BITKY NA ULICI

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod DrGlock » sob 13. říj, 2007 23:12

Já myslím že ani ty páky nejsou úplně k ničemu. Samozřejmě souhlasím s tím, že v první fázi řešení útoku je jejich použití velmi problematické, ale pokud se jedná o nějaký větší konflikt, kdy je útočníků více, případně je to skupina na skupinu, pak jsou páky výborná věc. Když je to jeden na jednoho, tak mi dejme tomu stačí útočníka dostat do klinče, strhnout ho na zem a zdrhnout, ale když musím řešit ještě někoho dalšího, je dobrý toho zpracovaného útočníka zneschopnit boje. Stačí mu omylem prokopnout loket, vykopnout rameno, zlomit koleno, nebo třeba jen zlámat všechny prsty. Takovej útočník už moc škod nenadělá. Ale jak psal NAIA, vše je třeba dělat s rozmyslem, těžký ublížení na zdraví není sranda...
Jan Bednařík
www.RBSD.cz
DrGlock
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

 

Příspěvekod Dejv » ned 14. říj, 2007 12:15

Stim ohryzkem to byla nadsázka,ale to napadnutí toho kdo nejvíc řve z tý skupinky za tim si stojim.j
Prostě je to o psychice.Když vás napadne pět holomku tak se vsadim,že většina z nás se zesere strachy a ty vaše páky to možná stačíte nasadit jednomu, ale další čtyřy si zatancujou na vaši hlavě.
V týhle situaci je nejlepší se pokusit zdrhnout a když to prostě nejde a musíte jí přes ně tak se pokusit sejmout toho bose.

A uplně nejlešpí je předcházet těmhle situacím
Dejv
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: sob 06. říj, 2007 23:00

Příspěvekod cudles » ned 14. říj, 2007 14:58

Dejv píše:Stim ohryzkem to byla nadsázka,ale to napadnutí toho kdo nejvíc řve z tý skupinky za tim si stojim.j
Prostě je to o psychice.Když vás napadne pět holomku tak se vsadim,že většina z nás se zesere strachy a ty vaše páky to možná stačíte nasadit jednomu, ale další čtyřy si zatancujou na vaši hlavě.
V týhle situaci je nejlepší se pokusit zdrhnout a když to prostě nejde a musíte jí přes ně tak se pokusit sejmout toho bose.

A uplně nejlešpí je předcházet těmhle situacím


V podstate s tebou souhlasim v tom ze je hlavni sejmout ,,vudce´´. Ale zduraznil bych ze ho clovek musi sejmout co nejrychleji a detruktovneji,aby si to pak ostatni rozmysleli...tudiz nelze cekat,ze pokud se s nim budu rvat dele,ze po pripadnem vitezstvi,nebo jeste behem boje si to nebudou chtit rozdat i ti ostatni...a nebo me se to povedlo jinak,kdyz na me sel borec kterej si privedl kamarada...kdyz jsem se mlatil s tim borcem,tak za celou dobu se dokazal priblizitjen na vzdalenost me natazene ruky aby vzapeti dostal ranu,neskrtl si..a ten druhej se pak ke konci zdekoval :wink: kazdopadne lidi jsou svine, a clovek nikdy nevi ceho vseho jsou ti druzi schopni :evil:
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod Dejv » ned 14. říj, 2007 18:21

No právě na ulici nikdy nevíš.Pokud člověk může tak se radši vyhnout tý situaci ale když už musí.Chce to mít tu psychiky a nebát se,což je ale kolikrát těžký.Samozřejmě s tim vůdcem to chce jednat rychle a destruktivně jak říkáš.
Dejv
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: sob 06. říj, 2007 23:00

Příspěvekod defendu » ned 14. říj, 2007 19:22

O pákách už jsem tu párkrát psal,tak se nechci moc opakovat,ale páku opravdu bránícímu se člověku (ne tzv. pasivně se bránícímu opilci) prostě nenasadíš.Musíš mu před nasazením páky jednu pustit a pak ponejvíc zjistíš,že už mu ji nasazovat nemusíš (tohle je zatím zkušenost každého "praktika" se kterým jsem se kdy setkal)Nasazovat páky v chumlu lidí je úplně mimo,i když bys je dotahoval přes mez pohybu,je totiž vždy nutný mít přehled o ostatních soupeřích a ne s.át se s jedním tejden (úder je prostě rychlejší)

Sejmout vůdce jako prvního?? :lol: Rychlá cesta do pekla,tohle jste určitě četli v přírůčkách z USA z 80 let,že?Instruktoři sebeobrany v USA používali tzv. policejní model tzn. že se zaměříte na šéfa gangu,s tím jednáte,toho se snažíte přesvědčit ať jeho lidi přestanou dělat bordel,toho se snažíte zatknout apod.Problém je v tom,že bez odznaku to NEFUNGUJE :!: (v USA díky týhle "metodice" zdechlo mraky lidí pod obuví rozlícených,vůdcových soukmenovců,proto se už nepoužívá,i když ji ještě teď často uslyšíte od instruktorů sebeobrany,kteří se ovšem nikdy neprali :cry: ).Zaútočíte na šéfa a ostatní vás domlátí na sráč.

