těch mistrů. Ale on se tím nikde neprezentuje nebo snad jo?

kumori píše:ikdybych přiznal, že LP má zajímavé techniky, tak nikdy mě nikdo nepřesvědčí, že je schopen naučit jak tyto techniky použít v praxi.Je fajn, že na seminář pozve KD, ale co tréninky, které vede?nene, je to judo-jitsu a basta :P


Je to tvůj názor, ale znám lidi co techniky LP použili (pokud nebudu počítat porazy, protože to by nebylo teď vůči tobě fér :wink: ), tak je tu např. řada krátkých pák, s čímž mají zkušenosti i moji kámoši (a to nejsme žádní mistři).
Ale co jsou to vlastně techniky LP. On si nevymyslel JJ, jen poskládal určité věci do kombinací + něco má z praxe. A to mi pár lidí potvrdilo.
Ano máš pravdu, že řada těch kombinací nemusí být reálná a jsou překombinované (ale už výše jsem psal že to slouží k rozvoji motoriky a např. diferenciačních schopností, které s tímhle souvisejí), ale jednotlivé sekvence a jednotlivé techniky použitelné jsou. Dělá pan Sliwka na zápěstí něco jiného než např. kote gaeši, hineri, mawaši???
všichni máme 2 ruky, 2 nohy, něco mezi něma (jak kdo :lol: ), hlavu v ním mozek ... a v oblasti fyziologie, biomechaniky a anatomie fungujeme na stejném principu, takže není možné, že Sliwkovi to funguje a LP ne. Neříkám, dělat kote gaeši proti direktu z přední, ale pokud bude příležitost určitou techniku udělat, tak proč ne. Záleží co ti kdo nabídne a nebo co si vezmeš . :wink:
A co se týče boxu a MT, tak s tebou souhlasím a kolega Ukropcany je mi rovněž názorově blízký (a nejen kvůli těm SZ :lol: :lol: :lol: ) :P

kumori píše:Stejně je to hezké, jak si tady o něm povídáme :D :D :D

Votom žádná. Reklama (velmi dobrá) a za hubičku :P
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

.-)

Příspěvekod kumori » úte 11. zář, 2007 16:39

ta poznámka ke kolegovi s 8.danem (předpokládám, že jsi tím myslel Johnyho Lenskense Menkyo Kaiden Shihan Sandai Kichu Hakko ryu JUJUTSU), který měl snad , dle Tvých slov, udělit LP čestný 1.dan v Karate je směšná a naprosto zbytečná.Mohu Ti říct, že vítr odtud nevane.Ten 1.dan mu "udělil" pan Ohnút (5.Dan) z olomouckého oddílu karate, LP totiž neumí žádnou z kata shotokanu...

Dan sem, Dan tam, nic si z toho nedělám, kolik černých pásků mám... :lol: mě je to puňťa, bo já nosím hakama :D
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Re: .-)

Příspěvekod zm » úte 11. zář, 2007 17:02

kumori píše:ta poznámka ke kolegovi s 8.danem (předpokládám, že jsi tím myslel Johnyho Lenskense Menkyo Kaiden Shihan Sandai Kichu Hakko ryu JUJUTSU), který měl snad , dle Tvých slov, udělit LP čestný 1.dan v Karate je směšná a naprosto zbytečná.Mohu Ti říct, že vítr odtud nevane.Ten 1.dan mu "udělil" pan Ohnút (5.Dan) z olomouckého oddílu karate, LP totiž neumí žádnou z kata shotokanu...

Dan sem, Dan tam, nic si z toho nedělám, kolik černých pásků mám... :lol: mě je to puňťa, bo já nosím hakama :D

Johny Lenskens shihan karate nikdy nedělal, takže jakékoli stupně karate ani nikdy udělit nemohl.
Je toho víc, než kolik oko postřehne ...
zm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 12. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Brno

.-)

Příspěvekod kumori » úte 11. zář, 2007 17:53

4 zm

my oba to víme a kamiwaza už taky.

Jinak skenuju jak blázen, bohužel na pc nejsem sám :(
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Re: .-)

Příspěvekod kamiwaza » úte 11. zář, 2007 19:27

Tak přesně takhle vznikají fámy :lol:

kumori píše:ta poznámka ke kolegovi s 8.danem (předpokládám, že jsi tím myslel Johnyho Lenskense Menkyo Kaiden Shihan Sandai Kichu Hakko ryu JUJUTSU)


Kumori špatně :!: já myslel toho karatistu z ČR s 8. danem (Hausner se jmenuje), nebo má jen 7. dan jak jsem viděl na propozicích z minulého roku? Asi jsem malej popleta :oops: Co má s karate společného Lenskens, jak tě to mohlo jen napadnout :evil: Ale když už jsi ho zmínil. Nemůžu si odpustit jednu poznámku (ale už mě trochu znáš, né?). Jak má zvládnuté kopy a údery on na 8. dan :wink:
Nicméně podotýkám, že jsem neměl v plánu o něm vůbec hovořit, protože ho neznám, ale když už jste do se ZM zmínili?
Jinak když mu ten Ohnut ten 1. dan udělil, tra katy nepotřebuje znát nebo jo?

PS: To si neumíš udělat u PC pořádek na skenování
:lol: :lol: :lol:
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Sennin » úte 11. zář, 2007 20:50

Panebože, to jsou ale kecy... zejména posledních 4-5 stránek tohoto vlákna...

Nelze to už nějak kulturně ukončit???
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod kumori » stř 12. zář, 2007 4:43

Sennin píše:Panebože, to jsou ale kecy... zejména posledních 4-5 stránek tohoto vlákna...

Nelze to už nějak kulturně ukončit???



pokud sem nemáš napsat něco k tématu, tak sem nestrkej nos :roll:
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Re: .-)

Příspěvekod kumori » stř 12. zář, 2007 4:44

kamiwaza píše:Tak přesně takhle vznikají fámy :lol:

kumori píše:ta poznámka ke kolegovi s 8.danem (předpokládám, že jsi tím myslel Johnyho Lenskense Menkyo Kaiden Shihan Sandai Kichu Hakko ryu JUJUTSU)


Kumori špatně :!: já myslel toho karatistu z ČR s 8. danem (Hausner se jmenuje), nebo má jen 7. dan jak jsem viděl na propozicích z minulého roku? Asi jsem malej popleta :oops: Co má s karate společného Lenskens, jak tě to mohlo jen napadnout :evil: Ale když už jsi ho zmínil. Nemůžu si odpustit jednu poznámku (ale už mě trochu znáš, né?). Jak má zvládnuté kopy a údery on na 8. dan :wink:
Nicméně podotýkám, že jsem neměl v plánu o něm vůbec hovořit, protože ho neznám, ale když už jste do se ZM zmínili?
Jinak když mu ten Ohnut ten 1. dan udělil, tra katy nepotřebuje znát nebo jo?

PS: To si neumíš udělat u PC pořádek na skenování
:lol: :lol: :lol:


vidíš, úplně jsem na tuto osobnost zapoměl, je to asi tím, že v si pamtuji spíš seriozní lidi...
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod Sennin » stř 12. zář, 2007 7:58

kumori píše:
Sennin píše:Panebože, to jsou ale kecy... zejména posledních 4-5 stránek tohoto vlákna...

Nelze to už nějak kulturně ukončit???



pokud sem nemáš napsat něco k tématu, tak sem nestrkej nos :roll:


A ty jseš kdo, že mi chceš přikazovat, co mám nebo nemám? Napsal jsem zde - na veřejném fóru - svůj názor, tj. že to jsou jen a jen kecy. Tak, prosím tě, respektuj mé právo na názor - byť je jakkoliv stručný!
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod kamiwaza » stř 12. zář, 2007 19:03

Sennin píše:
kumori píše:
Sennin píše:Panebože, to jsou ale kecy... zejména posledních 4-5 stránek tohoto vlákna...

