BITKY NA ULICI

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

BITKY NA ULICI

Příspěvekod Falentynek » čtv 20. zář, 2007 22:41

.......Když Vás někdo napadne na ulici a fyzický útok nelze odvrátit......mají větší účinnost 1) klasické techniky jako údery, kopy(box, kickbox)?....anebo.....2) strhy, podrazy, kravata(judo, jj)....anebo....3) techniky sebeobrany, páky, různé vyproštovací techniky? Nikdy mě nikdo na ulici nepřepadl, nikdy jsem neviděl ani pořádnou hospodskou rvačku....někdo tvrdí, že všechno končí bojem na zemi, jiní tvrdí, že je to jen o ranách a boxu....neznám, nevím....logicky mně něco říká, že bod 3) sebeobrana je účinější a žena či slabší muž těžko umlátí 90 kilovýho útočníka pěstmi....Váš názor, zkušenost?
Falentynek
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: úte 11. zář, 2007 23:00

 

Příspěvekod Genesis » čtv 20. zář, 2007 22:45

co sem různě viděl na zábavách, tak tam se většinou strkaj a jen šermujou rukama, ale nemlátí se a pak už tram vlítnou jejich kjámoši a tahaj je od sebe, ovšem třeba kámoš, když ho chytil nalitej dělník, ho prostě složil hákem. jako já nevim, na jednu stranu si člověk řiká, nenechám ho do sebe podruhý strčit a pěkně mu hodim push kick na solar, ale kdo ví, jestli není lepší se chvíli "nevinně" pošťuchovat, než do něj kopnout, čimž už to prostě posuneš na tvrdou bitku se všim všudy
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod Falentynek » čtv 20. zář, 2007 22:50

Genesis píše:co sem různě viděl na zábavách, tak tam se většinou strkaj a jen šermujou rukama, ale nemlátí se a pak už tram vlítnou jejich kjámoši a tahaj je od sebe, ovšem třeba kámoš, když ho chytil nalitej dělník, ho prostě složil hákem. jako já nevim, na jednu stranu si člověk řiká, nenechám ho do sebe podruhý strčit a pěkně mu hodim push kick na solar, ale kdo ví, jestli není lepší se chvíli "nevinně" pošťuchovat, než do něj kopnout, čimž už to prostě posuneš na tvrdou bitku se všim všudy




koukám, že jsi z Dobrušky..kousek odtamtud máte Nové Město, slyšel jsem, že tam jsou bitky dost často:))

..jojo, rozumím, to poštuchování je asi reálnější, asi taky bych měl obavu někoho kopnout jako první a tím "rozpoutat válku":))...ale zas se říká, útok nejlepší obrana a tak no.))
Falentynek
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: úte 11. zář, 2007 23:00

Bitky

Příspěvekod lukaskon » čtv 20. zář, 2007 22:54

Já se v nich moc nevyznám, jelikož většinou funguju jako uklidňovatel obou stran. Ale jedno je jisté ... nejlepší je se vždy snažit všemu vyhnout a když už cítíte, že to nepůjde dělat pořád miliuse a najednou zaútočit nečekaně. Kop nebo úder je vaše věc. Není to sice úplně košér, ale pokud nejste agresorem proč ne že?
Lukáš Konečný
bývalý reprezentant ČR dnes profesionální boxer a částečně i trenér
www.profiboxing.cz
info@profiboxing.cz
lukaskon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 13. lis, 2003 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Bitky

Příspěvekod Falentynek » čtv 20. zář, 2007 23:16

lukaskon píše:Já se v nich moc nevyznám, jelikož většinou funguju jako uklidňovatel obou stran. Ale jedno je jisté ... nejlepší je se vždy snažit všemu vyhnout a když už cítíte, že to nepůjde dělat pořád miliuse a najednou zaútočit nečekaně. Kop nebo úder je vaše věc. Není to sice úplně košér, ale pokud nejste agresorem proč ne že?




oki, díky za reakci....ale stejně jestli není sebeobrana třeba typu páky, když nás někdo drží v tomhle účinější a ráznější než ten úder....řeším teda hlavně situaci, kdy je útočník těžší a silnější a je riziko, že se z uderu otřepe a jde po nás
Falentynek
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: úte 11. zář, 2007 23:00

Příspěvekod Panda » čtv 20. zář, 2007 23:21

když je oponent těžší a silnější tím hůř mu budeš nasazovat nějakou páky a chvaty a hmaty...osobně si myslím že ve strikingu se váha a výška srovná lépe než v zápase/chvatech a hmatech...
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Falentynek » čtv 20. zář, 2007 23:30

Panda píše:když je oponent těžší a silnější tím hůř mu budeš nasazovat nějakou páky a chvaty a hmaty...osobně si myslím že ve strikingu se váha a výška srovná lépe než v zápase/chvatech a hmatech...




já teda teorizuji, ale na trénincích Taekwondo jsme dělali trochu i sebeobranu, třeba zrovna vyproštování, když nás někdo drží- jedoduchým pohybem ho dáme do páky a udělám mu něco se zápěstím .....a myslím si, že slabší člověk, anebo i ten, kteří si nevěří uhodit někoho mohutnějšího prostě tu sílu nasadit páku bude mít vždycky a takhle udělaná bolest by mohla mít větší efekt, než třeba rána do těla........pořád řeším situaci silnější agresor X slabší napadený
Falentynek
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: úte 11. zář, 2007 23:00

Příspěvekod Panda » čtv 20. zář, 2007 23:37

OK, taky jsem ty nácviky dělal, ale problém je v tom že v reálu to všechno samozřejmě bude v pohybu, a k¨tomu abys mohl v pohybu nasadit tu páku (třeba přes zápěstí) musíš buď:
1 být opravdu setsakra rychý a mít tu páku misrně zvládnutou, a takovou úroveň mistrovstí jen tak nedosáhneš,nebo mít solidní kliku, nebo:
2.prostě mít dost síly na to abys mu tu páku vnutil, tzn chňapnul ho za zápěstí, udržel ho v kleštích a přesto že se cuká mu tam tu páku nacpal.
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Re: BITKY NA ULICI

Příspěvekod cudles » čtv 20. zář, 2007 23:45

Falentynek píše:.......Když Vás někdo napadne na ulici a fyzický útok nelze odvrátit......mají větší účinnost 1) klasické techniky jako údery, kopy(box, kickbox)?....anebo.....2) strhy, podrazy, kravata(judo, jj)....anebo....3) techniky sebeobrany, páky, různé vyproštovací techniky? Nikdy mě nikdo na ulici nepřepadl, nikdy jsem neviděl ani pořádnou hospodskou rvačku....někdo tvrdí, že všechno končí bojem na zemi, jiní tvrdí, že je to jen o ranách a boxu....neznám, nevím....logicky mně něco říká, že bod 3) sebeobrana je účinější a žena či slabší muž těžko umlátí 90 kilovýho útočníka pěstmi....Váš názor, zkušenost?


No ja bych rekl ze se to neda takhle zobecnit..zalezi na situaci,utocnikovi,druhu utoku,na mnoha faktorech...i kdyz z vlastni zkusenosti muzu rict ze vetsinou se dnes utoci udery a kopy.ale kazdej ti mozna bude rikat neco jineho,jde o to kdo maj kou zkusenost :wink:
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod Lada » pát 21. zář, 2007 0:07

3? techniky sebeobrany? do těch nezařazuješ údery a kopy? to bude někde chyba :wink:

Jinak je celkem jedno co a jak uděáš když si to vyzkoušíš, budeš trénovat a bude ti to fungovat, ale ten nácvik musí být maximálně
reálný...účinost má jen to co dokážeš v ten moment udělat s patřičnou rychlostí a razancí.

nevím co jste na TKD dělali ale odhodlaného silnějšího útočníka jen tak do páky nedostaneš, pokuď po tom chytnutí tebe neusne...
a pokuď se útočník po tvé obraně otřepe a jde na tebe znova tak jsi udělal velkou chybu (snad si nemyslíš že mu dáš jednu ránu a je konec?)...ty už musíš být někde v háji než on bude moci vstát a zaútočit znova....a teď trocha jinak co si myslíš že udělá útočník pakliže ho dostaneš do nějaké páky? budeš ho tam držet než umře hladem, nebo ho pustíš po tom co ti slíbí že už bude hodnej kluk :roll: a opravdu ti nic neudělá :? (tedy do té doby než ho pustíš) nebo potom co dolítne jeho kamarád a přerazí ti flašku o hlavu...


každopádně začni něco dělat v dobrém klubu (zabývající se tímhle), pod dobrým vedením a poznáš co a jak, takové teoretizování u PC je úplně o ničem :wink:
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

 