Preferujte raději izraelský,ryze pragmatický způsob (který dnes,narozdíl od toho starého,policejního používají všichni).Zaůtočte a to s maximální agresí na toho krypla,který k vám stojí nejblíž :!: Je to šéf?Fajn.Není to šéf?V pořádku.Padni komu padni.Kdo stojí nejblíž,má prostě smůlu,sundáte prvního a jdete po dalším nejbližším a pak po dalším....atd.Dokud nejsou všichni na kaši a nebo nejste na kaši vy :lol:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lada » ned 14. říj, 2007 19:56

ono to s tím sejmutým šéfem funguje, ale jen někdy a jak na kterou skupinu. Když jde o nějakou bandičku šmejdů kteří se nemlátí na ulici a co jim po pár pivech narostla ramena a mají mezi sebou nějakýho "velkýho drsňáka" většinou staršího ke kterýmu ti ostatní vzhlíží a kterej vše řeší tak pak tohle většinou vyjde bo nikdo z těch dalších nechce dopadnout špatně a ani něvědí co dělat....(pár známejm už tohle vyšlo)

ale když půjde o lidi kteří se mlácením baví,nebo to nejsou nějaký ořezávátka tam tohle nikdy nevyjde a jak konflikt začne hned se všichni přidají.
Hodněkrát mívají mezi sebou provokatéra kterej má bitku začít nebo někoho vyprovokovat k ní a ostatní na to jen čekají aby se zapojily eventuelně to jistí aby ten jejich neprohrál....
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod cudles » ned 14. říj, 2007 20:11

defendu píše:O pákách už jsem tu párkrát psal,tak se nechci moc opakovat,ale páku opravdu bránícímu se člověku (ne tzv. pasivně se bránícímu opilci) prostě nenasadíš.Musíš mu před nasazením páky jednu pustit a pak ponejvíc zjistíš,že už mu ji nasazovat nemusíš (tohle je zatím zkušenost každého "praktika" se kterým jsem se kdy setkal)Nasazovat páky v chumlu lidí je úplně mimo,i když bys je dotahoval přes mez pohybu,je totiž vždy nutný mít přehled o ostatních soupeřích a ne s.át se s jedním tejden (úder je prostě rychlejší)

Sejmout vůdce jako prvního?? :lol: Rychlá cesta do pekla,tohle jste určitě četli v přírůčkách z USA z 80 let,že?Instruktoři sebeobrany v USA používali tzv. policejní model tzn. že se zaměříte na šéfa gangu,s tím jednáte,toho se snažíte přesvědčit ať jeho lidi přestanou dělat bordel,toho se snažíte zatknout apod.Problém je v tom,že bez odznaku to NEFUNGUJE :!: (v USA díky týhle "metodice" zdechlo mraky lidí pod obuví rozlícených,vůdcových soukmenovců,proto se už nepoužívá,i když ji ještě teď často uslyšíte od instruktorů sebeobrany,kteří se ovšem nikdy neprali :cry: ).Zaútočíte na šéfa a ostatní vás domlátí na sráč.

Preferujte raději izraelský,ryze pragmatický způsob (který dnes,narozdíl od toho starého,policejního používají všichni).Zaůtočte a to s maximální agresí na toho krypla,který k vám stojí nejblíž :!: Je to šéf?Fajn.Není to šéf?V pořádku.Padni komu padni.Kdo stojí nejblíž,má prostě smůlu,sundáte prvního a jdete po dalším nejbližším a pak po dalším....atd.Dokud nejsou všichni na kaši a nebo nejste na kaši vy :lol:



Jakapak prirucka?Nebudu se snizovat k tomu abych ti odpovidal stjne posmesne....me se prave sejmuti toho ,,sefa osvedcilo uz dvakrat´´. Nerikal jsem ze to tak funguje vzdy,to samozrejme ne :!: Funguje to tak vetsinou jen u tech (a ted omluvte vulgarismy) zamindrakovanych zmrdu,kteri se schovavaji za toho vudce, a s nim vas dokopou.Jakymile ho ale sejme,uz nebudou mit chut ho mstit. Jinak souhlasim s tim, ze je taky ucinne(ale ne vzdy) se nekompromisne bez varovani pustit do toho nejblizsiho co je ti po ruce, s tim souhlasim :evil:
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod defendu » ned 14. říj, 2007 20:11

Lada píše:ono to s tím sejmutým šéfem funguje, ale jen někdy a jak na kterou skupinu. Když jde o nějakou bandičku šmejdů kteří se nemlátí na ulici a co jim po pár pivech narostla ramena a mají mezi sebou nějakýho "velkýho drsňáka" většinou staršího ke kterýmu ti ostatní vzhlíží a kterej vše řeší tak pak tohle většinou vyjde bo nikdo z těch dalších nechce dopadnout špatně a ani něvědí co dělat....(pár známejm už tohle vyšlo)

ale když půjde o lidi kteří se mlácením baví,nebo to nejsou nějaký ořezávátka tam tohle nikdy nevyjde a jak konflikt začne hned se všichni přidají.
Hodněkrát mívají mezi sebou provokatéra kterej má bitku začít nebo někoho vyprovokovat k ní a ostatní na to jen čekají aby se zapojily eventuelně to jistí aby ten jejich neprohrál....


Problém je v tom,že většinou tyhle skupiny od sebe dopředu nemusíš rozeznat,proto se používá izraelský způsob,protože v něm nemůžeš udělat chybu - chybu toho,že někoho podceníš :wink:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lada » ned 14. říj, 2007 20:49

2defendu
občas se dá občas ne to je pravda proto se na tohle spoléhat není dobrý nápad. Já stejně většinou potkal ty skupinky které už byly zvyklé a spíš vyvolávali problémy.
Každopádně i u tohodle se samo předpokldádá že člověk sejme toho co je na ráně a když to bude nějaký "šéfik" tak to bude řešit on tj. bude na ráně a dopadne to dle izraelského způsobu a to že po tobě hned nepůjdou ostatní může být jen vítaný bonus.
Jinak já nejsem zvyklí někoho či nějakou skupinu podceňovat, ať už je takovej či makovej
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Dejv » ned 14. říj, 2007 20:59

no tak každej má v něčem pravdu je jsasný že né ve všech případech se dá napadnout hned šéfa ale hodně lidí mi to potvrdilo i jsem byl svědkem.
Ono stejně pokud se začnete rvát tak tam jde spíš o to přežít s co nejmenším urazem.
Jako pokud vás napadne sehranej tým co už má zkušenosti tak jako můžete používat jakékoli systémy.
Dejv
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: sob 06. říj, 2007 23:00

Příspěvekod defendu » ned 14. říj, 2007 21:10

4 cudles

Nebylo to míněno posměšně :wink: Faktem zůstává,že "šéfovská" metoda připravila spoustu lidí o život a mnohé jiné o iluze :cry:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod DrGlock » ned 14. říj, 2007 21:13

Izraelskej způsob je fajn, ale kolik borců dostanete, než se na vás vrhnou všichni ostatní? Jednoho? Dva? Záleží na situaci, ale někdy není naškodu dokázat těm borcům, že jejich šéf je fakt frajer. Stačí to trochu nahrát a nechat se sestřelit. Borci si budou myslet že vyhráli a vás to bude stát maximálně nějakej ten monokl. To je myslím dobrá cena za to, že se ubráníte přesile.
Jan Bednařík
www.RBSD.cz
DrGlock
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod cudles » ned 14. říj, 2007 21:17

defendu píše:4 cudles

Nebylo to míněno posměšně :wink: Faktem zůstává,že "šéfovská" metoda připravila spoustu lidí o život a mnohé jiné o iluze :cry:


Tak zadnej postup neni absolutne univerzalni,to je jasne...nekdy vyjde ten,nekdy ten...osobne kdyz bych se musel rvat s vice lidmi,prvotni cil by byl napachat co nejvetsi skody pred tim nez ze me udelaj sekanou, otazkou je nakolik by se mi to povedlo :lol:
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod Toman » pon 15. říj, 2007 6:40

přesunuto do sekce Sebeobrana ...
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Zaya » pon 15. říj, 2007 20:02

Ahoj ! jsem neskušenej v bojovich uměnich a chtěl bych s nějakym začit!.. mohli by ste mi poradit jake : 1) potřebuju se naučit sebeobranu ale take potřebuju umět zasadit ranu 2) nepotřebuji chodit na nějake turnaje ( i když by to nebylo na škodu) potřebuju se opravdu jen naučit zasadit ranu a ubranit se utoku + nějake taktiky jak postupovat při napadeni ! je mi 14 a chtěl sem skusit box ale ten mi mama nedovolí !... takže co doporučeujete?... potřebuju to pro ty bitky na ulici a podobně !.. posiluju už celkem dlouho a sílu mam v tom není problem al k čemu je vam sila když nevíte jak si použit že :roll: !! jo a z vlastní skušenosti z mlaceni : když potkate nejakeho agresora ktery je větší a myslí si že si sváma pohraje ! už se mi to parkrat stalo a nejdřív sem jako že odchazel bo všechno mlacení neviřeší ale on byl tvrdohlavej a začal do mě jít ( žduchal do mě a nadaval mi) ... ja sem mu žduchanec oplatil a on se tak trochu lekl že nejsem tak ztracenej ! poté se snažil zasadit ranu ktere sem uhl ! začal nadavat jako maš problem atd.. to mě vytočilo a už sem šel do něj !.. chytl jednu do nosa a začala mu tíct krev .. rozčílilo ho to a začal s prutkými narazy do mě ..... v zápětí chytl druhou bo byl vytočenec a nesoustředil se ! tak spad a bitka skončila :roll: !!!! problem je že to nemusí vyjít pokažde takže bych chtěl něco umět abych je mohl překvapit! pls poradtě mi
Zaya
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned 14. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Genesis » pon 15. říj, 2007 20:47

joo, mámy a box, to je věčnej problém :D já když řek, že sem na kickboxu dostal do hlavy, tak se máma úplně vyděsila, že mě tam mlátí a že budu dement :D ale vysvětlil sem jí to naštěstí
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod Zaya » pon 15. říj, 2007 20:50

sry neumim slovensky! chrapúňov??? co to ma byt?... box mi ndovolí protože se na box dívala jednou v televizi a myslí si že by se mi něco stalo ( prostě mama ) ona sama chodila do karat když byla mala !.. řek sem jí že pujdu na kock box se podivat jak rpobiha trenink ! vím že je to jako box ale ona neví co to je kick box take sem klidnej
Zaya
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned 14. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Zaya » pon 15. říj, 2007 20:57

sorry za omil myslel sem ThaiBox jen sem se nechal unýst :roll:
Zaya
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned 14. říj, 2007 23:00

Příspěvekod diablik » pon 15. říj, 2007 20:58

.. o boze uz je to zase 8O ..ale diablik sa vynimocne zdrzi komentara a bude rozvijat svoju "CHI" :wink: :lol: :lol: :twisted:
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod cudles » pon 15. říj, 2007 22:53

Zaya píše:Ahoj ! jsem neskušenej v bojovich uměnich a chtěl bych s nějakym začit!.. mohli by ste mi poradit jake : 1) potřebuju se naučit sebeobranu ale take potřebuju umět zasadit ranu 2) nepotřebuji chodit na nějake turnaje ( i když by to nebylo na škodu) potřebuju se opravdu jen naučit zasadit ranu a ubranit se utoku + nějake taktiky jak postupovat při napadeni ! je mi 14 a chtěl sem skusit box ale ten mi mama nedovolí !... takže co doporučeujete?... potřebuju to pro ty bitky na ulici a podobně !.. posiluju už celkem dlouho a sílu mam v tom není problem al k čemu je vam sila když nevíte jak si použit že :roll: !! jo a z vlastní skušenosti z mlaceni : když potkate nejakeho agresora ktery je větší a myslí si že si sváma pohraje ! už se mi to parkrat stalo a nejdřív sem jako že odchazel bo všechno mlacení neviřeší ale on byl tvrdohlavej a začal do mě jít ( žduchal do mě a nadaval mi) ... ja sem mu žduchanec oplatil a on se tak trochu lekl že nejsem tak ztracenej ! poté se snažil zasadit ranu ktere sem uhl ! začal nadavat jako maš problem atd.. to mě vytočilo a už sem šel do něj !.. chytl jednu do nosa a začala mu tíct krev .. rozčílilo ho to a začal s prutkými narazy do mě ..... v zápětí chytl druhou bo byl vytočenec a nesoustředil se ! tak spad a bitka skončila :roll: !!!! problem je že to nemusí vyjít pokažde takže bych chtěl něco umět abych je mohl překvapit! pls poradtě mi


Ty budes prave jeden z tech lidi,ktere bych do zadnych BU/BS nepoustel :!: :evil:
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron