Modelovky pro sebeobranu

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Modelovky pro sebeobranu

Příspěvekod Radzuslav » stř 12. zář, 2007 15:44

Zdravím,
podělíte se někdo o zkušenosti z modelových situací pro nácvik sebeobrany - zejména z pohledu metodiky. Jak dosáhnout reality (prostředí, stres, strach atd.)
Radzuslav
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 71
Registrován: pon 20. srp, 2007 23:00
Bydliště: Hradec Králové

 

Příspěvekod Makoto » pát 14. zář, 2007 8:04

Zkus SZ na cloveka, ktery tu vystupuje jako NAIA. Ma velice dobre zpracovanou metodiku, spolupracujeme s nim jiz delsi dobu a myslim, ze patri v oblasti modelovek k tem lepsim v CR. Jinak metodiku ti tu nikdo nenaserviruje, je to financne i casove narocna informace, ti lide jezdi na seminare, shaneji knizni i video materialy, plati za to tezke prachy, CVICI, zkouseji, proste pro to neco delaji. Tvuj dotaz me malicko nazdvihnul, protoze chces to nejcennejsi co kazdy oddil ma, naservirovat na stribrnem podnosu. Mozna se vsak mylim. a jen dneska nemam svuj den ;-)

Kazdopadne doporucuji prijit na nektery ze seminaru, ktery NAIA porada a domluvit se primo s nim.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod NAIA » pát 14. zář, 2007 8:19

Makoto: Diky za pochavlu. Potesi dvojnasob od cloveka, ktery se vyzna...

Raduzslav: My jsme si už psali takže klidně napiš i do fóra nejen přes SZ. Nemám patent na rozum a určitě se naučím i něco od tebe. Jen jsi položil dost obecnou otázku. A na tu se špatně odpovídá.

Jinak zaa dva týdny budu mít mnoho nových nápadů ohledně modelovek, takže bude o čem debatovat. Jen je pravda, že za to dám velké prachy jak psal Makoto. Ale co už....
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Jendis » pát 14. zář, 2007 9:00

taktak...moc obecně se ptá......neexistují univerzální postupy....je třeba lépe specifikovat.... :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod NAIA » pát 14. zář, 2007 9:16

Napadlo me toto:

Na tréninku (v zimním obobí když je už tma) puštím na plný pecky metal a podobnou muziku, zahasnu a na zdi připevním blikačky na kolo. Dělá to super atmosféru a stroboskopický efekty.
Taky v této situaci (hudby na plné pecky...) mají lidi hodně zvedlý adrenalin takže jsem vždyky dobitý, doškrábaný a dohryzaný až běda. Ale oni na tom nejsou o moc lépe :wink:
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod diablik » pát 14. zář, 2007 9:32

radzuslav- pokial zhanas vyukovky modeloviek co sa tyka neozbrojenej sebaobrany tak hladaj Geoff Thompson,nejlepsia kapacita v obore,ale vyukoviek tu na tomto fore ma len par ludi...co sa tyka modeloviek ozbrojeneho boja tak asi kravmaga,kapap-fakt neviem..ono modelovka je zaujimava v prvej faze,nejaky ten vreskot,padne nejaka ta facka,kopacka na nabudenie adrenalinu...dojde na vymenu uderov ak mate prilby-potom skoncis v klinci alebo na zemi a tam uz musis aj nieco vediet...takze asi tak s tymi modelovkami :wink: obcasne su gut,ale zaklad je drilovat pecku a vediet aplikovat tu pecku v sparingu pod tlakom :wink:
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod NAIA » pát 14. zář, 2007 9:53

Diablik: Souhlas. Je dulezite mit neco odcviceno protoze jinak se vari z vody a to k nicemu neni.
Jenom toto, modelovka neni dobra jen zezecatku. Neni to sparring pred kterym na sebe kricime. Sparovat a resit situaci neni to same. Myslim to treba takto:

Ve sparringu zkousis techniky a zkousis porazit protivnika. V modelovce si treba tim bojem snazis udelat prostor k uniku atd...

Asi si rozumine, jen jsem chctel aby bylo jasno.
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Jendis » pát 14. zář, 2007 10:37

NAIA píše:Sparovat a resit situaci neni to same.



:!: :!: :!: :!: :!: :!:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod diablik » pát 14. zář, 2007 10:44

Naia-urcite mas pravdu,ja som vzdy zameriaval len 1 druh modelovky a to vyhrocovanie konfliktu a nasledny konflikt a rychle ukoncenie konfliktu,tak ako to uci Geoff T. Nejak som neuvazoval o niecom takom ako utek,vyrozpravanie sa z konfliktu atd. myslim ze toto je zakladny a najtazsi druh modelovky,lebo musis aj bojovat pod stresom..napr. ja ak dostanem nahodou chut na modelovku,tak necham v uvodnej faze ked mam prilbu s licnicami si napalit 1-2 peciek v "ultimatkach" do hlavy,simulujem akoze som "zaspal" a idem hned do klincha strhavam figuranta do kolien,popr. na zem,potom v 2 faze ma figurant lapy a necham do seba sa 1-2 sotit na to sa on zabali do lap a ja pustam 1 prierazny "overhand" akoze na bradu/gombik/ a potom zretazenymi krizovymi direktmi zasypavam a srhavam na zem atd.,toto su moje modelovky :lol:
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod Jendis » pát 14. zář, 2007 10:56

jenže tohle je o Tvém naturelu....já osobně si myslím,že modelovky by se měly "šít na míru" praktikantovi.....nemůžeš někoho,kdo není vyloženě pittbull chtít,aby se tak choval.....můžeš do něj tu agresivitu dostat,ale každý má svou hranici....a jsou lidi,kteří prostě na krk či hlavu nikomu nešlápnou(jen pro příklad)....
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

 

Příspěvekod NAIA » pát 14. zář, 2007 10:57

Co dodat - super trenink.

Ja se na to ale musim divat trošičku z jineho pohledu. Protože u mě cvičí různí lidé a ti si potřebují vyzkoušt různé řešení podle jejich pohledu (policie, vyhazovači atd...)
Tam to potom není jen o tom přežít tu nakládačku (podle mě je to nejdůležitější ale ne jediná věc).

Já se moc nechci plést do tréninku ozborjených složek a spíš se věnuju civilistům a je asi jasné, že jinak se k situaci postaví holka 45 kg i s kabelkou a sportovně zalořený chlap.
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod diablik » pát 14. zář, 2007 11:16

Jendis píše:jenže tohle je o Tvém naturelu....já osobně si myslím,že modelovky by se měly "šít na míru" praktikantovi.....nemůžeš někoho,kdo není vyloženě pittbull chtít,aby se tak choval.....můžeš do něj tu agresivitu dostat,ale každý má svou hranici....a jsou lidi,kteří prostě na krk či hlavu nikomu nešlápnou(jen pro příklad)....

jendo--ty si mi ale teda dal :roll: ..o mne si tu musia ludia mysliet ze som zviera v ludskej podobe :( , a prave ze si tak daleko od pravdy,pre mna je tento postup nutnostou s mojim gesichtom a vyskou postavy...u mna nikdy vykecavanie nefungovalo,do mna isli vzdy na istotu.. preto som si instiktivne prebral tento druh riesenia a precvicujem /val/som to takto..P.S ja napr. spinave techniky nepouzivam /drasanie oci,testes a tak/ nemam na to zaludok,ale napr. stompy na hlavu v sebaobrane mi fungovali instiktivne..paradox
Naposledy upravil diablik dne pát 14. zář, 2007 11:26, celkově upraveno 2
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod diablik » pát 14. zář, 2007 11:23

NAIA píše:Co dodat - super trenink.

Ja se na to ale musim divat trošičku z jineho pohledu. Protože u mě cvičí různí lidé a ti si potřebují vyzkoušt různé řešení podle jejich pohledu (policie, vyhazovači atd...)
Tam to potom není jen o tom přežít tu nakládačku (podle mě je to nejdůležitější ale ne jediná věc).

Já se moc nechci plést do tréninku ozborjených složek a spíš se věnuju civilistům a je asi jasné, že jinak se k situaci postaví holka 45 kg i s kabelkou a sportovně zalořený chlap.

Naia-aha tak to beriem,nevedel som ze trenujes ozbrojene zlozky..tam je jasne ze musis modifikovat :wink: A s tou holkou to je uz uplne ine kafe..Bral som to zo svojho zuzeneho pohladu,co mi fungovalo a nepozeral som na to tak komplexne :wink:
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod Jendis » pát 14. zář, 2007 11:53

diablik píše:
Jendis píše:jenže tohle je o Tvém naturelu....já osobně si myslím,že modelovky by se měly "šít na míru" praktikantovi.....nemůžeš někoho,kdo není vyloženě pittbull chtít,aby se tak choval.....můžeš do něj tu agresivitu dostat,ale každý má svou hranici....a jsou lidi,kteří prostě na krk či hlavu nikomu nešlápnou(jen pro příklad)....

jendo--ty si mi ale teda dal :roll: ..o mne si tu musia ludia mysliet ze som zviera v ludskej podobe :( , a prave ze si tak daleko od pravdy,pre mna je tento postup nutnostou s mojim gesichtom a vyskou postavy...u mna nikdy vykecavanie nefungovalo,do mna isli vzdy na istotu.. preto som si instiktivne prebral tento druh riesenia a precvicujem /val/som to takto..P.S ja napr. spinave techniky nepouzivam /drasanie oci,testes a tak/ nemam na to zaludok,ale napr. stompy na hlavu v sebaobrane mi fungovali instiktivne..paradox


zase v tom nehledej nic,co jsem nenapsal..... :wink: Prostě máš náturu pita....já si nemyslím,že jsi nějaké zvíře,prostě takhle cvičíš a funguje Ti to.Tak ať to tak zůstane.... :!:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod NAIA » pát 14. zář, 2007 11:53

Diablik: V pohode, me to bylo hned jasne. A vim o cem mluvis protoze delam to same. Co si budem povidat.

Ja ale netrenuju ozbrojene slozky. Jezdi za mnou par lidi se "statni spravy" na seminare to je vse. Ja nejsem policista a proto si nemyslim, ze jsem ten pravy kdo jim ma rikat co maji a nemaji delat. Ja se na sebeobranu divam z pohledu civilisty a také tak cvicim. Myslim, ze naucit se branit civilistu je tezsi nez nekoho od ozbrojenych slozek.
I kdyz chapu ze je strasne in byt instruktorem ozbrojenych slozek. Ja se ale snazim trenovat civilisty. Jak by to tady potom vypadalo, kdyby se uměli rvat jen policiste a vojaci? :D
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Jendis » pát 14. zář, 2007 11:58

Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Toman » pát 14. zář, 2007 12:13

Jendis píše:....já si nemyslím,že jsi nějaké zvíře


Já jo :D
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Genesis » pát 14. zář, 2007 17:20

Jendis píše:http://www.youtube.com/watch?v=vWQfgwuOAxo&search=EAR%20RIP%20gouge%20street%20fight%20combatives%20RBSD%20self%20protection%20defence%20defense%20richard%20grannon%20balls


tohle jou modelovky..... :wink:


já pořádně nechápu, o co v nich jde, jasný, asi navodí určitou atmosféru a situaci, ale přijde mi, že ten obránce vždycky skončí šíleně pobodanej a úspěch obrany bez inkasování větší rány jsem tam viděl asi jendou, jinak ostatní situace mi vyznívaj jasně pro útočníka
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod defendu » pát 14. zář, 2007 17:44

Správně Genesis,ono je totiž nesmírně těžké ubránit se opravdu agresivnímu útoku nožem,ne-li nemožné (bez zranění) :wink:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Jendis » pát 14. zář, 2007 17:51

Tak,Defendu odpověděl....jenže to ber tak,že na tom tréninku jsou ty útoky trošku víc agresivnější(většinou),než v reálu.....ono není jen tak,do někoho vrazit kudlu,chtít zabít....většinou agresor počítá s tím,že se člověk lekne....a tady se potom učíš rvát se až do konce,nedat se....snést nějakou ránu....prostě boj o holý život......
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Další

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků