Trenčín 2007 Ju Jitsu & Goshindo

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Trenčín 2007 Ju Jitsu & Goshindo

Příspěvekod Slammer » sob 29. zář, 2007 15:09

Chystáte se někdo na
http://www.otokodate.com/docs/trencin%2005-071007.jpg ??

Byli ste na minulých ročnících? Jaké byly vaše pocity? Povidejte, prehanjete :)
Slammer
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: úte 15. kvě, 2007 23:00

 

Příspěvekod Sinister » ned 30. zář, 2007 12:59

No ja tam byl a musim pochvalit, nicmene to bylo jine slozeni mistru, ted zustal jen Alain a Vitkarkocsi. Ale cvicilo se fakt dobre, pekne nasazeni. Trosku jako nevyhodu jsem tehdy videl nezkusenost slovenskych borcu s Goshindem, takze v tom se mi s nima ne prilis dobre cvicilo, ale je to rok zpatky a treba to od te doby cvicili. Ale co se jiu jitsu tyce, tak tam to bylo mnohem lepsi. Akorat co si pamatuju, maj neuveritelne spinavy tatami :lol:
Sinister
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 227
Registrován: úte 26. říj, 2004 23:00

Příspěvekod Slammer » ned 30. zář, 2007 13:49

No co ve me osobne zanechalo nejvetsi vzpominku bylo asi to jak do te telocvicny prisli ti Japonsti mistri. Najednou ticho, vsichni se otocili a uklonili xD ... to bylo jako bych videl boha x)

Cviceni s nima bylo docela drsne ( misto zinenek parkety ). Pamatuju si ze vedle me stal takovy vazoun chlap. 2x vetsi nez ten mistr, on k nemu prisel a uderem ( nevim jak to nazvat xD ) na klouby kde se spojuji celisti ho poslal k zemi. To bylo teda neco.

Taky Vlado Schmidt byl skvely, sem netusil ze nekdo tak stary jeste bude mit chut neco takoveho delat :)
Slammer
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: úte 15. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod kamiwaza » ned 30. zář, 2007 14:28

Na posledních dvou seminářích jsem nebyl, takže nemůžu posuzovat ty Japonce, nicméně mám od několika tajných zdrojů informaci, že byli dost dobří. Jinak až na příjemné a sympatické Budoky z několika zemí a pár kvalitních mistrů, mě to již trochu omrzelo. Pořád ta samá písnička dokola. Navíc se tam nemohlo natáčet, na což jsem si postupně i z výše uvedeného důvodu zvykl.
Můj názor za těch cca 6 Trenčínů, co jsem absolvoval je takový:
Nejlepší tam byl Gustav Vikartoczky (Tai-jutsu), poměrně praktické věci, dokázal, že umí hody, krátké páky, ale zároveň má precizně propracovanou úderovku. Paintera jsem viděl asistovat V. Schmidtovi a dělat mu sparringa. Věci co ukazoval s nožem a holí byly z mého pohledu slušné. Naopak velkým zklamáním byl pro mě vždy Bertoletti. Na každém semináři podobné věci ve stylu nějaké řízeného kumite. Z 90% (můj laický odhad) techniky karate na úrovni možná 5. kyu.
Pánové Schmidt a Strauss (který tam asi letos nebude) mají můj obdiv za to co pro rozvoj JJ udělali, ale většina jejich kombinací, je víc překombinovaná, než kombinace LP, takže tak mohl bý i LP a sklidit ova(o)ce :lol:
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Slammer » ned 30. zář, 2007 15:49

Jo ty veci s nozi a holemi ukazoval i minule. Opakoval slovo "palicky" nebo "male palicky" a nidko porad nechapal co to vlatne chce xD. Az nam pak ukazal pytel s holemi a malymi hulkami ( misto noze ) :)

Zajimave ze se nidko z vas nevyjadruje o Alainovy Sailym x) .. copak Goshindo ee ? ;)

Potesil si me s tim Gustavem Vikartoczkym, pokud rikas ze stoji za to tesim se jeste vic :) .. minule tam totiz nebyl.
Slammer
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: úte 15. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Sinister » ned 30. zář, 2007 20:43

tak tedy Goshindo: na tom seminari, na kterem sem byl, predcvicoval Alain celkem ty stejne veci, jako vyucuje tady u nas. Takze pokud tam chce nekdo jet hlavne kvuli nemu, prijde mi to jako zbytecne, protoze u nas byva celkem casto. Plus onen problem s tim, ze slovaci (tehdy) goshindo neumeli a tim se s nima cvicilo... no nebylo to onco. Jinak ja osobne pod Alainem cvicim rad, takze kdyz uz jsem tam byl, tak sem si ho taky uzil.
Sinister
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 227
Registrován: úte 26. říj, 2004 23:00

Příspěvekod kamiwaza » ned 30. zář, 2007 20:56

Když jsem jezdil do Trenčína já, tak tam ještě Sailly neučil. Jinak já si pro změnu užíval "Maďara" :lol: Pod Saillym jsem cvičil 1x a viděl jsem s ním nějaká videa ze seminářů. Má velmi dobrý pohyb, pěkné techniky, ale z mého pohledu taky takové divadlo. Hodně jeho techniky vycházely z toho, že on byl připraven v pravém střehu a když na něj uke zaútočil kagi cuki s překrokem(zaútočil je silný výraz), tak mu udělal pravé teišo cuki a z toho pokračoval nějakou technikou, kombinací atd.
Nechci ho kritizovat, protože se mi jeho cvičení líbilo víc, než to co předvádějí mnozí lektoři v Trenčíně, ale stejně je to všechno na jedno brdo.
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Sinister » ned 30. zář, 2007 22:45

kamiwaza: jj, maďar přezdívaný Langoš (tím jsme ho ovšem nechtěli urážet) učí velmi pěkné věci a ještě teď mě bolí, když si vzpomenu na některé jeho libůstky :) Jinak k tomu Alainovi: jak sám říkáš, cvičil jsi pod ním jednou (proto nechápu, jak můžeš psát, že je to všechno na jedno brdo). Konkrétně tím střehem, goshindo kamae, se občas zabývá až neskutečně dopodrobna a ukazuje, jak reagovat, pokud člověk nemá čas ono ideální kamae zaujmout. Na druhou stranu je pravda, ze Goshindo rozhodně není tak kontaktní bojové umění jako jiu jitsu a imho má k ulici hodně daleko. Ale jsou tam některé moc pěkné věci, které využít můžeš, navíc to úžasně rozvíjí pohyblivost a celkovou koordinaci těla. Takže bych řekl, že jako doplněk k něčemu kontaktnějšímu proč ne
Sinister
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 227
Registrován: úte 26. říj, 2004 23:00

Příspěvekod kamiwaza » pon 01. říj, 2007 7:10

Co se týče Alana Saillyho, tak jsem se nechtěl nikoho dotknout, jen jsem psal svůj názor na to, co jsem viděl na jeho semináři a pak na různých nahrávkách, kde rovněž figuroval. Tím "na jedno brdo" jsem myslel ten vstup z postoje do dalších technik, jinak jsem psal, že ty techniky jsou fajn, ale že je to vše ve stejném duchu, jako většina JJ. A co se týče té kontaktnosti, tak si myslím, že to Goshindo není o nic míň kontaktnější, než to ostatní, co tam bude. Pokud tedy nepočítám Langosě :wink:
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Sinister » pon 01. říj, 2007 8:56

kamiwaza: Nedotknul ses, jen jsem chtěl upozornit na to, co jsem psal :) ale jinak nejsem tak nedůtklivý jako někteří tady :lol: 8)
Sinister
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 227
Registrován: úte 26. říj, 2004 23:00

 


Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků

cron