Nelze to už nějak kulturně ukončit???



pokud sem nemáš napsat něco k tématu, tak sem nestrkej nos :roll:


A ty jseš kdo, že mi chceš přikazovat, co mám nebo nemám? Napsal jsem zde - na veřejném fóru - svůj názor, tj. že to jsou jen a jen kecy. Tak, prosím tě, respektuj mé právo na názor - byť je jakkoliv stručný!


Kumori má pravdu. Když o tom víš prdlajs, tak se tady nemotej.
A nechápu proč ty naše kecy čteš :?:

PS: Ten názor byl nejen stručný, ale hlavně zbytečný a rozhodně se ti tím vlákno nepodařilo kulturně ukončit. :roll:
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Re: .-)

Příspěvekod kamiwaza » stř 12. zář, 2007 19:09

kamiwaza píše:já myslel toho karatistu z ČR s 8. danem (Hausner se jmenuje).


kumori píše:vidíš, úplně jsem na tuto osobnost zapomněl, je to asi tím, že si pamtuji spíš seriozní lidi...


No a na LP jsi nezapomněl. Já věděl, že jednou uznáš, že je to seriozní člověk a ju-jitsuka :lol: :lol: :lol:
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Sennin » stř 12. zář, 2007 19:34

kamiwaza píše:
Sennin píše:
kumori píše:
Sennin píše:Panebože, to jsou ale kecy... zejména posledních 4-5 stránek tohoto vlákna...

Nelze to už nějak kulturně ukončit???



pokud sem nemáš napsat něco k tématu, tak sem nestrkej nos :roll:


A ty jseš kdo, že mi chceš přikazovat, co mám nebo nemám? Napsal jsem zde - na veřejném fóru - svůj názor, tj. že to jsou jen a jen kecy. Tak, prosím tě, respektuj mé právo na názor - byť je jakkoliv stručný!


Kumori má pravdu. Když o tom víš prdlajs, tak se tady nemotej.
A nechápu proč ty naše kecy čteš :?:

PS: Ten názor byl nejen stručný, ale hlavně zbytečný a rozhodně se ti tím vlákno nepodařilo kulturně ukončit. :roll:


Tak za prvé: motat se mohu kde chci a jak chci (mimochodem téma je Láďa Petráš a ač jsem se k němu ZDE nevyjadřoval a ani zřejmě vyjadřovat nebudu, neznamená to, že ho neznám; dokonce osobně a o něco víc, než "prdlajs" vím)
A za druhé: číst si mohu co chci a to, že poslední strany, tj. rozhovor mezi tebou a kumori jsou kecy a nic neříkající výměny názorů - tak za tím si stojím.
A za třetí: nesnažil jsem se osobně vlákno kulturně ukončit, ale naznačil jsem možnost ukončení.
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod kamiwaza » stř 12. zář, 2007 19:52

Sennin píše:Tak za prvé: motat se mohu kde chci a jak chci (mimochodem téma je Láďa Petráš a ač jsem se k němu ZDE nevyjadřoval a ani zřejmě vyjadřovat nebudu, neznamená to, že ho neznám; dokonce osobně a o něco víc, než "prdlajs" vím)
A za druhé: číst si mohu co chci a to, že poslední strany, tj. rozhovor mezi tebou a kumori jsou kecy a nic neříkající výměny názorů - tak za tím si stojím.
A za třetí: nesnažil jsem se osobně vlákno kulturně ukončit, ale naznačil jsem možnost ukončení.


Máš pravdu, že si s Kumorim vyměňujeme názory, ale s tebou jaksi nikdo v budoucnu nepočítá. OK? Jen abys byl v obraze :wink:

PS: Jak jsi dalece pokročil v JKD z knížek :lol: :lol: :lol:
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Jendis » stř 12. zář, 2007 20:09

kamiwaza píše:
PS: Jak jsi dalece pokročil v JKD z knížek :lol: :lol: :lol:


Hloupej nejsi,tak se,prosím, nesnižuj k těmhle laciným a ubohým výronům..... :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod kamiwaza » stř 12. zář, 2007 20:15

Jendis píše:
kamiwaza píše:
PS: Jak jsi dalece pokročil v JKD z knížek :lol: :lol: :lol:


Hloupej nejsi,tak se,prosím, nesnižuj k těmhle laciným a ubohým výronům..... :wink:


Nemyslels náhodou výrok :?: :lol: Jen abych byl v obraze :wink:
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Sennin » stř 12. zář, 2007 20:22

kamiwaza píše:
Sennin píše:Tak za prvé: motat se mohu kde chci a jak chci (mimochodem téma je Láďa Petráš a ač jsem se k němu ZDE nevyjadřoval a ani zřejmě vyjadřovat nebudu, neznamená to, že ho neznám; dokonce osobně a o něco víc, než "prdlajs" vím)
A za druhé: číst si mohu co chci a to, že poslední strany, tj. rozhovor mezi tebou a kumori jsou kecy a nic neříkající výměny názorů - tak za tím si stojím.
A za třetí: nesnažil jsem se osobně vlákno kulturně ukončit, ale naznačil jsem možnost ukončení.


Máš pravdu, že si s Kumorim vyměňujeme názory, ale s tebou jaksi nikdo v budoucnu nepočítá. OK? Jen abys byl v obraze :wink:

PS: Jak jsi dalece pokročil v JKD z knížek :lol: :lol: :lol:


Hmm a kdo tu říkal něco o tom, že se mnou někdo v tvé oblasti v budoucnu počítá? Upřímně řečeno ani o to nestojím, zejména, co jsem si přečetl tvé znalecké názory. OK?
Mimochodem - jaksi mi uniká smysl tvého, mírně řečeno hloupého výroku.

PS:...a jen tak, abys byl v obraze ty - NEVLASTNÍM žádnou knížku o JKD a nikdy jsem se podle knížek, videa nebo jiného materiálu neučil!!! Než napíšeš nějakou hovadinu, tak si to raději několikrát promysli. Asi na tom rozumově nebudeš zrovna nejlépe, že?
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

.-)

Příspěvekod kumori » stř 12. zář, 2007 20:25

4 Sennin

tak pán nám studuje JKD?A kdepak a u koho, smím-li položit tento dotaz?
Z knížek jak napsal kamiwaza?pokud je to tak, je mi Tě líto :lol:
potom pěkně obracej stránky v knížkách a neztrácej čas psaním do tohoto vlákna pěkně prosím, řešíme tady domácí (moravskou) problematiku a pokud bychom potřebovali nějakého experta-samouka, obrátíme se na domácí zdroje, rozhodně na Soke Konečného, má rozsáhlou odbornou knihovnu a nedozírný rozhled.

Pokud ovšem chceš přispět k tématu, budu velmi rád, budeš-li zde VĚCNĚ diskutovat s námi.

Pokud ne, samozřejmě piš si co chceš, je to Tvé právo a já ho respektuji
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod kamiwaza » stř 12. zář, 2007 20:40

kamiwaza píše:PS: Jak jsi dalece pokročil v JKD z knížek :lol: :lol: :lol:


Sennin píše:Mimochodem - jaksi mi uniká smysl tvého, mírně řečeno hloupého výroku.


Před nedávnem jsi někomu radil ohledně JKD, pak tam něco napsal Makoto v tom smyslu, že tvé zkušenosti v tomto bojovém systému jsou stejně kvalitní, jako tvé příspěvky do této diskuse.
Ty informace o JKD jsi ze svých stránek vymazal po Makotově příspěvku nebo z jiného důvodu???

kumori píše:tak pán nám studuje JKD?A kdepak a u koho, smím-li položit tento dotaz?


Máš právo se ho zeptat, ale on má právo to nekomentovat :lol: :lol: :lol:
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků

cron