Příspěvekod Panda » pát 21. zář, 2007 0:16

Lada píše:a teď trocha jinak co si myslíš že udělá útočník pakliže ho dostaneš do nějaké páky? budeš ho tam držet než umře hladem, nebo ho pustíš po tom co ti slíbí že už bude hodnej kluk :roll: a opravdu ti nic neudělá :? (tedy do té doby než ho pustíš) nebo potom co dolítne jeho kamarád a přerazí ti flašku o hlavu...
:wink:


se vším naprosto souhlasím jen tady si troufám říct nejsi uplně přesný.Pokud páku uděláš rychle a razantně, případně soupeř "neodklepe" v čas, přetrháš mu vazy, vykloubíš kloub případně způspbíš jiné vážné zranění které ho naprosto vyřadí z boje, páky a hody jsou stejně smrtící jako údery představa že se s nimi dá jen "kontrolovat" je milná, na treningu a zápasech se zranění stávají celkem pravidelně a to si ani ublížit nechceme...Toman by mohl vyprávět že jo :wink:
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Falentynek » pát 21. zář, 2007 0:35

Lada píše:3? techniky sebeobrany? do těch nezařazuješ údery a kopy? to bude někde chyba :wink:

Jinak je celkem jedno co a jak uděáš když si to vyzkoušíš, budeš trénovat a bude ti to fungovat, ale ten nácvik musí být maximálně
reálný...účinost má jen to co dokážeš v ten moment udělat s patřičnou rychlostí a razancí.

nevím co jste na TKD dělali ale odhodlaného silnějšího útočníka jen tak do páky nedostaneš, pokuď po tom chytnutí tebe neusne...
a pokuď se útočník po tvé obraně otřepe a jde na tebe znova tak jsi udělal velkou chybu (snad si nemyslíš že mu dáš jednu ránu a je konec?)...ty už musíš být někde v háji než on bude moci vstát a zaútočit znova....a teď trocha jinak co si myslíš že udělá útočník pakliže ho dostaneš do nějaké páky? budeš ho tam držet než umře hladem, nebo ho pustíš po tom co ti slíbí že už bude hodnej kluk :roll: a opravdu ti nic neudělá :? (tedy do té doby než ho pustíš) nebo potom co dolítne jeho kamarád a přerazí ti flašku o hlavu...


každopádně začni něco dělat v dobrém klubu (zabývající se tímhle), pod dobrým vedením a poznáš co a jak, takové teoretizování u PC je úplně o ničem :wink:






no pákou mu třeba zlomit zápěstí a né ho v ní držet dokud se neomluví:))))

a máš na nějaký takový klub dobrý reference?..teda pražský klub;o)
Falentynek
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: úte 11. zář, 2007 23:00

Příspěvekod Falentynek » pát 21. zář, 2007 0:36

se vším naprosto souhlasím jen tady si troufám říct nejsi uplně přesný.Pokud páku uděláš rychle a razantně, případně soupeř "neodklepe" v čas, přetrháš mu vazy, vykloubíš kloub případně způspbíš jiné vážné zranění které ho naprosto vyřadí z boje, páky a hody jsou stejně smrtící jako údery představa že se s nimi dá jen "kontrolovat" je milná, na treningu a zápasech se zranění stávají celkem pravidelně a to si ani ublížit nechceme...Toman by mohl vyprávět že jo :wink:[/quote]




a co přesně trénuješ?
Falentynek
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: úte 11. zář, 2007 23:00

Příspěvekod graver » pát 21. zář, 2007 5:59

Lada píše:3? techniky sebeobrany? do těch nezařazuješ údery a kopy? to bude někde chyba

To asi nebude. Zkus si představit pár situací, kdy se musíš bránit aktivně - určitě tě něco napadne.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod zm » pát 21. zář, 2007 6:28

Falentynek píše:se vším naprosto souhlasím jen tady si troufám říct nejsi uplně přesný.Pokud páku uděláš rychle a razantně, případně soupeř "neodklepe" v čas, přetrháš mu vazy, vykloubíš kloub případně způspbíš jiné vážné zranění které ho naprosto vyřadí z boje, páky a hody jsou stejně smrtící jako údery představa že se s nimi dá jen "kontrolovat" je milná, na treningu a zápasech se zranění stávají celkem pravidelně a to si ani ublížit nechceme...Toman by mohl vyprávět že jo :wink:




a co přesně trénuješ?

Při reálném střetu nikdo "neodklepe" včas, on "neodklepe" vůbec, to jsou mýty a zažité mylné stereotypy z tréninku. A pokud "odklepe" a vy ho pustíte, může to být taky to poslední, co jste kdy v životě udělali. Ani ta níže zmíněná omluva není reálné řešení. Zbavujete se výhod. Zkuste navrhnout jiné řešení.
Je toho víc, než kolik oko postřehne ...
zm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 12. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Re: BITKY NA ULICI

Příspěvekod diablik » pát 21. zář, 2007 7:30

Falentynek píše:.......Když Vás někdo napadne na ulici a fyzický útok nelze odvrátit......mají větší účinnost 1) klasické techniky jako údery, kopy(box, kickbox)?....anebo.....2) strhy, podrazy, kravata(judo, jj)....anebo....3) techniky sebeobrany, páky, různé vyproštovací techniky? Nikdy mě nikdo na ulici nepřepadl, nikdy jsem neviděl ani pořádnou hospodskou rvačku....někdo tvrdí, že všechno končí bojem na zemi, jiní tvrdí, že je to jen o ranách a boxu....neznám, nevím....logicky mně něco říká, že bod 3) sebeobrana je účinější a žena či slabší muž těžko umlátí 90 kilovýho útočníka pěstmi....Váš názor, zkušenost?



Falentynek- Tu su moje 2 centy k tejto teme: 1. udery bitku zacinaju a aj ju ukoncuju :!: 2. pokial su obaja supery relat. vyrovnany a bitka nie je ukoncena dominanciou jedneho v priebehu par 10tok sekund,tak sa bojuje v klinci a v zovretiach,je vidiet tam rozne uchopy za krk,ruku,strhavania a vychylovania za oblecenie,sarpanie a pokus o nejake koleno,hlavicku o udery jednou rukou do tvare za drzania druhou rukou supera atd.,potejto faze je casty pad na zem ak nahodou jeden zo superov nelezi rozbity na zemi..lenze na zemi to nie ziadne bjj / furt su tam nejake hyeny co sa ti radi kopnu do leziaceho / a o moj brasko priesiel takto o zuby a ma "porcelany" :( 3. paky ala aikido ti v riadnej mele nezafunguju,na to zabudni :wink: 4. ludska bytost sa instiktivne najviac boji uderov do hlavy,preto sa ju snazi aj instiktivne najviac chranit a preto sa kopec ludi dos.rie po bombe do hlavy a je to aj najrychlejsia cesta k ukonceniu konfliktu :wink: 5. poulicnym rvackam sa vyhybaj,su to same sracky a velmi rychla cesta do pruseru :wink: 6.tes sa zo zivota a ze si zdravy a mozes cvicit BU/BS :wink: :D
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod NAIA » pát 21. zář, 2007 7:46

To Diablik: Jako kdyby jsem slysel Rodneyho Kinga :twisted:

Má pravdu, zapomeň na páky. Jestli nejsi policista tak nepotřebuješ někoho odvádět a zatýkat. S tím, že někomu přetrhám vazy a zlámu klouby pákou. No dejme tomu a co potom? Těžké ublížení na zdraví atd ....

Diablik má pravdu. Nejdřív je to o úderech a o klinči. Nemůžeš se snažit dělat nějakou páku dokud nezastavíš ten stroj na bolest.
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod majkx » pát 21. zář, 2007 7:56

Nasazovat páku při reálné střetu je teda podle mě dost jako cesta do pekla, pokud teda se nebavíme o nějakém pošťuchování mezi děckama. Když si tělo na tělo, tak podle mě spíš tak něco s Juda nebo zápasu, klinče, strhy s kolenama, loktama, čela atd. Páku, chvat můžeš nasadit až když ho máš pod kontrolou(většinou na zemi) a on už je mentálně smířený, že prohrál, anebo když jste dva tak to jde taky ale těžko. Teda pokud zůstaneme u toho, že proti tobě nejde někdo kdo na bitku opravdu nemá, ale jen prostě hodně přebral a v té opici si myslí, že podstoupil výcvik v metrixu level 10 :lol:.
No a úplně nejlepší je sebrat se a odejít pryč dokud to jde, protože každá taková situace přináší zbytečné problémy.
majkx
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 459
Registrován: úte 08. lis, 2005 0:00

Příspěvekod diablik » pát 21. zář, 2007 8:13

[quote="NAIA"]To Diablik: Jako kdyby jsem slysel Rodneyho Kinga :twisted:

:wink: :lol:
Naposledy upravil diablik dne čtv 08. lis, 2007 11:56, celkově upraveno 1
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod ASAM » pát 21. zář, 2007 8:30

No páky i škrcení fungujou perfektně ale především na zemi a vždycky při férovce 1 vs 1 (což na ulici nebude).Vidí to přece všichni co sledujou MMA jak to pěkně funguje , no ale na ulici v nějaký hromadný rvačce si lehat na zem je sebevražda.
Ale občas se i stane že jde o férovku 1 vs 1 potom dobrej bjj co umí i stand up s přehledem dostane soupeře na zem a tam ho přiškrtí nebo mu klidně něco zlomí.
®e bude mít problémy se zákonem?
Pokud někoho vybombí do ksichtu tak může taky hodně zranit.
ASAM
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 134
Registrován: pát 27. led, 2006 0:00

Další

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron