BOX-Rada

boj nožem, box, řecko-římský zápas, historický a sportovní šerm, sambo, le savate...

Moderátor: Makoto

BOX-Rada

Příspěvekod Mesic » pát 28. zář, 2007 16:54

htel bych se zeptat nevite jeste kde je pobliz frenstatu box VIm FM a nevite neco blisi nez ostrava DIKY
Mesic
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 90
Registrován: čtv 27. zář, 2007 23:00
Bydliště: Fr....

 

Box kluby

Příspěvekod lukaskon » pát 28. zář, 2007 17:53

Najdi si to na webu www.profiboxing.cz tam jsou ve fóru všechny box kluby http://www.profiboxing.cz/forum/viewtopic.php?t=302[url][/url]
Lukáš Konečný
bývalý reprezentant ČR dnes profesionální boxer a částečně i trenér
www.profiboxing.cz
info@profiboxing.cz
lukaskon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 13. lis, 2003 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod scout » pon 15. zář, 2008 12:16

nechci zakladat nove forum....takze novy gym ladi kutila...krom boxu se tam udajne cvici i MMA a thai box.... www.kutilgym.cz ....zdarec scout.... :lol: :wink: ....
scout
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 464
Registrován: pát 17. srp, 2007 23:00

Příspěvekod RUNAR » pon 15. zář, 2008 12:28

Včera jsem byl v kutil gymu s kámošem sanďákem, je to tam skvělý za 95kč si každej může o víkendu potrénovat podle libosti.
Maj tam spousty aparátů a dva tréninkový ringy s tatami.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Dalt » stř 08. říj, 2008 10:11

zdar lidi, tak jsem projizdel fora a koukam ze treba z tohodle by se mohla stat celkem pekna "poradna" pro ty co uz nevi kudy kam...
:?

-takze muj prvni dotaz, doufam ze nekdo poradi - Tyka se obraceneho gardu - mam neuveritelne problemy boxovat proti lidem s obracenym gardem - porad mi tam prekazi souperova predni ruka (nemuzu tak dobre utocit svoji predni rukou) - teoreticky vim ze bych se mel snazit dostat jakoby do boku soupere, ale to neni tak jednoduchy kdyz je rychlej - ja osobne to resim tak (ostatne jako vzdy kdyz si nevim rady :D ) natlacenim soupere do rohu a tam rozjet kanonadu (blby je kdyz je silnejsi)...v tomto pripade je to o to horsi ze sparring na kteryho jsem zvyklej ma 2 metry a ruce dlouhy jak opicak takze nez se k nemu "prokousu" tak schytam celkem slusnou sodu
co s tim? - videl jsem (v tv) ze nekteri kratci boxeri to resi soustavnym priblizovanim v pernamentnim duckingu, ale to mi moc nesedi, pac potom moc nevidim a zdvihak je svinarna...
dik za pripadny odpovedi zatim zdar a silu Dalt
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Otočenej gard

Příspěvekod lukaskon » stř 08. říj, 2008 14:22

No ono to je snadné vysvětlit, ale je těžší tě to naučit. To ti musí někdo ukázat názorně. Trenér nebo kamarád, který je zkušený. No a pak se to musíš taky dost dlouho učit. Řekne se to lehce, ale udělá se to mnohem hůř :-(
Musíš se soupeři točit za přední ruku, často začínat od spodu, začínat zadním kontrem, i ty duckingy jsou dobrý ... je toho hodně, ale nejdůležitější je praxe.
Lukáš Konečný
bývalý reprezentant ČR dnes profesionální boxer a částečně i trenér
www.profiboxing.cz
info@profiboxing.cz
lukaskon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 13. lis, 2003 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod scout » stř 08. říj, 2008 16:54

omlouvam se proti lukasovi jsem naprostej laik...kdysi jsem neco podobneho nadhodil v threadu pamet tela....o tom jak mne trener nutil do jednoho gardu a v tom druhem sem po par letech nemel nacasovani silu vybusnost aj. a jako spravnej blondak :lol: :wink: ..jsem zapomnel dodat ze kdyz jsem zacinal boxovat tak jsem prvnich par mesicu jel v obou gardech naprosto stejne.... :idea: ....az potom se to zvrtlo....proc to rikam ...kdyz jsem sledoval ted olympiadu tak komentator tvrdil (nevim jestli zrovna marek simak) ze se vraci do ringu zvyk boxovat a trenovat v obou gardech a behem zapasu i podle potreby prechazet z jednoho do druheho....jak jsem slysel tak predavam ...lukas snad bude vedet vic....zdar... :wink:
scout
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 464
Registrován: pát 17. srp, 2007 23:00

Gardy

Příspěvekod lukaskon » stř 08. říj, 2008 18:12

No jak se to vezme ... asi to tvrdili, to je dost možný. Osobně si však myslím, že to není žádný trend. Vše však záleží na individualitách. Vždy byl někdo kdo to měnil. Občas ale natrefí na někoho kdo každou takovou změnu potrestá a rychle si to rozmyslí :-)
Lukáš Konečný
bývalý reprezentant ČR dnes profesionální boxer a částečně i trenér
www.profiboxing.cz
info@profiboxing.cz
lukaskon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 13. lis, 2003 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod TongPo » stř 08. říj, 2008 19:57

Já osobně jsem pravák, ale za ty roky na judu mi přišlo naprosto přirozený, mít pravou ruku vepředu, takže tak i boxuju. Je to super, spouta lidí má s mým obráceným střehem problémy, zejména si neuvědomují, že má pravá ruka došáhne až za jejich kryt, takže nejvíc KOček bylo z předního háku... :twisted: Co bytostně nesnáším je soupeř, kterej taky boxuje v obráceným střehu, jako já... :lol:

Jinak k tématu - jak už psal Lukáš, je toho k učení hodně, ale na to tvý "překážení" jeho přední ruky určitě pomůže začínat kombinace zadní rukou.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod player » stř 08. říj, 2008 20:24

Kdyz ti nevyhovuje zrcadlovy postoj, proc se proste jednoduse nepostavis do opacneho postoje?
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

 

Příspěvekod luen » stř 08. říj, 2008 20:47

TongPo píše:Já osobně jsem pravák, ale za ty roky na judu mi přišlo naprosto přirozený, mít pravou ruku vepředu, takže tak i boxuju. Je to super, spouta lidí má s mým obráceným střehem problémy, zejména si neuvědomují, že má pravá ruka došáhne až za jejich kryt, takže nejvíc KOček bylo z předního háku... :twisted: Co bytostně nesnáším je soupeř, kterej taky boxuje v obráceným střehu, jako já... :lol:

Jinak k tématu - jak už psal Lukáš, je toho k učení hodně, ale na to tvý "překážení" jeho přední ruky určitě pomůže začínat kombinace zadní rukou.


Ja jsem take pravak a i zapasim v garde (leva ve predu), stejne jako boucham a kopu tak i do mice a do lidi ... jezdim tak i na sk8t-u ... proste porad stejnej standard :wink:

Ale take mame ve skole kluky, kteri maji opacne garde a nechavame to tak, aby to co nejlepe chodilo.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Gard

Příspěvekod lukaskon » stř 08. říj, 2008 21:42

player píše:Kdyz ti nevyhovuje zrcadlovy postoj, proc se proste jednoduse nepostavis do opacneho postoje?


Si děláš srandu??? Ono to není tak jednoduchý se jen otočit :-)
Lukáš Konečný
bývalý reprezentant ČR dnes profesionální boxer a částečně i trenér
www.profiboxing.cz
info@profiboxing.cz
lukaskon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 13. lis, 2003 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod player » stř 08. říj, 2008 21:54

Mno Lukasi, verim, ze jsou lide, kterym vymenit nohy a ruce muze delat potiz, ale troufam si tvrdit, ze drtive vetsine zdravych lidi to problem delat nemuze.
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Gard

Příspěvekod lukaskon » stř 08. říj, 2008 22:04

player píše:Mno Lukasi, verim, ze jsou lide, kterym vymenit nohy a ruce muze delat potiz, ale troufam si tvrdit, ze drtive vetsine zdravych lidi to problem delat nemuze.


A sakra, ty si představuješ věci jak Hurvínek válku. Je vidět, že máš za sebou hodně zápasů, zkušeností, roků tréninků a podobně. On není problém otočit gard, dokáže to i začátečník, ale problém je stíhat všechny věci u toho. Správný postoj, správný kryt, správný pohyb a podobně. Jakmile nemáš tyto techniky vžité si v HAJZLU! Trénuju teprve 22 let a proto tohle vžité nemám. Ale věřím, že ty to zvládáš bravurně a proto si Olympijský vítěz a nejlepší bojovník na ulici :-)
Lukáš Konečný
bývalý reprezentant ČR dnes profesionální boxer a částečně i trenér
www.profiboxing.cz
info@profiboxing.cz
lukaskon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 13. lis, 2003 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod player » stř 08. říj, 2008 22:21

Mno tak jestli to chces tahat do osobni nejake roviny, tak ti na to rovnou kaslu, pac na to nemam vubec naladu.
Jinak dekuju za pouceni, to jsemm vazne netusil, ze musim delat vsechny ty veci i u opacneho gardu :roll:
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Gard

Příspěvekod lukaskon » stř 08. říj, 2008 23:05

player píše:Mno tak jestli to chces tahat do osobni nejake roviny, tak ti na to rovnou kaslu, pac na to nemam vubec naladu.
Jinak dekuju za pouceni, to jsemm vazne netusil, ze musim delat vsechny ty veci i u opacneho gardu :roll:


Samozřejmě, že nemusíš. Ale pokud je nebudeš umět tak od průměrnýho boxera ihned dostaneš.
Lukáš Konečný
bývalý reprezentant ČR dnes profesionální boxer a částečně i trenér
www.profiboxing.cz
info@profiboxing.cz
lukaskon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 13. lis, 2003 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod player » stř 08. říj, 2008 23:12

...to jsi vazne tu ironii nepochopil?
Co kdyz prumernyho boxera od sebe odkopnu driv, nez na me svyma rucickama dosahne?

a jedeeeeem, ze ano....
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Panda » stř 08. říj, 2008 23:29

Haaale než se to tu zvrtne: :lol:
Jde o to že v boxu narozdíl od karate se nejede všechny drily na obě strany stejně, koneckonců ani v karate pak když se jelo kumite se neměnily střehy, protože: pravá ruka je silnější, ale pomalejší, levá ruka slabší, ale rychlejší a u leváků je to naopak a jakýkoli druh tréningu s tím díky každodením aktivitám a vrozenému nastavení mozku nic neudělá :!:
(samo jsou ambidextrozní tipy ale těch je opravdu málo).takže box jako sport zaměřený na výkon se nesnaží s tímhle faktem bojovat ale využívýá ho ve prospěch cvičenců, proto se cvičí předevší jen jeden guard.
Koneckonců taky jsi nazačátku při sparingu vžycky otočený pravým bokem a kopeš přísuný kop při sparingu jenom pravou nohou nebo ne?
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Toman » čtv 09. říj, 2008 6:46

Panda píše:ambidextrozní


HEZKYYYYY :D
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

postoj

Příspěvekod lukaskon » čtv 09. říj, 2008 6:54

player píše:...a jedeeeeem, ze ano....


Nejedeme, vzdávám to, přemýšlím proč se s tebou pořád hádám a taky proč vždy vše víš jen ty ...
Lukáš Konečný
bývalý reprezentant ČR dnes profesionální boxer a částečně i trenér
www.profiboxing.cz
info@profiboxing.cz
lukaskon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 13. lis, 2003 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Další

Zpět na západní bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron