Vykloubene rameno

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Vykloubene rameno

Příspěvekod papla » úte 09. říj, 2007 22:30

Zdravim mate s tim to zranenim nekdo zkusenost?
papla
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: ned 09. črc, 2006 23:00

 

Příspěvekod Toman » stř 10. říj, 2007 7:12

Já jo. Ale zatím se mi vždy vrátilo tak do 10 sekund zpět tzn. nebylo zapotřebí repozice v nemocnici (stává se mi to tak 1x za půl roku a za dva týdny zas můžu jet naplno). Počítej s tím že se to bude opakovat. Pokud to máš tak jako já pak velmi (!) pomáhá posilování, prostě obalit ramena svalem a neprotahovat (nestrečovat) ho. Rameno je nejchoulostivější kloub vzhledem ke svému velkému rozsahu pohybu má velmi malou kloubní jamku a hlava kloubu snadno vyletí.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Gino » stř 10. říj, 2007 7:27

Mohu plne potvrdit reakci od Tomana.
Mam s tim problemy jiz nekolik let, kdy jsem takhle na treninku "prisel" nejdriv o jedno a pak o druhe rameno. Od te doby to blbne, ale mam jiz za tu dobu prehled ve kterych situacich je to rizikove a davam si na to pozor. Presto se obcas zadari a neni to prijemna zalezitost. Nicmene jak uz psal Toman - za cca dva tydny clovek muze zase normalne cvicit.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Saigon » stř 10. říj, 2007 8:08

Nazdar
Mal som vyklbene rameno asi pred 8 rokmi. Stalo sa to samozrejme na cviceni. Ale priebeh bol trochu iný ako v predchadzajucich prispevkoch. Po napraveni do povodneho stavu som si este dal asi 30 klukov (ved som bol nejaky frajer). Potom som horko zaplakal, Na druhy den som musel navstivit lekara. Nasledovala liecba + rehabilitacia. Celkovy cas tejto doby bol zhruba 6 mesiacov. Ale odvtedy som s tym ramenom ziadny problem nemal. Ziadne opakovanie ako u Tomana a Gina. Ale asi to bude individualna zalezitost. V kazdom pripade ak bolest neustupi do dvoch dni, odporucam preventivnu navstevu lekara. Nic sa nestane a za zdravie to stoji.
Saigon
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: úte 22. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Toman » stř 10. říj, 2007 8:40

Je mnoho smeru ve kterych muze byt rameno vykloubeno a zalezi take je moc hlava opusti jamku (částečně, úplně). Takže je to velmi individuální. Mě třeba bolest přejde po 15 minutách ale vím že opravdu trvá cca 14 dnů než můžu jet naplno. Jednou jsem si ho vyhodil při warm up-u a pak ještě odjel celé závody.

Dobré je si přečíst pár článků o artroskopii ramene. Ale samotný doktor mi řekl že pokud to není nezbytně nutné tak se rozhodně do ramene nehrabat.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Gino » stř 10. říj, 2007 9:00

Koukam, Toman, ze mame zrejme naprosto totozny problem s rameny.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Picard » stř 10. říj, 2007 9:57

Ja s tim mam taky spatnou zkusenost, po vykloubeni se to bohuzel samo nevratilo, musel jsem s tim do nemocnice kde mi to tam nasazovali. Bolest naprosto priserna, nikomu tohle nepreju zazit. Ze zacatku to neni tak hrozne ale casem to zacne bolet fakt zle, nez jsme se dostali do te nemocnice a nez to tam nasadili to bylo fakt utrpeni. Stalo se mi to uz trikrat, naposledy letos na jare. Pak jsem to mel 14 dni zafixovane a po dalsim mesici jsem dokazal znova zvednou ruku nad hlavu a mohl zacit zase opatrne trenovat.
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod papla » stř 10. říj, 2007 10:10

U me to tez neni poprve prave :? Pred dvouma rokama sem to zazil poprve a doufal ze to uz bylo naposled. Nastesti u me staci zvednout ruku vis a skoci z5 a bolest je pak docela velka ale da se to prezit. Ted s tim marodim 3 tyden a beru geladrink + mast od bylinkare a praskani v rameni prestalo ale citim v nem mensi tupou bolest kdyz neco zvedam tezsiho :(
Takze to asi 2 tydny jeste polecim a zacnu pomalu cvicit.
A ohledne operace tak tu nikdy co vim od jednoho borca co s nama cvici tak jak do toho jednou nekde zacne vrtat tak to pak stoji uz zahovno.
papla
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: ned 09. črc, 2006 23:00

Příspěvekod papla » stř 10. říj, 2007 10:13

Jeste sem premyslel o bandazi ale 2500 za to nedam. Teda pokud to pak nebude 100%nutne :roll:
papla
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: ned 09. črc, 2006 23:00

Příspěvekod mjaso » stř 10. říj, 2007 11:35

"Jeste sem premyslel o bandazi ale 2500 za to nedam. Teda pokud to pak nebude 100%nutne "

Myslite ze by bandaz pomohla pri treningu proti pripadnej luxacii?
mjaso
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte 11. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Brezno, Brno, Trenčín

 

Příspěvekod Lada » stř 10. říj, 2007 12:49

s tou bandáží to můžeš zkusit přes ortopeda, jestli s tím máš problém. šlo by to pak přes pojišťovnu a bylo levnější a já osobně bych si moc nezahrával a klidně si tu bandáž koupil i sám, ale když to jde levněji tak bych se neostýchal.

Lepší si brát při větší námaze bandáž, která by ti měla snad pomoci (jestli teda to s ní půjde) než si později nadávat že se mi to ještě zhoršilo a už s tím nic nenadělám.
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod papla » pát 19. říj, 2007 15:40

No tak pristi tyden du k tomu ortopedovi tak sem zvedav jestli se da ukecat na tu bandaz. :roll:
papla
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: ned 09. črc, 2006 23:00

Příspěvekod ilukass » úte 28. čer, 2011 10:14

Mě rameno bohužel vyskočilo před necelým měsícem a pořád to bolí. V nemocnici mi to nahodili a dostal jsem tu bandáž. po týdnu mi řekli ať nosím už jen šátek. Nosil jsem to asi 3 dny a začalo to bolet víc, takže jsem to zase dal do bandáže. Pomalu se začínám poohlížet kam jít na rehabilitaci jelikož tam kam mě chtěj poslat je prej příšerná doktorka která nic neumí. Doufám že se to dá co nejrychleji dohromady ať už můžu zase normálně trénovat.
ilukass
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: pon 11. říj, 2010 23:00

Příspěvekod Jendis » úte 28. čer, 2011 10:31

Hlavně opatrně :!: :!: Masíruj to kostivalem, dělej si léčivé zábaly (třeba z medu - i když budeš "sladkej", tak pomáhá ! ).
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod tomike08 » úte 28. čer, 2011 10:36

Rameno jsem měl venku celkem čtyřikrát, třikrát to hned skočilo zpět, jednou mi to museli nasadit. Hojí se to celkem dlouho, může to dost bolet a jak je napsáno výše,po vyléčení pomáhá posilování tomu, aby se to neopakovalo. Už pěkných pár let to mám naprosto v pohodě. Jsou určitý krajní polohy, kdy by mi vyskočilo (narozdíl od toho nezraněnýho), ale to jsou fakt krajní meze a člověk se to naučí v pohodě hlídat a není žádnej problém.
tomike08
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: úte 11. kvě, 2010 23:00

Příspěvekod Jendis » úte 28. čer, 2011 10:55

nezapomínej, že co člověk, to originál .... :idea:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod luen » úte 28. čer, 2011 15:52

Jendis píše:nezapomínej, že co člověk, to originál .... :idea:


Je to par roku z5, byl jsem s klukama v Malesicich (cinsko vietnamska trznice)ve fujianske restauraci a ...

... najednou vidim Juru Labusa. Jak jeho jednovajecny dvojce. jakmile jsem to zahlasil, tak celej stul vybouchnul smichy. Mozna v cine davno vyrabeji nase slavne kopie :lol: :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod ilukass » stř 29. čer, 2011 19:06

Jendis píše:Hlavně opatrně :!: :!: Masíruj to kostivalem, dělej si léčivé zábaly (třeba z medu - i když budeš "sladkej", tak pomáhá ! ).


Jé díky, to se hodí. Normálně to mám jen pomazat medem a obvázat nějakým obvazem? A ten kostival jakej ono je strašně druhů. Zatím to mažu Koňskou mastí tam je taky kostival.
ilukass
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: pon 11. říj, 2010 23:00

Příspěvekod Jendis » stř 29. čer, 2011 19:55

jojo...namaž se medem a ovaž to. Med je takové přírodní antibiotikum, pomáhá na spoustu věcí (v případě potřeby jej ještě můžeš "nastavit" rozdrceným česnekem - promíchat dohromady - vím,jak to zní a vypadá,ale zjistěte si něco o medu i česneku :wink: )

Kostival......prodává se normálně čistě kostivalová mast...pokud neseženeš, použij cokoliv, co kostival obsahuje. Takže i ta koňská Ti neublíží. Já s tím mám dobré zkušenosti na své problémy.
Samozřejmě, nemusí to na Tebe fungovat, to Ti nezaručí nikdo. Ale za zkoušku nic nedáš :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod nick1234 » čtv 30. čer, 2011 9:04

Treningovy kolega (uz som ho niekde spominal) s tym po polroku, roku ignorovania (vyskakovalo prakticky stale, ale ziadna extra bolest, po nahodeni bol ok) bol u lekara, potom ct, mr, skalpel a je ok, jazvicka asi centi, centi a pol, tri mesiace rehabka, teraz (tristvrte roka od?) uplne v pohode, vsetko dobehol a je najvacsi boss :lol:

Ze mu tam dali nejake dve kotvicky ktore sa same za rok rozpadnu a nemusi ist ani na vyberanie.
Rukavice: 25 eur
Oblečenie: 20 eur
Katsudo: 40 eur
Dobrý pocit po tréningu: Na nezaplatenie.
nick1234
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon 15. lis, 2010 0:00

Další

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků