Kterou sebeobranu?

box, kickbox, thajský box, ultimátní zápasy, shootfighting, pankration, vale tudo...

Moderátor: Toman

Kterou sebeobranu?

Příspěvekod Frank » čtv 13. zář, 2007 17:22

Ahoj chlapy a ženský

Studuju policejní školu a chtěl byhc začít s nějakou sebeobranou(sice na škole je,ale málo)

Z BS sem dělal taekwondo wtf,kyokushin karate,muay thai,ale to jsou samí bouchací sporty,proto hledám nějakou účinou sebeobranu v podobé chvatů,pák,hodů,strhů atd..

Chtěl bych,ale aby sebeobrana obsahovala i údery a kopy...
Mohli by ste mi nějaký BU/BS poradit?

Přemejšlel jsem nad krav-magou,kappap a spol..ale to se v Praze necvičí a musado MCS cvičit nemůžu ač by se mi to líbilo,ale nejsem člen PČR a ani nejsem voják a tradićní musado se mi nelíbí(údery vedeny od pasu atd...)
tak mě napadlo JUDO nebo Jiu-jitsu(OBsahujou tyhle BU/BS údery a kopy)?a mohli by ste mi napsat rozdíl mezi těmahle dvouma sportama popřípadně poradit něco jinýho...

Dík moc za váš čas..


PS: upřednosťuju Stand-Up
Frank
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 299
Registrován: pát 04. lis, 2005 0:00

 

Příspěvekod Jendis » čtv 13. zář, 2007 17:31

ahoj...možná by ses měl mrknout do tohohle vlákna :arrow:

http://www.bojovaumeni.cz/bu/modules.ph ... pic&t=1905

pokud chceš opravdu cvičit sebeobranu.Tam najdeš relevantní info.... :wink:

Judo i Jutsu obsahuje kopy i údery(ovšem Judo tak málokdo cvičí-co vím,tak jen lidé z dojo "U Rybníka").....obrať se tu na Makota.....ale nejdříve si projeď ten thread,co jsem Ti postnul.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Frank » čtv 13. zář, 2007 18:02

díkes jendisi napsal jsem ti SZ
Frank
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 299
Registrován: pát 04. lis, 2005 0:00

Příspěvekod TRiTON » čtv 13. zář, 2007 18:31

Ahoj...Jestli bych ti mohl poradit,tak celkem dobrej system je Allkampf-jitsu .
Je to udělaný převážně pro policejní složky a pro sebeobranu. Koukni na web www.Allkampf-jitsu.cz . Trener a prezident Allkampf-jitsu CR M. Matous tenhle system vyucuje nejrůznější policejní složky včetně justiční stráže v Chomutově..
System se skládá z mnoha účinných technik sebeobrany,ale i z kumite a graplingu,tak že podle meho docela komplexní..
TRiTON
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 119
Registrován: ned 26. bře, 2006 0:00
Bydliště: Plzen

Příspěvekod Frank » čtv 13. zář, 2007 18:58

TRiTON píše:Ahoj...Jestli bych ti mohl poradit,tak celkem dobrej system je Allkampf-jitsu .
Je to udělaný převážně pro policejní složky a pro sebeobranu. Koukni na web www.Allkampf-jitsu.cz . Trener a prezident Allkampf-jitsu CR M. Matous tenhle system vyucuje nejrůznější policejní složky včetně justiční stráže v Chomutově..
System se skládá z mnoha účinných technik sebeobrany,ale i z kumite a graplingu,tak že podle meho docela komplexní..


ahoj díky moc mrknu na to
Frank
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 299
Registrován: pát 04. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Frank » čtv 13. zář, 2007 19:24

tak si vybírám mezi :
www.gunting.cz
www.modernarnis.cz

máte někdo s těmahle školama zkušenosti? samozřejmé se podívám do obou,ale zajímají mě i vaše objektivní názory

co by ste mi více doporučili?jde mi o největ¶í jednoduchost a praktičnost prováděných technik.
Frank
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 299
Registrován: pát 04. lis, 2005 0:00

Příspěvekod xiuwei » čtv 13. zář, 2007 20:02

Když už jsi u modern arnis, tak mrkni také na www.dipenshi.cz - výuka FMA Pekiti Tirsia Kali :wink:
xiuwei
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte 06. čer, 2006 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Frank » čtv 13. zář, 2007 20:04

xiuwei píše:Když už jsi u modern arnis, tak mrkni také na www.dipenshi.cz - výuka FMA Pekiti Tirsia Kali :wink:


jj koukal jsem a znám delší dobu,ale na mé je to moc peněz:)))
Frank
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 299
Registrován: pát 04. lis, 2005 0:00

Příspěvekod bison » pát 14. zář, 2007 19:15

Frank píše:tak si vybírám mezi :
www.gunting.cz

Mozna te bude zajimat, ze prave probiha nabor novacku a v rijnu by meli zacit trenovat.


Frank píše:co by ste mi více doporučili?jde mi o největ¶í jednoduchost a praktičnost prováděných technik.

Tady nevim, nemuzu moc porovnavat s jinymi skolami, ktere jsem videl maximalne na videu. Techniky mi moc slozity nepripadaji, ale zase se ucis i s a proti nozi a to nejde odflaknout a tim, ze "to nejak ustojim". Prijdi se podivat a uvidis, lepsi radu ti dat neumim.
bison
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 62
Registrován: pon 12. kvě, 2003 23:00

Příspěvekod Jendis » pát 14. zář, 2007 20:47

Sitra Achru mohu za sebe jen doporučit..... :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

 

Příspěvekod pavela » sob 15. zář, 2007 13:02

Čínský speciálové trénujou Qin na, která je součástí všech čínských stylů. Předem ovšem říkám, že všechny sebeobrany typu, že se všichni sejdou a po rozcvičce se furt ukazují nějaké aplikace (von udělá tohle a ty uděláš tohle) jsou nahovno, takovej tréningovej systém je kničemu. Je třeba to dělat tak, jak to dělali(jí) starý mistři v tradičních školách, základy, "kungfu" (= dril), všecko přesně jak řiká učitel a až POTOM, kdy se dokonale(po milionu opakování) zvládne taolu teprve dojdou člověku aplikace(a navíc se mezitím otuží a otluče tělo, zlepší koordinace, síla a rychlost). Pak dotyčný zjistí, že jeden pohyb ze sestavy se dá aplikovat na spousty věcí.A pak už je třeba jenom rychle a chytře... Opačný postup, praktikovaný ve většině "sebeobranných" škol akorát dává falešný pocit, že se umím bránit. Číňané říkají Lian Si Quan, Si lian Quan, kdo cvičí "mrtvý" styl, mrtvě cvičí styl. To znamená, kdo se naučí obranu(třeba i dobře) proti určitému útoku, většinou narazí na úplně jiný. protože rvačká má 10 000 variant. Nehledě na psychiku a další "zlé duchy" :)
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Re: Kterou sebeobranu?

Příspěvekod BillaBong » pon 17. zář, 2007 8:39

Frank píše:Ahoj chlapy a ženský

Studuju policejní školu a chtěl byhc začít s nějakou sebeobranou(sice na škole je,ale málo)

Z BS sem dělal taekwondo wtf,kyokushin karate,muay thai,ale to jsou samí bouchací sporty,proto hledám nějakou účinou sebeobranu v podobé chvatů,pák,hodů,strhů atd..

Chtěl bych,ale aby sebeobrana obsahovala i údery a kopy...
Mohli by ste mi nějaký BU/BS poradit?

Přemejšlel jsem nad krav-magou,kappap a spol..ale to se v Praze necvičí a musado MCS cvičit nemůžu ač by se mi to líbilo,ale nejsem člen PČR a ani nejsem voják a tradićní musado se mi nelíbí(údery vedeny od pasu atd...)
tak mě napadlo JUDO nebo Jiu-jitsu(OBsahujou tyhle BU/BS údery a kopy)?a mohli by ste mi napsat rozdíl mezi těmahle dvouma sportama popřípadně poradit něco jinýho...

Dík moc za váš čas..


PS: upřednosťuju Stand-Up



Tak jestli chces radu tak rozhodne Judo, tam je to snad jenom o Chvatech, nauci te tam branit se a to je v dnesni dobe hodne potreba a kdyz te nebavi nebo nelaka to bouchani tak se rozhodne vyvaruj kontaktnich sportu, ale zase Karatte na obranu neni spatny...
Jeste me tak napadlo nepremejslel si skusit neco jako delal Steaven Seagal --- AIKIDO, to myslim ze je sebeobrana vic nez dost... Jinak at ti teda neco vyjde ti preju 8)
BillaBong
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned 16. zář, 2007 23:00

Re: Kterou sebeobranu?

Příspěvekod severin » pon 17. zář, 2007 8:46

BillaBong píše:[Jeste me tak napadlo nepremejslel si skusit neco jako delal Steaven Seagal --- AIKIDO, to myslim ze je sebeobrana vic nez dost...

:cry: :roll:

4:Frank
Určitě chvilku vydrž u I.S. ,a i když ti to nebude vyhovovat aspoň budeš mít dobrej pohled na věc a lepší představu co chceš cvičit.
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Panda » pon 17. zář, 2007 14:43

Ahoj Franku, já bych ti zase doporučil některou školu Ultimate Fightingu, já znám například tuhle http://www.pentagym.net/ ale je jich v Praze povícero.
V té víše zmíněné s námi cvičí i jeden kluk od Vojenské policie a říká že je to docela vhodné pro tenhle druh práce.
Jinak ale pokud už jsi dobrý striker, určitě neváhej a zkus Brazilské JiuJitsu...více podrobností Toman :wink:
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Frank » pon 17. zář, 2007 15:48

Panda:
O pentagymu sem už přemejšlel,ale chodí tam kámoš ze školy a říkal ,že tam moc stand-up nejedou.Prej spíš na zemi a to se mi nechce páč kolena bolej víc a víc a nechci to nějak přetrhnout ,ale určo věřim,že to účinný bude taky

Billabong:
no díky za rady,ale aikido ani zadarmo :lol: )tim se nechci nikoho dotknout,ale aikido prostě ne:)

Severin:
jj zkusim I.S. kámoš tam už nějakou dobu cvičí a chváli tak se zejtra jdu mrknout na trenál:)
Frank
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 299
Registrován: pát 04. lis, 2005 0:00


Zpět na fullkontaktní sporty a MMA (mixed martial arts)...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 14 návštevníků

cron