judo self defens

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Příspěvekod luen » stř 12. zář, 2007 21:01

kamiwaza píše:
luen píše:
kamiwaza píše:Já mám s lidma z ABU jen dobrou zkušenost a KD na mě udělal dobrej dojem. Velice reálny věci, žádny otočky apod.

Ale když už chcete někoho kritizovat, tak se podívejte na

http://www.wing-chun.cz/cs/index.cs.html
Camp Pnetluky 2007

Na druhé fotce má kopající praktikat WCH prapodivné postavení rukou.
®e by to byl dvojitý kryt z boxu :lol: :lol: :lol:


At se divam jak se divam, zadnou fotku kde nekdo kope na tom odkazu nevidim?


Otevři si fotky z toho vašeho letního Campu. Je to hned druhá fotka.


Jasan ... no a krom toho, ze se uci chranit si hlavu pri kopani je na tom spatne co? Takze co bys chtel kritizovat? Hlavne Kamiwaza nechapu co mas za problem? Neco te tizi a chces se sverit :wink:
Naposledy upravil luen dne stř 12. zář, 2007 21:11, celkově upraveno 1
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

 

Příspěvekod kamiwaza » stř 12. zář, 2007 21:10

4 Luen
Kromě toho ohnutého zápěstí a rukou pokrčených tak, že by si namlátil sám, když by mu někdo udeřil do krytu, už myslím nic :wink:
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod luen » stř 12. zář, 2007 21:14

kamiwaza píše:4 Luen
Kromě toho ohnutého zápěstí a rukou pokrčených tak, že by si namlátil sám, když by mu někdo udeřil do krytu, už myslím nic :wink:


NJN ucenej z nebe nespadl, vid? Ukaz nejakou tvou fotku z tvych zacatku hrdino ... at se pobavime :lol: Tak se stav toho 29. zari a ukaz nam plz. jak jsi na tom ty ... napr. kluci z nasi skoly se radi podivaji na to jak to ma vypadat v praxi neboli face to face :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod kamiwaza » stř 12. zář, 2007 21:26

luen píše:
kamiwaza píše:4 Luen
Kromě toho ohnutého zápěstí a rukou pokrčených tak, že by si namlátil sám, když by mu někdo udeřil do krytu, už myslím nic :wink:


NJN ucenej z nebe nespadl, vid? Ukaz nejakou tvou fotku z tvych zacatku hrdino ... at se pobavime :lol:


Jen mě zaráží, že takovej odborník jako ty si toho hned nevšiml a ještě v předchozí odpovědi se ti to zdálo být OK. Jinak už mě nic netíží :wink:
PS: Nic proti tomu cvičícímu, co je na fotce
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod luen » stř 12. zář, 2007 21:29

kamiwaza píše:
luen píše:
kamiwaza píše:4 Luen
Kromě toho ohnutého zápěstí a rukou pokrčených tak, že by si namlátil sám, když by mu někdo udeřil do krytu, už myslím nic :wink:


NJN ucenej z nebe nespadl, vid? Ukaz nejakou tvou fotku z tvych zacatku hrdino ... at se pobavime :lol:


Jen mě zaráží, že takovej odborník jako ty si toho hned nevšiml a ještě v předchozí odpovědi se ti to zdálo být OK. Jinak už mě nic netíží :wink:
PS: Nic proti tomu cvičícímu, co je na fotce


Jak jsi zaregistroval,nevedel jsem jakou fotku mas na mysli - to ti musi kazdy vse vysvetlovat jako malemu diteti? Prijdes toho 29? A nebo jsi chytrej jen za klavesnici? Muzes nam to vazne ukazat :wink:

Mimochodem kamiwaza - nekdo na tebe utoci, ze jsi tak podrazdenej :?: Nejak totiz nerozumim tomu o co ti jde?!
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod player » stř 12. zář, 2007 21:54

Ano, vypada to neohrabane, z me zkusenosti by nebyl kop dostatecne razantni, nejen kvuli rukoum namacklym u hrudniku(btw boxeri je maj pred oblicejem), ale i diky ohnutym zadum, posleze nevytocene stojne noze.

Nicmene!
Hadam, ze ten kemp nebyl jen seslosti "mistru", ale i treba naprostych zacatecniku a tak si myslim, ze neni treba se nad tim nejak pozastavovat.

Naopak ono video toho "chlapce" jak elegantne s gripem baletaka kryje otevrenou nezpevnenou dlani kop a nasledne uder je treba se pozastavit, protoze to nestastne je.
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod luen » stř 12. zář, 2007 22:03

player píše:Ano, vypada to neohrabane, z me zkusenosti by nebyl kop dostatecne razantni, nejen kvuli rukoum namacklym u hrudniku(btw boxeri je maj pred oblicejem), ale i diky ohnutym zadum, posleze nevytocene stojne noze.

Nicmene!
Hadam, ze ten kemp nebyl jen seslosti "mistru", ale i treba naprostych zacatecniku a tak si myslim, ze neni treba se nad tim nejak pozastavovat.

Naopak ono video toho "chlapce" jak elegantne s gripem baletaka kryje otevrenou nezpevnenou dlani kop a nasledne uder je treba se pozastavit, protoze to nestastne je.


Ano playere presne tak, hlavne zaci ...
Naposledy upravil luen dne čtv 13. zář, 2007 5:17, celkově upraveno 1
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod player » stř 12. zář, 2007 22:55

Luen : viz. SZ.
Naposledy upravil player dne čtv 13. zář, 2007 16:02, celkově upraveno 1
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod kamiwaza » čtv 13. zář, 2007 13:58

4 Luen:
Nechci se s tebou hádat, ale ty jsi věděl moc dobře, kterou fotku myslím :wink:

luen píše:Jasan ... no a krom toho, ze se uci chranit si hlavu pri kopani je na tom spatne co? Takze co bys chtel kritizovat? :


Jen jsem se snažil naznačit, že nikdo nejsme dokonalý (já teda rozhodně ne). A když vy hledáte něco na tom mongolsko-čínsko-japonskym stylu, tak jsem já náhodou narazil na tohle.
To že má někdo toan nebo dan neznamená nic víc, než že má kolem břuchu černej pásek, kterej mu drží kimono. Nic víc :wink:

PS: 29. 100% nedorazím, protože něco mám a navíc asi bych něpřijel ani tak. Ale podle toho co jsem četl, tam budete mít veselo :wink:
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

foto

Příspěvekod Rainbird » čtv 13. zář, 2007 14:54

Možná to hodně lidí vidělo jinak než tušíš... třeba podobně jako já.. to píšu aby se ti trošku víc rozsvítilo, Kamiwaza...

Můj pohled...
Nejprve jsem myslel, že tady...
Na druhé fotce má kopající praktikat WCH prapodivné postavení rukou.
®e by to byl dvojitý kryt z boxu Smějící Smějící Smějící

...poukazuješ na to, že Wing Chun chlapík používá „boxerský kryt“ při kopu.. a že to je jako nějak špatně, ve smyslu – kopírovat střeh odjinud.. nedržet se formy... či co.... věř mi že i tak se dá tvůj příspěvek chápat... když člověk nečeká zlej úmýsl, ale jen hloupost.

To že ses vlastně vysmíval! tomu, jak někdo při drilování má někde na fotce nějak ruce.. mi došlo až po téhle tvé reakci..
4 Luen
Kromě toho ohnutého zápěstí a rukou pokrčených tak, že by si namlátil sám, když by mu někdo udeřil do krytu, už myslím nic Mrkající


Nevím co „chytrého“ jsi chtěl naznačit.. imho se ti to dost nepovedlo.
Jelikož je tohle internetová diskuze.. nedodám, že ses na to měl radši vykašlat :) Tady si každej bez podpisu může bez obav hrát na co chce, že?

Jakub Fuchs
Mai Gei Wong Wing Chun 8)
Rainbird
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: pát 04. bře, 2005 0:00

Re: :-)

Příspěvekod patrik » čtv 13. zář, 2007 15:28

kumori píše:často uváděný ekvivalent pro (ČÍNSKÝ) SHAOLIN je (JAPONSKY) SHORINJI a
KEMPO(KENPO) je JAPONSKÝ ekvivalent pro (VELMI LAICKY řečeno) (ČÍNSKÉ) KUNGFU


Já jen technickou a jako obvykle mimo téma...

To kempo (kenpo) je z čínského čuanfa nebo ch´uan-fa (nevím, jak to lépe napsat). IMHO to nesouvisí se slovem kungfu (gongfu).

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Re: foto

Příspěvekod kamiwaza » čtv 13. zář, 2007 19:27

Rainbird píše:Možná to hodně lidí vidělo jinak než tušíš... třeba podobně jako já.. to píšu aby se ti trošku víc rozsvítilo, Kamiwaza...

Můj pohled...
Nejprve jsem myslel, že tady...
Na druhé fotce má kopající praktikat WCH prapodivné postavení rukou.
®e by to byl dvojitý kryt z boxu Smějící Smějící Smějící

...poukazuješ na to, že Wing Chun chlapík používá „boxerský kryt“ při kopu.. a že to je jako nějak špatně, ve smyslu – kopírovat střeh odjinud.. nedržet se formy... či co.... věř mi že i tak se dá tvůj příspěvek chápat... když člověk nečeká zlej úmýsl, ale jen hloupost.

To že ses vlastně vysmíval! tomu, jak někdo při drilování má někde na fotce nějak ruce.. mi došlo až po téhle tvé reakci..
4 Luen
Kromě toho ohnutého zápěstí a rukou pokrčených tak, že by si namlátil sám, když by mu někdo udeřil do krytu, už myslím nic Mrkající


Nevím co „chytrého“ jsi chtěl naznačit.. imho se ti to dost nepovedlo.
Jelikož je tohle internetová diskuze.. nedodám, že ses na to měl radši vykašlat :) Tady si každej bez podpisu může bez obav hrát na co chce, že?

Jakub Fuchs
Mai Gei Wong Wing Chun 8)


Vzhledem k tomu, že kopete za stejný tým, tak by mě jiná odpověď překvapila :roll:
Povedlo se mi to, že se do diskuse připojil další z vašeho oddílu :wink:
Není špatně, když přebíráš věci z jiného stylu. Jen jsem narážel nato, že to postavení ruk není úplně OK. OK? A byla to reakce na kritiku Dju su kung fu, nic víc.
Stále nechápeš :idea:

PS: Ještě ti chybí doplnit linii mistrů :wink:
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Panda » čtv 13. zář, 2007 19:51

Já myslím že Kanizawa chtěl jen podotknout že z videa či fotek se nedá udělat obrázek protože lidé na předváděčkách dělají často psí kusy pro lidi a že když člověk chce nějáké Bu nebo oddíl bít, vždycky si hů najde, a to se mu myslím docela povedlo... :idea: :lol:
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Re: foto

Příspěvekod luen » čtv 13. zář, 2007 20:14

kamiwaza píše:Vzhledem k tomu, že kopete za stejný tým, tak by mě jiná odpověď překvapila :roll:
Povedlo se mi to, že se do diskuse připojil další z vašeho oddílu :wink:
Není špatně, když přebíráš věci z jiného stylu. Jen jsem narážel nato, že to postavení ruk není úplně OK. OK? A byla to reakce na kritiku Dju su kung fu, nic víc.
Stále nechápeš :idea:

PS: Ještě ti chybí doplnit linii mistrů :wink:


Tak to si ale nerozumime :!: Ja nekritizoval lidi za to jak a jak dobre ci kvalitne neco delaji. Ptal jsem se na to, jak je mozne, ze evidentne byvali clenove "japan" stylu (vazne neresim uroven :wink: ), rikaji tomu co delaji (kvuli "peti" spatne prevzatym cinskym vyrazum) KUNG FU :?: :?: :?:

Vubec jsem se nezminoval - jestli je to, co cvici, dobre ci spatne :!: Jen mi prijde zbytecne davat tomu umele rousku mystiky a sino-puvod, kdyz je evidentni, ze tomu tak nikdy nebylo a ze cela vec vznikla v Evrope. Pohadky o Mongolsku, Cine, Japonsku ... atd ... jsou vazne (bez utocneho tonu) zbytecnou trapnosti, ktera celou vec jen absolutne znevazuje a v ocich gramotne (ve smyslu bu/bs) verejnosti jen zesmesnuje. To je skoda ... uz se chapeme :?:

Ja chapu, ze je to neprijemna otazka a ze na ni tezko nekdo obstojne odpovi, protoze znam cele pozadi, vim o Chan Shaolin .... od sameho zacatku a pamatuji ho, kdyz byl jeste v plenkach ...

Neco jako s Leosem Kotlarem v Ostrave a jeho "wing chun" - rozumime?

Muze to byt to nejlepsi a nejfunkcnejsi bu na svete, ale ve chvili kdy zacina pohadkou a smyslenejma bachorkama, tak se drbu na hlave a otacim :wink:

V dnesni dobe uz mi to prijde zbytecne a spise skodlive, nez neco, co by pomohlo nalakat lidi ...

O tom mluvim ja ... snad uz se chapeme a budeme se moci bavit konstruktivne a konkretne :idea: :arrow: :wink:

Uroven cloveka ci klubu se vzdy resi face to face v opacnem pripade jsou to jen skolacke debaty pavlacovych drben :!: :!: :!:
Naposledy upravil luen dne čtv 13. zář, 2007 21:02, celkově upraveno 2
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod kamiwaza » čtv 13. zář, 2007 20:24

Panda to vystihl dobře.

Jinak mě je úplně jedno, jestli vznikl systém v Evropě, Mongolsku, nebo ho založila jeptiška. Co natom sejde, hlavně že je funkční a v podání KD a jeho sparingů z ABU je Dju su kung fu víc než to.
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod luen » čtv 13. zář, 2007 20:53

kamiwaza píše:Panda to vystihl dobře.

Jinak mě je úplně jedno, jestli vznikl systém v Evropě, Mongolsku, nebo ho založila jeptiška. Co natom sejde, hlavně že je funkční a v podání KD a jeho sparingů z ABU je Dju su kung fu víc než to.


OK. to je pochopitelne ... jen nerozumim duvodu, proc nekdo rika, ze je Volvo Mercedes, Mercedes je BMW a BMW je Skodovka ... to je to, co me zarazi a tak trochu i mrzi ... Jinak jsem nekritizoval zadneho vaseho clena, nebo tebe osobne, tak bych chtel pro priste aby byl tento fakt bran na zretel a tak nejak se nezapomionalo, ze tu nikdo nevede zadnou valku proti nekomu :wink:

Nevidim nic spatneho na kritice neceho, co kritiku zasluhuje ... ja jsem jeden z tech ktery nijak nekriticky nehaji stanovisko kung fu proti ostatnim bu/bs, ale naopak jsem jeden z prvnich kdo poukaze na to, ze se neco nepovedlo a nebo ze je neco spatne :!: Snazim se byt objektivni a to i za cenu, mnohdy kritickych vyroku smerem do vlastnich rad ...

O urovni se pobavme az po setkani a po provereni konkretnich lidi :wink: ...

A jak jsem psal ... tohle mi vazne prijde zbytecne a jsem si jisty, ze face to face by sis to nedovolil

kamiwaza píše:PS: Ještě ti chybí doplnit linii mistrů :wink:


... proc se schazujes??? ... Zase ztrapnujes nekoho kdo ti neoplaci stejnou minci a snazi se byt pratelsky ... Pusobi to zahorkle, nenavistne a nevyzrale ...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Rainbird » pát 14. zář, 2007 11:25

Jen jsem narážel nato, že to postavení ruk není úplně OK. OK? A byla to reakce na kritiku Dju su kung fu, nic víc


Kritika, narážky proč ne.. že? I ta anonymita na inetu myslím nevadí, k čemu hned psát všechny svoje jména a přikládat životopis za každý plk?

Co smrdí je cílený výsměch, když dojdou proti/argumenty. To snad chápe už i leckteré děcko (většinou je tomu „prakticky“ naučeno).
Jestli ti tohle pořád není jasné Kamiwaza, zkus se na to možná optat po svém okolí...

4Panda,
®e za tím vším byl vlastně hrozně ušlechtilý úmysl, se většinou člověk úpěnlivně dozví hned, jak začne jít do tuhého... Někomu se možná tenhle způsob líbí, mě ne. Toť vše...

PS: Ještě ti chybí doplnit linii mistrů Mrkající

Tohle byl pokus o žert, no ne? :wink:
Rainbird
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: pát 04. bře, 2005 0:00

Příspěvekod kamiwaza » pát 14. zář, 2007 15:34

luen píše:
luen píše:jen nerozumim duvodu, proc nekdo rika, ze je Volvo Mercedes, Mercedes je BMW a BMW je Skodovka ... to je to, co me zarazi a tak trochu i mrzi ...


S Kotlárem máš pochopitelně pravdu, ale Dju Su ... o sobě netvrdí, že jsou WCH nebo JJ. Nicméně si myslím, že víc chyb udělá na vystoupení člověk provádějící koordinačně náročné věci, než ten, kdo dokola bude dělat řetězáky a u toho prošlapávat kolena. Než se do mě někdo obujete, tak se teď nebavím o efektivnosti stylu. Já o WCH, VT, YT ... nepochybuji, ba naopak. ale chápete mě, ne?

luen píše:Nevidim nic spatneho na kritice neceho, co kritiku zasluhuje ... ja jsem jeden z tech ktery nijak nekriticky nehaji stanovisko kung fu proti ostatnim bu/bs, ale naopak jsem jeden z prvnich kdo poukaze na to, ze se neco nepovedlo a nebo ze je neco spatne :!: Snazim se byt objektivni a to i za cenu, mnohdy kritickych vyroku smerem do vlastnich rad ...


Tohle dle mého soudu zasluhovalo také kritiku, když už jsme, jak říkáš, objektivní.

Rainbird píše:4Panda,
®e za tím vším byl vlastně hrozně ušlechtilý úmysl, se většinou člověk úpěnlivně dozví hned, jak začne jít do tuhého... Někomu se možná tenhle způsob líbí, mě ne. Toť vše...


Mně se zase nelíbil váš způsob :wink:

PS: Ještě ti chybí doplnit linii mistrů Mrkající

Tohle byl pokus o žert, no ne? :wink:


Jen jsem chtěl, aby to vypadalo hezky, ty ne? A připouštím, že trochu to byl žert :lol: Odpuštěno? :oops:
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod luen » pát 14. zář, 2007 15:59

kamiwaza píše:
luen píše:
luen píše:jen nerozumim duvodu, proc nekdo rika, ze je Volvo Mercedes, Mercedes je BMW a BMW je Skodovka ... to je to, co me zarazi a tak trochu i mrzi ...


S Kotlárem máš pochopitelně pravdu, ale Dju Su ... o sobě netvrdí, že jsou WCH nebo JJ. Nicméně si myslím, že víc chyb udělá na vystoupení člověk provádějící koordinačně náročné věci, než ten, kdo dokola bude dělat řetězáky a u toho prošlapávat kolena. Než se do mě někdo obujete, tak se teď nebavím o efektivnosti stylu. Já o WCH, VT, YT ... nepochybuji, ba naopak. ale chápete mě, ne?

luen píše:Nevidim nic spatneho na kritice neceho, co kritiku zasluhuje ... ja jsem jeden z tech ktery nijak nekriticky nehaji stanovisko kung fu proti ostatnim bu/bs, ale naopak jsem jeden z prvnich kdo poukaze na to, ze se neco nepovedlo a nebo ze je neco spatne :!: Snazim se byt objektivni a to i za cenu, mnohdy kritickych vyroku smerem do vlastnich rad ...


Tohle dle mého soudu zasluhovalo také kritiku, když už jsme, jak říkáš, objektivní.

Rainbird píše:4Panda,
®e za tím vším byl vlastně hrozně ušlechtilý úmysl, se většinou člověk úpěnlivně dozví hned, jak začne jít do tuhého... Někomu se možná tenhle způsob líbí, mě ne. Toť vše...


Mně se zase nelíbil váš způsob :wink:

PS: Ještě ti chybí doplnit linii mistrů Mrkající

Tohle byl pokus o žert, no ne? :wink:


Jen jsem chtěl, aby to vypadalo hezky, ty ne? A připouštím, že trochu to byl žert :lol: Odpuštěno? :oops:


Nejak ses v tech citacich ztratil, co? Ted nevim co jsem psal ja a co ty ...
Budu tedy reagovat jen na jedno wing chun vubec neni o proslapovani kolen (ktere stejne nefunguje a neni o retezacich (ktere tak jak je vnimaji napr. na wt vubec neexistujou) ...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Kid » pát 29. úno, 2008 16:36

Kdysi jsem založil toto téma abych ukázal příznivcům bojových umění, že i judo se dá dobře použít v sebeobraně. Hodně reakcí znělo, že videa na které zde odkazují jsou nahrané, sebeobrana pro malomocné, atd. Proto bych sem chtěl dát videa která jsem našel, která nahraná nejsou.

http://www.fightauthority.com/watch.php?ytv=h4xoImxAjw4
http://www.fightauthority.com/watch.php?ytv=JM8iE518Hnk
http://www.fightauthority.com/watch.php?ytv=It5eP0UCleA

Myslím si, že na těchto videjích je vidět, že judo je použitelné i proti boxu, atd. Ne všichni judisté na těchto videjích sice vyhrajou, ale to je to samé joko, že né vždy vyhraje třeba kickbox, navíc málokdo z útočníku na ulici umí padat a proto si myslím, že v sebeobraně by boj mohl skončit po prvním hodu.
Kid
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: úte 12. čer, 2007 23:00

PředchozíDalší

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 12 návštevníků

cron