zranění

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

zranění

Příspěvekod Kid » sob 15. zář, 2007 18:00

Chtěl bych se zeptat jestli je možné uzdravit naraženou klíční kost do týdne. nebo alespoň jak ji pomoc k tomu aby se uzdravila co neldříve. Dík za jakoukoli radu.
Kid
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: úte 12. čer, 2007 23:00

 

Příspěvekod player » sob 15. zář, 2007 18:45

Subjektivne muj nazor je ten, ze jakoukoli narazeninu do tydne vylecit je zhola nemozne.
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod migli » sob 15. zář, 2007 19:26

moje zkusenost - pad na naledi na loket -> naraz primo preneseny do klicni kosti. Prestalo bolet za cca 5 dni tak, aby se dalo opatrne a s peclivym rozcvicenim trenovat (tedy, jak co). Cca 3 mesice se rameno umelo pripomenout pri rozcvicce, ze se na nej musi opatrne.

Samozrejme zalezi na tom, jak moc je to narazene, ale jakekoli problemy tohoto typu jsou na delsi dobu. Pomaha klid, opatrne treninky, mirne zatezovani, kazde rano rozcvicovat, masaze, virivka...


A takova blba otazka na zaver - u doktora jsi byl?
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod Tomkins » sob 15. zář, 2007 19:39

To já jednou kopal lowkick bez chráničů holení a soupeř mi nastavil koleno -> týden jsem kulhal, a tři měsíce nekopal lowkicky, protože se vždy ozvala holeň.
®ivot je fajn, jen lidi jsou svině...

One princip, any style (sorry - pride syndrom)
Tomkins
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 171
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

Příspěvekod WT_Warrior » ned 16. zář, 2007 11:44

Ja jsem si jednou zlomil holeň a tu posranou sádru jsem měl necelé 2 měsíce :evil: a pak jak mi ji sundali tak mě to jestě nějaký ten pátek pěkně bolelo
WT_Warrior
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 83
Registrován: čtv 26. črc, 2007 23:00

Příspěvekod Kid » ned 16. zář, 2007 13:39

migli píše:moje zkusenost - pad na naledi na loket -> naraz primo preneseny do klicni kosti. Prestalo bolet za cca 5 dni tak, aby se dalo opatrne a s peclivym rozcvicenim trenovat (tedy, jak co). Cca 3 mesice se rameno umelo pripomenout pri rozcvicce, ze se na nej musi opatrne.

Samozrejme zalezi na tom, jak moc je to narazene, ale jakekoli problemy tohoto typu jsou na delsi dobu. Pomaha klid, opatrne treninky, mirne zatezovani, kazde rano rozcvicovat, masaze, virivka...


A takova blba otazka na zaver - u doktora jsi byl?


Ne u doktora jsem nebyl, včera mě soupeř hodil na rameno, hýbat jsem s tím mohl tak jsem si říkal že s tím počkám a nevypadá to že je zlomené, jen naražené.
Kid
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: úte 12. čer, 2007 23:00

Příspěvekod TRiTON » ned 16. zář, 2007 15:39

Ahoj..k tomu doktoru si rozhodně zajdi,protože klíční kost je svinstvo..
Já špatně padnu při treningu aikida a klíční kost sem si zlomil..U doktora jsem byl a asi po 3 týdnech nošení ortezy(takový kruhy na ramena) jsem šel hrát florbal,což byla chyba,protože při nápřahu na střelu mi ta kost znovu praskla.. Vysledek je ten,že do dnes třeba při trakaři pocituju bolest.
Vim že naraženina neni tak vážná,ale rozhodně to nepodcenovat..
TRiTON
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 119
Registrován: ned 26. bře, 2006 0:00
Bydliště: Plzen

Příspěvekod TF » ned 16. zář, 2007 16:45

hele a vypadá to spíš na tu kost nebo to můžou být něaký pomlácený svaly? :roll:
TF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 255
Registrován: úte 30. led, 2007 0:00
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvekod Kid » pon 17. zář, 2007 18:38

TF píše:hele a vypadá to spíš na tu kost nebo to můžou být něaký pomlácený svaly? :roll:


no bolí mě na dotyk ta kost, ale trochu i trapéz
Kid
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: úte 12. čer, 2007 23:00

Příspěvekod TF » pon 17. zář, 2007 18:55

Kid píše:
TF píše:hele a vypadá to spíš na tu kost nebo to můžou být něaký pomlácený svaly? :roll:


no bolí mě na dotyk ta kost, ale trochu i trapéz


kdyby bylo něco se svalama nadržený urvaný nebo tak tak ti rozhodně doporučuju vobenzin to je prostě zázrak za jak krátkou dobu to dokáže požkozený svaly zhojit :wink: :idea:
TF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 255
Registrován: úte 30. led, 2007 0:00
Bydliště: Mladá Boleslav

 

Příspěvekod Trian » pon 11. srp, 2008 11:27

Zdravím,

na seminári bojových umení sa mi stala taká nepríjemná "maličkosť". Pri sparringu mi kamarát spadol na ruku a tá sa mi pretočila proti smeru o pár stupňov. Natiahli sa mi pri tom väzivá v lakti a pekelne to bolelo, nemohol som s rukou ani hýbať. Ešte v ten deň mi na to dala naša lekárka masáž a na druhý deň mi urobila akupunktúru. Pomohlo mi to a je to už skoro týždeň, odkedy som sa zranil.
Problém je ale v tom, že ruka síce získala späť na 90% svoju flexibilitu (nemôžem ju len úplne prepnúť, vtedy to ešte bolí), ale nemôžem s ňou vôbec cvičiť ani ju zaťažovať. Doma mi to nevadí, ale na tréningoch je to nepríjemné obmedzenie.
Chcel by som sa spýtať, či pri podobnom zranením mám už začať ruku zaťažovať, alebo či jej mám dať ešte dlhšiu dobu absolútny oddych (rozumej - vôbec s ňou necvičiť).
Skúšal som už také jednoduché rehabilitačné cviky - kliky o stenu :oops: a zatínanie svalstva, ale neviem či to nejako pomáha...
Takže prosím vás poraďťe... Ako si ju dám čo najskôr do poriadku :?:
Trian
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát 08. čer, 2007 23:00
Bydliště: ©amorín, Slovensko

Příspěvekod Clarke » pon 11. srp, 2008 12:15

ukropcany píše:... kĺbové zranenia sa vždy dlho hoja, s tým sa treba zmieriť...

Souhlas s ukropcanym - já si třeba zranil záda - je to už přes rok, a pořád se při zátěži ještě ozvou, i když to odeznívá. Nebo mám teď cca 4 měsíce utržený kloubní pozdro na ruce, a věř že bolí pořád stejně. To nemluvím o všech těch nakopnutejch prstech na ruce, nebo vyhozenejch palcích na noze - tyhle věci se léčí celý měsíce, a stejně o sobě dají sem tam vědět ještě hodně dlouho po "vyléčení"

PS: Když jsme u toho, speciálně x-boxeři: už jste si někdo zranil ruku při úderu (utržené kloubní pouzdro - poslední kloub na prostředníčku - ten co je nejblíž zápěstí)? Jak jste to léčilli vy?
Clarke
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 85
Registrován: úte 04. pro, 2007 0:00

Příspěvekod Clarke » pon 11. srp, 2008 12:32

ukropcany píše:
Clarke píše:PS: Když jsme u toho, speciálně x-boxeři: už jste si někdo zranil ruku při úderu (utržené kloubní pouzdro - poslední kloub na prostředníčku - ten co je nejblíž zápěstí)? Jak jste to léčilli vy?
Ja mám teraz presne to isté na malíčku a neliečim :D zadnou rukou búcham veľmi opatrne, skôr len ťukám a sústredím sa na to, aby som udrel zdravými hánkami...


Hmm, tak takhle to léčím taky. :-) Bohužel seiken je moc na ráně, člověk s ním co chvíli někde "škrtne"
Doktorka na chirugii (boxerka - hezky jsme si pokecali) doporučila mazat Coxtral gelem (smrdí jak noha, ale oproti Fastumu je skoro zázračnej) a rozcvičovat (mačkat v ruce něco měkkýho - třeba míček). Trochu to pomáhá, ale říkal jsem si jestli tu někdo nezná něco účinnějšího, už se mi to zranění táhne moc dlouho ...
Clarke
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 85
Registrován: úte 04. pro, 2007 0:00

Příspěvekod Franz » pon 11. srp, 2008 13:57

Trian píše:Zdravím,

na seminári bojových umení sa mi stala taká nepríjemná "maličkosť". Pri sparringu mi kamarát spadol na ruku a tá sa mi pretočila proti smeru o pár stupňov. Natiahli sa mi pri tom väzivá v lakti a pekelne to bolelo, nemohol som s rukou ani hýbať. Ešte v ten deň mi na to dala naša lekárka masáž a na druhý deň mi urobila akupunktúru. Pomohlo mi to a je to už skoro týždeň, odkedy som sa zranil.
Problém je ale v tom, že ruka síce získala späť na 90% svoju flexibilitu (nemôžem ju len úplne prepnúť, vtedy to ešte bolí), ale nemôžem s ňou vôbec cvičiť ani ju zaťažovať. Doma mi to nevadí, ale na tréningoch je to nepríjemné obmedzenie.
Chcel by som sa spýtať, či pri podobnom zranením mám už začať ruku zaťažovať, alebo či jej mám dať ešte dlhšiu dobu absolútny oddych (rozumej - vôbec s ňou necvičiť).
Skúšal som už také jednoduché rehabilitačné cviky - kliky o stenu :oops: a zatínanie svalstva, ale neviem či to nejako pomáha...
Takže prosím vás poraďťe... Ako si ju dám čo najskôr do poriadku :?:


něco podobného se mi též stalo, ale s vazy sem neměl problém... V první třídě když frčeli strážci vesmíru a spiderman tak sme se prali s druhákama a s pokřikem morfujeme sme je řezali halva nehlava, ze srandy se stal normální boj, pak sem jednoho kopnul a dřív se nosili ty peněženky na provázku kolem krku a mě se ta noha zamotala v tý peněžence a ze zadu mě druhej druhák nakopnul až sem odělal ve vzduchu asi 3 piruety a dopadl sem na levou ruku... Výsledek byl ten že tu ruku sem měl celou dojebanou. Celý předloktí sem měl rozlámaný a měl jsem z něj kopec, žádný rovný, ale hrbol jako svin a výsledek asi měsíc sádra, a po sundání ještě 14 dní dlaha. letní prázdniny v řiti, do ted se mi ta ruka trochu nezda...
Franz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 342
Registrován: stř 20. úno, 2008 0:00


Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron